Лято, хайде идвай вече, за да зарадваш октомврийското човече!

  • 63 600
  • 723
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 1 711
Здравейтеее!
Да се разпиша и аз в новата ни темичка. Съни, специални благодарности отново за труда ти!  smile3525

Току-що Елиза изпи 120мл изцеден сок от морков и ябълка и вече е спокойна, та мога да попиша, иначе постоянно ме дърпаше за блузата и все повтаряше "цо-цо, цо-цо", което значи че иска да суче. Говорите за думичките, които казват децата. Ами и Елиза напоследък е започнала доста да приказва, като повечето думички й ги разбирам само аз, но важното е че се опитва детето. Сега точно в тази им възраст са най-сладки дечицата ни и най-интересни.  Grinning А тя се опитва да бъде и много самостоятелна - постоянно иска да се храни сама, през деня някак си я склонявам аз да я нахраня, но вечер, когато всички сме на масата, абсурд това да се случи. Иска да има чинийка за нея, прибори, салфетка и ако нещо сме пропуснали да й дадем, се сърди неистово. Също сама се изкачва по стълби, не дава да я хващам и това е, само стоя зад нея и съм в очакване, ако тръгне да пада, да я уловя. На слизане ми дава да я държа, но само за едната ръка, а съм тръгнала да хвана и другата или пък качулката отзад, започва да се сърди, да пищи, докато не я пусна. С две думи започва да проявява характер и това дете.  Grinning Яко ми дупе, както се казва...  hahaha А и е хитра - вчера сестра й поиска портокал. Аз й обелих и го нарязах, но звънна телефона и Софи започна разговор с детето на кумата ни и докато тя си говореше по телефона, Елиза тихичко си похапваше и излапа целия портокал. София се обръща и хоп - няма портокаааал, чинията празна.  hahaha  hahaha Ама Елиза беше зажадняла за този плод, защото докато беше с афтите не можеше да яде, дори и ябълка не можеше и сега си наваксва.
И друго - от няколко дни съм все с гърнето у дома. Елиза е решила сама да се отучва от памперса явно. Постоянно ми повтаря "ако, ако" и докато не й дам гърнето не мирясва. За акането винаги си казва, сега започна и за пишкането, тя и на двете вика "ако". И аз давам гърнето, какво да правя, само мир да е. Но тя винаги се изпишква, после ляга да слагаме памперса и след 10 мин. пак "ако, ако", пак гърне, памперс и т.н. Процедурата я повтаряме постоянно, докато сме у дома. Навън е спокойна, не търси гърнето и си пишка в памперса. Понякога ми казва и навън, че има ако, но аз й казвам пишкай в памперса и тя го прави. Още ми е рано, да я разголвам постоянно и да клеча с нея по парковете, поне другия месец мисля вече че може.

Съни, много се радвам че Лили и Ивайло са добре вече. Дано все така да напредват!  Praynig Честита ви нова кола, безаварийно да я карате и да пътувате на хубави места!

Марси, много лошо с този кърлеж и то на какво място.  Rolling Eyes Много ме е страх винаги от тези гадини. Дано изследванията са ОК!

Фифи, как си на работа? Кофти ли е?

Флучия, и аз ще водя Софи на цирк в събота. Хубав ли беше? Елиза мисля да не я взимам, че е малка и не знам дали ще издържи толкова време.

Крисанка, завидях ти за театъра. Гледала съм го Калин Врачански в "Тримата мускетари", невероятен е! И това май ми беше последното представление, на което съм ходила. Дано скоро пак да мога да посещавам театър, защото това ми беше редовно.

Цвм, добре че са изчезнали петната и дано повече не се появяват.

Утре сме на тържество в детската градина на кака и ще ходим двете с Елиза. Дано да й е интересно и да издържи до края, че ако нещо ми се размрънка, не знам какво ще правя. Това ще е първото тържество на Софи и искам да го изгледам цялото, че и снимки да направя. Мисля и цветя за госпожите да вземем. Тоалета вече сме го приготвили, то голямо вълнение ... Мама се вълнува повече от детето.  Laughing
Оставям ви, че Елиза иска внимание и само обикаля около мен и мрънка. Хубав ден на всички!   bouquet

