МАШИНА ЗА ХЛЯБ-50-та тема

  • 48 535
  • 755
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: X
ако се наложи ще пуснеш на програма печене - то е минимум 10 мин и може би ще ти е достатъчно

Simple Smile Е, минимум, минимум, колко да е минимум  Laughing Wink Peace Винаги можеш да спреш машината, ако решиш, че 5 минути са ти достатъчни.

По повод бързата програма - може и да е изпечен, но при нея не успява да втаса добре тестото. При мене тази програма е почти 2 часа и я ползвам сравнително рядко (яде се, ама си предпочитам основната програма).

# 316
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Имам въпрос към притежателите на машинки от Лидл. В неделя за първи път пекох на програмата за френски хляб, като преди да започне втасването извадих тестото и го овалях в брашно, махнах бъркалките и върнах. По книжка следват втасване и печене /общо към 2 часа/. Оставих и излязох, но по едно време като се върнах, чух, че машинката се опитва да меси /ама нали съм извадила бъркалките - та на празен ход върти а и нямам представа колко е продължило/ - това по време на втасването. Та, имате ли идея какъв е смисъла на това месене и защо не е отбелязано в програмата? newsm78

# 317
  • БГ
  • Мнения: 1 167
Хлябът е вече изпечен, не се наложи допичане, да, не е така бухнал като при Основна програма, но за сметка на това чудесно се е разпукал отгоре.   Laughing

# 318
  • Мнения: X
По книжка следват втасване и печене /общо към 2 часа/. Оставих и излязох, но по едно време като се върнах, чух, че машинката се опитва да меси /ама нали съм извадила бъркалките - та на празен ход върти а и нямам представа колко е продължило/ - това по време на втасването. Та, имате ли идея какъв е смисъла на това месене и защо не е отбелязано в програмата? newsm78

Смисълът е да бъде изкаран въздухът от тестото и след това втасва и се пече. В някои книжки не се описват отделните цикли подробно по време, а е дадено сумарно.

# 319
  • Мнения: 1 883
По книжка следват втасване и печене /общо към 2 часа/. Оставих и излязох, но по едно време като се върнах, чух, че машинката се опитва да меси /ама нали съм извадила бъркалките - та на празен ход върти а и нямам представа колко е продължило/ - това по време на втасването. Та, имате ли идея какъв е смисъла на това месене и защо не е отбелязано в програмата? newsm78

Смисълът е да бъде изкаран въздухът от тестото и след това втасва и се пече. В някои книжки не се описват отделните цикли подробно по време, а е дадено сумарно.
И аз съм забелязала ,че има едно кратко месене, което не е описано в книжката.И затова рядко успявам да го хвана и да извадя бъркалките.

# 320
  • София
  • Мнения: 5 315
някой правил ли е тесто за пица в машината и може ли рецептата .

Нашата машина има 2 рецепти в книжката - раздел Тесто (с втасване, не за макарони). Опитахме и двете - не са лоши - с бяло и с пълнозърнесто брашно. Ако искаш, мога да ги препиша  newsm78


tany3dj
, не съм пробвала френски хляб  Embarassed

# 321
  • Перник
  • Мнения: 4 870
някой правил ли е тесто за пица в машината и може ли рецептата .

Аз ползвам следната рецепта:
1 чаша хладка вода
2 с.л. зехтин
1 с.л. захар
1 ч.л. сол
3 чаши брашно
1 ч.л. суха мая

# 322
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 119
някой правил ли е тесто за пица в машината и може ли рецептата .

Аз ползвам следната рецепта:
1 чаша хладка вода
2 с.л. зехтин
1 с.л. захар
1 ч.л. сол
3 чаши брашно
1 ч.л. суха мая

HugТова ми е рецептата фаворит не в машина-тъкмо се чудех дали ще стане и в нея Laughing
Суперрррр Laughing

# 323
  • Перник
  • Мнения: 4 870
някой правил ли е тесто за пица в машината и може ли рецептата .

Аз ползвам следната рецепта:
1 чаша хладка вода
2 с.л. зехтин
1 с.л. захар
1 ч.л. сол
3 чаши брашно
1 ч.л. суха мая

HugТова ми е рецептата фаворит не в машина-тъкмо се чудех дали ще стане и в нея Laughing
Суперрррр Laughing

Че защо да не стане? Баба ми прави козунака на ръка повече от 50 години. Аз постигам същия резултат като нея, по нейната рецепта, но без да получа мускулна треска от месене  Wink

# 324
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 119
Чудех се , заради разликата в пропорциите -нали в машината обикновенно се слага по-малко,
а аз нямам време да гледам тестото.
Досега каквото съм сложила по рецепта-нищо не съм променяла в хода на месенето.
Винаги се е получавало,затова се и зарадвах Hug

# 325
  • Мнения: 3 410
Моята Капама от днес, печен в елпсовидния ми Борджам



Тоя път налучках температурата на печене Peace Ердинч, благодаря за съветите  bouquet

# 326
  • София
  • Мнения: 15 516
Моята Капама от днес, печен в елпсовидния ми Борджам



Тоя път налучках температурата на печене Peace Ердинч, благодаря за съветите  bouquet
Ауу, като се сетя как ухае и започвам да преглъщам!

# 327
  • Мнения: 51
Моята Капама от днес, печен в елпсовидния ми Борджам



Тоя път налучках температурата на печене Peace Ердинч, благодаря за съветите  bouquet

интересен на вид и отличен като хляб изглежда резултата, ако имаш възможност давай и рарзрез, за да и видим и структурата

също така дай моля и подробности за ''налучканата'' температура

 Hug

# 328
  • Мнения: 3 410
Еми разрез няма вече как, щотоооо - ама беше на конци направо като козунак. Следващия хляб ще го снимам непременно с разрез.
Иначе пекох около 20мин на 220 градуса и после намалих на 190 градуса. Като минаха 30 мин печене, махнах капака, пекох още 5 мин на 190 градуса, изключих фурната и 10 мин стоя вътре на изключена фурна. Хляба е само със 620 гр брашно, като 100 гр е пълнозърнесто, мачта ми и тя не е кой знае колко много - 1чл юва суха мая, а хляба изпълни цялата форма и опря в горния капак. Ей тоя номер не разбрах как стана newsm78

# 329
  • София
  • Мнения: 7 987
Някой пекъл ли е капама-хляб в глинен гювеч ?

Общи условия

Активация на акаунт