Цветни яйчица плетем, че пролетта настъпва с всеки ден! - 89

  • 85 443
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Стара Загора
  • Мнения: 937
Точно това е за което говори,Кармелка.Да дели се нишката при плетене много.Абе голямо "дзверене" ударих.Иначе при прането се държи добре.

# 61
  • Мнения: 6
        Mendeleevka, не се ядосвай, нали знаеш, че всичко, каето завърши добре е добро. В твоя случай е повече от добро-плетката е много красива, цвета е разкошен, изпълнението-майсторско!
        Аз имам една жилетка от Съмър на Ярн Арт, плетена на една кука-не ме затрудняваше с разделяне на нишката, обаче след прането от средата на бедрото, стигна до средата на коляното. Добре, че ръкава е 3/4, иначе щеше да служи за усмирителна риза  Wink.

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 937
Ох,на баба,Благодаря.Направо ме разсмя JoyДобре,че след прането и при мен не стана така.
Аз също си харесвам цвета много/въпреки че досега не съм носила синьо/,а плетката е от една Верена от 2010г.

# 63
  • Мнения: 1 365
 Zeniaxx,  lluna, много ви благодаря!  Hug
Аз изплетох снощи на моето пораснало момче едни терлички тип пантофки /той носи 27 номер обувки и това си беше истинско предизвикателство/. Съвсем обикновени са, но на него си му харесват.
Скрит текст:

# 64
  • Мнения: 227
Аууу много хубави пантофки котенце 1  bouquet . Искам из такива да изплета за зимата на моите, кажи нещо повече/ или схема Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 365

Котенце, ето няколко варианта. Толкова са сладки, че ме хваща носталгията, че моите вече пораснаха;  Wink
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=418879178184618&set= … type=1&theate


От тук взех идеята, останалото е фантазия... Тя голямата фантазия де...  Embarassed

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=438067756265760&set=a … =1&permPage=1  
Тези също са много идейни

Последна редакция: сб, 06 апр 2013, 01:03 от котенце 1

# 66
  • Мнения: 15
Точно така Котенце! И аз бих оплела, но много се пързалят по дървените стълби и ме е страх, че малкото гъбче ще падне. Една приятелка ми беше подарила купешки с гумени пъпчици отдолу (против хлъзгане) никъде не мога да намеря такива.
Има и някой идея какво да се направи, че терличките да не се пързалят когато са на краката на 2 годишно? Grinning  newsm78

Mendeleevka, пуловера е много нежен. Браво, Браво!
 Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 104
Здравейте и от мен Simple Smile

Изработвате страхотни неща. Възхищавам ви се.
Точно към такива майсторки като вас се обръщам със следния въпрос. Започнах да плета един топ, но схемата на гърба ме затруднява. Има ли определен начин, по който се плете под ъгъл? Явно не се прави целият гръб изцяло, а на части?

http://mizrah.ru/post266690197/?upd

Моля, за мнение Simple Smile

# 68
  • Мнения: 20
prada_87 , целия гръб се плете и е много хитро направено, така че да изглежда като отделно парче. Само си следвай схемата. Първо изплиташ парче за едното рамо, после за другото и ги съединяваш със синджирче ( от 1 до 8 ред). После продължаваш от 9 ред да плетеш целия гръб. От наддавките в средата ще се получи  и ефекта на скосяване на средната част.

# 69
  • Мнения: 104
Весела Ахрима,

Благодаря ти!!   bouquet
Много достъпно и компетентно си ми отговорила.
Когато съм готова ще се похваля!!  Hug

# 70
  • Мнения: 1 365
 Zeniaxx, някъде четох  newsm78 къде - не си спомням, че в магазините по 1 лев се продавали някакви силиконови решетки за съдове или нещо подобно. От тях се изрязва и се зашива отдолу на стъпалцето. Ще потърся из нета... А аз си мислех да пробвам с пистолет за топъл силикон и да си направя някакви фигурки отдолу на терличето. Може да стане като купените от магазина... Thinking

# 71
  • Мнения: 15
че в магазините по 1 лев се продавали някакви силиконови решетки за съдове или нещо подобно. От тях се изрязва и се зашива отдолу на стъпалцето.

Котенце, добра идея. Сигурно това имаш предвид.
http://hubavinki.blogspot.ca/2013/02/blog-post_10.html

И аз съм си мислила да използвам този материал, но да изрежа малки парченца и да си лепя. Ще бъде малко по-естетично. Парадокса е, готовите терлички са 1 долар  Wink но да ти изплетеш сама е много по-приятно.  Joy

# 72
  • Мнения: 14
Запис!!! Mr. Green
Невероятно много ви  се възхищавам , аз правя първи неуспешни стъпки в плетенето на една кука Confused

# 73
  • Мнения: 496
Mendeleevka, хубав пуловер се е получил!  bouquet

# 74
  • Стара Загора
  • Мнения: 937
maugli,сърдечно благодаря omm
Много ценя мнението на всички.
sparklet,добре дошла  Hug

Общи условия

Активация на акаунт