Автоимунен тиреоидит на Хашимото (28)

  • 73 890
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
Гледах предаване по Бтв в което препоръчваха прием на шуслерови соли 4,6 и 10 при проблеми с ЩЖ...приемали ли сте,доволни ли сте...

# 31
  • Мнения: 464
  Animal Snail Здравейте ,хоп и аз в темата   bouquet       Имам Хашимото от 3-4 години  пия по 100 мг.l tiroksin . Ендокринолог - д-р.НАЧЕВ

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
В предаването,което гледах казаха,че всички хормони,които се приемат предизвиквали остеопороза или други ставни проблеми,защото извличали калция от организма...Аз усещам болки,схващания,получавам крампи,откакто започнах да приемам л-тироксин. Вие приемате ли допълнително калций,имате ли подобни оплаквания

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
И калций, и магнезий било добре да се приема... не знам обаче в каква доза и т.н. Може би е добре първо да се види какви нива имат в организма ти и тогава.

# 34
  • Мнения: 73
Здравейте момичета !  Peace Simple Smile

Ето две много полезни неща за четене  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

Диета при Хашимото    http://fitnesinstruktor.com/dieta-pri-hashimoto/
Хашимото Лечение  http://fitnesinstruktor.com/hashimoto-lechenie/

Има информация, която много лекари пропускат да дадат ... 

# 35
  • Мнения: 11 730
В предаването,което гледах казаха,че всички хормони,които се приемат предизвиквали остеопороза или други ставни проблеми,защото извличали калция от организма...Аз усещам болки,схващания,получавам крампи,откакто започнах да приемам л-тироксин. Вие приемате ли допълнително калций,имате ли подобни оплаквания

Doli, Мон... ти е отговорила.
Консултирай се с доктора за крампите. Може да ти пусне изследвания за нивата на калций и магнезий в организма. Рядко се случва липса на калций при Хашимото, но често се случва липса на магнезий, а за правилното му усвояване е нужен калций. Ако калций е в норми, може да ти предпише само магнезий. Докторът ще ти каже дали има нужда, в какви дози и дали само от едното има нужда, че предозирането с калций е опасно.

# 36
  • София
  • Мнения: 10 698
В предаването,което гледах казаха,че всички хормони,които се приемат предизвиквали остеопороза или други ставни проблеми,защото извличали калция от организма...Аз усещам болки,схващания,получавам крампи,откакто започнах да приемам л-тироксин. Вие приемате ли допълнително калций,имате ли подобни оплаквания
Засега аз нямам подобни оплаквания,пия хормона 4-та година.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
Не съм си правила изследване на нивата на калций и магнезий/а и не знаех,че се правят/,но скоро ми предстои посещение при ендокринолога и ще си поискам

# 38
  • София
  • Мнения: 1 966
Запис и от мен в новата темичка. Сънчи, благодаря   bouquet
Успех на всички бременеещи  Hug

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не съм си правила изследване на нивата на калций и магнезий/а и не знаех,че се правят/,но скоро ми предстои посещение при ендокринолога и ще си поискам

Не знам само дали се поемат от касата, много лекари изобщо не споменават за подобни изследвания.
Най-много да се наложи да си ги плащаш, но щом имаш оплаквания, пак е добре да се види какво е положението.
Аз също имах много крампи, пих няколко месеца магнезий /но на мен заради бременността основно ми го изписа и то АГ, не ендокринолог/ и определено имаше ефект.
Крампи и схващания понякога се дължали и на липса на Б12. Аз и това пусках и наистина имаше дефицит. 20 лв струваше изсл. на Б12, доколкото разбрах то се поема от касата, но и него никой не благоволи да ми го пусне, та си го самоназначих и добре, че го направих.

# 40
  • Мнения: 11 730
Не съм си правила изследване на нивата на калций и магнезий/а и не знаех,че се правят/,но скоро ми предстои посещение при ендокринолога и ще си поискам
Ето едно полезно инфо, кога се среща висок и нисък калций
Скрит текст:
Тук

Сподели с доктора и ако сметне за нужно ще ти пусне изследвания за калций и магнезий, или за каквото той сметне, че е нужно. А и принципно не са скъпи. По 3-4 лв е едното.
Пак зависи от лабораторията. Среща се и по-ниска цена.

# 41
  • Мнения: 4
Сънчи-Пънчи, благодаря за новата тема!  bouquetЩе я следя с интерес.
Doli, не знаех за това, че приемът на хормона Л-тироксин  действа по този начин на организма.Аз от време на време имам мускулни потрепвания по тялото/не точно крампи/, но не ги свързвах с това.

# 42
  • Мнения: 107
Здравейте, и аз да се включа с един въпрос, днес ми излязоха резултатите от изследването А-ТРО и е доста над нормата, според моята докторка това е достатъчно да потвърди диагнозата че имам Хашимото, аз не бях чувала до сега за тази болест и днес четох доста и искам да ви питам не трябва ли да ми се направят още изследвания и на други хормони и така да се определи  newsm78
Ще съм много благодарна ако някои ми отговори   bouquet  bouquet  bouquet

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Doli, не знаех за това, че приемът на хормона Л-тироксин  действа по този начин на организма.Аз от време на време имам мускулни потрепвания по тялото/не точно крампи/, но не ги свързвах с това.

Аз мисля, че самото заболяване и проблемите, произтичащи от него понякога действат така, не приемът на хормона ... Поне за себе си така мисля. Може и да греша обаче, не знам. Аз имах крампи преди да почна да го пия, след това даже намаляха ...

Здравейте, и аз да се включа с един въпрос, днес ми излязоха резултатите от изследването А-ТРО и е доста над нормата,

Само това ли ти изследваха? Колко над нормата е?
ТСХ?
ФТ4? ФТ3? Аnti-TG/TAT?
Eхография на жлезата?

Аз направих всички тези неща в началото.

# 44
  • Мнения: 107
Гледаме ме екограф и от там се осъмниха и затова ми пуснаха само този хормон и още 2 изследвания едното за кръвна картина а другото не знам,  а А-ТРО ми е 145 при граници от 0 - 34

Общи условия

Активация на акаунт