Мартенче се появи и родителите си ощастливи.

  • 33 168
  • 723
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 423
И аз съм като 3М с вредните храни и напитки. Никак не е трудно, никой в къщи не яде такива. Роднините знаят какво може и какво не, а които не спазват максимално им ограничавам достъпа. Здравето е най-важно, не баба да се направи на добра. Провалям се само в градинките, когато непозволено от мен я черпят с боклуците си  #Cussing out Много се нервирам, да си дават каквото искат на децата, но защо трябва да се яде по улиците не разбирам.

# 691
  • Мнения: 371
Момичета, може ли някой от пускащите темите да направи една тема за бъдещите мартенки 2014 - гледам, че вече има за другите /януари, февруари/ във подфорума бъдещи майки. Явно е такава традицията - предните да пускат първата тема.  Hug

# 692
  • Стара Загора
  • Мнения: 3
ми защото навън е най-сладко Simple Smile и мен там ми идва апетита, пък и малчовците зареждат с енергия за игри.. а така стават и трампи - аз на теб от моето, ти на мен от твоето :Р

а времето като е шантаво, слагам и втори кат дрешка, че сладуранката ни като се размрънка и поиска на ръце или да я храня, не е удобно с пелени

а относно наддаването - как така удвояват на 3-4 месеца, аз четох че като станат на половин годинка

ех че мило ми стана Vasencetto като го спомена това Simple Smile

# 693
  • Мнения: 242
Ето ме и мен!Едвам успях да ви прочета,но пък искрено се посмях на някои коментари  Laughing Моят синковец е 6.100 кг. 63 см. смее се с глас,хапва по 120мл. АМ на хранене и спи по 8 часа през ноща.Общо взето е спокойно и усмихнато бебе  Whistling Само много ме притеснява пишката.И аз като някои от вас съм много объркана и изобщо не съм я пипала.Наща пишка е съвсем залепена  Sad как ще ме посъветвате?Да започна ли да забелвам и как точно да го правя?Какво да очаквам? Embarassed

# 694
  • Мнения: 419
Ето ме и мен!Едвам успях да ви прочета,но пък искрено се посмях на някои коментари  Laughing Моят синковец е 6.100 кг. 63 см. смее се с глас,хапва по 120мл. АМ на хранене и спи по 8 часа през ноща.Общо взето е спокойно и усмихнато бебе  Whistling Само много ме притеснява пишката.И аз като някои от вас съм много объркана и изобщо не съм я пипала.Наща пишка е съвсем залепена  Sad как ще ме посъветвате?Да започна ли да забелвам и как точно да го правя?Какво да очаквам? Embarassed

При мен първо педиатърката ми показа как,т.е. тя започна ,и всеки път като ходим тя го  гледа и дърпа по надолу и  аз всяка вечер също.Иначе аз предпочитам да бъде забелен като малък ,все пак сега не го боли ,нито пък осъзнава "какво му праши мама на пишката'

# 695
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,
рядко се включвам, но пък редовно ви чета  Simple Smile
с първо детенце съм и опит нямам за споделяне по скоро има много да уча  Laughing
днес бяхме при педито - Пресиана е на 3 навършени месеца и 4 дни - тежи 5900, 59 см е дълга - роди се 4 кг. и 52см. педито ме посъветва да започна да и давам сокчета, но аз като че ли мисля че е много рано.
Чета в нета - захранването се препоръчва едва след навършени поне 4 месеца и половина.
Пресиана е изцяло на АМ - средно дневно изпива 110-120 мл. на едно хранене. Храни се по 6 пъти на ден.
Странното ми мъниче изобщо не приема вода. Не иска и не иска и това е.

Какво мислите за сокчетата?
Разбира се знам че е строго индивидуално, ама ми се струва раничко, тя дори не може да се каже че проявява всички описани симптоми за готовност да се захрани - нито седи самостоятелно на дупето за няколко минути, нито изпива по литър мляко на ден, да се заглежда по това което ядем не съм я забелязала.
Иначе си е едно спокойно и жизнено бебче. Усмихва се, закача се, поставям я по корем от време на време - държи главата изправена. Започна много да се лигави и да слага ръцете в устата  - може би това е някакъв що годе симптом за готовност да поеме и сокчета.....

иииии мразя ваксините - знам че са за нейно здраве - ама така жално ми плаче, че няма случай в който и аз да не съм се разплакала с нея..... направо станах за смях.....