# 46
  • Мнения: 629
Здравейте и от нас  Grinning
До сега разглеждахме с Коколинчо книжки, но сега се заигра самичък, та викам да надникна в темичката.
Блекче, голям мъж си имаш. Коколинчо е почти на половината на Ивко.  Laughing
Марси, ЧРД на сестричката ти! Жива и здрава да е!
Тони, и аз съм фен на двуетажните легла. Още от преди да си имаме дечица съм си мислела колко ли хубава ще им е стаята с такова легло. А сега, ако ти кажа какви падания и строшени ватове ми се привиждат....нали знаеш, "да не те стига това дето майка ти го мисли".  Mr. Green И за да ми е "спокойно" на душата Коколинчо се научи да се катери по стълбичката чак до горе, само още не може да се прехвърли на леглото на кака си.
Цеца, викаш чака си те чинно човека да се прибереш, че да си получи порцийката мляко. Понякога са толкова милички. Представих си го как изглежда с гащите ти.  Laughing И Коки като Йоан обича да къса хартийки. А как гризе книжките мишока му с мишок. Дори картонените не могат да устоят на зъбите му.  Tired
Хариелка, помъдряваш викаш.  Mr. Green ЧРД, мила! Много здраве и само хубави емоции! Браво, че така добре се справяте с гърнето. Много се смях с портокала.  hahaha
Съни, много се радвам, че с бебоците нещата се развиват добре. Дано до средата на май да сте си всички заедно у дома. Hug
cvm, радвам се, че петната са изчезнали. Дано повече да не се и появяват. Викаш парка Заимов хубаво местенце, а? С метрото и на мен ми е удобен горе-долу та може някой ден заедно да се затътрим натам.  Grinning Пък и, ако още някоя мама проявява интерес можем да се съберем и повечко.  Grinning
За говоренето - ние сме от типа "пукъл".   hahaha Бях свикнала с това, че Зори проговори бързо, с желание и много изчистено. А тоз мамин глезунко си бърбори нещо на бебешки, и най-често пищи. Не знам откъде го научи, ама скоро май ще да се караме с него. Иначе казва отчетливо и на място мама, тате, тати, кака, како, баба...и понякога благоволява да каже, че патето прави "па-па", кучето прави "ба" и безкрайно рядко да цъка с език като конче. И до там. Разпознава доста жиотинки, играчки, като му кажем "донася", "подава", "показва" - макар и рядко, но да каже кое животно какво прави или някоя дума...в никакъв случай.  Naughty За сметка на това е усвоил едно много изчекнато квичене, което си има няколко нюанса - от по-лежерно до доста настойчиво и го използва със заповеднически насочен пръст към нещото, което иска, а ние трябва да гадаем какво е, ако има повечко неща, към които сочи. Та така. Неще явно да е от говорливите.  Tired
Тони, браво на Кали! Много добре си говори за тази възраст.  Grinning Успех с имотните дела!
Смехоранка, вие с Петкова май най-често страдате от сукливи набези. При нас има дни, в които се сеща по 4-5-6 пъти наден, но има и такива, в които ако не предложа няма и да се сети да си поиска.
Отиваме с Коколинчо да папкаме. Хубав ден от нас!

# 47
  • Мнения: 19
.
Цитат
Викаш парка Заимов хубаво местенце, а? С метрото и на мен ми е удобен горе-долу та може някой ден заедно да се затътрим натам.  Grinning Пък и, ако още някоя мама проявява интерес можем да се съберем и повечко.  Grinning
Направо се е екстра  Mr. Green ама да се стопли малко това шантаво време еее не се наваля не се надуха  ooooh!

