КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 27

  • 34 205
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 499
Как да се родиш чист и необременен, когато носиш емоциите на майка си по време на бременността. Изпитваш по същия начин нейните преживявания. Не става Grinning
Имам добавка - имаме си рубрика "Никога не е добре след еди-какво си", включително обикновени заболявания. Има хора, които се възстановяват изключително дълго и трудно след най-обикновена настинка. Заболяването не е чистене, заболяването е начинът на жизнената сила да изрази своето разстройство, това е нейният начин на общуване. Тя казва - нещо не е наред, търси причината.

Аз кашлям от притеснение. Втори кашля от неизразен гняв или емоция някаква. Трети от страх. И т.н.
Раната - причината, поради която едно дете е по-чувствително към определени ситуации, може да е една и съща при много хора. Начинът на реакция различен. Индивидуален подход.
И понеже навлизам твърде дълбоко в не особено познати от мен води - има си подходяща психотерапия, психодрама за възрастни (горещо препоръчвам) и т.н.

# 31
  • Мнения: 11
Това защо е толкова сигурно според теб? Не мисля, 4е се раждаме с емоциите на майката, не мисля 4е изпитваме по същия на4ин нейните преживявания. Може би усещаме, 4е тя изпитва нещо, когато сърцето бие по друг на4ин, но 4ак пък толкова да ни обремени..не знам. По скоро е някаква 4овешка наследствена памет на клетъ4но ниво...това трудното за променяне, т.е и майката я има като фактор, но много пове4е от другото  Simple Smile  не знам дали разбираш какво искам да кажа

# 32
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Много интересна тема сте подхванали. Само да, вметна, че ако човек наследяваше всичко от майка си, то защо, аз приличам толкова на баща ми  Mr. Green Не само външно, ами емоциално, мисловно, каквото щеш. Според мен, има нещо, наречено  ДНК, което формира нас като такива. Дали, ще вземе повече от майката или бащата, това никой не знае. Чувала съм, че много зависела как кара майката бременността си, та според това бебето щяло да бъде някакво си.... Сигурно има някакво значение, но, не е цялостно. Човекът е толкова сложно същество, преплетено с чувства и емоции.
Всеки човек е различен, и по различен начин външно се изразяват промени на емоциално ниво. При едни хрема, при други тумори, при трети кой знае как.

# 33
  • Мнения: 2 677
Мечка Малинарка, според това, което съм чела за ГНМ болестите или проявата им е един вид разрешен конфликт. Съгласна съм, че "заболяването е начинът на жизнената сила да изрази своето разстройство", но също така изразяването, показването, излизането навън според мен е начин на самоизцеление на организма, което според мен е вид чистене. Така го разбирам  Peace
За търсенето на причината писах преди няколко поста, за себе си съм открила някои от пътищата водещи ме до определени проблеми. Смятам, че човешкият организъм има достатъчно сили и умения да се справя сам с болестите, стига да не му се пречи.
Suzza, последното изречение от поста ти ми припомни за нещо, което бях чела: че сред хората страдащи от алергичен ринит няма болни от рак...

# 34
  • Мнения: 3 499
Абсолютно на всички ви успешното хомеопатично лечение на децата ви се осъществява именно на емоциите и чувствата при майката по време на бременността и раждането Grinning
Когато са по-малки децата.

Нататък има милион обстоятелства, които определят за в бъдеще на кого ще "приличаме". Много зависи кой от двамата родителя каква роля е изиграл в живота на детето и дали изобщо я е играл, независимо дали присъства физически в семейството. Наследствеността не я оспорва никой. ДНК, миазмична фамилна обремененост и т.н. Нещата са малко по-сложни, отколкото хората се опитват да ги опростяват. Това, че си се метнал на някого, изобщо не означава, че си като него - твоите рани са други, адаптационните механизми - други, лицето пред света може да изглежда на пръв поглед еднакво, но само дотам.
Ако някой твърди, че всичко, което сме като деца е просто ДНК, наследственост, значи изобщо няма как да вярва, че има понятие като жизнена сила. Ако ти си с болни сливици, баба ти е била с болни сливици и детето ти е с болни сливици, имаш наследственост, миазъм, ДНК като щете.
Рана може една, но стени и маски колкото искаме. Адаптационни механизми колкото искаме - дали ще ползваме майката или бащата, отделен въпрос.
Може да потърсите в мрежата рана, стена, маска.
Не мога да опростя толкова отговора си, че да стане по-разбираемо, признавам. Определена емоция от майката може да отключи въпросната наследственост. Защото нали разбираме, че ние не носим "една-две" болести, носим информация за милион. Затова имаме болести от гняв, болести от тревога, болести от страх, болести от каквото се сетите, че дори и от положително вълнение.

