Отговори
# 345
  • Мнения: 27
Aмели, мисля, че прекаляваш с определенията.

+1. Оттук насетне почвам да прескачам определени постове, как пък в един не се намери нещо не обидно и малко по-приятно.


Що за глупости са това,потресена съм.Преди време имах една "приятелка",която наляво и надясно обясняваше как майките на момчета са наказани от Господ... Shocked Видиш ли Господ изпращал момчета за да накаже тези жени,а момичета на тези които обичал-нещо ей такова.Та сега същата история....
  А тези с момче и момиче - наказани на половина  Joy hahaha    Лулу по въпроса за спящите и папкащи момиченца майка може дълго да се оплаква от мен Mr. Green

# 346
  • Мнения: 6
Присъединявам се, след девите-смотаняци, момчета-идиотчета е вече малко прекалено Simple Smile
 Joy еее Танище, а "смрадливата София", защо я пропусна Joy

Туитито Hug какво по-хубаво от момче и момиче едновременно. Преди съм си мечтала точно за близнаци момче и момиче, че поне наведнъж да мине цялата епопея по бременеене и раждане. Joy
Даже проучвах дали нямаме в рода някъде близнаци, ама - нъц hahaha

# 347
  • Мнения: 1 172
Aмели, мисля, че прекаляваш с определенията.
Аз не разбрах какво точно определям и кого обидих, не съм отглеждала момчета, евентуално съм обидила себе си като съм се определила за неспособна да отгледам момче, на база сравнение с наборчета на дъщеря ми от мъжки пол, обаче така си преценявам силите,това е положението.

Като предавам разговор между мен и друг човек, не си цензурирам изказа и не мисля,че това нарушава правилата на форума, освен това вярвам,че и вие не разговаряте със своите познати твърде витиевато, така че ако моя приятелка е решила да нарече момченцата идиотчета и аз съм го предала буквално, е само заради навика да бъда директна и заради липсата на навик да си правя чернови и редакции на коментарите във форума.

# 348
  • Мнения: 260
Аз също не съм съгласна с това изказване   Stop
Не е важно момченце или момиченце е, а как се възпитава детето  Crossing Arms
Мога да твърдя, че моя син беше изключително кротко и добро бебче, което до ден днешен не ме буди нощем  Naughty , вярно  сега по палав от преди, но в никакъв случай не го намирам по-тъп от момиченцата  Naughty
 

# 349
  • Мнения: 916
Рая, като ще си хвалим гарджетата, да кажа за моя, дето до една година гласът му не се чу да ревне поне веднъж. Колики имаше, ама само пъшкаше бедният  Heart Eyes Проходи преди годинката, проговори рано, всичко прави преди останалите. Сега също е напред, може да пропусне година по-нататък. Но и дивотията му е голяма де, основно защото все иска да прави неща, които не са за неговата възраст. Той беше и единственият човек около мен, който се съобрази с това, че трябваше да лежа и мина с прахосмукачката, за да не се мъча аз  Heart Eyes Битката беше епична и горкото стана цялото червено и се препоти 10 пъти, но изчисти и то така, че не можах да му намеря кусур  Hug

# 350
  • Мнения: 3
Здравейте мами, да се похваля и оплача едновременно. Не стига че от сумати време съм с болки и лежа, ами днес болки и кремаво течение. Айде на бегом при доктора. Контракции има, но поне шийката е в ред за сега. Болницата ми се размина.... Незнам да се радвам или да плача.
  А хубавия повод е , че всички са познали- ще си имам малка госпожица   stork-girl  Таткото не можа да се нарадва. А защо ли само аз в началото мислих, че ще е момченце.
   tiutito да са ти живи и здрави   bouquet  Това е повече от щастие. Да си призная благородно ти завижда,  Mr. Green  В моя род е имало близнаци и все се надявах да са двечки, но уви  Simple Smile ще е едно с инат като за две.
   Честито и на другите мами, узнали пола на бебчо. Голяма е тръпка, признамвам. Чак на връщане от доктора ми се искаше да купя някоя розова дрешка, но се сдържах. Затова си купих розово великденско зайче и сладолед за утеха Simple Smile
    Сега си лежа, гледам си букета с червени лалета и не мога да спра да се усмихвам Simple Smile    Вскичко най-хубаво и на Вас!!!

# 351
  • Мнения: 187
Аз също не съм съгласна с това изказване   Stop
Не е важно момченце или момиченце е, а как се възпитава детето  Crossing Arms
Мога да твърдя, че моя син беше изключително кротко и добро бебче, което до ден днешен не ме буди нощем  Naughty , вярно  сега по палав от преди, но в никакъв случай не го намирам по-тъп от момиченцата  Naughty
 
абсолютно подкрепям,имах изключително кротко бебе,почти не ревящо,с колики за 1 седмица,с 1 зъб на 3 месеца и половина и изобщо без да усетя кога порастнаха другите зъбчета,на 4 години си пише двете имена сам-не мисля че е по-ТЪП от момиченцата на неговата възраст или че детето ми е идиотче

# 352
  • Пловдив
  • Мнения: 483
Аз няма да си хваля гарджетата, че много дълъг ще ми стане поста  Mr. Green. Не мисля, че са идиотчета обаче. Със сигурност не съм и амбициозна, напориста и т.н. та затова вероятно имам момчета. То добре, че не съм , че кой знае какви комплекси щях да им насадя от малки на горките. Амели, наистина обобщаваш хората по много особен начин и това е дразнещо. Всички деца са различни и се развиват по определен начин, който в голяма степен е и генетично заложен. В крайна сметка не може всички да имат момичета.  Mr. Green Много ми е интересно как ще реагираш, ако въпреки напредналата медицина и прогнозите, родиш момченце.

# 353
  • Мнения: 946
tuitito честито!
Аз преди час се завърнах от кратка разходка  Simple Smileпихме по едно кафе със систърапрез обедната и почивка.Боли не боли крачето  реших в това хубаво временце да се разходя,че то и не е далеч от вкъщи.
Довечера смятам да ида с мъжлето ми до село/то е наблизо/и с детенце,да вземем разсади за баба ми.
Мая 191 честита ти вест, почивай и дано бързо преминат болките.
 Laughing та да кажа и аз като мъжка майка,като бебе Диди изобщо не ми е създавал никакви грижи.Няма безсънни нощи,ревове,колики ,зъби и тем подобни.Е малко е припрян,все бърза за някъде,но това си идва и от зодията Близнаци.Та сега си мисля дали няма да ми се падне пък някой ревливо и мрънкащо момченце  Simple SmileДа ми вземе акъла и този път сваля излишните килограми по навреме  Wink
sealover на 16.04/вторник/ ми е прегледа,в 15ч.
unique_v да док ми записа часът още същата вечер когато разбрах.Искаше най-рано когато има свободно.

Последна редакция: пт, 12 апр 2013, 15:17 от sonka

# 354
  • Мнения: 8
Ku4o, честито ти кумство Simple Smile

Lokresiq, честита мома!

Коткинчо, ние взимаме кухня от една ясла. С частните беше особено, все имаше много брашно - нито супата супа, нито основното. Нямам време да й готвя специално, нищо че вече яде всичко. И за нас почти не готвя. Караме на "аламинути" Simple Smile Вие къде в Надежда се подвизавате?

Амели, искрено ме разсмя с твойте приятелки  Mr. Green

Туити, Мая, честити розови гащи и на вас!

Момичета, защо го приемате толкова крайно? Амели не е нарекла вашите момченца идиотчета...

