Отговори
# 735
  • До морето :)
  • Мнения: 328
За вещите на детето - на мен повечето ми ги дадоха. Радваше се на активната гимнастика много. Играчката над леглото ѝ я взехме като беше по-голяма, на около 2 месеца и беше много впечатлена. Но най-животоспасяващо за мен беше шезлонга. До около 8-9 месец в него я приспивах. И хем беше кротко бебе. Нямаше колики, нямаше безкраен рев. И пак бях като пребита.

# 736
  • Мнения: 187
Здравейте,мацки,днес е нещо мрачно ама аз след малко смятам да поизляза.

Памперс,аз съм от Аксаково и петуниите ги купих от тук-1.10лв бордюрните и 1.60 скалните,обаче са страхотни цветове.
Усмихнат ден на всички Simple Smile

# 737
  • София
  • Мнения: 72
Добро утро мами Simple Smile

Аз днес съм на консултация и дано бебчо да е застанал добре за да видиме пола Simple Smile Стискайте палци да е момиченце  stork-girl Дано и всичко друго да е наред  Rolling Eyes

soho doll А тази Доц.Томова в коя клиника е?

# 738
  • Мнения: 260
Добро утро и от мен мацки   bouquet
Ох най-после ПЕТЪК  Hug Hug Hug

# 739
  • Варна
  • Мнения: 135
Добро утро Simple Smile

Ех с тия клинчета ме зарибихте и ще отида  да ги видя и аз  Mr. Green

new leaf,хубаво е,че си реагирала навреме  Peace

Относно обезкосмяването - преди бременността си бях навсякъде(без триъгълника де  Shocked) с епилатор,но сега ми се наложи да прибегна до самобръсначаката,че ми е много нисък прага на болка и само това ми трябва...То ужасна работа така,през ден трябва да се върши процедурата
 ooooh!

Вчера реших да сменя обичайния чай (от липа) с такъв от малина и шипка.То пък малината не било хубаво да се пие по време на бременност и сега само я душа като правя на мъжа ми ,а аз си карам на стария чай.  Mr. Green

sealover,точно тази отсечка,която си описала,е кошмарна.Отивайки на лекции в мола оттам минавам и едвам се издържа.А ти защо не вдигна някое от тези преялите добичета,както е направила Памперс?  hahaha

soho doll,честито розово бебче  Hug

Вчера бяхме на преглед,вече сме 230 грама  Heart Eyes .Расте си дребусчето .
Днес ми източиха кръвчицата и чакам да излязат резултатите     следобяда,за да си видя хемоглобина.

Снощи отново не успях да спя,както трябва. Tired .Ако съм ходила на лекар същия  ден или пък ми предстои ходене,почти винаги сънувам болници.

ku4o,супер много ми хареса тази количка!

Eskyto,ще свикнеш,имаш още 5 месеца  Hug




# 740
  • Мнения: 187
Bebitka,защо чаят от малина да не е хубав по време на бременността  newsm78

# 741
  • Мнения: 3
Pampers, задължително ще се видим. Аз да ти призная (и на всички от Варна)- обожавам града ви! Преди имах едно варненско гадже и лятото по месец и нещо откарвахме във Варна. Е, няма такъв кеф- винаги има какво да правиш, никога не ти е скучно, навсякъде се разхождат весели хора, страшно красив е самият град, Морската градина... Иска ми се и аз да живея там, но явно ще си мина само с почивките лятото  Party

Nenimira, нормално е вече да го усещаш. А за това, че не е всеки ден, не се притеснявай. И аз не го усещам всеки ден по цял ден, а най-често вечер на дивана  Mr. Green Иначе от тичането насам натам на работа, въобще не обръщам внимание, дали се усеща или не Simple Smile

Dund1chk4, стискам палци  Peace За количките не бързай, има много време, а и както преди бяха писали другите-ако сега я вземеш, започва да ти тече гаранцията отсега. Не мисля, че си прибързана, щом си опаковала вече. Някъде четох, че на бременните жени им е природно вродено, щом чакат дете да искат "да свият гнездо" и се опитват да подготвят всичко преди раждането (ремонт, нов дом и т.н.). И аз вече нямам търпение да взимаме къща и да започваме ремонтите. Мисля да си дам отпуска от юни и да се заема изцяло с организацията  Crazy