fata_morgana, съгласна съм донякъде. Само че за ГНМ и ракът е конфликт. Аз знам за какъв конфликт става въпрос, но не съм съгласна, че тялото може да се справи с всичко само, без помощ. Когато се инфектираш, направиш пневмония, и си на ръба от смъртта, надали говорим за чистене. Едно е хремата, която се появява след като изчезне някакво по-сериозно емоционално разстройство. Така че нещата според мен се гледат от повече ъгли.

То и нито един пушач няма с Алцхаймер (или Паркинсон - една от двете беше, да не ви подведа) , ама... Grinning. И шизофрениците често са физически здрави като дъбове. Чудно защо ли.
Интересно звучи това за рака и алергичния ринит, при все че и в двата случая става въпрос за компрометиран имунитет. Ще поразровя.

# 35
  • Мнения: 8 533
ааааа ако е паркинсон, още утре купувам стек цигари на свекървата.

Извън кръга на шегата - мисля доброто здраве на човек (възрастен) не може да се постигне само и единствено с ХЛ. Както Мечка Малинарка много пъти дава пример с влажно мазе и астма. Същото е с киселини и нерви; същото е с жлъчка и ядове; същото е женски неразположения е неприемане на противоположния пол .... Стига човек да усети вътрешна потребност да надгради нещо в мислите и емоциите си и последва тази си потребност може да постигне много. Също смятам, че уроците се научават с осъзнаването им.

(Докато не осъзнах, че баща ми прави за мен всички най-добро според неговите разбирания бяхме непрекъснато в някакъв конфликт. Е, от момента, в който осъзнах това, отношенията се променят с всеки изминал ден .... и всичко това си оказва влияние със сигурност и на физическо ниво. Само трябва да стигне до там)

# 36
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Разбира се,че нищо не само ДНК, миазми, сарказми и т.н.  Party Нищо не опростяваме, само искам да кажа, ЧЕ, както майката, така и бащата, бабата, дядото, вуйчото, учинаята, лелинчото , съседа, съученика, имат въздействие върху нас. Разбира се, не само те. Виждам как родителите, с техните понякога налудничави амбиции, така обърква децата си, разбира се за сметка на здравето. Физическото здравето за мен е 100% свързано с психическото такова. Всички си имаме нашите " лудости".
Аз. за да разбера какъв е човека срещу мен, го наблюдавам. Наблюдавам как върти пръсти, как си пипа косата, когато е притеснен, как премества поглед, ако питам нещо, което е тайна. Не, не съм хомеопат, не уча за такъв, просто си чета, общувам си с хората и наблюдавам   Hug