Аз се поуспокоих за говоренето на Дарето  Mr. Green
А други с биби нон стоп има ли  Shocked Дарина не е пуска една в ръката една в устата и само си ги сменя   #Crazy
Нещо ми е сдухано днес и не ми се пише  Cry това смотано време ми действа на депресията  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 262
Привет, момичета,
от вчера съм си у дома с малчо. Пак го хвана хрема, оттам слъзните каналчета нали са му стеснени и секретират и в градината си мислят, че е конюнктивит и че е заразно,  ато не е .... Както и да е, дълга тема, та ми дадоха 4 дни болнични и се гледаме у дома. Вчера в дъждовното време бяхме на гости на баба, ходихме в детския кът в Икеа, играхме зад блока и така. Днес на слънчице сме цял ден навън, мама си напазарува дрехи с новата заплата, видя се с приятелка, рай Simple Smile Просто не мога да ви опиша колко се изморявам, като ходя на работа, успоредно с това водя и взимам децата сама от градина. Лудница, та този болниччен беше точно навреме. Педи изписа АБ капки за 1 месец напред:( Но няма начин, иначе се измъчи детенце.
Тони, сменихме учителката, защото предишната нямаше подход към децата, плашеше ги, не знаеше как да ги приласкае. Връщаше ги в занемарен вид - изцапани с храна, с несменени памперси. Приемаше болни деца в групата Sad Не се обаждаше своеверменно по тел. на родителите, ако някое дете не се чувства добре и т.н. Сега от понеделник сме с новата госпожа, изглежда много симпатична, но впечатленищта ми са само от 1 ден.
Хариелка, не стигнахме до цирка, другаде бяхме, но има време - до 5 май ще е в Младост.
Питах педи за ваксината вчера - нали не сме сложили последния пентаксим на 16 месеца и тя каза да не се тревожа, можел да се бие до 2 годинки на детето. Сестрата засега не ме форсира в градината, та ще изчакаме дечко да се закрепи и тогава.
Сега плануваме морето. Може ли някоя от вас да ми пусне линк тук, ако сте доволни от някой хотел в Гърция или Турция? Искаме да е август месец - т. е да не е много на юг и да е ол инклузив, че с 2 деца без готова храна ще ми е трудно. Благодаря Simple Smile

# 49
  • Варна
  • Мнения: 913
Спим от доста време и не знам дали ще успея да се разпиша, но ще пробвам.  Laughing Привет от мен Petkova.  Wink Тази седмица нали съм се захванала пак по старо му с  намаляване на кърменето и не ми остава време за форумстване. Ай си седнала, ай съм те нападнал е ситуацията. В интерес на истината доста добре ни се получава. Особено като прекарваме повече време навън. Вчера бяхме с 5 сукания за цял ден.  Mr. Green Днес е сукал сутринта и сега се пробуди по едно време и си посука та да продължи  да спинка. Вече сме си здрави, ходим си по разходки и така.
Флучия кофти, че пак сте с хрема... Добре е, че си положителна и поглеждаш на това като почивка. Обаче се замислих работодателят ти как гледа на болничните? В моя офис сме две мами по майчинство и една бременна и си мисля, че шефа няма да е във възторг като чуе болничен.  hahaha
cvm говори си детето, супер е. Ние казваме мама, мамо, мамУ, баба, бабо, деди, дядя, диди, мяу, бау, дай да(дай вода), гол, как казват кокошката, мечката, коня, как правят маймуната и рибката. Другооо....  newsm78 Може и да има още нещо, ама не се сещам. Ааа от няколко дни казва т/дати. Баща му е във възторг.  hahaha
Hariela   Joy опасна малката! Ама тъй де, няма да се дава като е по-малка.  Joy
Smehoranka дано скоро успеете и малката не плаче при отказ. Даниел също плачеше обаче с ден на ден по-малко и кратко е този плач. Явно обаче беше някак готов. Аз му казвам, че сега не може да суче, понеже преди малко това е правил и ще суче чак като си ляга/ като се наспи / като се приберем / като стане тъмно и така нататък. Гушкам го, опитвам се да го разсейвам и за няма и 5 мин зора е минал. А вече даже няма и тези 5 мин. Дори не плаче понякога. Питам го жаден ли е/гладен ли е и предлагам каквото му е на сърце. Отделно когато суче и след 2 мин се дръпне го питам "повече няма ли да сучиш? ако ще сучиш, давай, защото после чак ... ще сучеш пак"
Опппс събуди се ставам.  Hug

