ШЕСТИ КЛАС привършвам аз - тема № 35

  • 43 333
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 18 091
Нашата госпожа не дава на кръст да се решават пропорциите. Така трябва:

x/(x+8)=3/4
х= 4/3. (х+8)  и т.н.

Не са стигнали до свойства ма пропорциите, сега ще ги учат. Дори не сме се сетили да ги обърнем.

Дидева, благодаря ти за това от Просвета. Кой знае още колко неща липсват в учебника ни.



Как  така не дава на кръст?Та това е основно свойство на пропорциите...

# 46
  • София
  • Мнения: 3 293
А, де.
И аз само така мога да ги решавам, но съм учила в МГ и си мислех, че затова не знам другите начини.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 942
Нашите пък до вчера бяха на свойства на пропорциите, днес вече умножават едночлени, без да знаят още какво е това едночлен. Били изостанали с материала... Потрес. От 94 урок направо на 101. Архимед.

Аз също се придържам към всички неизвестни отляво.
А да се забранява кръстното правило -  #Crazy...

# 48
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
Записче   bouquet

# 49
  • Мнения: 21 455
Нашите пък до вчера бяха на свойства на пропорциите, днес вече умножават едночлени...
Аз отивам ритуално да се застрелям. Нашите са още на валчести.  Mr. Green

# 50
  • София
  • Мнения: 18 091
Нашите пък до вчера бяха на свойства на пропорциите, днес вече умножават едночлени...
Аз отивам ритуално да се застрелям. Нашите са още на валчести.  Mr. Green
Нашите само изчакват да се върнат съучениците им от зелено, правят контролно на иначе минатите пропорции и  минават на едночлени. Peace

Последна редакция: ср, 10 апр 2013, 21:08 от Tropical Paradise

# 51
  • София
  • Мнения: 1 654
Нашите пък до вчера бяха на свойства на пропорциите, днес вече умножават едночлени...
Аз отивам ритуално да се застрелям. Нашите са още на валчести.  Mr. Green

Нашите хора пък свършиха вече материала за шести клас и подкараха седми Mr. Green
Вече цял месец са със зеления сборник на Коала Прес.
Днес са имали контролно на уравнения с едно неизвестно, преди това минаха през формули
за съкратено умножение.
Покрай този сборник почнах леко да се стряскам, че идва седми клас  #Puppy dog

# 52
  • Мнения: 21 455
Е, вие просто ми спестихте самоубийството, като ми дръпнахте спусъка!  Joy
Аз мисля зеления сборник да го зачешем след майските празници. Вкъщи, де. До тогава, живот и здраве, всякакви състезания трябва да са приключили и ще сме отвъртяли още една солидна почивка .

# 53
  • Мнения: 7 161
Да се "запиша" на четвърта страница.
Благодаря за темата! Hug  bouquet
Нямам какво да кажа. Не знам какво правят нито по БЕЛ,  нито по МАТ. Embarassed
Май е време да се информирам.

# 54
  • София
  • Мнения: 416
Да се "запиша" на четвърта страница.
Благодаря за темата! Hug  bouquet
Нямам какво да кажа. Не знам какво правят нито по БЕЛ,  нито по МАТ. Embarassed
Май е време да се информирам.
И аз не знам до къде са стигнали нито по БЕЛ, нито по математика. Информирам се само, когато ми "дават" да решавам някоя и друга задача, когато Вики не може. Обаче по БЕЛ...там съм КРЪГЛА НУЛА.

# 55
  • Мнения: 864
Аз също нямам идея какво учат моите. Не ни търсят и за помощ, пък за дъщеря ми специално не бих казала, че е "цъфнала и вързала". Пак си я подкарахме постарому  #Cussing out В момента  още съм в чуденка в коя школа да я запиша за догодина, а май месец наближава. Понякога толкова ме е яд на тези софийски истерии около кандидатстването, че ми идва да пратя девойката при баба й Sad . С бал 25 ще може да влезе където си поиска. И пак човек ще стане............

# 56
  • София
  • Мнения: 416
Миши-Тети , аз също смятам, че се внасят допълнителни истерии около това кандидатстване. В крайна сметка има деца, които завършват супер елитни и прехвалени училища и след това нищо не става от тях. Но сред децата има едно такова..."наддаване" кой учи в по-елитно училище. В крайна сметка умните и грамотни деца, независимо къде учат, пак са си умни и пак се реализират в живота.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 942
Охоо, вие ако мислите, че сега е истерия, почакайте да видите догодина по това време какво ще е Mr. Green.

Аз се включих във форума, когато големият ми син беше кандидат-гимназист точно по това време на учебната година - март-април. Попаднах право в окото на бурята и бях така бързо и яко завъртяна, че още ме държи  Mr. Green. Всеки ден си стягахме багажа за Нареченските минерални бани, където се лекуват нерви, ха, ха - Фран, Tropical, помните ли?

Но не съжалявам за похабените нерви, защото заедно с тази екстра получих и обмених доста ценна информация (която няма друг начин да получиш), както и срещнах - даже и на живо, не само on-line много добри приятели.

Вярно е, че се истеризира подборът на училище и кандидатстването, но всеки сам си преценява колко големи да са амбициите му и каква цена да плати за постигането. Аз смятам, че не съм загубила от тези емоции и фактът, че усилията ми да стимулирам младежа бяха оценени от иначе доста пестеливата на похвали свекърва, ме успокоява, че пътят е верен.  Преценявам, че болни амбиции нямам и стоя на земята.

# 58
  • Мнения: 2 457
   Миналата година попрочитах от "Седмокласната" тема,отварям я и сега! Много ценни насоки,особено за нещо напълно ново за мен.Да,усеща се лека истерия,но бих я нарекла  по-точно тревога, вълнение.Има си голямо значение това кандидатстване за децата ни!Само дето точно в тази възраст повечето "вятър ги вее на бял кон",та нашите нерви отиват .Grinning

# 59
  • Мнения: 864
Sash, с петокласник и седмокласничка догодина не съм сигурна, че Нареченски бани ще ме спасят. Може би по това време вече ще съм за диспансеризация  #Crazy Но гледам да се подготвям от сега психически, че като разсрочвам във времето уж да не е толкова рязък и силен ударът  Banghead Иначе свеки едва ли ще усети и грам от усилията и нервите, които ще бъдат похабени, ама аз и не чакам признание  Mr. Green Иначе големи амбиции нямаме, просто да сме в прилично училище (само дето още нямаме никаква идея кое да е то). Опасявам се да не стане така, че да избираме според това, за къде ще ни стигне балът. Продължавам да се надявам на чудо и изведнъж да й дойде акълът на девойката и да се амбицира за нещо, но засега няма изгледи  newsm78 .

Общи условия

Активация на акаунт