# 37
  • Мнения: 3 499
Аааай. Не съм казала, че опростявате. Ако много опростявахте, нямаше да задавате толкова сложни понякога въпроси.  Crazy Grinning
Скрит текст:
Въпросът е че бебето и по-малкото дете, при неговото интервю, се взима предвид фамилната обремененост, но много по-важните неща са бременността и раждането. По същата тази причина при интервю на възрастен надали някой изобщо се интересува от обстоятелствата около бременността и раждането. Много слоеве след това има за "белене". Травма след травма, понякога коекс система от травми.
Факторите са много, така е. Само че при раждането на бебето и неговите заболявания до една определена възраст, честно казано чичото няма никакво значение. Една уморена изнервена кърмачка трудно ще успокои детето си. Освен това всички знаем кога реално детето спира да се идентифицира с майката. И т.н.
Затова на много хора им звучи обидно като се каже, че детето е болно от майка си. Надали има човек, който умишлено да разболее детето си. Майката може да е прекрасна и обичаща, но когато е уморена, неподкрепена, тревожна по една или друга причина...Там няма хармония в нея самата, няма хармония и в бебето. Наследствеността е активна например когато имаме някаква структурна патология, деформация. Всичко друго е просто един рисков фактор, който при определени обстоятелства може да се отключи. Така смятам. Хомеопатичното лечение може да събуди жизнената сила - в себе си всеки човек знае правилните решения. Ако не ги знае, често ги осъзнава. Много хора след лекарство казват - "Сякаш бях сляп досега.." И тук даже не говорим за физически оплаквания.
Суза, ти сама знаеш, че лекарствата (ваксините например) променят психиката на човека. Нима хомеопатичното лекарство не може да промени психиката? Може и още как. Отделен е въпросът кога, как и т.н.
Има и друга горчива крайност - вторачени в това дали правим нещата правилно или кое откъде ни идва, забравяме да живеем живота си и да бъдем себе си. От много мислене понякога се потискаме още повече.

# 38
  • Мнения: 8 533
да си призная, че на собствен гръб съм изпитала, че ХЛ действа и на психиката и на мислите ни (не директно да ти напише други мисли, както казва Мече - все едно си бил сляп)

# 39
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Оооо, защо решихте, че смятам, че хомеопатията не влияе на психиката Mr. Green. Много погрешно. Не случайно написах, че физическото здраве е в 100% взаимовръзка с психическото здраве. Хомеопатията така действа на психиката, че ум да ти зайде ( както се казва) Аз лично, мога да говоря много за това, като потърпевша от "лечения", какво ми причиниха лечителите ми, само аз си знам - и то само с еднократен прием на лекарство. Именно, заради това мощно действие на хомеопатия на психично ниво, никога, ама никога не трябва да се само-лекуваме  Peace

# 40
  • Варна
  • Мнения: 391
да се запиша Simple Smile

# 41
  • Мнения: 3
Здравейте,
Търся хомеопат в района на Младост в София, от който да има доволни.
Интересувам се дали с хомеопатия може да се повлияе на киселини, повръщане, както и на липоми по тялото.
Благодаря Ви! И за новата тема, и за помощта!   Peace
  Вие имате пълното право да постъпите както намерите за добре. Съветвам Ви за Вашите проблеми да се консултирате с гастроентеролог. В повечето случаи проблемът не е сериозен и се налага корекция в диетата. В други случаи специалиста назначава допълнителни изследвания.  Те са комплесни, но много важно е изследването за наличие на хеликобактер пилори. Двама учени получиха нобелова награда за откритието си- то има голяма профилактична насоченост. Хубаво е и да няма проблеми човек да посещава гастроентеролог поне веднъж годишно.
 Хомеопатията също може да Ви помогне и то не по-малко, но не забравяйте и медицинският преглед.

# 42
  • Мнения: 0
Проверих, има теми, в които неразбиращите принципите на хомеопатията ще четат с удоволствие или не, не зная, Assamas. Моля да не заема тук пространство и време, а да се изявява другаде. Тук май не е полезен/а.

# 43
  • Мнения: 690
aman  или само за малко, всеки, абсолютно всеки има право да пише във всяка тема.
Най - малкото вие имате право да "казвате" кой къде да пише. Още повече, че нямате никаква медицинска квалификация.
Не решавате вие кой е полезен и кой не!
Приемете го най - накрая и спрете да си избивате комплексите/само защото нямате медицинска квалификация/ върху другите.

Между другото колко профила имате? Ето един цитат от пон. 14 ян. 2013г
"Александър, ако имате затруднение да разберете значението на думата "квалификация", ето какво е квалификация: много сте жалък  и смешен. Дано не сте и нещастен, но подозирам, че сте.
А сега кажете колко килограма съм аз
Или пък викайте на помощ някой да поръси злобни измислици"

Няма как да не се разпознае арогантния, груб и простоват стил на писане, което говори само за едно, а именно - липса на компетентност и всякаква медицинска квалификация!

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 00:16 от Summertime Sadness

# 44
  • Мнения: 0
Някой е привикан на помощ? Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт