Мартенче се появи и родителите си ощастливи.

  • 33 170
  • 723
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 423
За сведение дадените стойности на кутиите са за други стандарти.

 И какви са тия други стандарти? Някакви по-различни бебета ли растат някъде?

# 676
  • Мнения: 43
Не са други бебетата Simple Smile Просто всяка, грубо казано, различна климатична област има свои особености, култури, които се отглеждат и консумират и т.н. Съобразно това и стандартите при хранене са различни. Едно е да не даваш вода на дете в Швеция, друго е да лишиш от вода дете в Ангола например. Става въпрос за съвсем различни неща. В БГ има създадена някаква "традиция" в храненето и отглеждането на деца. Нещата, които четем в книгите или които получаваме като съвет от ЛЛ, роднини са съобразени до голяма степен с тази "традиция". Общоприето е шесткратно хранене, например. Стойностите на кутиите са за съвсем друг режим на хранене.
Спазването на някакъв режим и норма гарантира нормален растеж, избягване на прехранване. А не после да се чудим защо все повече деца около нас са с наднормени размери, да не кажа, че ми се плаши окото по парковете от затлъстели дечица....То акселерация, акселерация, ама веднъж като му разшириш стомахчето като бебе, иди му обяснявай после да яде по-малко....
Всяко бебе си е различно, ама да ме прощавате, не мога да приема за нормално три месечно бебе да тежи 8 кг и да яде по 200 мл на ядене шест пъти на ден.... Наистина ми е изключително странно. Има деца, които са по-спокойни и не реагират с рев и болки на преяждане, ама, за бога колко ще яде на 6 месеца , 1 литър ли?
Наистина ми е много, много странно.......

# 677
  • Стара Загора
  • Мнения: 40
Добро утро,момичета.. Simple Smile Много добре го е обяснила DreamingMyDreams .... Simple Smile

# 678
  • София
  • Мнения: 293
DreamingMyDreams,явно това ти е първо дете:)
Права си че трябва да има някакъв режим особено бебе ,което се храни с АМ.,но пак повтарям че всичко зависи от детето и от началното му тегло.Не виждам нищо чудно в това бебе на 3 мес,да е 7-8 кг,като пример ще ти дам моето голямо момче-роди се 4400 на 3 мес беше 7600, при условие че до 3-4 мес бебето е нормално да удвои килограмите си от раждането.И колкото и да ти е странно не може да очакваш че бебе с тегло 6 кг на 3 мес ,което изяжда по 120-150 мл ,може да се сравни с бебе с 8 кг на същата възраст,което изяжда по180-200,напълно нормално е да имат различни нужди.И на 6 мес,бебето постепенно започва да се захранва,а като се захрани лека-полека млякото се измества от друга храна,а не се дава мляко и пюре да речем за да се стигне до 1л мляко!

# 679
  • Мнения: 43
Въпросът ми за 1 л беше риторичен Simple Smile Знам кога и с какво се захранва бебето Simple Smile И разбира се, че бебетата са с различни кг, когато се родят. Но дозите все пак би трябвало да варират в някакви разумни граници. Ако бебето е по-лакомо, вместо да увеличиш дозата се замисли как ще се отрази това на бъдещето му, на кг му после, на костната му система, на прохождането, изобщо на всичко. Едва ли е гот да имаш 50 кг първокласник нали? Simple Smile
Аз предпочитам да се придържам към разумни граници в порциите на детето си. 200 мл не ми е разумно за тази възраст. Всеки сам все пак си взима решенията, аз просто изказвам мнението си.

http://www.moetodete.com/content/view/131/66/

# 680
  • Мнения: 636
 Mr. Green
Аз съм била много дебело бебе, с гривни, гънки, бузи... Била съм на АМ и явно и стомашчето ми е било "разширено" защото не са ми давали АМ толкова, колкото е пишело на кутията, а толкова колкото съм си търсила... Защото мисля, че всеки може да си представи после какъв рев настава !  Naughty
Така и по таи логика, може би в 1 клас е трябвало да бъда 60 кг., но уви бях 17кг.
Имайте в предвид, че когато дете проходи, то се издължава и вече не е така дундаво Simple Smile
А затлъстяването на децата, става от хранене с боклуци !  Naughty Чипсове, сандвичи и тем подобни, които родителите могат да избягват за децата, за да после не се чудим как да го накараме да отслабне и да не му се подиграват другите деца, защото манталитета ни е такъв, да се подиграваме на по-различните от нас !  Crazy

# 681
  • Мнения: 1 661
Нашият младеж ще е строен и фин като майка си и татко си Grinning, не яде повече от 110-120 на ядене и то кърма. Тегля го преди и след всяко хранене, затова знам точно колко изяжда. Рядко изяжда 130-140.
Иначе всяка майка виждам, че е на различно мнение за пишката. Аз все още се чудя да пипам ли или не, че и ние като Бамба стигнахме до ин-витро заради мъжки проблем и не искам детенцето ми никога да има същия проблем, че е много гадно.

