Цветни яйчица плетем, че пролетта настъпва с всеки ден! - 89

  • 85 405
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Стара Загора
  • Мнения: 936
Ох на баба,много е хубав "капанът" ти аз куки  bouquetАз все още не мога да измисля подобен за обръчи  Grinning
Момичета,успях да разходя памучната си жилетка до морето и обратно.Много съм доволна,колко е практична дрешка

# 676
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 495
http://www.ravelry.com/patterns/library/circularity-needle-organizer

Този органайзър не е подобен на този на Ох на баба, но е идеен.

Жилетката е страхотна. Много се надявам и аз някой ден да мога да изплета такава красота.

# 677
  • София
  • Мнения: 13 218
Фри, Loriyn, благодаря!!!  Hug Hug Hug
Знам, че Дивата не е лигава, аз впоследствие я добавих в поста  Wink Но тя е много по-различна от мерсенизирания памук. Аз харесвам бамбук, ама сякаш няма толкова тънък. Ще погледна в магазина, това което ми предлагате  Simple Smile

# 678
  • Мнения: 6
Ох, на баба, благодаря за линковете. Харесах си някои неща, но моите познания по руски са отпреди 20-25 години, та не знам дали ще се справя, особено със специфичните за плетенето абревиатури. На английски ги разучих бързо и вече мога да разчета всяка схема почти, но руският не ми е много на сърце.
Чак ми е неудобно, че моите познания са отлежавали точно два пъти повече... и по английски също...

# 679
  • Мнения: 328
Аз пък съм влюбена в тази рокля, сега имам повод да си я изплета/ дано да имам и време/.  Дайте съвет  коя прежда ще е по-подходяща и каква подплата да й сложа?  Praynig Някоя 100% памук или да има и вискоза?
Линка на Фри не ми се отваря.


mama mariana, ти след като я изплете с ализе дива, моля те сподели как се държи преждата след носене? Заслужава ли си?

Последна редакция: вт, 09 юли 2013, 16:50 от pepito21

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
pepito21 - честно казано не мога още да преценя - обличана е роклята веднъж и ваднъж е прана - с хладка вода и на ръка, без центрофуга - няма поражения - нито се е отпуснала, нито се е свила, цветовете са си същите. Но това е само първото и пране. Дивата при нас беше 1,50 за 100 грама. На мен ми трябваха малко над 400 гр. , но в твоят вариант е малко по-плътна плетката на полата - така че....ще иде повечко прежда.

# 681
  • Мнения: 6
Пепи, модела, който си харесала е страхотен! В сайта пише, че е плетена с " Пуффи Файн YarnArt 50% вискоза, 50% акрил. Крючок № 3. " Аз срещам само Пуфи на Ализе  newsm78. Лошото е, че никъде по нашите сайтове не я виждам тази прежда и коментарите за нея са все от 2007-2009 г. Трябва сама да си прецениш дали да има вискоза, тъй като тя е доста "жива ", повече или по-малко ще тежи и увисвайки, очертава фигурата. Ако във фигурата няма излишъци, просто нямаш проблем, но иначе бих ти препоръчала 100% памук, при това не по-малко от 450м-500м за 100 гр, иначе за лятна рокля ще стане дебелшка. Пробвала ли си Кайрото на Стенли, гледам масово се плетат с него летни поли, рокли, топове.

# 682
  • Мнения: 20
pepito, аз тръгнах да плета  роклята, но после отплеснах по други мотиви и модели и се получи тази блуза:



Преждата е българската "Хармония" - 100%памук и кука 1.75мм. Разход около 300 гр.

# 683
  • Мнения: X
http://alexanderyarn.com/prejda/kombinirani-s-viskoza/jarn-art-perla.html


сега би трябвало да се отваря, това е вискозата.

# 684
  • Мнения: 114
Визкозата е разкошна за рокли, но предвидете това, че се разтяга вертикално надолу.

Весе, много хубава блузата!!!! Heart Eyes

Последна редакция: чт, 11 юли 2013, 09:54 от big pufana

# 685
  • Мнения: X
Весела, много красива блузка   bouquet

Хубавото на вискозата е, че не няма отпускане, развличане или свиване след носене и пране. Иначе пада тежко след излитане. Имай в предвид, че няма еластичност и ако се плете плътно по тялото е възможно да отнеме част от дължината, ако пък я плетеш по-широка ще се свлече надолу. За лятото на мен най-много тя ми допада. Преди години (2007г.), преди да се захване с плетене си бях купила разкошен тоалет от две части за лятото, пола и потниче, машинно плетени от вискоза- не е мръднал и до днес, а си го пера в пералнята.

# 686
  • Мнения: 2
Mendeleevka,   bouquet хубава жилетка, да имаш много случаи лятото да си я ползваш! А този манекен, дето му правиш хубавите пуловери,  Heart Eyes май много работа ще ти отвори за есента! Пораснал!  Hug
Весела, много красиво!   bouquet А при подходящи стимул и вдъхновение, винаги можеш да продължиш блузата до рокля!  Peace

От мен една лятна чанта. Румънско кроше Бояна в два ката, кука №3. Подплата няма ,ползвам подвижен органайзер, а плетивото е достатъчно твърдо и държи форма.


И с една подвижна джунджурия, за разнообразие  Joy

# 687
  • Мнения: 328
Привет! Много благодаря на всички за съветите!   bouquet
Весела, много е хубава блузката!
Днес си взех една прежда, турска, в магазина ми я препоръчаха като "мерцедеса, сред преждите" Simple Smile 100% памук над 500м/100гр е, черна. Подскажете, моля, каква подплата като цвят и материя да избера. Макар, че е още рано да мисля за подплатата...  Embarassed
Имаше прежда 50/50% вискоза/памук, но беше малко по-дебелшка и нямаше достатъчно количество, като за моята рокля. Казва се дива и е турска.
Още един въпрос, това с не прекъсване на конеца при плетене на мотиви, за всички мотиви ли се отнася? Спряла съм се на мотива от оригинала. Дали ще се получи с него?  newsm78 Досега не съм го пробвала този номер, даже се съмнявам, че ще се справя.  Blush

PP. Снежи, много е готина чантата!

Ето това е моята прежда - http://www.ravelry.com/yarns/library/lanoso-gelincik

Весела, каква е плетката която съединява двете части, коланчето?

Последна редакция: чт, 11 юли 2013, 19:51 от pepito21

# 688
  • Мнения: 20
Радвам се, че ви харесва блузата. Simple Smile
Досега не се бях снимала с нещата, които плета, но последните шест месеца бяха един кошмар за мен - баща ми беше тежко болен и преди около два месеца почина. Единствено плетенето ми помагаше да не изляза от релсите на нормалния разум. Осъзнах, че човек се чувства поне мъничко щастлив, когато създава нещо. И е хубаво, точно това да бъде споделено с околните, защото може да ги направи и тях поне мъничко щастливи. Hug

Заповядайте полата на Ванеса Монторо наречена от осинките неправилно Зигзаг, която аз нарекох Морски вълни и три дни ми отне подбора и съчетаването на цветовете:



И една чанта, която от миналата година си чака реда




# 689
  • Стара Загора
  • Мнения: 936
Весела Ахрима,страхотни  bouquet.И блузата и полата са направо божествени.Със здраве да си ги носиш. Hug
Сне*и,чантата е бонбон. newsm51
Моят манекен е станал направо огромен.А даже няма 8 години още. ooooh!Почти колкото мен е и след някоя годинка има да ме гледа отвисоко Grinning

Общи условия

Активация на акаунт