Пости 2013 - 2 тема

  • 66 194
  • 740
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 802
Имаше някакви ампули с желязо.
А отговор на въпроса потърси при свещеник или доктор.Незнам
Не се шашкай де Hug

# 241
  • Мнения: 784
Лекарят не ти ли предписа лекарство - има едни препарати, съдържащи желязо?
Един месец е много кратко време за толкова значително повлияване стойностите на желязото както надолу, така и нагоре. По-скоро става въпрос за проблем, започнал от по-рано. Аз изследвания не съм си правила, но едното ми дете имаше такъв дефицит, затова съм се интересувала по въпроса и имам наблюдения.
Обърни внимание и на състава на храните - прочети в интернет, има много информация по въпроса.
Спанака няма НИКАКВО значимо съдържание на желязо - това е една от най-известните грешки в науката. Копирам текста от Уикипедия по случая:
Легендата, че спанакът съдържа много желязо, се ражда след печатна грешка. При описване резултатите от направено през 1870 г. немско изследване на съдържанието на желязо в различни храни, десетичната запетая в стойността за спанака била отместена по грешка надясно, като в резултат била публикувана десет пъти по-висока стойност. Грешката била поправена през 1937 г., но чрез пресата и филмите за „Попай Моряка“ (започнали през 1929 г.) в масовото съзнание вече се бил утвърдил митът за богатия на желязо спанак.[1]
Едни от най-богатите храни на желязо са морските дарове - миди, октоподи, скариди, калмари - все позволени през поста храни. Бобовите и особено любимия в тази тема нахут също имат високи стойности.
Каквато и храна, богата на желязо да се консумира обаче, то не се усвоява, ако не се приемат и храни, богати на витамин С, така че плодовете и зеленчуците са също много важни. Затова е добре да се приемат на едно хранене.

Питаш какво мислим  - на твое място аз бих се причастила при първа възможност и бих спряла поста поне докато се стабилизират нещата и стойностите на желязото тръгнат нагоре, защото както разбирам все още нямаш диагноза и не е ясно на какво точно се дължи проблема. Ако има подобрение, следващите пости отново бих ги спазвала, но при стриктно съблюдаване на правилното хранене и съчетаване на храните.
Старецът Паисий казва за болните хора, които не трябва да спазват хранителните ограничения - "на тях тялото им пости" ...

# 242
  • Мнения: 0
Имам въпрос отново. Проблем с хранене през този пост нямам, не се изкушавам от храна, въпреки че съм по-принцип предимно месоядно човече, но предната седмица ни правиха изследвания от работа и от резултатите от пълната кръвна картина показват, че при нормални стойности за хемоглобин 120-160 ... моя е 102. През 2011 когато съм си правила изследванията е бил 123. Другото ми отклонение сега е, че левкоцитите са 3,3 при нормални 4,5-10,5  Crossing Arms  А не е като да не си хапвам най-редовно и спанак, и ядки  newsm78  При Вас подобно отклонение след пост получава ли се? Или имам някакъв проблем по-скоро  Confused

# 243
  • Мнения: 303
Спирам да постя и почвам да си хапвам, както преди съм яла - нищо по-необичайно, а към края на май ще си пусна изследвания и тогава ще се види продължава ли да спадат тези показатели или има покачване, тъй като и аз не вярвам за един месец да успея да възстановя изгубеното.

# 244
  • София
  • Мнения: 7 854
Без да отклонявам предишните мнения искам само да обърна внимание че пролетния и късноесенния сезон са време на промени в тялото и понякога се получават такива отклонения. Моето лично убеждение, че трябва да отидеш при свещеника и той да реши дали ще те благослови за прекъсване на поста или пък ще иска да речем да постиш само в определени дни.

# 245
  • Мнения: 1 802
Момичето ще си прецени само. Може да няма още свещеник, към който да се обърне и да няма опит в това./ съдя по по предишната и публикация където питаше за св. Причастие- дали всички се причастяват или нещо подобно/ Нали всеки си има свободна воля- като иска ще  попита някой свещеник, като иска няма.
Така си мисля аз Embarassed

# 246
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Вие как мислите - да изкарам ли поста или да почвам да хапвам и да правя след месец нови изследвания  Sad

Изкарай си поста докрая като приемаш железен препарат.Ампулки Тотема или хапчета с желязо.Аз съм си правила изследвания по време на пост и съм нямала спад на хемоглобина.Ти защо си мислиш някакви страхотии?Господ няма да те остави да се разболееш от нещо,защото постиш.Напротив

Момичето ще си прецени само.

Да,разбира се.Нямам как да й се наложим,нали?  Laughing
Щом пита вие как мислите,ние си казваме мнението

# 247
  • София
  • Мнения: 7 854
Дами някакво празнично меню за Цветница ще имате ли ? Аз нали си имам именячка тогава (внучката), ама по принцип тоя празник у нас се е приемал за един от най-големите.