# 682
  • София
  • Мнения: 293
Разбрах че въпроса ти е риторичен,точно затова си мисля че това ти е първо дете:)
Това ,което ти написах за по-големия ми син ще го продължа-до 5 месец качваше по около 1кг,след това по 300-500гр. на месец,на една годинка беше 11.5кг,в момента е на 4г и е 20кг при ръст 110см,не мисля че ще имам 50кг първокласник,хапва си и "боклуци"но е всичко е с мярка,предимно яде плодове и зеленчуци.Това дали ще е дебело детето или не-зависи според мен от хранителните навици на семейството и от това какво му предлагаш за хранене през периода 1,5 -3г,когато то изгражда своите навици за хранене:)
За пишката,ние я забелваме на малкия,така процедирахме и с големия,който сега само я забелва и измива(няма никакви спомени от процедурите,които сме му правили,но и всичко стана много плавно и без кръв и рев от негова страна).Таткото има лоши спомени,стигнало се е до операция,решихме да избегнем този ужас при децата си:)

# 683
  • Мнения: 101
Някой дава ли БИО ГАЯ? Ние купихме вчера, на опаковката пише да се дават 5 капки на ден, но това на веднъж ли, на няколко пъти ли, как се дава? А и кога се дава - преди или след хранене?

# 684
  • София
  • Мнения: 23 165
аз давах биогая, ама беше като имаше колики.
веднъж дневно по 5 капки, аз ги слагах в млякото.
да не забравите да ги държите в хладилник.

а с какво обличате бебетата?
в това странно време съм в големи дилеми  ooooh!
не търпи никакви завивки върху себе си и трябва да е пооблечен, но все ми се струва, че може да му е студено.
с боди с дълъг ръкав го обличам, чорапи и нещо с крачоли.
накупих му един куп летни дрехи, то стана студено, та чак климатика пускам да постопли.

Последна редакция: ср, 12 юни 2013, 12:37 от бамбарадамбара

# 685
  • Мнения: 43
BioGaya по 5 капки веднъж на ден, за предпочитане сутрин (сутрин се усвоява много по-бързо и лесно от организма).
Да попитам майките на АМ по колко пъти на ден се изхождат бебетата? Наблюдавате ли промени с нарастването на възрастта и какви?

# 686
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
Вече май никой не се оплаква от колики, мина им модата Wink

хубаво си го написала mimosaria, това с храненето и милилитрите мляко е толкова индивидуално... аз нямам кой знае каква идея колко изяжда ирина, като и давам АМ е винаги след кърмене и й правя обикновено 100мл (90 вода и 3 лъжички), наскоро й направих 120мл + 4 лъжички, което е примерно 135мл без да съм я кърмила преди това и не го изпи..останаха 30. Но друг път го е изяждала...
Всеки човек е различен, и физиката му и нуждите и апетита, допускам че е нормално такива разлики в количествата мляко..както и в различните дни и часове от деня...... а и нали се гледа колко изпива за денонощие..

иначе затлъстяването в ранна възраст си е сериозен проблем, надявам се всички да си предпазим децата от него. Но и да ги държим гладни не е вариант.. ние тоя месец май хич не наддаваме добре, на 21 сме на консултация, дано дотогава качи малко, за да не ни се карат. Аз не се притеснявам честно казано, бебето ми изглежда добре, ако е гладна след кърмене я дохранвам.. бебето на наши познати от чужбина не е наддавало изобщо първите 3 месеца, само на кърма, но пък след това си е наваксал и лекарите изобщо не са се притеснили..

# 687
  • Мнения: 33
здравейте и от мен Simple SmileМоят май се очертава дребосък,роди се 3350,а вчера го мерих 5500,малко ми се струва,утре сме при доки,ужас сигурно ще има боцка SadНие сме само на кърма,7 хранения,не изглежда гладен след ядене много си е доволен даже,но доки 100% ще иска да го дохранвам

# 688
  • Мнения: 129
Включвам се по темата за затлъстяването, само за да кажа, че по мое мнение и лекар ни го беше казвал, че дебело бебе няма. Моето голямо момче беше цялото в гънки и гривнички, но като проходи как всичко изчезна. Беше страшно лаком за кърма, но с хапването после няма нищо общо, от половин година е 14 кг на 3 години. Аз не давам никакви боклуци - няма чипс, зайо-байо, не знае какво е близалка, нито гумени мечета, евентуално понякога може да хапне 1-2 бонбона и дотам с джънка. Иначе - плодове, зеленчуци и домашно приготвени неща. Май това е много по-важно за детето от колко АМ ще изяде сега Simple Smile

# 689
  • Мнения: 11
3M, страхотен пост. Ще се радвам да споделиш как го предпазваш толкова дълго от джънка. Поздравления, нямаш представа как ти се възхищавам. Аз готвя всеки ден за нас, но все още се издънвам с по някоя вафличка и други боклучки, а съвсем искам да ги спрем, за да сме пример за малкия, когато започне и той да хапва друго, освен АМ. Много ми е важно, но предполагам, че ще е трудно и с околните - роднини, приятели, други деца и т.н.
Иначе колкото и да се спори по наболелите въпроси, май само си пускаме бръмбари в главата! Така се ошашках дали не го прехранвам, че тормозих и Хип, и педиатърката. Е, не. Момчето ми яде нормално - да, сравнително максималните количества за възрастта си, но все пак нормални. И е спокоен, ухилен и кротък. Аз самата като бебе съм яла под минималните количества за възрастта си, което не ми пречеше като тийнейджър да съм пълничка. Да, боклуците тотално сриват нещата. А в АМ-то едва ли слагат вафли, чипс и солетки:) Тъй че... нека папат бебоците и да им се радваме! baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт