СЕДМИ клас - втори срок - 12 тема

  • 25 005
  • 732
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Нито казвам,че е лесно,нито казвам,че и 26 да поискат да си платят ще влязат. PeaceПросто съм сигурна,че го има и това.А как,идея нямам,сигурно добре си вързват гащите. Simple Smile
Аз лично и да намеря начин така детето си никъде не вкарвам. Naughty

# 361
  • Мнения: 4 936
аз зная за друг начин - с връзки при проверяващите - подава се контестация за нереална оценка и проверяващите, вече като знаят чия е работата вдигат малко оценката за да влезе чавето. Познаи от ВТ - учители- така вкараха детето си, но дори и така не може от 3 да получи 5 нали!

# 362
  • Варна
  • Мнения: 1 123
....Все някое местенце ще се освободи. Simple Smile
Дано, ще се радвам. Може и така да се получи Simple Smile. От класа на моя син също има деца, които ще учат в чужбина, но те вече не се напъват за предстоящите изпити, т.е няма да изкарат оценка, която би ги класирала напред Wink

# 363
  • Мнения: 416
Доколкото си спомням във всяко училище има определена бройка за деца с различни заболявания, които влизат извън общото класиране.  Предпочитам детето ми да е в квартално училище, но да е здраво.

# 364
  • Варна
  • Мнения: 4 295
....Все някое местенце ще се освободи. Simple Smile
Дано, ще се радвам. Може и така да се получи Simple Smile. От класа на моя син също има деца, които ще учат в чужбина, но те вече не се напъват за предстоящите изпити, т.е няма да изкарат оценка, която би ги класирала напред Wink

А нашите деца все още се напъват,ходят си на уроци и ще  се целят на високо. Simple SmileДори сега в събота на пробните ще бъдат.

# 365
  • Мнения: 28
Здравейте!
Днес излязоха резултатите от олимпиадата по БЕЛ, поне при нас. Дъщеря ми се класира на национален кръг с 95 точки от 100. / на теста има 58 т. от 60, а на ОЛВ има 37т. от 40/  Laughing От тук има ли и други деца за нац. кръг?

# 366
  • Мнения: 8 567
аз зная за друг начин - с връзки при проверяващите - подава се контестация за нереална оценка и проверяващите, вече като знаят чия е работата вдигат малко оценката за да влезе чавето. Познаи от ВТ - учители- така вкараха детето си, но дори и така не може от 3 да получи 5 нали!

Аз съм останала с впечатление, че нямаш право на контестация на тези изпити. Оценката е без право на обжалване.  newsm78

 flappie, честито, браво на детето, респект, страхотен резултат!
И успех на националния!

# 367
  • София
  • Мнения: 18 176
аз зная за друг начин - с връзки при проверяващите - подава се контестация за нереална оценка и проверяващите, вече като знаят чия е работата вдигат малко оценката за да влезе чавето. Познаи от ВТ - учители- така вкараха детето си, но дори и така не може от 3 да получи 5 нали!

Аз съм останала с впечатление, че нямаш право на контестация на тези изпити. Оценката е без право на обжалване.  newsm78

 flappie, честито, браво на детето, респект, страхотен резултат!
И успех на националния!

Правилно ти е впечатлението. Peace Няма никакви контестации, родител и дете могат да видят работата, но оценката не подлежи на промяна. Peace

# 368
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Хмм, а ако видиш, че са ти ощетили детето?

# 369
  • Мнения: 4 936
може и да е било 'частен случай', но са му преразглеждали работата и оценката - иначе нямало да влезе.

# 370
  • София
  • Мнения: 18 176
Хмм, а ако видиш, че са ти ощетили детето?

Виж, не съм учител или проверител, така че не защитавам и съответно не нападам никого. Но логиката все пак ми казва, че трудно и твърде рядко ще е налице такова ощетяване. Проверяват все пак двама независими един от друг проверители. Всеки дава своите си точки. И ако разликата помежду им възлиза над определен брой точки, работата се гледа и от арбитър. Така че щом една работа не е стигнала до арбитраж се предполага, че оценяването на двамата проверители е било достатъчно близко, което пък  минимизира възможността и двамата да са допуснали сериозен  пропуск и да са ощетили детето. Особено пък по математика, където всичко е точно фиксирано. Има си разбивка на точките за всяка една стъпка от решението.  Тук съм срещала мнения, че  дете е ощетено, понеже е решило задачата по начин , който не е качен като вариант на сайта на МОМН. Е, аз познавам такова дете и то си имаше 100 точки. Peace Та , ако нещата са  в логическа последователност, обоснавани са и са доказани, никой с нищо не ги ощетява. Друг е въпросът,ако отгоре спуснат нечестна скала като миналогодишната, ощетяваща баш отличниците.
 По-странен ми е случаят с  БЕЛ, защото тази теза в 1 модул  и даването на точки по нея е малко  субективно, както донякъде и оценяването на самия преразказ. Но щом  в масовия случай работите не са арбитрирани, значи, че и там разминаванията са малки. Ще познаете една работа дали е минавала през арбитър по цвета на редакциите. Ако са три цвята  - един е на проверител 1, един е на проверител 2 и един на арбитъра. Peace

# 371
  • Мнения: 4 936
При разговори с проверители по БЕЛ са ми казвали, че са познавали почерка на свои ученици и е нормално в този случай да са пристрастни.

# 372
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
да, забравих, че са 2 + 1 проверяващите ... какво ме въвлякохте в конспирации  hahaha

# 373
  • Мнения: 4 936
няма конспирации, но обикновено проверителите се познават и обсъждат начините на решаване на задачи или отговори - това с оценяването поотделно - не е съвсем точно така.
Не си мислете, че в малките населени места всичко е както в Сф!

# 374
  • София
  • Мнения: 18 176
При разговори с проверители по БЕЛ са ми казвали, че са познавали почерка на свои ученици и е нормално в този случай да са пристрастни.



В по- малките населени места може и да има нещо такова, не знам..

Общи условия

Активация на акаунт