Цветни яйчица плетем, че пролетта настъпва с всеки ден! - 89

  • 85 359
  • 738
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 11
Здравейте,
решена съм да започна ново плетиво не една кука - чудесна рокля би трябвало да излезе, обаче техниката на плетене, поне според списанието, е въпросният "наборен край от стълбчета с една наметка". Не съм твърде опитна плетачка, намъчих се, докато се оправя с описанието на техниката, стигам по живо, по здраво до средата, и оттам нататък нещата се объркват.
Ето цялото описание:"Набираме 4 бр синджир, правим една наметка и бодем с куката в първата синджирена бримка (тук има звездичка, смятам, че това означава, че така обозначават бримката), подхващаме работния конец и изваждаме 1 бр (или първата?), отново подхващаме работния конец и изплитаме само 1 бр от намиращите са на куката (дотук стигам успешно); след това изплитаме останалите 3 бр последователно на два пъти (ето това не го разбирам, как така - наведнъж ли изплитаме, или поотделно - първата , втората, третата, пък после пак заедно??), правим 1 наметка и бодем с куката в лявото външно прешленче на бримката (тук пак има звездичка), повтаряме (звездичка тире звездичка)". Плела съм нещо подобно на вид, само че в началото се правеха няколко синджирчета, върху които после се боде, за да се получат стълбчетата.  Благодарна ще бъда за всякаква помощ при разчитането на това указание, нямам опит при плетенето от списания.

# 571
  • Мнения: 380
Това е основна бримка в плетенето на една кука. Ей тук се вижда как се прави

http://www.youtube.com/watch?v=-gQMTXrIP40


А звездичката показва откъде трябва да повтаряш една и съща последователност бримки.

# 572
  • Мнения: 11
Хм, това съм го правила, благодаря между другото за чудесния линк, но ми се струва, че тук има нещо различно - не се прави предварително ред от синджирчета, а имаме само четири, с които се работи - мен това ме обърква много. Да не би да не съм доразбрала нещо пък от техниката, но цитирах точно онова, което бяха сложили в списанието като описание?Дори и в указанията за изработка на модела казват, че в началото се правят 313 стълбчета, няма изобщо указание за брой синджирчета... (всъщност броят на синджирчетата би трябвало да бъде 313+4, ако това, което ти казваш за плетката, е точно...) Благодаря още веднъж за отговора Simple Smile

# 573
  • Мнения: 2
не се прави предварително ред от синджирчета, а имаме само четири, с които се работи

Lisko, според мен това, което описваш, е "еластичен наборен край". Този способ се използва като първи ред, след него имаш вече ред от стълбчета с наметка, в които си правеи слесващите редове. Не случайно в описанието ти пише, че ти трябват не 313 въздушни бримки, а 313 стълбчета. Виж тук: http://www.liveinternet.ru/users/luyda52/post279640105/ или пусни в гугъл търсачка "еластичный наборный край крючком".

Ето още няколко вида с различни стълбчета:http://s41.radikal.ru/i091/0908/d9/87ffe3d35bb5.jpg

# 574
  • Мнения: 15
Снеже, това е много добро обяснение. Научих нещо ново.

Момичета, страхотни сте. Страхотни рокли, поли, шалове... възхищавам ви се!   smile3501

Аз имам въпрос. Преди време оплетох на една кука блуза без ръкав. Плетох я от долу на горе. Сега ми се струва дълга и искам да я скъся.  newsm78  Има ли начин да я скъся от долу и да се получи добър завършек или трябва да разплитам от към деколтето и после да го оформя на ново?

Преждата е SMC Catania. Плетката е ажурна (3 реда оформят мотива).
http://us.schachenmayr.com/yarns/catania

Благодаря предварително.

# 575
  • Мнения: 208
Много ми хареса тази рокля и затова я споделям с вас (има и схема)

# 576
  • Мнения: 11
Благодаря, Снежинка, ще следвам инструкциите от видеото и се надявам да успея Simple Smile

# 577
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Снежинка, до сега не бях попадала на тази техника - благодаря за линковете.
asefa - роклята е трепач наистина.

# 578
  • Мнения: 208
Това е шал змия който малката много хареса

# 579
  • Мнения: X
Тия дни попаднах на една прежда, унгарска от китайски памук с дебелина на нишката 60 (каквото и да значи това, имало и 40, 50). На външен вид много добре ми се видя, имаше хубав блясък и конеца беше много фин. Не съм сигурна за името .... newsm78 дали беше Dreems. Цената й за 100гр беше 4.50 лв., цветовете бяло и кремаво- бежаво.
Някой знае ли я тази прежда и някакви отзиви имате ли за нея?

# 580
  • Мнения: 34
Привет момичета!
Опитвам се да започна едно одеало звезда със седем върха http://bo4701.snimka.bg/other/crochet.759171, но зациклих оше на трети ред Sad
Някой може ли да помогне:

Rnd 3: Ch 3, FPdc around first dc, point in next ch-2 sp, "(FPdc around next dc, sk 2 dc, FPdc around next dc = inner angle), point in next ch-2 sp, rep from ' around; FPdc around next dc, sk beg ch-3 and si st to top of beg FPdc.


и по- специално: point in next ch-2 sp

Последна редакция: нд, 16 юни 2013, 08:55 от begg

# 581
  • София
  • Мнения: 13 209
Loriyn, на тия конци, за които говориш колкото по-голям е номера, толкова по-тънка е нишката.  Wink Иначе аз не съм срещала такъв конец.

# 582
  • Мнения: 208
 smile3506             smile3521                newsm48

# 583
  • Мнения: X
[/URL][/img]  



На етикета обаче пише Произведено в Индия, а надписите са на турски...

# 584
  • Мнения: 6
Да покажа нашия ангел -  пазител на сънищата в действие. Вече сънуваме само в розово...

Общи условия

Активация на акаунт