Puffi1988, стискам палци  stork-girl


# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 483
Добър ден и от мен. Козунакът ми е изключително подходящ за нанасяне на тежка телесна повреда. Може да си използва и за строителен материал тип-тухла. Може и за по-голям чук.  Mr. Green Вече ще варя само макарони и ще мажа принцеси.  Crossing Arms
Още вчера мислех да насърча ентусиазма на Памперс по отношение на използването на разни помощни средства, ама забравих. Първо- желая ти най-кроткото бебе на света, Памперсче. Като майка на две отгледани вече крокодилчета мога да кажа, че едното определено беше мечта. Ядеше, спеше и се хилеше като тиква на Хелоуин. Виж с малкото, не гимнастики, не бънджита, не проходилки, ми ако имаше космическа совалка бих купила само и само да млъкне. Как се ненарева това дете! Ако имах от тези новите самолюлящи люлки, определено щях да мога поне тоалетната да посетя. Най-обичах да цъфне свекито на вратата и да пита що реве...Идеше ми да я убия. Виж с памперсите с големия видях малко зор. Просто почнах по-рано да ги махам. Еми като не е готово детето, не става работата. Иначе дебнене му е майката. Малкия се научи за няма и 3 с-ци. С големия се гонихме с месеци. Иначе само за кърменето ме е яд и то на мен си. Слушах простотии и нямах достатъчно информация по онова време. Кърменето беше още мръсна дума, а и с малкия живеех на село. Как ще кърмиш там на центъра примерно? Да не си циганка! Понеже много плачеше, както вече казах, ми даваха акъли на не пия кафе, да не ям зеле, бобови, лук, газирано да не пия и още не помня какво. Докарах си велик запек. Страх ме беше след операцията да се напъвам и само ревях. То затова и детето е ревяло. Въобще веселба. Пробно кърмене правихме, не сучел достатъчно. Ми какво като е наддал 1.200 за месец? Накрая просто наистина ми намаля кърмата и минахме на АМ, от което още повече колики получи. Рано ги захраних и двамата, ядяха и кесело мляко. Ей ги- живи и здрави. Сега обаче ще си гледам само бебето и няма да слушам никой. Имах кърма и двата пъти, надявам се да имам и сега. В родилния дом и двата пъти нищо не обясниха, като втория път беше по-забавно. Кърмила ли си- питат. Аз-да. Еми значи знаеш как.   Shocked Знам, ама друг път. За 7 години се позабравя. Зърната ми станаха на рани. За успешно кърмене сега знам, че трябва много спокойствие и да се прежалиш, че първия месец само с това ще се занимаваш. Преди години все още педиатрите проповядваха кърменето на 3 часа, с изпразване само на едната гърда. Ами на практика не действа тоз метод.
Та така. Извинете за дългия пост.

# 743
  • Мнения: 55
Момичета, много ви моля, като сте на обществено място си искайте да седнете! На мен ми се е случвало хиляди пъти да гледам тъпо някоя девойка и да се чудя дали е бременна или си има коремче и дали няма да я обидя, ако направя място. Пък сега с дрехите и докато сме с по-малки кореми е още по-трудно. Ако сами не си се пазим, няма кой друг да го направи  Hug

Не знам как ги пишете тези фермани. Докато чета имам коментар за всеки и като стигна до писането и забравям всичко  Laughing

# 744
  • Мнения: 1 028
Lulu25 Много добре те разбирам какво говориш, бях в подобна ситуация  Hug Hug  Затова половин час спокойствие докато се опита да си пусне музика на активната гимнастика беше голямо блаженство  Mr. Green Сега като си припомних май хич не искам да раждам, добре ми е така, не могат ли да се раждат директно 3годишни  Mr. Green