# 355
  • Пловдив
  • Мнения: 65
Момичета пишете на Септемврийки, който си знае цвета на гащите. Нали момченца надделяваха в началото, гледам започнахте и с моми да се хвалите. Погледнах първата страничка и сега статистиката е 50 на 50, според отбелязаните щъркелчета  Grinning

Каквото и да ми спорите и обяснявате - момче, момиче, дева, козирог или водолей все ми е тая, да е живо и здраво детенцето и да си има късмет. Казва ви го жена на 37 години с първа бременност и един мисед. Знам много добре, че вие всички мислите така. Ще го обичам, защото си е мое и не си го давам на никой - освен в бъдеще на някой зет - ама голям зор ще е....  ooooh!

А нашата леля е на 50 години и се бори за живота си и се надявам мисълта, че като оздравее ще вързва панделки да я държи и да не се предава.

А какъв хубав слънчев ден вън се е отворил, а аз ви философствам във форума  Grinning

Обаче си направихме списъка за нещата, които мама ще си купи, нещата който тате ще купи, когато мама и бебка са още в болницата и нещата, които вероятно ще се купуват на първата семейна разходка и нещата който вероятно ще ни дадат и подарят приятели и роднини. Доволна съм.
Направете си фрешче, чудно влиза в тая жега. Аз обожавам бананов шейк, ама май ще се въздържа, че ще ми развали линията  Grinning Grinning Grinning

 Hug newsm51

# 356
  • София
  • Мнения: 64
Tuitito, честито! Сега вече можеш да тичаш на пазар, спомням си че говореше за намаленията при теб и как те сърбяха ръцете да започваш да купуваш Grinning

Аз днес се обзаведох с две рокли и съм много доволна. А времето така ме зарежда, жалко че идната седмица пак ще вали.

Хора, аз не искам да взимам страна, но мине се - не мине и някой се почувства засегнат, от нечий коментар. Вероятно е от хормоните или просто някои са по-докачливи, но по-добре да пропускаме частта, която не ни харесва и да поддържаме добрият тон. Все пак не може всички да сме еднакви, а това че някой е прям не го прави лош, нали? А по темата, сигурна съм, че всяка една от вас е чувала, че момчетата се развиват по-бавно. Това не ги прави бавноразвиващи се, просто си е така. То и за това сме по-силни, по-умни и по-красиви  Mr. Green Сори за лиричното отклонение, но не се сдържах.

# 357
  • Мнения: 120
Аз не мисля, че някой конкретно се е почувствал засегнат, по-скоро такива обобщения са безсмислени.

Ама какво хубаво време при вас? Къде сте? Тук е хладно и мрачно като във филма Тринайстия войн  ooooh! Дано уикенда е по-добре, че сме замислили полянка и пикник  Mr. Green

# 358
  • София
  • Мнения: 64
Хахха, искрено съжалявам за времето във Варна. Това пикник и полянка звучи страхотно, дано стане. А в София да не повярваш - слънце и топлинка. И поредните недоразумения по улиците - от ботуши и палта, до боси крака, рамена и дупета  Grinning
Тези панталони в Лидл, никак не изглеждат зле. Но дали има опция да се върнат ако не се натъпча в тях?

# 359
  • Мнения: 931
Ех, завиждам Simple Smile Моето момче май спада от "идиотчетата" - не стига, че една година беше ревльо от-до, ами и сега на почти три не иска да каже нито едно стихче, нито една песничка да изпее Simple Smile
Шегувам се - аз също не мисля, че има нещо крайно в изказването, още повече когато се цитира друг човек и то с известна доза ирония. Мисля, че всички сме наясно,че има известна разлика в развитието на момчетата и момичетата и това не прави едните по-тъпи, а другите - по-умни. Просто като цяло се развиват по различен начин. Не мисля, че е обидно да кажем, че като цяло момиченцата са по-старателни, а момченцата - по-стихийни, а отделно от дете до дете - разлика от небето до земята.
Живи и здрави да са Hug
Последното ми заключение е много повече като човек, работил със стотици деца в живота си, отколкото като родител.

И - разбира се, това, че повечето момчетата около мен като бебета са били ревливи, а повечето момичета - кротки, изобщо не значи, че няма купища примери и за обратното  Joy

Общи условия

Активация на акаунт