Предстои ми лапароскопия - тема 7

  • 134 365
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 8 131
Точно няколко поста по назад сме обсъждали темата.

# 61
  • Мнения: X
Здравейте, и аз ще се включа, като съвсем прясно оперирана Simple Smile

1. д-р Ненов
2. София
3. Шейново
4. ЗК + 700 лв. за избор на екип и още около 200 лв. за изследвания
5. Доволна съм и от лекаря и от персонала в болницата, пак бих отишла там.
6. Отстранена ендометриозна киста на яйчника.

# 62
  • Мнения: 47
Здравейте,предстои ми лапароскопия,правим опити вече 2 години,направени са всички изследвания до сега/МБ,хламидии-пълен комплект,ЦМ,хормони-TCH,пролактин-малко висок,за което пия хапчета вече,при прегледа се установиха полип както и миомен възел,спермограмата е много добра/.Ако можете да ми препоръчате добър доктор за Пловдив където да я направя,ще съм благодарна/след като с ендокринологът не улучих, този път реших да поразпитам преди да се насоча:)/.

# 63
  • Мнения: 2 003
Пловдив - Селена (Д-р Даскалов). Много добър лекар, отзивчив, компетентен ... и най-важното - разбира си от работата!

# 64
  • Мнения: 47
Благодаря за бързия отговор,ще си ми много полезна,ако знаеш и  актуална цена,чувала съм и друг път добри отзиви за него,мислех да го потърся като второ мнение,но се оказа ,че в клиниката която работи,ходи и текущия ми лекуващ гинеколог/и става малко сконфузно,както и да е.../,той ме предупреди,че ако избера Селена крайната цена ще е около 1000лв.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 079
Ако ми предстои лапароскопия и веднага след това биопсия не може ли да се направят на веднъж? newsm78

# 66
  • Мнения: 184
Ако ми предстои лапароскопия и веднага след това биопсия не може ли да се направят на веднъж? newsm78

На мен ми звучи като, че по време на лапароскопията ще ти вземат материал за биопсия. Не е ли така? Т.е. няма да те оперират два пъти.. Ама ако дадеш повече инфо, като какво ще търсят с тази лапароскопия и за биопсия на какво става дума, може и да стоят по друг начин нещата.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 079
Ако ми предстои лапароскопия и веднага след това биопсия не може ли да се направят на веднъж? newsm78

На мен ми звучи като, че по време на лапароскопията ще ти вземат материал за биопсия. Не е ли така? Т.е. няма да те оперират два пъти.. Ама ако дадеш повече инфо, като какво ще търсят с тази лапароскопия и за биопсия на какво става дума, може и да стоят по друг начин нещата.

На 31 май ще правя оперативна лапароскопия за премахване на втората тръба,защото е с хидросалпингс(първата е махната с лапаро преди 5 години).Понеже имам 3 ИКСИ опита неуспешни,Д-р Персенска каза,че иска да направим биопсия,за да търси причината за неуспехите.Та за това питам може ли да станат двете неща накуп?

# 68
  • Мнения: 1 787
Да, може!

# 69
  • Мнения: 2 003
На 27ми съм в София за изследвания и определяне дата за трансвагиналната при Д-р Чучумишев. Не знам, но ми казаха, че ще ми правят микробиология, и доколкото разбрах и биопсия. Но биопсията не се ли прави при самата операция ??  newsm78 newsm78

# 70
  • Мнения: 230
Здравейте, аз имам проблеми с цикъла от доста време насам.От 4 месеца болките са направо нетърпими.С мъжът ми се опитваме да имаме бебче вече година и половина.Ходила съм при много доктори,но нищо.В края на миналата година попаднах на д-р Троянчев в Пловдив-страхотен специалист.Той ми направи редица изследвания и се оказа,че имам поликистоза и липса на ову.Вече 6 месеца пия бромокриптин(на единият месец има ову на другият не).Миналият месец се разбрахме с док когато ми дойде менструацията на 2-3 ден от началото да го посетя,за да видим защо ми е толкова болезнена.Е Вчера бях на преглед-док мисли,че имам едометриоза,защото имаше много ендометриозни огнища извън матката.Назначихме лапароскопия на 10.06 в клиника Селена.Много ме страх-незнам какво да очаквам.Никога не съм лежала в болница,знам,че е за кратко ,но все пак!Дори незнам какво трябва да си нося(може би е малко смешно,но е така)когато постъпвам в клиниката.Доктор Троянчев каза,е ще започнем като диагностична лапароскопия,но ако имам сраствания или запушване на тръбите ще преминем към оперативна.Ако има някой който е правил лапароскопия нека ми пише какво трябва да очаквам,да си нося,трябват ли някакви изследвания преди лапарото и на срещата с анестезиолога заплаща ли се нещо(док каза че в цена влиза всичко,но не уточнихме за тази среща)

# 71
  • Мнения: 230
Благодаря за бързия отговор,ще си ми много полезна,ако знаеш и  актуална цена,чувала съм и друг път добри отзиви за него,мислех да го потърся като второ мнение,но се оказа ,че в клиниката която работи,ходи и текущия ми лекуващ гинеколог/и става малко сконфузно,както и да е.../,той ме предупреди,че ако избера Селена крайната цена ще е около 1000лв.

Моето лапаро също ще е в Селена,но при Троянчев само,че на  мен док ми каза ако лапарото протече като диагностично 300лв ако е оперативно 500лв максимум

# 72
  • Мнения: 159
Успех ти желая дано всичко да мине нормално  Praynig

# 73
  • Мнения: 159
Някой който е от Бургас и в Бургас да са му правили лапароскопия  при Д-р Душепеев  в МБАЛ Бургас в новия корпус инвитро впечатления

# 74
  • Мнения: 230
Моля ви кажете какво трябва да ям и пия няколко дни преди лапароскопия икакво трябва да си нося в болницата

Общи условия

Активация на акаунт