# 50
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!

Кали спи и аз влизам да се разпиша. Ние се върнахме вчера в ранния след обед. Свърших си работата и използвахме момента да останем на гости за вторник вечерта на вуйна ми и вуйчо ми. Не бяха виждали Кали от седмицата след Нова Година и мноооого и се радваха. Вуйна ми се учуди каква голяма разлика има в Кали от Нова Година до сега. Т я видя крава, агънца, кокошки, пуйки, кучета и прасета на живо, само прасетата я стреснаха малко. Много се отпусна да ходи на село. Сега вече ходи навсякъде- на познати и непознати места, у дома и навън Grinning
Решила съм да и правя прощапулник на Цветница. Така ще съчетая именния и ден с него 2 в 1 Grinning  По този повод искам да помоля по опитните мами да ми дадат рецепта за питка ( хубава, лесна Wink Ще тествам рецептата преди празника и ще направя оригинала на самия празник. Предварително ви благодаря за помощта Hug
Цвети, Звездичке- и аз искам да дойда до парка Заимов да се видим и да поиграят децата. Мислих го как да стане и с метрото ми е най-удобно. Така, че айде давайте идея за кога, аз съм на линия Hug
Хариелка-Елиза е опаснааааа Joy Joy Joy Чакаме да качиш снимки от празника на Софи Peace Представям се какво вълнение и гласене е било Hug А те какво ще празнуват по това време на годината-сигурно нещо свързано с Цветница, или Великден ooooh!
Мира- честит нов ник и успех с отказването от кърмене, имате напредък, явно Дидко просто сега е по-готов, голям мъж става вече Hug
Флучия - как така ще ви изпише антибиотични капки за един месец Shocked Или аз не съм разбрала нещо ooooh! Много е хубаво това от ран ода  се планира лятната почивка. И на мен вече ми се въртят плановете в главата. Абе те от Нова година насам не са ме напускали, ама сега като се стопли времето съвсем Grinning Дано останете доволни от новата учитлека на Джоджи, че е много неприятно да си оставиш детето и да не си сигурен в хората, които се грижат за него, дано нямате проблеми повече Praynig Peace
Смехоранка - представям си колко е сладка Ели като си говори с пеперудките по стената на стаята си Heart Eyes Grinning Hug
Приятен ден от мен на всички Hug

# 51
  • Мнения: 19
Ей, едно добро утро няма кой да каже  hahaha

Днес май ще си останем вкъщи нещо студено ми се вижда  newsm78
При нас нищо нова Дерето си беснее на воля от сутрин до вечер , изобщо не слуша и става все по палава
Тони , Звездичке няма проблем другата седмица май ще е по топличко и може са се разберем да се видим в парка Заимов , а и други мама ако искат да се присъединят към нас ще е супер .
Толкова от мен до скоро

# 52
  • Мнения: 181
Здравейте, момичета Simple Smile Ние сме добре, ама не остава време. С Алина като е хубаво времето по цял ден стоим навън и вечер едвам я прибирам, голямо мрънкане е Confused Иначе се занимаваме с ремонта и разни други неща, които ни остават за вършене, а и вкъщи от около един месец е пълна лудница... Стягаме багажа малко по малко, местим някои неща в новата къща, абе лудница е просто... Надяваме се да успеем да се нанесем преди да изпишат бебоците.
А те са добре, наддават и се надяваме скоро да си ги гушкаме вкъщи Simple Smile
Пък и тия дни играх ролята и на... успокоително Grinning Племенницата ми беше на изпити в Търново, онзи ден й излязоха резултатите по английски език - има 3,75 и беше много разочарована, как можело такова нещо, тя си знаела перфектно всичко, от 2 години на уроци ходи... Абе, много се беше ядосала, поплака вкъщи... беше я страх да каже на техните, та се чудих какво да я правя... И ми стана малко гадно за сестра ми, че племенницата търси мен в такива случаи, както и когато я скъсаха на кормуването, защото аз не бих искала децата ми да търсят друг, освен мен в такива ситуации, ама... Confused Та днес й излязоха и резултатите по БЕЛ, та и там слабичко се е представила... и пак ред сълзи, ред сополи... много тежко ги приема тези неща, а и обяснявам, че всичко е за пари и сега ги режат, за да могат после на редовната сесия да се явят пак, ама... кой ли ти разбира.... 50 % от явилите се са с двойки... тя да се радва, че има 4, а не 2... Досега беше вкъщи да се успокояваме Confused

Тони, има, има  Wink  Нали заради това взехме нова, по- голяма кола Wink, за да има място и за четирите столчета... Даже остава и едно свободно място отзад Mr. Green

За говоренето - Алина доста говоря, всъщност... рядко млъква Laughing Разбира какво я питаме и отговаря с "да" и "не", или с " няма" , зависи какво я питам и какво я карам да прави Laughing Много рядко се съгласява. Знае доста думи, но на някои не им знае значенията и си ги използва просто ей така Laughing Като иска да яде си казва "ам, ам", казва ела, дай, не искам, няма, знае някои животни, знае баба, дядо, мама, тати... за лельо не може да си извърти езика още. Казва и как се казва и на колко годинки е Laughing Казва се "Ина" Mr. Green и е на "на" годинка  Laughing Ааа, вече казва и едно изречение  Laughing "Аз кака" hahaha Иначе много се смеем на нос, защото го казва много сладко, звучи нещо като "ньош" и си върти много сладко джуджките, та тя си мисли, че това е някаква глупост или нещо много интересно, защото всеки път й се смеем, та постоянно го повтаря това и ни гледа с един изпитателен поглед Laughing



# 53
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Привет.
Днес бяхме на консултация. Йоан е 12.100 кг и е почти 88-89 см. Пак орева кабинета.

