Избор на хладилник

  • 40 421
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 573
Преди 12 г. избрахме по външен вид и уцелихме супер добре работещо хладилниче от марка Sang, която не бяхме чували, но явно имахме късмет, защото работи безотказно и нямаме никакви забележки. Обаче ни трябва по-голям и започнахме да се оглеждаме за марка. Но като слушам познати, много се чупели, проблеми, все по сервизите висяли, направо се плаша.

Включих в анкетата марките, които отсяхме, моля да споделите и вашия опит с тях - добър или лош Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
1. Лесен достъп до електроника
2. Как са разположени и от какъв материал са тръбите, качествени ли са припоите
/ железните ръждясват, а доколкото съм информирана от последните производства
 само BEKO са с алуминиеви/
3. Уплътненията относно затварянето, дръжките дали са стабилни
4. С колко компресора е, ако има отделен фризер
5. С какво охлаждане е компресорът
6. Шум, който зависи не само от компесорът, а и от хладилният кръг....

# 2
  • Мнения: 7 779
не си включила Либхер , които са качествени  според мен.

# 3
  • Мнения: 46 573
PAV1, относно точка 4 - с 2 ли е по-добре?

не си включила Либхер , които са качествени  според мен.

Търся до максимум 650 лв., а те са повече, затова не съм ги включила.
Освен това отзивите от тези, които се продават последните години (сглобяваните в България) не са така добри като другите, които се произвеждат навън...

# 4
  • Мнения: X
Не се сърди, човече,
Моето мнение/непрофесионално/, е че има повече платки за ремонт, когато е с два,
но MIELE с два компресора купувам без да се замисля!  Peace

В София имате избор - Мiele / втора ръка/.
Приятелката ми, жувуща в София всичко и е от тази марка /от тези магазини/

ето например за 500 лв  с два компресора Miele / един компресор струва около 160 лв/: http://technovision.bg/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%8 … %B8%D1%86%D0%B8/1

# 5
  • Мнения: 46 573
Моето мнение/непрофесионално/, е че има повече платки за ремонт, когато е с два

Това си мислех и аз, въпреки че някои смятат за +, когато са 2 Peace

Относно втората употреба, не ми се ще. Имам пералня и сушилня Miele и съм с две ръце, но хладилник 2 ръка не искам. Може да съм предубедена, но ми миришат лошо  Tired

# 6
  • Мнения: 970
Аз съм с Либхер 1,95м.на 0,90см.но немски -доволна съм Mr. Green ,квартирантите им купихме Индезит вече 4 години не е мръднал-и те са доволни.Но мисля че всичко е на късмет ,гледай да е средна класа -цена, най дълга гаранция и мотора да е Електролукс или Дамфус ако така се пише де ММ това гледаше  Peace Успех в избора  Hug

# 7
  • Мнения: 1 351
Само недей Аристон - купих преди година и половина /спечели ме с това че е произведен в Полша /и ги скъсах от сервиза да ги викам. Бръмчи и това си е - оказа се че е някакъв вентилатор на фризерната част , на който пише че е от Китай . Сменяха го няколко пъти , идваха да го препрограмират и си признаха че имат фабричен дефект....

# 8
  • Мнения: X
Относно втората употреба, не ми се ще. Може да съм предубедена, но ми миришат лошо  Tired

А  Confused, не искам да философствам, но поне на този хладилник пише, че е с антибактериално покритие /AgION/, т.е. не би трябвало да има някаква остатъчна миризма, ако е почистен добре.
Има една тръбичка, през която се "оттича" вода, но тя може перфектно да се дезифекцира.
А в общия случай самата пластмаса в зависимост от състава и качеството си старее и "поглъща".
По самосебе си антибактериалното покритие е много добро решение, "борещо" се с бактериите в хладилмик.
http://www.bb-team.org/articles/3393_zamrazyavane-i-ohlazhdane

# 9
  • Мнения: X
/спечели ме с това че е произведен в Полша /и ги скъсах от сервиза да ги викам. Бръмчи и това си е - оказа се че е някакъв вентилатор на фризерната част , на който пише че е от Китай .

Сглобен е в Полша.  Simple Smile
Частите се произвеждат в Китай!
/ мисля, че турците си правеха компресорите/
пп имам комресор "Samsung" от хладилник, на който си пише, че е произведен в Китай.
/ ще му направя снимка и ще я постна/

# 10
  • Мнения: 2 382
Спасението от миризми, както и от поемане на миризмата от един продукт на друг е вентилаторната система. Вижда се лесно, като се отвори вратата, разположена е на цялата задна стена.
Това е нещото, на което задължително държа.
За 7-8 години сменяме трети хладилник поради размер и не сме имали никакви проблеми. Според мен нещата опират повече до късмет, отколкото до марка.

# 11
  • Мнения: 6
Да и Аз мисля, че "втора ръка" малко миришат. Всичко друго но и втора ръка за там където слагам храната???

# 12
  • Мнения: 2 382
Не съм разглеждала хладилници второ употреба, но голяма част от новите също имат много силна и неприятна миризма.

# 13
  • Мнения: 46 573
Спасението от миризми, както и от поемане на миризмата от един продукт на друг е вентилаторната система. Вижда се лесно, като се отвори вратата, разположена е на цялата задна стена.
Това е нещото, на което задължително държа...

Такива не са ли само тези с no frost система?

# 14
  • Мнения: X
пп имам комресор "Samsung" от хладилник, на който си пише, че е произведен в Китай.
/ ще му направя снимка и ще я постна/


Подведох ви, като съм написала, че е произведен в КитайEmbarassed
Произведен е в Корея!
Компресорът /здрав/ е от хладилник "Delonghi", на който му бе дефектирала платката и
достъпът до нея е почти абсурден.
пп В момента този "хладилник" съм го обезкостила и го ползвам за шкаф на терасата.  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 2 382
Човече, точно  No frost е Peace. Консумацията на ток им е малко по-висока( но не драстично), но съхранението на храните е съвсем различно.
В офиса сме с нов Либхер без No frost и една ябълка да сложа , после всичко мирише на ябълка поне една седмица. Това важи и за всякакви други храни.
Веднъж като усетиш какво е храните да не си смесват ароматите и този комфорт не го заменяш за нищо.

# 16
  • Мнения: 46 573
Там е работата, че ние не искаме no frost  Simple Smile
От всичко, което прочетохме за тази система, решихме, че твърдо ще е без.

Иначе нямам проблеми с миризмите в нашия хладилник, но ползваните, които разглеждах ми миришеха на развалено.

# 17
  • Мнения: 520
Помислете да включите в wishlist и Снайге.

# 18
  • Мнения: 15 379
Ползваме Горение с 2 компресора - Данфос.
Когато го купувахме по съвет на хладилен инженер търсехме с 2 компресора и то точно от тази марка. Данфос се водят най-добрите в производството на хладилни компресори.

Ако хладилника е комбиниран с фризер е задължително компресорите да са 2 броя, по един за всяка част - хладилна и фризерна.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 451
Няма година откакто и ние сменихме хладилника
взехме Аристон комбиниран с фризер но с един компресор , доколкото знам вече почти не се правят с два
предния беше с два , харесваше ми това че хладилната част можеше да работи докато фризера размразява , но пък беше ужасно тежък и тромав хладилник!
Не е но фрост защото и ние искахме да е без...
много съм доволна от уреда , огромен е но изобщо не се чува , (но фрост са малко по-шумни заради вентилаторите)купен е през юли 2012г но все още няма лед във фризера за да го изключа за размразяване !
може би не е важно, но мъж ми е хладилен техник и това беше негов избор който аз веднага одобрих
от гледна точка на подръжка и т.н.
знам от него че колкото по малко електроника толкова по добре ,иначе много ми харесваха моделите с дисплей отпред , разни светещи и мигащи лампички Mr. Green....
всичко е до късмет !!!

# 20
  • Мнения: 1 479
В къщи сме със Снайге. Вече 11 година работи без проблем. Според ММ тази марка е една от най-хубавите и неповреждащи се. Не видях в анкетата да е отбелязана.

# 21
  • Мнения: 46 573
За Снайгето, нещо не попадам на тях, в кои вериги ги има?

Валети, кой модел е вашия?

В къщи сме със Снайге. Вече 11 година работи без проблем...

Тези от преди 10 и повече години не са същите като сега, даже марки като АЕГ и др. с добро име не правят уредите здрави като преди, политика... ако ни осигурят такива, които не се чупят по 40 г., кога ще си вземем нови  Mr. Green

Ако хладилника е комбиниран с фризер е задължително компресорите да са 2 броя, по един за всяка част - хладилна и фризерна.[/i]

Да, комбиниран търсим, но пък всички казват, че с един е по-добре, какво е предимството на двата?

# 22
  • Мнения: 1
A за Bosch хладилниците някакво мнение?

# 23
  • Варна
  • Мнения: 451
Ето този модел http://www.technomarket.bg/products/09054417/ariston-sbm-1822-v
само че вратите му отпред за едни такива заоблени
а на сайта изглеждат като квадратни
в никакъв случай не налагам мнението си , просто казвам на какво се спря човек който ремонтира такива уреди Mr. Green

# 24
  • Мнения: 15 379
Да, комбиниран търсим, но пък всички казват, че с един е по-добре, какво е предимството на двата?

Два компресора е по-добре от един, защото единият е за едната част, другият за другата.
Обясниха ми, че моделите с един компресор се скапват далеч по-бързо, защото поддържат и хладилна, и фризерна част, а при моделите с 2 компресора всяка част има своята си част, която да охлажда и машината е с по-дълготрайна употреба.

# 25
  • Мнения: 2 382
A на no frost  какви са му кусурите, че аз само такива модели търся?

# 26
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Предстои ни покупка на хладилник и темата ще ми е много полезна. Hug

Мойте изисквания са да е голям  Laughing и фризера да е долу.

# 27
  • Мнения: 46 573
A на no frost  какви са му кусурите, че аз само такива модели търся?

http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=6&topic=36

Валети, Sourcherry, благодаря!   bouquet


Мойте изисквания са да е голям  Laughing и фризера да е долу.

И моите  Mr. Green
Засега този ми допада най-много, но имаме още малко време да умуване...

# 28
  • Мнения: 15 379
6 години пълна гаранция е един чудесен повод да бъде закупен Laughing.
Имате още малко време, дано покупката е успешна, Човече  bouquet!

# 29
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Засега този ми допада най-много, но имаме още малко време да умуване...
Ехааааа, това се казва хладилник-2м  Crazy  ,а цената му е супер.
На мен май ще ми е прекалено голям-185см мисля,че ще са ни достатъчни.
Не го знаех този магазин.  Thinking Гледах все Техномаркет и Технополис. Ето ,че вече темата ми е полезна.
Благодаря.  Hug

# 30
  • Мнения: 2 382
Човече, благодаря  bouquet. В Пловдив климатът си е баш за No frost Grinning. Явно инстинктивно съм улучвала правилното решение толкова години.

# 31
  • Мнения: 18 020
A на no frost  какви са му кусурите, че аз само такива модели търся?

Не съм изчела докрай, но и аз това щях да питам  Peace
И аз като някои от вас не държа на двата компресора, кел файда, че едното ще ми  е здраво примерно, ако другото е повредено. Няма ден годината, в който някоя част да ми е празна, в този смисъл мисля, че 1 компресор- 1 беля  Laughing
Ще потърся снимка на модела, в който съм влюбена.

http://www.technopolis.bg/b2c/details/660116/P11100302/Hladilnik … AFL-631-CS/SILVER

Марката е световно неизвестна за мен, на живо обаче чекмеджетата много ми харесаха как са организирани  Peace

За протокола-  сегашният ми е Уирлпул, не е но фрост, мраззя го  #2gunfire събира вода от първия си ден, какво ли не правих по въпроса, лампата му изгоря още първата седмица, ама изгоря заедно с механизма така, че не може да се смени, задържа миризма....хубава дума не мога да кажа за него, съжалявам  Sad

Последна редакция: ср, 17 апр 2013, 12:08 от raja_nikol

# 32
  • Мнения: 46 573
...
На мен май ще ми е прекалено голям-185см мисля,че ще са ни достатъчни...

По-малък е, поне като гледам размерите му по другите сайтове, тук явно са го мерили с кутията  Mr. Green

raja_nikol, кой модел е твоят?
Това, което е повредено не влиза ли в гаранцията?
Съвсем ме отчая  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 18 020
Човече, аз първо писах, после прочетох, че такъв си си харесала и ми стана кофти, но аз наистина никак не харесвам моя  Confused
Това за събирането на вода- няма начин, нещо все му се запушва на гада и не може да изтече, а всичко прибирам опаковано. Лампата- когато вратата притисне едно нещенце тя трябва да изгасне, е да ама нашата е продължила да свети, как не  се е запалил целия не знам, направо е разтопен корпуса където се поставя- не подлежи не ремонт.
За модела не помня, той е на 12 години, не е първа младост, чак сега скоро му слагаха фреон, защото забелязах, че не охлажда достатъчно, но...никак не ми е по сърце. За сравнение- на родителите ми е Беко- той се държи прекрасно, нито мирише, нито тече, че и свети  Mr. Green
Приятелката ми има пералня Уирлпул, вдигнала е ръце от нея, не могат и не могат да установят повредата, все майстори из тях.
Може да е случайно, но нищо от тази марка не ща в къщата си вече.

И съм твърдо за но фрост аз вече, имам наблюдения от такива на приятели- много по- добри са  Peace

# 34
  • Мнения: 46 573
Благодаря за разясненията  Hug
А тези повреди, щом са станали още в началото, не се ли поемаха от гаранцията? В смисъл, че ако е неотстраним дефект, както лампата и това с водата, трябва да го подменят  Tired

# 35
  • Мнения: 18 020

А тези повреди, щом са станали още в началото, не се ли поемаха от гаранцията? В смисъл, че ако е неотстраним дефект, както лампата и това с водата, трябва да го подменят  Tired


Ами а де....не са ни предложили да го подменят, то за тях всички се запушват, да сме го почиствали по- често, но някога обирам по 1 пръст вода под чекмеджетата, не преувеличавам

# 36
  • Мнения: 46 573
С такъв сервиз, язък за 6-те г. гаранция, която пише  Tired
Мерси, ще помислим...

# 37
  • Мнения: X
събира вода от първия си ден, какво ли не правих по въпроса,
Това не е сериозен аргумент!

Погледни дупката - има ли в нея някоя от тези приставки.
/ едната плътно я запушва/


На всички хладилници след дупката е маркуче, по което се отводнява!
/вероятността от запушване е еднаква с малки подробности/

# 38
  • Мнения: 18 020

Това не е сериозен аргумент!


Не искам да звуча грубо, ама нали не мислиш, че за 12 години не го знам това  Wink
Даже по съвет на "техниците" имам специално изработена за целта тел, с която да се достига по- дълбоко, някаква специална беше, забравих каква, може би за да е мека и да не пробие тръбичките.
И пак периодично се събира вода  Sad

# 39
  • Мнения: 15 379
Рая-Никол, а уредът нивелиран ли е лекинко назад?
Друг вариант за образуването на много вода, която тръбата не поема - често и дълго отваряне на хладилната част.

Друго, което явно не е при вас - образуване на филм от конденза, който запушва тръбата и трябва периодически да се почиства.

П.П. Изгарянето на ел. крушка не влиза в гаранцията. Около 1 лев е нова и се подменя за секунда буквално.

# 40
  • Мнения: X
Рая-Никол, а уредът нивелиран ли е лекинко назад?
  Peace
Пътя на водата!
Sourcherry,  "взе" ми думите!

# 41
  • Мнения: 18 020
Хм...а де , не знам как е нивелиран честно, не би ли следвало те да се бяха сетили да проверят  newsm78
Довечера ще проучим въпроса  Laughing

Крушката левче, даже по- малко, вярно, ама не знам дали прочетохте, че корпуса е изгорял и няма вече как да се сложи крушка. Просто въобще не е изгасвала като се затвори вратата, това през ум не би ми минало  Confused

Много внимание му отделихме на моя Уирлпул, повярвайте, не го заслужава  Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 295
Записвам се да чета, че моят Snaige снощи се предаде окончателно след 14 години служба и 4 ремонта. За пети ремонт няма да дам пари и искам нов, защото този не мога да го гледам. Последно го ремонтирахме преди една година и тогава се заканих, че е за последен път. Оглеждам се за хладилник с горна фризерна част и по- голяма хладилна, имам отделно голям фризер и ми е достатъчен. Може и с долна фризерна част, но не повече от 2 чекмеджета. А, и да е бял, А+ и до 600 лв. засега гледам само в Интернет, сигурно утре ще обиколя големите вериги. Като марки се колебая между Електролукс, Беко, финлукс, Аристон. Предложения?

# 43
  • Мнения: 15 379
Анди, Беко мисля е добър избор.

# 44
  • Мнения: 18 020
Анди, Беко мисля е добър избор.

 Peace
Подкрепям напълно, вече писах, че на родителите ми е такъв, пу-пу, да не им го урочасам, перфектно работи вече 6-та година май.

# 45
  • София
  • Мнения: 295
Доколкото знам ги сглобяват в Турция или греша? А откъм сервиз как са?

# 46
  • Мнения: X
Хм...а де , не знам как е нивелиран честно, не би ли следвало те да се бяха сетили да проверят 

12 години не сте ли го местили?
Ето, сложих нивела отстрани на хладилника,за  да послужи за ориентация от към наклон :



Анди, Беко мисля е добър избор.
 Peace

# 47
  • Мнения: 46 573
И при нас другата алтернатива е Беко, но засега се спряхме на Wirpool-а заради фризерната част (искаме да е 110 или повече), а при Беко не откривам такъв модел на приемлива цена, а ако ще минаваме към 700-800 лв. и нагоре, няма да е Беко.

# 48
  • Мнения: 18 020
Доколкото знам ги сглобяват в Турция или греша? А откъм сервиз как са?


Те са си турски отвсякъде мисля аз  newsm78, не само да се сглобяват.
Нашите счупиха едната вратичка на фризера без да искат, поръчаха си в сервиз, за няколко дни им доставиха, около 10-тина лв беше. Не се е налагал друг ремонт /пак пу-пу  Mr. Green/

PAV, веднъж, като сменяхме жилището само, не знам как са го нивелирали  newsm78
Вие местите ли вашите?

Още нещо се сетих, когато ни го пълниха с фреон, изришно питах дали могат да се транспортират легнали хладилниците. Техникът каза не, най- много съвсем леко наклонен, е...моя пристигна легнал, може би и това също е от значение.

# 49
  • Мнения: 46 573
Не е проблем да са легнали, просто после не трябва да се включват веднага, а след 24 ч.

# 50
  • София
  • Мнения: 295
Аз зная, че може легнал, но след това трябва да стои изправен 24 часа преди да се включи.

# 51
  • Мнения: 18 020
Не е проблем да са легнали, просто после не трябва да се включват веднага, а след 24 ч.

Успокоих се, моя стоя една седмица  Laughing

# 52
  • Мнения: X
Вие местите ли вашите?

Аз поне 2 пъти годишно го местя.
Почиствам отзад решетката, ваничката над компресорът,
където се стича (събира) водата и под самият хладилник.

лампата му изгоря още първата седмица, ама изгоря заедно с механизма така, че не може да се смени

raja_nikol, мога да ти подаря целият компонент ( работещ) от "разколаченият" ми хладилник.
Мястото на монтажа единствено се съобразява с:
1. вратата при затваряне да достига езика
2. кабелът, който може и да се удължи до него


ПП Вътре е термостатът и предполагам, че основно проблемите са ти от там.  newsm78

Последна редакция: ср, 17 апр 2013, 19:59 от Анонимен

# 53
  • Мнения: 15 379
Доколкото знам ги сглобяват в Турция или греша? А откъм сервиз как са?


Беко се произвеждат в държавен турски завод и качеството е наистина добро. Много екстри за ниска цена.
За сервиз - не зная, но мисля, че има части и всичко е ок.

# 54
  • Мнения: 18 020
PAV1, безкрайно оценявам жеста ти, ама той моя е пътник вече  Laughing, нищо ново не заслужава  Party

# 55
  • София
  • Мнения: 295
При мен ново 20. Мъжът ми иска като ще купуваме ново- да е някакво грамадилище. И фризерната част да е долу. И да е Електролукс. А сега де? Отивам да гледам...

# 56
  • Мнения: 7 006
В Технохит може да се намери добър хладилник на сносни цени..Ето едно АЕГ например..За няма и 6 стотака..



Чисто нови с транспортни дефекти.На някои дефектите са толкова незначителни,че изобщо не се забелязват.Особено ако е за вграждане.Тогава просто нямате проблем.Всичките уреди си ги закупих от там.Избрах най-висок клас показатели и параметри..Ами близо 3 бона съм на далевера,в сравнение с редовните магазини Mr. Green

# 57
  • Мнения: 18 020
При мен ново 20. Мъжът ми иска като ще купуваме ново- да е някакво грамадилище. И фризерната част да е долу. И да е Електролукс. А сега де? Отивам да гледам...

Моят мъж пък определя само финансовите параметри за кухненските уреди.
Останалото е  моя грижа /което е много гадно, защото после няма кой да ти е крив  Mr. Green/

# 58
  • Мнения: 7 006


650лв  Електролукс.И аз съм с такива уреди в къщи,само,че вградени.Електролукс и АЕГ са едно и също,само дето АЕГ е по-скъпо заради 2-те буквички Mr. Green

# 59
  • Мнения: 46 573
eksipnos, много привлекателни оферти, наистина, но са с малка фризерна част, 92 л видях най-много, а ми трябват 110 или повече, явно тези модели са по-разпространени  Tired

# 60
  • Мнения: 7 006
eksipnos, много привлекателни оферти, наистина, но са с малка фризерна част, 92 л видях най-много, а ми трябват 110 или повече, явно тези модели са по-разпространени  Tired

Ами разгледай сайта де..Има много избор като гледам.

http://www.technohit.bg/technohit/stock/svobodno-stoyashi-hladilnici/


на тва цената му пише,че е 1600..Не знам до кви пари търсите,ама зе мен хубав хладилник и хубав фризер,без значение дали по отделно или "сайд бай сайд"си е около тези пари.На мен ми излезе 1000 на електролукс,ама са за вграждане.Два уреда по отделно.Доволен съм.Фризера е 130л а хладилника 220.

# 61
  • Мнения: 46 573
Разгледах, даже тези с цена над 1000 лв. са с фризерна част под 100...

# 62
  • Мнения: 7 006
Разгледах, даже тези с цена над 1000 лв. са с фризерна част под 100...

А ти какво точно търсиш?Какъв обем?

# 63
  • Мнения: 46 573
А ти какво точно търсиш?Какъв обем?

Малко по-напред пусках един примерен  Simple Smile
http://tehnomix.bg/07-whirlpool-wbe-3411-aw

# 64
  • Мнения: 18 020
А ти какво точно търсиш?Какъв обем?

Малко по-напред пусках един примерен  Simple Smile
http://tehnomix.bg/07-whirlpool-wbe-3411-aw

Аз не знам какво значат тия литри на практика, ама този много прилича на моя Убавец  Mr. Green, който има точно 2 чекмеджета и половина  Rolling Eyes

Сушилнята ми е от Технохит, много си я обичам, беше сдала багажа малко, но се оказа, че е от токов удар. Оправиха ми я за 30 лв, АЕГ, 600 лв беше срещу 1000 в Техномаркет  Peace

# 65
  • Мнения: 7 006
А ти какво точно търсиш?Какъв обем?

Малко по-напред пусках един примерен  Simple Smile
http://tehnomix.bg/07-whirlpool-wbe-3411-aw
Ами подвеждаш се в разликата от 10-ина литра във фризерната част,което е нищо разлика..Не се усещат кой знае колко .Урипола е 113 Горението например е 92 или 98..Но пък разликата в консумация на енергия между двата е цели 100кв.ч.За съотношението цена-качество пък изобщо няма да говорим..

Ако ви се дават пари,взимайте"един сайд бай сайд"и си решавате проблема

# 66
  • Мнения: 46 573
Под 650 лв. има само със 78-92, което е разлика 21-35 литра  Rolling Eyes

Относно консумацията на енергия, 1.75 лв. е месечно разликата, сметката ни е ниска по принцип, така че не ми е решаващо...

Към АЕГ съм леко резервирана, новите АЕГ-та, чупят се наравно с другите, поне от това, което виждам около мен. За Горението съм по-склонна, ако намеря бял ще го предложа за гласуване  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 7 006
Не знам..Аз бях с АЕГ от същият магазин,купувано преди 10 години.Хубавото е,че внасят уредите от Германия.А нали се сещаш,че в немеца едва ли ще си купи АЕГ правено в Малайзия примерно..
Отделно имат много хубави марки,които са непознати на нашия пазар,но главно щот са безумно скъпи.Като Шолтек,Смег и др..

# 68
  • Мнения: 18 020

Отделно имат много хубави марки,които са непознати на нашия пазар,но главно щот са безумно скъпи.Като Шолтек,Смег и др..

А части за тези марки  newsm78, мен това ме притеснява, затова ги прескачам, когато гледам  Confused

# 69
  • Мнения: 7 006

Отделно имат много хубави марки,които са непознати на нашия пазар,но главно щот са безумно скъпи.Като Шолтек,Смег и др..

А части за тези марки  newsm78, мен това ме притеснява, затова ги прескачам, когато гледам  Confused
Има сервизи.На Индезит  и Аристон например имат части за Шолтес доколкото знам.

# 70
  • Мнения: 46 573
А всичко ли качват в каталога или на място има и други?

# 71
  • Мнения: 7 006
А всичко ли качват в каталога или на място има и други?
Всичко качават.

# 72
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За сервиз - не зная, но мисля, че има части и всичко е ок.[/i]

аз ще я уредя Човечето в сервиза на Беко, ако вземе него. Обещавам  Grinning

Иначе съм фен на Либхер, макар да мога да си позволя всяка една марка (става дума, че не ме притесняват ремонтите  Laughing).
И правилно не желаеш no frost.  Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 295
Шани, какво е твоето мнение- Либхер, Електролукс или Беко. За хладилник ( около 220 л) с фризер (не повече от 90) става въпрос. Знам, че има доста разлика в цената, но търся оптимален вариант цена/ качество/сервиз.

# 74
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
andy06 - имам 10г. Либхер, не се чува как работи. С един компресор е и не е no frost. Доволна съм, макар, че ни е време за нов... на 10-ина г. ги сменяме хладилниците, поради възраст.  Mr. Green
За останалите 2 марки - нищо конкретно.
Да речем, че имам някои връзки в сервиза на Беко и затова ще съдействам на Човечето, дано не стига до гаранционно обслужване, де.

# 75
  • Мнения: 18 020
Шани, а добре ли е да е с 2 компресора или, гледам и вашия е с 1, и аз не държа на това.
Защо обаче сте против моя тъй желан но фрост  newsm78

# 76
  • София
  • Мнения: 295
И моят мъж е за Либхер. Това с децибелите за мен е много важно. С nо frost са ми скъпи.  Утре ще ходим да ги видим на живо. Нямам много време за размисъл, че без хладилник не си е работа.

# 77
  • Мнения: 46 573
Взехме Wirpool-a, 6-те години гаранция ни изкушиха (2 г. пълна и 4 г., в които се поема цената на частите), а и не открих друг с фризерна част 113 литра.
След толкова чудене, вчера точно за 3 мин. влязохме, платихме и си тръгнахме  Joy
Следобяд ни го докараха. Имаше натиснато на 3 места, съвсем леко, но го имаше. Обаче нямаше как да докажем, че не сме виновни ние и не се разправяхме, лепнахме по 1 магнит и готово, и без това детето го опакова с рисунки, няма да се вижда  Simple Smile

Подарихме му специални кутии за продукти, както и 3 за лук, чесън и лимон, доволен е, огромен, но тих  Heart Eyes сега двата са един с/у друг и направо стария ни се вижда като бебе  Laughing

Утре ще снимам, че след всичкото чистене и подреждане, нямам сили...


Благодаря за всички съвети!  bouquet

И моят мъж е за Либхер. Това с децибелите за мен е много важно. С nо frost са ми скъпи.  Утре ще ходим да ги видим на живо. Нямам много време за размисъл, че без хладилник не си е работа.

Либхер също са от тези с по-високите цени.
Аз ако е правено в чужбина, та даже Китай, ще го взема, но сглобявано в България - никакво доверие им нямам  Mr. Green

# 78
  • Мнения: X
Взехме Wirpool-a, 6-те години гаранция ни изкушиха (2 г. пълна и 4 г., в които се поема цената на частите),
Честито!   bouquet
Със здраве да си го ползвате и да не "стигате" до гаранция!
/ Да го експлоатирате оптимално, т.е. винаги да е "запълнен"!/  Peace

# 79
  • Мнения: 15 379
Честито!

# 80
  • Мнения: 18 020
Честито   bouquet

Ей, родно българско, 6 години гаранция.... ама не съвсем  Mr. Green

# 81
  • София
  • Мнения: 295
Едно си мислихме, друго избрахме- един Самсунг. Утре ще го докарат и ще пиша отзиви.

# 82
  • Мнения: 61
Имаме проблем с Аристон ml 1922 cv.Размразих го и след включването.... край.Спря да изстудява а фризерната част е топла.Някой да е имал същия проблем?А когато си го купихме се оказа, че е с фабричен дефект /въпреки високата цена/.Нямаше тръба за отводняване и му вградиха.За Либхер само лоши неща чета.Въобще има ли марка на която да се доверя ако се ноложи да си купя нов след 4 г. употреба?

# 83
  • Мнения: X
Размразих го и след включването.... край.Спря да изстудява а фризерната част е топла.

Предполагам, че е терморелето.
Пробвай да го загрееш със сешоар /около 2 мин./
Това съм го правила на хладилник "Минск", но терморелетата работят на един и същ принцип.

# 84
  • Мнения: 61
Размразих го и след включването.... край.Спря да изстудява а фризерната част е топла.

Предполагам, че е терморелето.
Пробвай да го загрееш със сешоар /около 2 мин./
Това съм го правила на хладилник "Минск", но терморелетата работят на един и същ принцип.
Разгледахме го има платки и едно термореле, всичко е вряло.Явно повредата е голяма.Досега пекохме меса и затваряхме буркани хааха.Но благодаря за съвета и това ще пробваме

Последна редакция: нд, 28 апр 2013, 02:53 от epavlowa

# 85
  • Мнения: 19 525
Викнете техник да му провери фреона, ако не е терморелето. На мен така ми се беше развалил един Самсунг. След "много квалифицираната" поправка на един некадърник от Пан сервиз, който го "оправя" три пъти през юли ми писна и си купих Електролукс. Но по-интересното е, че стария Самсунг /на около четири години/ го оправиха от сервиз Силтал - запомнила съм това име на сервиза - точно изтекъл фреон беше и сега ми е в мазето за резервен. Та имайте си едно наум за обслужването от Пан сервиз, на мен ми струваше 1300 лв за нов хладилник  плюс около 100 лв за техните посещения и опити за поправки.

# 86
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Честито, Човече  Hug
И безаварийно...  Peace

# 87
  • Мнения: 61
Викнете техник да му провери фреона, ако не е терморелето. На мен така ми се беше развалил един Самсунг. След "много квалифицираната" поправка на един некадърник от Пан сервиз, който го "оправя" три пъти през юли ми писна и си купих Електролукс. Но по-интересното е, че стария Самсунг /на около четири години/ го оправиха от сервиз Силтал - запомнила съм това име на сервиза - точно изтекъл фреон беше и сега ми е в мазето за резервен. Та имайте си едно наум за обслужването от Пан сервиз, на мен ми струваше 1300 лв за нов хладилник  плюс около 100 лв за техните посещения и опити за поправки.
Техник ще викнем.Те работят само през седмицата и имали много работа щели сме да чакаме.Ще пиша какви ги забъркват.Че какви неща четох за сервиза на Либхер не е истина.