new leaf Може да вярваш че е от малките коремчета или дрехите... съвсем скоро обаче ще разбереш, че не е от тях. Аз например с предната бременност до последно си пътувах с градски транспорт всеки ден посред лято (разбирай с тънка туника отгоре само) - единични са случаите, които някой ми е ставал дори в 9ти месец. Всъщност ми стават само в метрото, все си мисля че населението там е някак по-интелигентно  newsm78
Даже в 9ти месец си пътувам в 88 към Токуда за мерене на тонове и една бабичка на 5 празни места пожела точно моето щото на останалите ѝ печало, пък тя била инвалид. Така я погледнах, че веднага схвана намека  Mr. Green
А в трамвай на центъра отново 9ти месец след среща с други бъдещи мами никой не стана, но по тъпото е че две жени - майка и дъщеря се опитваха да гледат през корема ми за да си говорят  ooooh! ooooh!

# 745
  • Варна
  • Мнения: 135
Ени-тка (Милена Ив),водят го маточен стимулант.

-Petia-,посмях се с тоя  козунак  hahaha hahaha

# 746
  • Мнения: 327
 Добро утро! Снощи изпратихме майсторите в 11. Цяла стена във всекидневната и пода под нея бяха във вода. За да стигнем до трабата се наложи да свалим климатика. И го оставихме да виси, той пък взе че падна. Ужас.
 За обезкосмяването- минавам навсякъде с бръснача. Не понасям епилатор и кола маска.
 Бебитка отивай за клинче. Страхотни са. За чая смятам, че няма проблем.
 Дундичка , Пуфи успех!
 Смятам активна гимнастика и въртележка за легло да не купувам. Харесала съм страхотен шезлонг тип люлка с арка с играчки и ще минем само с него. Ще взема някоя свиреща играчка от тези навиващите се.
 4удя се дали да взема бодита с къс ръкав. Засега имаме 8 с дълъг. Харесах онлайн едни бодита с къс ръкав, които са 56см., но пък ми се искаше да са 62см.
 Не е ли време за нова тема?

Последна редакция: пт, 19 апр 2013, 10:37 от veselotof

# 747
  • Мнения: 259
Добро утро Simple Smile
Сохо - честити ти розови гащи Simple Smile радвам се, че всичко е наред с бебка Simple Smile
От сутринта имах много работа и сега намирам време да ви споделяя ще си имаме МОМА  stork-girl Smile Бебка си отговаря на седмиците- беше активна Simple Smile разгледахме я добре и доки каза, че всичко е наред Simple Smile 
При мен всичко е наред. Изписа ми желязо и магнезии Sad До 13.05 трябва да го "вдигна" този гемоглобин  newsm78. Тогава съм на преглед и ПКК отново да видим какъв ще е резултата. 
Записала съм си час за д-р Марков на 22 май, но докторката ми каза, че може тя да ми направи ФМ и се чудя дали да не се обадя да  отменя часа, защото знам че е много трудно да се записва за него.
Незнам  какво да направя  newsm78
На всички, които са днес на преглед  Flowers Four Leaf Clover

# 748
  • София
  • Мнения: 64
Puffy, успех днес. Нека всичко с бебенцето да е наред, а ако е момиченце както си пожела, още по-добре Simple Smile Томова е в МЦ "Надежда"  в Красно село.

Дундичка, и на теб успех днес с прегледа!

Пуканка, честита ти мома и на теб! Аз бих ти препоръчала да не си отменяш часа, ако този Марков е тясно специализиран за ФМ. Моята докторка направи първата фетална, но тази около 20 - та седмица е важна и по-добре специалист в областта.

Нинка, и моят беб е силно активен вече. Понякога обаче се чудя дали нещо не му е некомфортно затова да рипа.
Ох, трябва да свикна да се обръщам в женски род към нея  ooooh!

Абе момичета, чували ли сте нещо от рода, че бременна не трябвало да боядисва яйца? Аз не че спазвам традициите много, за суеверия съм сляпа и глуха, но ми попадна онзи ден това изказване и ми стана интересно.
 

# 749
  • Мнения: 259

Ох, трябва да свикна да се обръщам в женски род към нея  ooooh!
 

хе -хе и ние до сега й говорихме в мъжки род Simple Smile ама ето какво стана Simple Smile
За боядисването - чувала съм го това, ама незнам дали ще го спазя

Общи условия

Активация на акаунт