Мира-Петкова, това с кърменето няма оправия. Дани и Йоан се надпреварват кой е по-скулив. Като съм си вкъщи суче постоянно. Идва и каза "цици" тихичко и чака. hahaha Ха не съм дала и започва да мрънка. Само навън някакси успявам да му отвлека вниманието, за да не суче. Понякога идва, иска, ама само да ги провери.

# 54
  • Мнения: 61
Здравейтееее Laughing

Днес май всички са навън и никой не се е разписвал още ooooh! Айде дано повлека крак Mr. Green
Ние днес преди обед ходихме да вземем ДК за Кали, аз по принцип събота и неделя не и вземам, ама нали не си бяхме в София два дни в началото на седмицата, реших да я запиша. И добре, че го направих, че ми дойде цикъла и ми супер скапанооо, поне детето да има какво да яде. Заведохме я на люлките близко до магазинчето от което и вземаме храната, голям кеф, голямо чудо на тия люлки, баща и я люля, аз гледах от пейката Mr. Green Нали днес се чисти България за един ден, някой боядисал само две пейки в парка, ама не сложил никакъв отличителен знак и ММ се накани да сяда на едната и си оцвети анцуга в кафяво, много гадно, после в колата до у дома кара седнал на едно найлонче, ама мръднал нещо и седалката си оцапа, като се вкиснааа, мен както ми е криво днес и преди обед съвсем не ми беше добре, че  три пъти се будихме през нощта на Кали от зъбите, и  това съвсем ме довърши. Бяхме се разбрали той да я нахрани на обед, аз да почивам, той хукна да си чисти нацуга и седлаката с газ. Изчисти ги, пусна си анцуга в пералнята и така я е омирисаллллл на газ, че не знам какво ще правя, сега проветрявам в кухнята, луда работа Sad #2gunfire Mr. Green
Съни- дано успеете да се нанесете в новата къща преди да приберете Иви и Лили. Сега чакаме снимка на всички не само навън, но и в колата Hug
Цеца- голямо момче е Йоан, браво на него, хубави мерки има Hug
Цвети- аз съм навита за другата седмица,само да не е понеделник, че искам да заведа Кали до личната за направление за кожен Praynig

# 55
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Привет.
Днес голямо разхождане му дръпнахме с Йоан. На обяд ходихме в Борисовата градина, много му хареса да тича и да къса тревички. Мириса и жълтурче. След това заспа, като се събуди излязохме малко на площадката. Сега вечеря. Днес цял ден тича по котката, тя е разгонена и не бяга от него, а той се опитва да й тъпче отгоре, аз пък му обяснявам, че котка не се тъпче, а се гали.
Тони, ужасно е с тази боя. Добре, че поне са е изпрала седалката на колата, само да я проветрите, за да не мирише и там на газ.

Има "Произедено в България" в зала Универсияда.

# 56
  • Мнения: 19
Здравейте , здравейте  Grinning Цял ден и ние бяхме по разходки , направо не си усещам краката .Сутринта ходихме по магазините за да си купя разни неща  , купихме едно одеяло на Дарето , възглавница и калъфки и взех , нови фиби и ластици , че все ги губим , а следобед в Южния парк  Laughing Сега спи като къпана  hahaha
Тони като гледам прогнозата за времето най -добре четвъртък или петък да се срещнем , хайде предлагайте и ако искат и други мама да се съберем повече

Лека нощ от мен

# 57
  • Мнения: 873
Здравейте!
Аз май съм за сефте в новата тема newsm78
При нас се сучиха някои неприятни неща със сестра ми, но за щастие тя е много силна и скоро ще ги пребори  Praynig

Тони, голям смях с ТМ и боядисаната пейка hahaha Гледай с чувство за хумор на подобни инциденти и няма да ти докривява Peace