# 248
  • Мнения: 303
Благодаря Ви за мненията. Аз така или иначе не бях решила към кой свещеник да се обърна в края на поста /когато и да е той, както споменах в началото/. Приключих поста си и започвам да хапвам, каквото съм яла преди да го започна, за да видя след месец дали има промяна в резултатите. Ако има - значи явно поста ми е повлиял, ако няма - ще си търся проблема  Cry  Такова е крайното ми решение и всъщност не се чувствам никак удовлетворена от всичко като цяло - реве ми се  Cry Извинете ме. А за причестяването - не съм контактувала досега със свещеник и този път няма да го получа. Помолих си се на Бог, дано той ми прости  newsm45

# 249
  • Мнения: 1 802
Ти, като толкова много искаш да се причастиш и ти е мъчно- можеш да си го попиташ свещеника и както благослови така пости и се причасти. Защо реши, че всичко е загубено?

# 250
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Дами някакво празнично меню за Цветница ще имате ли ? Аз нали си имам именячка тогава (внучката), ама по принцип тоя празник у нас се е приемал за един от най-големите.

Нямаме именици,но си празнуваме.Планувам:лаврак с лимон и зехтин във фолио,пресни картофи с копър и чесън на фурна,тиквички на фурна,зелена салатка

# 251
  • Мнения: 784
iiv_mortisha, това, че се отказваш от поста не значи, че трябва да се отказваш от причастието. За болни хора постенето не е задължително условие за причастие, говори със свещеник /не е необходимо лично да познаваш някой, за да му поставиш такъв въпрос - избери си един и му обясни ситуацията/, той може да ти разреши причастие и без да си довършила поста или въобще ще те посъветва нещо в тази насока.

# 252
  • София
  • Мнения: 565
Споделям с вас една статия, която много ми хареса  Simple Smile

# 253
  • София
  • Мнения: 7 854
Пос­­т­­­ни­­чес­­­ко от­­­но­­ше­­ние към хра­­на­­та е, нап­­­ри­­мер, при­­е­­ма­­не­­то й с бла­­го­­дар­­­ност. Пос­­т­­­на е вся­­ка хра­­на, ко­­я­­то е трам­­п­­­лин на сър­­­це­­то към не­­бе­­то и Бо­­га. И об­­­рат­­­но, блаж­­­на е вся­­ка, ко­­я­­то се при­­е­­ма без то­­ва чув­­с­­т­­­во на сър­­­деч­­­на бла­­го­­дар­­­ност към Не­­го, По­­да­­те­­ля на всич­­­ки бла­­га. Бла­­гос­­­ло­­вен е бра­­кът, в кой­­то съп­­­ру­­зи­­те пос­­­та­­вят в цен­­­тъ­­ра на съв­­­мес­­т­­­ния си жи­­вот Бо­­га и из­­­пъл­­­не­­ни­­е­­то на Не­­го­­ва­­та во­­ля. Бла­­гос­­­ло­­ве­­но и при­­час­­т­­­но към пос­­­та е и вся­­ко зем­­­но чо­­веш­­­ко де­­ло, ко­­е­­то бла­­го­­вес­­­ти и от­­к­­­ри­­ва Съз­­­да­­те­­ля. Вся­­ка ду­­ма, из­­­ре­­че­­на ис­­­тин­­­но; вся­­ка дей­­ност, явя­­ва­­ща ни сми­­ре­­ни­­е­­то, кро­­тост­­­та и доб­­­ро­­же­­ла­­тел­­­ност­­­та на чо­­веш­­­ко­­то сър­­­це.

Пос­­­тът е яв­­­ле­­ние дъл­­­бо­­ко по­­ло­­жи­­тел­­­но, свет­­­ло-ак­­­тив­­­но. За­­то­­ва Гос­­­под по­­ръч­­­ва на оне­­зи, ко­­и­­то пос­­­тят, да не бъ­­дат мрач­­­ни, а да по­­ма­­жат гла­­ви­­те си и да уми­­ят ли­­ца­­та си. Пос­­­тът е ве­­се­­лие; ра­­дост за ду­­ха; тър­­­жес­­т­­­во на веч­­­но­­то над вре­­мен­­­но­­то; на прав­­­да­­та над лъ­­жа­­та; на лю­­бов­­­та над не­­на­­вист­­­та; на свет­­­ли­­на­­та над мра­­ка. Пос­­­тът е цве­­тът на жи­­во­­та, най-доб­­­ра­­та пе­­сен на чо­­ве­­ка в све­­та: пе­­сен, пре­­ми­­а­­ва­­ща в пас­­­хал­­­но пес­­­но­­пе­­ние...

Нещо си объркала със споделянето.

# 254
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 997
Наде, не мога да отворя статията!

Общи условия

Активация на акаунт