Хормонални изследвания

  • 53 032
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 787
Taniahy, много ти е висок МАТ-а, но не се притеснявай има лечение. Имаш ли направени  ТАТ, ФТ3,ФТ4, за да видим как са и те?
Според мен трябва да те види ендокринолог, за да прецени дали има изменение на жлезата, защото Мат-а това показва.

# 736
  • Мнения: 175
Бях при ендокринолог преди месец,имах показатели на ТСХ 11 и нещо ,непомня вече,назначи ми лечение със л тироксин и днес правих тези изследвания за да видим дали има промяна на тсх.Във вторник трябва да й ги занеса.Не нямам правени останалите хормони.А МАТ пречи ли за забременяване.?Простете за тъпите въпроси,но сега се сблъсквам със  всичко това.

# 737
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Таня - извинявай за въпроса, но каква доза Л-тироксин ти изписаха? ТСХ в момента е супер, но при положение, че си го свалила от 11 до 0,88 за 1 месец, може би от тук нататък ще трябва малко да ти се намали дозата, за да не отидеш в другата крайност на хиперфункция. МАТ много трудно се сваля, поне така са споделяли момичетата от темата за Хашимото, но не пречи на забременяването. Важното е да се следи функцията на жлезата и с подходящо лечение има много жени, износили и родили здрави дечица.

# 738
  • Мнения: 175
Л Тироксин 50 пия по едно хапче и половина/предполагам че това е общо 75млг/ сутрин на гладно.Ами ендокриноложката ми каза ,че ще е по-висока дозата защото целим бързо сваляне на ТСХ -то.Във вторник ще ходя при нея и предполагам,че ще ми намали дозата.Но аз имам чувството ,че качих още кг и то само за месец към 3 кг още.Сигурно ми идва вповече тази доза вече....

# 739
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Лекарката ще прецени кое е най-подходящото лечение за теб, просто ми направи впечатление рязкото сваляне на ТСХ. Таблетка и половина в случая е 75мкгр. Обикновено при лечението се свалят килограми, но все пак това е индивидуално.
Ако искаш, за да не спамим излишно темата, хвърли едно око на тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=743068.0

# 740
  • Мнения: 278
Здравейте момичета,моля за помощ.
Откриха ми лека форма на ИР и СПКЯ.Лекувам се с Инофолик и Метфогама,но цикъла така и не се появява.
Може ли някой да ми каже,горе долу след колко време лечение се нормализира цикъла?
Благодаря  предварително!

# 741
  • Мнения: 1 787
Мира, различно е прии всеки! До 2-3 месеца, ако има ефект от лечението, то трябва да ти дойде!

# 742
  • В дън горите тилилейски
  • Мнения: 479
Здравейте момичета! Имам едно въпросче. Знаете ли колко време след неуспешно ин витро може да се изследват хормоните на щитовидната жлеза?

# 743
  • София
  • Мнения: 36 052
Здравейте момичета,моля за помощ.
Откриха ми лека форма на ИР и СПКЯ.Лекувам се с Инофолик и Метфогама,но цикъла така и не се появява.
Може ли някой да ми каже,горе долу след колко време лечение се нормализира цикъла?
Благодаря  предварително!

С тези неща лекуваш ИР, но каква е причината за СПКЯ?
ИР е съпътстваща, не е основна причина за СПКЯ, освен това при теб е лека форма / по твоите думи/

# 744
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Здравейте момичета! Имам едно въпросче. Знаете ли колко време след неуспешно ин витро може да се изследват хормоните на щитовидната жлеза?

На мен Начев ми беше казал 2 месеца да изчакам.  Peace

# 745
  • Мнения: 278
Здравейте момичета,моля за помощ.
Откриха ми лека форма на ИР и СПКЯ.Лекувам се с Инофолик и Метфогама,но цикъла така и не се появява.
Може ли някой да ми каже,горе долу след колко време лечение се нормализира цикъла?
Благодаря  предварително!

С тези неща лекуваш ИР, но каква е причината за СПКЯ?
ИР е съпътстваща, не е основна причина за СПКЯ, освен това при теб е лека форма / по твоите думи

Denis, изследвах всички хормони и всичко е в норма.Единственото което излезе е ИР, а имам поликистоза и цикъла ми идва през 3-4 месеца. Дали с това лечение ще се нормализира?
Благодаря!

# 746
  • В дън горите тилилейски
  • Мнения: 479
Шоколадче благодаря за бързия отговор.  bouquet

# 747
  • Мнения: 410
Здравей Денис! Много съм притеснена, защото имам странно кървене. Днес сме 8 ден от доказана овулация. Още от първия ден на овуто започна слабо кървене, което не рядко ми се появява за ден или два, но този месец това кървене не спира. Днес се консултирах с лекар и той каза да пия фосфор и калции и според него това е напълно нормално. Какво мислиш за този случай? Мисля да сменя доктора от следващият месец, защото започнах да подозирам хормонален дисбаланс Sad

# 748
  • Мнения: 175
Днес бях при ендокриноложката си,заключението е тиреоидит на  Хашимото явно трябва да минавам в другата тема за Хашимото  Crossing Arms  интересно обаче,лекарката не ми назначи да пия нещо по различно от досега.Същата доза,същите лекарства.И когато я попитах дали няма да е хубаво да пуснем и другите хормони FT3 , FT4  и антителата TAT,тя ми каза че няма нужда.Не знам дали да търся друго мнение.Едно не разбирам.....това заболяване лекува ли се?Сори ако спамя,отивам в другата тема. Rolling Eyes

# 749
  • София
  • Мнения: 36 052
Здравей Денис! Много съм притеснена, защото имам странно кървене. Днес сме 8 ден от доказана овулация. Още от първия ден на овуто започна слабо кървене, което не рядко ми се появява за ден или два, но този месец това кървене не спира. Днес се консултирах с лекар и той каза да пия фосфор и калции и според него това е напълно нормално. Какво мислиш за този случай? Мисля да сменя доктора от следващият месец, защото започнах да подозирам хормонален дисбаланс Sad

Да, консултирай се с друг лекар.
Проследи О. на УЗ, пусни Е2 и Прогестерон след предполагаема О.

Общи условия

Активация на акаунт