Съни, радвам се,че при вас нещата вървят към подобрение от ден на ден Hug И ние гледахме някои къщички тези дни, обаче май ще се окажем прекалено градски чеда Confused А по отношение на това, че племенницата споделя с теб тревогите си, какво да ти кажа-явно ти си готината леля Wink Не я съжалявай сестра ти,че детето не споделя с нея и не се натъжавай от мисълта,че твоите деца може би няма да споделят всичко с теб! Важното е,че има с кого да споделят все пак! Все пак майките понякога сме толкова преуморени и емоционално въвлечени,че може и да не сме в състояние да окажем спокойната и обективна подкрепа, от която децата ни имат нужда Peace

Мира, стискам палци все така да върви отбиването-плавно и спостоянство Hug

Марси, след като прочетох вашата история с кърлежа, предуредих всички мои приятели, които са хукнали с децата си по села и ливади, да внимават Praynig

Юлия още не говори така добре, макар че свекърът ми твърди,че когато пее "Зайченцето бяло" всички думички се разбирали......но за човек на неговата възраст са нормални слуховите халюцинации Whistling За сметка на това прави успешно кълбо напред Crazy

# 58
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Добро утро.

Вчера Йоан не спа следобед и в 8 вечерта беше заспал. Стана в 5:30. Crazy
В "Произведено в България" няма нищо интересно, освен чорапи. Купихме си чорапи за всички, даже ще отива да купя и още няколко чифта.
Йоан все повече започва да бърбори на бебешки. Радва се на колите и вика "аууу". Той вика "ауу" на много неща. Вчера се сочи и вика "аш", защото го уча на "аз и ти" като се сочим. Нещо се лигави и ходи на пръсти, аз го базикам, че е балерина. А и брои "ти, ти, ти" като сочи. hahaha
Педиатърката каза, че около 2 годишна възраст би трябвало вече да казва разни неща разбираеми, а за общуването с други деца около 3 годинки. Питах я за захранване с алергени, тя каза да изчакаме, така че ягоди, ядки, мед, гъби и т.н. ги оставяме за по-нататък. Ще я кара лятото на други плодове, дано да ги яде. За сега съм забелязала, че се нахвърля да яде с ръце месо, домати и кашкавал. Другите неща само ги отбелязва и толкова. Сега му правя за закуска филийки с кашкавал, ама нямаме особен успех, дроби хляба, хапва си по малко и си играе с чинията. В това време майка ми му дава другата закуска - попара.
Ох, да се приготвям за работа.
Лек ден ви желая. Hug

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 1 711
Здравейте, момичета!
От хубаво време и разходки нямам време да се разпиша. Събота и неделя си ги изкарахме по цял ден навън, даже не сме се прибрали до вкъщи.
На Софи представянето мина чудесно, дечицата бяха прекрасни, много им се радвахме. Толкова сладички и знаещи, и можещи...  Laughing  Heart Eyes Напълниха ми сърцето...  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes От кога чаках този момент - да отида на първото тържество на София и да се гордея, с преливащо от щастие и любов сърце ...  newsm03 Чувството е невероятно. Наснимах я, всички родители бяхме като японски туристи, но много тихи.  Embarassed Снимах и Елиза с кака й накрая на тържеството, тя беше много послушна, само последните 5 мин. явно й доскуча вече и ме задърпа за ръката с думите "Аде, аде." Тони, правиха пролетно тържество.

Мира, честит ти нов ник. Повече ми харесва от фамилното ти.  Simple Smile

Съни, много ви се радвам.  Laughing  Hug Супер сладко говори Алинка.  Laughing Представям я си я как си върти устничките...  hahaha hahaha

Деси, дай Боже скоро сестричката ти да се отърве от каквото и да е лошо!  Praynig Лошото идва за миг, а бавно и трудно си отива, дано да има сили да се пребори.

Цеца, браво за мерките на Йоан. Елиза вече е захранена с ядки, че даже фъстъци, няма отърваване, като заядат баща й и кака й и тя се нагласява до тях и а не й дадат, а опищява всичко. И Елиза казва "Аш".  Laughing

Вие се опитвате да отказвате от кърмене, пък аз предприех друга стъпка - ще отказвам от памперса. Днес ни е първия ден, ще видим как ще върви. Софи я отучих точно, като навърши 1г.7м., та и сега реших да процедирам по същия начин. А и искам да я приуча после някак си да клечи, та да действаме по другия проблем.
Хайде от нас толкова. Хубав и слънчев ден на всички!  sun

Общи условия

Активация на акаунт