СЕДМИ клас - втори срок - 12 тема

  • 24 939
  • 732
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 62 595
ако сте обърнали внимание на миналогодишните, че и предишни балове, математиката им е изравнена по пол, но по български разликите са драматични в горните интервали. ако няма квоти, езиковите ще се напълнят само с момичета. Изненадана съм, че все още в СМГ няма квоти, защото и там се ориентират много момичета и ще стават все повече. Накрая ще имаме випуски от математички.

# 241
  • Мнения: 1 674
В 91 НЕГ балът за момичета и момчета е почти изравнен. Наистина е плашещо да си момче. Mr. Green

При същата трудност на изпитите, като миналата година, трябва да се изкара на изпитте минимум 5.60. Сериозна заявка си е това. Whistling

Последна редакция: пн, 08 апр 2013, 15:36 от paleto

# 242
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Във Варната пък няма квоти.Та какво да си тук освен отличник разбира се!? hahaha

# 243
  • Мнения: 8 567
Не съм ги гледала така скоро, по предмети, но ми прави впечатление колко по-висока е средната оценка по БЕЛ на пробните, отколкото по математика.  
На Междучасие, че там дават такава статистика.
Това дали е заради по-трудните пробни на Симеонов или и по другите школи е така? newsm78

# 244
  • София
  • Мнения: 62 595
по български в СМг винаги средната оценка е по-висока. И аз залагам на това, че Симеонов прави математиката.

# 245
  • София
  • Мнения: 690
Я  да ви питам, като ходят децата ви на толкова много пробни изпити има ли голяма разлика между оценките им в различните школи или са приблизително еднакви?

# 246
  • Мнения: 1 674
Я  да ви питам, като ходят децата ви на толкова много пробни изпити има ли голяма разлика между оценките им в различните школи или са приблизително еднакви?

Моят не ходи на толкова много ПИ по мое виждане. Wink Пращам го в Регалия, Междучасие и в СМГ на мат, без последния път.

Няма как оценките да бъдат близки, защото трудността е различна.

Но да, да кажем че съобразено със сложността, моят се справя еднакво.

Но никога не съм се замисляла относно оценката в съответната школа. Към момента разсъждавам върху пропуските и натрупването на знания. От всеки изпит научава и той и аз . Mr. Green

# 247
  • София
  • Мнения: 268
paleto, като те чета, ме хваща срам каква немарлива майка съм...Нито знам какво учат в училище и докъде са стигнали, нито уча със седмокласничката. Единствено й разпечатвам материали от пощата и я пращам на пробни изпити...
Не знам къде са й пропуските, не знам даже, че решава модулни уравнения... аз моите съм си ги решила преди 30 год.
Дали да не се стегна за последния месец Thinking
Чувство за вина ме наляга Embarassed

# 248
  • Мнения: 3 164
Като казахте ПИ, има ли записали се на 14.04. в СМГ? Simple Smile

При нас по БЕЛ е еднакво.....зле Mr. Greenпо мат. удържа фронта, но силно се надявам и по бел да си вдигне нивото най-накрая! Praynig

# 249
  • София
  • Мнения: 5 157
Златна си МАД, благодаря ти Simple Smile   bouquet

# 250
  • София
  • Мнения: 690
Е не е ли трудността горе-долу еднаква(като изключим изпитите на Симеонов) newsm78
Вие колкото и изпита да качите в пощата аз няма как-като НЕспециалист да преценя дали са еднакви или не по трудност.
paleto, би ли ми казала къде според теб е една идея по-трудно от средата и по-лесно от Симеонов(страхотен въпрос ти задавам-няма що)

# 251
  • София
  • Мнения: 18 134

Тоест план -приемът на дадено езиково училище и решението дали да има квоти или не се взима в самото учиилище. Нека Ганис каже дали е така. Ако е, то намаленията (ако въобще има такива) ще касаят съвсем логично езикови паралелки в никому познати с нещо добро училища от най-долните редове  в класациите по минимални балове , към които няма интерес, в резултат на което  и  остават незапълнени.. :
Логично  Peace
(а аз си мислех , че си учител по математика......май бъркам Embarassed)
Да, бъркаш. Hug Не съм.

# 252
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 302
http://www.regalia6.com/ucRegalia/regalia_files/piz_7kl_2013/otg … it_mat_070413.pdf
отговорите по мат Регалия

# 253
  • Мнения: 1 674

paleto, би ли ми казала къде според теб е една идея по-трудно от средата и по-лесно от Симеонов

Ами сега?

То май там, кадето го пращам, среда няма...
На Симеонов са с труден първи модул, какъвто ако се падне на ВО, ще е голям цирк с оценките...

Регалия са умерени, към реалистични.

Между тях няма обаче средна трудност.

За СМГ не коментирам, там са математически...

Всъщност ми харесват като тип тестовете на Софроний, може би това би била средата. Simple Smile Но там не допускат външни ученици.


prokibar, завиждам ти за поведението, това е според мен правилното отношение към процеса.
Просто при нас това би означавало да забрави за добра гимназия.  Peace

# 254
  • Мнения: 6 850
Аз моята дъщеря досега не съм я пращала на други ПИ,освен в школата ,в която ходи-Веди. Досега има повтаряемост на резултата и по двете предмета. Сега в неделя беше на БЕЛ и още не знам как се е справила.
Моето поведение е нещо средно между prokibar и paleto. Wink

Общи условия

Активация на акаунт