Красотата на земята сме събрали във цветята! Пролетно- цветна тема.

  • 47 612
  • 724
  •   1
Отговори
# 30
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Нели, много ги хаpесвам глоксиниите, ще взема и аз да си купя. На източна теpаса дали ще им е добpе newsm78?

# 31
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Нели, много ги хаpесвам глоксиниите, ще взема и аз да си купя. На източна теpаса дали ще им е добpе newsm78?



  Hug Heart Eyes

 Мисля, че да. Не обичат силното слънце, така съм забелязала. Но и сянката не харесват.

 Ще потърся една снимка, да видите колко беше красива глоксинията. А вече я няма.  Confused

 Свекърва ми тъгува, затова аз купих грудка, да видим дали ще я отгледам.

 

 

 Аз взех лилава с бяло, но май и червена ще купя.

 Хубава вечер!

# 32
  • Мнения: 6
Да ви покажа и моите сентполии (теменужки, както им казвам аз)


Скоро ще снимам и другите цветя и ще ви ги покажа  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 3 249
Добре де, моите растат на шума само Sad Дори едната сетполия си пуснала и ...изкочи ми името - бебе Rolling Eyes Расте ми израстък и на алоето. Как се процедира с него?

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Добре де, моите растат на шума само Sad Дори едната сетполия си пуснала и ...изкочи ми името - бебе Rolling Eyes Расте ми израстък и на алоето. Как се процедира с него?

Бебето на сенполията- детка- го махни. На алоето-може да го оставиш, при мен са всичките по няколко броя в саксия.  Ако желаеш пък като поотрасне го отдели- така и двете алоета ще станат по-големи.

# 35
  • DE
  • Мнения: 971
Прибавила съм на първа страница някои линкове и съвети от старите теми.
Поглеждайте...може по нещичко да ви е от полза!
За съжаление, в последните две теми не мога да сложа линкове към личните албуми и старите теми.

Три страници изпълнени с толкова красота. Чудесен старт на новата тема!

# 36
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 102
 Hug Heart Eyes Hug

# 37
  • Мнения: 945
Най-красивата тема! Peace
matze , благодаря! Hug Видях се и аз на първа страница в колажите. Grinning
Много добре оформена тема и много полезна информация. Peace
Много е красиво цветето на втората снимка. Как се казва?
Хексилина , и аз мислех, че знам колко вида теменужки има Embarassed Направо ме запали да се опитам да събера от всеки вид Grinning
Поздрави на всички момичета, много красиви цветя сте показали! Hug

Аз купих първия разсад - червен и бял здравец, засега го държа вътре, но май ще го изкарам вече идната седмица.

                              

                                

                                

# 38
  • София
  • Мнения: 22 852
matze , благодаря за уточнението. Simple Smile

# 39
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Момичета, благодаря на всички за ценните съвети. Hug Heart Eyes  bouquet

Красавицата бегония ще бъде спасена. Вредителите рязко намаляха. Да не кажа, че почти изчезнаха... newsm44

# 40
  • Мнения: 4 841
Добре де, моите растат на шума само Sad Дори едната сетполия си пуснала и ...изкочи ми името - бебе Rolling Eyes Расте ми израстък и на алоето. Как се процедира с него?

Бебето на сенполията- детка- го махни. На алоето-може да го оставиш, при мен са всичките по няколко броя в саксия.  Ако желаеш пък като поотрасне го отдели- така и двете алоета ще станат по-големи.

Защо да маха бебето?

И какво ще рече бебе? Този вариант където от самото растение от стеблото между листата излиза бебе


Или този вариант



Аз както се вижда нищо не съм махала. Малката сентполия е още малка и я чакам да порасне, а на голямата бебенцата изобщо не и пречат, а правят растението по - гъсто и красиво.

И ето го и моето каменно цвете



което е лилаво и дребно като цветчета, обаче не спира да цъфти. А свекърва ми има от това червеното с белия кант и е огромно и доста от цветовете му изсъхват още като пъпки, понеже от толкова цвят по него не успяват да се развият някои пъпки. Имах и розова едра, но незнайно зашо миналата пролет докато я чаках да цъфти и изсъхна, но успях да и взема листата, та сега има едно при свеки и ще се надявам тя да го развие и аз пак да си го имам. Макар че от червените от кога чакам ама  Rolling Eyes

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 789
agnesana при големите растения- не листо с детки- малките са повече пречка и натоварват излишно голямото растение. За сенполиите много полезно инфо има и във форума на сайта на Светлана- http://flowerland.mybb.ru/ Изисква регистрация! Една част от сенполиите ми са купени от нея. Тези бебета, които ти си показала са още малки. Станат ли големи ще са проблем вече, но на никой не казвам как да си гледа цветята, само давам съвети-който иска да ги приема  Peace

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 610
Запис и от мен  Hug
Прекрасни колажи на първа страничка  Heart Eyes
Колко нещо е нацъфтяло при вас, само при мен още нищо освен едно меланхолично цветче на мушкато!
Калдъръмчето гледам е покарало, смятам да насадя още но само в червено тези дни..
Denima бялата теменужка е разкош Heart Eyes
mari_eta ах-ах направо ме разболяваш всеки път, като зърна твоите мушката, няма такава красота,  Heart Eyes снимай по често и показвай, моля Embarassed
Моята глоксиния и бегония тубероза също са покарали  Heart Eyes  много им се радвам особено когато почнат да цъфтят Whistling

# 43
  • Мнения: 4 841
agnesana при големите растения- не листо с детки- малките са повече пречка и натоварват излишно голямото растение. За сенполиите много полезно инфо има и във форума на сайта на Светлана- http://flowerland.mybb.ru/ Изисква регистрация! Една част от сенполиите ми са купени от нея. Тези бебета, които ти си показала са още малки. Станат ли големи ще са проблем вече, но на никой не казвам как да си гледа цветята, само давам съвети-който иска да ги приема  Peace

Ивини ме ако съм била по груба с въпроса си  Hug На мен никога не са ми пречели  newsm78 От как я имам голямата, те излизат постоянно и по някое време незнам какво става с тях. Не стават големи. Веднъж се опитах да прихвана с едно такова бебе, но нали е без корен и стоя в саксийката и си умря след време.
Ще погледна и сайта  Hug

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 789
agnesana  Hug такива без корени успешно ги захващам под парник- бучвам ги във влажна пръст, покривам с буркан и до две седмици са готови.
poepie с малко закъснение -честит ти  Фъстъчко!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт