Съвети за коридора

  • 48 746
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Скрит текст:

Минерална мозаечна мазилка.
/устойчива на удари и лесна за почистване, направо къпане/
http://napravisam.net/?p=8673

# 16
  • София
  • Мнения: 1 179
Ние сме с минерална мозаечна мазилка в коридора от около 9-10 г. Много е ефектна и си я харесвам, в горната част на стените стои непокътната, все едно вчера е сложена. Но надолу има зацапани и тук там леко изронени или по-скоро остъргани места. С миенето постигнах неуспех, стана още по-зле. Не знам в такъв случай има ли някакъв вариант на поправяне на пораженията, напр. минаване с един пласт отгоре за освежаване  Rolling Eyes Макар че, както споменах, в доста голяма част е идеално запазена, а ако минем само отдолу ме притеснява да не стои различно и като кръпка. В крайна сметка оставихме така нещата и умуваме за решение. Може да сложа някоя снимка за мнение по въпроса  Simple Smile По едно време се колебаехме дали да не сложим ламперия  Thinking Ще следя темата с интерес  Peace

# 17
  • Мнения: X
Ние сме с минерална мозаечна мазилка в коридора от около 9-10 г.



13 години си "стои" непокътната.
Преди да се положи задължително се нанася грунд. Основата /шпакловката/ трябва да е здрава.
При зацапване /петно/  третирам-мия с обезмаслител.
Един път годишно я "къпя" с четка и воден р-р на Доместос.

а ако минем само отдолу ме притеснява да не стои различно и като кръпка.
Да, така ще стои.

# 18
  • Мнения: 1 100
Сега видях, че линковете ми с камъните не работят. Има съвсем дискретни, едноцветни каменни плочи, с които със сигурност няма да стане претрупано като цвят. Но наистина с минералната мозаечна мазилка ще е още по-дискретно и безопасно откъм естетически изненади. Wink
Не съм виждала наживо такава вътрешна мазилка. Това същата ли е която обикновено се прави на долната част на сградите /т.е. външно/?

# 19
  • София
  • Мнения: 1 179
Ето така изглежда нашата:


И още снимки в скрития текст:
Скрит текст:
   
А тук са частите с изроненото и зацапаното, най-зле е там, където е подпирано колелото и лежало кучето  Confused
Скрит текст:
 
                    

Специално с воден р-р на Доместос не съм я чистила, но ще пробвам  Peace
П.п. Вратите са слагани впоследствие, а старите первази са махнати, затова стои така недовършено, докато се наумуваме в крайна сметка какво да слагаме  Rolling Eyes
 

# 20
  • Мнения: X
А тук са частите с изроненото и зацапаното, най-зле е там, където е подпирано колелото и лежало кучето  

em4eto, зацапаното от кучето лесно ще изчистиш.
Напръскваш с обезмаслител и след това с четка и чиста вода.
А долу просто сложете подов перваз.
/ на мен ми допадат алуминиевите: http://www.dekorprofil.com/product.php?ProductID=1 /

Това същата ли е която обикновено се прави на долната част на сградите /т.е. външно/?

Да

Последна редакция: пн, 15 апр 2013, 13:44 от Анонимен

# 21
  • Мнения: 39
Ние сме с минерална мозаечна мазилка в коридора от около 9-10 г.



13 години си "стои" непокътната.
Преди да се положи задължително се нанася грунд. Основата /шпакловката/ трябва да е здрава.
При зацапване /петно/  третирам-мия с обезмаслител.
Един път годишно я "къпя" с четка и воден р-р на Доместос.

а ако минем само отдолу ме притеснява да не стои различно и като кръпка.
Да, така ще стои.

Това определено стои добре. А какъв грунд се нанася (прощавай за тъпия въпрос, но не съм наясно).

# 22
  • Мнения: X
Това определено стои добре. А какъв грунд се нанася (прощавай за тъпия въпрос, но не съм наясно).


http://www.megachim.com/megachim_products.php?prod_usage=mazilka

http://napravisam.net/?p=8673

# 23
  • Мнения: 39
Мерси много за отговора

# 24
  • Мнения: 673
Не е казано, че целият коридор трябва да е еднакъв... може да направиш едната стена с нещо за акцент

# 25
  • Мнения: 0
  Привет,
Ние си направихме коридора с декоративна мазилка. Много е здрава, доста по-красива и по-качествена от латекс. С нея коридора стана по-светъл. Ако някой иска телефона на майсторите да ми пише на лично.

# 26
  • София
  • Мнения: 8 306
  Привет,
Ние си направихме коридора с декоративна мазилка. Много е здрава, доста по-красива и по-качествена от латекс. С нея коридора стана по-светъл. Ако някой иска телефона на майсторите да ми пише на лично.

Добре, че има новорегистрирани потребители, иначе ще си останем не информирани newsm78

Но на темата.
Ето 2 предложения:
1.
Бяхме с декоративна мазилка -  красиво, но повреди ли се няма оправяне, т.е. има но е сложно - нова шпакловка и всичко отначало ... никак не е евтино.
Красиви неща измислят италианците, та освен декоративната мазилка има и бои, които добре я имитират.
Ще потърся книжката за точното име, но може да се намери в БауХаус, имаше 2-3 вида, който се нанасят като боя (четка/валяк), нашата от вида Оро/Ардженто.

Принципа е следния.
-  Нанася се грунд (като латекс е) с валяк. След 4 ч. може да се нанася "ефекта".
- с четка (с безразборни движения или по диагонал) се нанася боята "ефект".

2.
Гланцова боя (акрилен латекс) - основа, и сле това мат като финиш (нанася се с пореста спец. гъба ) - на Левис, може да се види в Бриколаж.

# 27
  • Мнения: 39
спряхме се на мозаечна мазилка- лесно за поддържане, красиво, трайно и здраво. Благодаря за съветите  Hug Hug Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 346
У нас сме на вълна ремонт вече от месец.За коридора избрах декоративна боя "Оточенто".Имам познати,които са с такава боя от около 8 години и наистина не е мръднала,та зотова реших,че това е най-подходящият вариант за нас.Даже мисля и в хола да сложа от тази боя,точно зад дивана,където малката,която като стъпва върху него се подпира на стената и тя все си е мръсна.

# 29
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ние пък сме с декоративни тухли. Много мислих какво здраво нещо да сложим в коридора и мисля,ч е направихме супер избор. Като гледам как децата, засилват кали, камиони, блъскане, топки, не знам какво би издържало. И въобще не мисля, че е претрупано, коридора ни е дълъг и тесен.
Ето малко снимки:
http://klas1995.snimka.bg/architecture/koridor.636227.all

Гледам, че не съм качила завършени снимки, ще пробвам ей сега са сложа. Добавих 2, дано се вижда, едната не мога да я обърна. На голата стена в чупката има гардероб, затова там не сме слагали.

Последна редакция: пт, 21 юни 2013, 16:07 от Meggysan

Общи условия

Активация на акаунт