# 696
  • Мнения: 129
Tea Blue, много благодаря! Май както Mimosaria казва в детска възраст се възпитават вкусовете и е важно с какво храним децата и какъв пример даваме. При нас много важно се оказа и че никога не лъжем детето по никакви поводи и то ни има пълно доверие. Затова, като се загледа в гумените мечета или шарените близалки в магазина (винаги на нивото на децата!) и му кажа "Това е гадно", няма тръшкане и пазарене и с въпроса се приключва. Останалото - не ядем шоколади и вафли пред него (ако се изкушим - като заспи), чипс никога не купуваме, вкъщи няма колбаси, кетчуп, майонеза и т.н., напр. ако сме на заведение поръчваме фреш или чай вместо "натурален" сок, пълен със захар, купуваме отвреме-навреме пълнозърнести бисквити, вместо обикновени с бяло брашно и вкъщи има изобилие от плодове, зеленчуци, сурови ядки, сушени плодове. Все пак, за да не става "Забраненото е най-сладко" не изпадаме в крайности и не забраняваме нищо, затова ако го почерпят навън с две хапки - голяма работа, нека опита, на рожден ден се яде торта и т.н. Но бабите са наясно, че държим да яде плодове и предпочитаме такива подаръци пред близалки. Надявам се, че това е верния път!

# 697
  • Мнения: 3
Мамчета, в събота и неделя ще ходим за пръв път в провинцията. Въпросът ми е да преварявам ли и там вода от чешмата, да си взема ли преварена вода от нас или да купувам трапезна и нея да давам? До момента сме на праварена чешмяна.

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Мамчета, в събота и неделя ще ходим за пръв път в провинцията. Въпросът ми е да преварявам ли и там вода от чешмата, да си взема ли преварена вода от нас или да купувам трапезна и нея да давам? До момента сме на праварена чешмяна.

Не разбрах каква е разликата в провинцията, ама и ние си преваряваме чешмяната вода. И не знам как може да си превариш вода и да си я носиш от вас. Не се обиждай, но едва ли в София водата е много хубава за разлика от провинцията. Аз живея в Сопот и има такива течащи чешми, че сигурно на много места не пият такава вода като нас.
Много ми е странно като се направи някакъв коментар за провинцията и ние тук деца гледаме и растем здрави не се притеснявайте Simple Smile

# 699
  • Мнения: 242
Донче зависи къде ще ходят.Ние като ходихме на Сливница при майка ми също преварявах водата,защото там е ужасно варовита и дори сладни Sick Даже му давах един ден от нея после купихме бебелан  Simple Smile

# 700
  • Мнения: 3
Далече съм от мисълта, че в провинцията е по-лоша водата. Притеснява ме рязката смяна на водата.

# 701
  • Мнения: 11
 janna_pp, купи си няколко бутилки бебешка вода и да си си спокойна, ние сме на Бебелан или Хип. С нея правя чай, нея давам за пиене, пък и за храната. Иначе за разликите във водата - да, има места, на които водата е направо прекрасна, но има и такива, на които е много неприятна. В Разград и по морето съвсем не ми харесва какъв вкус има и, дори преварена, не бих я дала на бебето.
3M, страхотни възпитателни стратегии, благодаря. И аз така смятам да процедирам.
А за симптомите за захранване - чудя се на Вики. Мисля да чакам до 17 седмица, преди да започна да захранвам (при нас се пада 20 юли), но вече ни следи като ядем, направо без да мигне! Много е смешно, баща му вчера почти му подаде един картоф от умиление  Laughing Иначе и другите признаци вече ги има, но ми се струва много рано дори за сокчета. Аз съм захранена на 3 месеца и нямам никакви алергии, но все пак мисля да го държа на 100% АМ поне до 4 месеца. Моята педиатърка нищо не е казвала по тоз въпрос...

# 702
  • Мнения: 3
tea_blue, от раз ли да я мина на хипп или утре да смесвам 50% чешмяна/50% хип? Притеснява ме рязката смяна на водата, а не качествата. Ние отиваме във Враца, а там водата от чешмата е много хубава за пиене, поне на мен ми харесва. Мъжът ми казва да преваряваме там вода от чешмата, но това пак ще е бърза смяна. Ужасява ме мисълта, че примерно, няма да иска да яде с различна вода или да й докарам някакъв запек/разстройство и т.н.... Това дали изобщо е възможно? Вие, когато пътувате, как процедираш или по принцип ползваш само на хипп водата?

# 703
  • София
  • Мнения: 293
Много зависи от мястото ,където се отива и каква е водата там!Като ходим на селото на мъжа ми винаги си носим вода дори и за нас,там е много варовита и при преваряването става на бели парцали.Не мисля е има кой знае каква разлика в бутилираната вода за да не я приема детето или да получи разстройство,може да пробваш като купиш малка бутилка трапезна вода да видиш дали всичко ще е ок!

# 704

Общи условия

Активация на акаунт