МАШИНА ЗА ХЛЯБ-50-та тема

  • 48 440
  • 755
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 32
Най-любимото ми хлебче е:
300 мл. вода
500 гр. брашно
1 л. сол
1/2 л. захар
2 л. олио
1 и 1/2 мерителна малка лъжичка мая.
Програма за бял хляб.  

Супени или чаени лъжички - някак си не ми се връзва да са еднакви и за сол и за захар newsm78
[/quote]

А какъв грамаж излиза хляба?  За да знам как да пусна програмата!

# 751
  • Мнения: 13 187
Пускам на програма за 1000 гр. Лъжицата е мерителната.

# 752
  • Мнения: 7 779
А какъв грамаж излиза хляба?  За да знам как да пусна програмата!
събираш грамажа на всички продукти  и ще получиш общия грамаж.
но и да пуснеш програмата на по-малък или по-голям грамаж хляб не е от голямо значение. разликата предимно е в печенето и при някой машини във втасването.

# 753
  • Мнения: 660
дай лнка за снимките,де...ще се включи в първия пост лесно.  Peace

на .......  hahaha

Как се качват снимки и картинки .


Супер си! Wink Мерси! Пускам го в новата тема. Wink

дядо хаджия, може ли да сложа линк и към твоят пост с картинката от първа страница в новата тема, защото там се вижда, но е по-малка? newsm78

Нещо такова да се получи:

Ако не получавате очакваният резултат вижте тук?

Ето и НОВАТА ТЕМА. Надявам се дядо хаджия да не се мръщи на допълнението. Peace

Последна редакция: нд, 07 юли 2013, 22:44 от Tony_st

# 754
  • Мнения: 56

Да, Ердинч, предлагат и мелнички за зърно, но това не значи, че не можеш да си купиш брашно от лимец и от друго място. Wink

естествено че си ги купувам и от сума ти други места, аз бях я сметнал за интересно заради другите видове брашна, отдавна се каня за такава машина, но за жалост тука я нема , бих отскочил само заради нея до Бг .

 Hug

преведох нещо интересно и нагледно за житното зърно




как изглежда едно житно зърно:
Многослойна обвивка, богата на витамини( от групата B), минерали и фибри, но бедна на протеин - 14% от теглото на зърното. При смилането от нея се получават триците.
Алейронов слой – този слой се намира под обвивката и е богат на протеини.
Зародиш - богат на протеини и витамини. Предлага се като отделен продукт или се добавя в в брашната за да станат пълнозърнести.
Ендосперм - 83% от теглото на зърното - основен източник за получаване на брашна, богат на протеини (глутен), въглехидрати (нишесте), витамини и минерали.


Здравейте, Ей това е причината и аз да се развълнувам от хлебопекарната, поръчах си и МЕЛНИЧКАТА - което е по важно искам да правя хляб от чисто брашно и то разнообразно Пшеница, Лимец , Овес, Ориз, Нахут, Грах и  др
мелничката ще пристигне във вторник и ще пиша дали наистина мели толкова фино както изглежда.
Ако не става гледах и др вариант http://www.amazon.com/NutriMill-Classic-Grain-Mill-Mini/dp/B00BYBN4WU
Проблемът ми ще е с "такова" брашно кака ще ми се получи хлябът и на какво ще прилича 
Shocked
сега чета мн подробно темите и то по скоро за Пълнозърнест хляб съотношение за брашна чисти без добавки на химикал за избелване например конселванти и т н

# 755
  • Мнения: 660
mamakris, ако искаш може да пишеш в новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=741471.0;topicseen там може повече хора да видят поста ти.Wink

Общи условия

Активация на акаунт