# 88
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Да се похваля и аз.  Grinning Взехме този http://www.technomarket.bg/products/09121854/indesit-biaa-13 ,в събота ще го доставят. Много бързо го избрахме,дано да е сполучлива покупка. Praynig

# 89
  • Мнения: 61
Бях обещала да пиша.Ремонта щял да струва 200 лв.Фреон + добавяне на тръби.Отказахме се да го правят.Гаранцията е само 6 месеца и няма смисъл.Взехме си нов.

# 90
  • Мнения: 1
Аз съм се спряла на този:
http://www.technomarket.bg/products/09127137/samsung-rb-29ferndsa
Какво мислите?
Все още много се чудя и разглеждам, но все към него си се връщам.
И един Бош ми е хванал окото, но той ми идва доста скъпичък.

# 91
  • Мнения: 46 573
Ние се отказахме от Самсунг, защото сестрата на мъжа ми имат такъв и но фрост системата му се чупи вече втори път. Слабо място е, не знам дали конкретно на тази марка или по принцип, но това ни отказа.

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 445
Може ли някой да ми каже в какво токова се рази4ават двата хладилника -имат над 200 лв разлика, а не виждам с какво по-скъпият превъзхожда другият. Освен 4е е А+.Какво пропускам?
http://www.technopolis.bg/b2c/details/660528/P11100303/Hladilnik … EKO-GNE-114610-FX

http://www.technopolis.bg/b2c/details/660565/P11100303/Hladilnik … BEKO-GNE-114612-X

# 93
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Момичета, като четох вчера писаното в темата, се хванах за главата с моя хладилник! Първо, като се прибрах вкъщи, го изчистих отгоре додолу, дори детето помага. Хладилникът явно имаше крещяща нужда, мисля, че за три години нито веднъж не бе бърсан толкова старателно. Толкова по отношение на собствената ми немърливост.
Повече ме притесняват други неща обаче и за тях главно искам да споделя.
Уточнявам, че става въпрос за Електролукс, с долна камера.
Задната стена отвътре на хладилника е обледена открай докрай, само на някои места кондензът е на капчици, иначе лед. При това, често, ако нещо по погрешка е сложено, долепено до стената, замръзва и то. Нормално ли е това?
Неотдавна доста от зеленчуците, които стоят в долните чекмеджета, бяха също замръзнали - като от фризера все едно. Тогава мъжът ми намали степента на охлаждане, но някои неща напоследък видимо се развалят или хващат мухъл бързо, което не се е случвало преди.
За шума мога и до утре да ви разказвам. Бръмчи, скърца, квичи, жужи... веднъж си помислих дори, че някой е пуснал музика, но всъщност хладилникът изнасяше полифоничен концерт.

Признавам, че никога не съм гледала на тези неща като сериозен проблем и не ми е идвало на ум да викам техник. Според вас има ли причина да си притеснявам или просто Електролуксът е боклук в луксозна опаковка? Уж е но фрост, на мен това нищо не ми говори (срам!), но замръзването си е налице, а с него и всичко друго изброено.

# 94
  • Мнения: 1
А, какво ще кажете за този Bosh?
http://www.tehnomix.bg/bosch-kgv-36-vl-30-s

Някой има ли наблюдения?
Можете ли да ми препоръчате комбиниран хладилник, в цвят инокс, за около 700-900 лв., да е тих, да не се смесват миризмите и да е издържлив.
Благодаря ви много.

# 95
  • Мнения: 61
Момичета, като четох вчера писаното в темата, се хванах за главата с моя хладилник! Първо, като се прибрах вкъщи, го изчистих отгоре додолу, дори детето помага. Хладилникът явно имаше крещяща нужда, мисля, че за три години нито веднъж не бе бърсан толкова старателно. Толкова по отношение на собствената ми немърливост.
Повече ме притесняват други неща обаче и за тях главно искам да споделя.
Уточнявам, че става въпрос за Електролукс, с долна камера.
Задната стена отвътре на хладилника е обледена открай докрай, само на някои места кондензът е на капчици, иначе лед. При това, често, ако нещо по погрешка е сложено, долепено до стената, замръзва и то. Нормално ли е това?
Неотдавна доста от зеленчуците, които стоят в долните чекмеджета, бяха също замръзнали - като от фризера все едно. Тогава мъжът ми намали степента на охлаждане, но някои неща напоследък видимо се развалят или хващат мухъл бързо, което не се е случвало преди.
За шума мога и до утре да ви разказвам. Бръмчи, скърца, квичи, жужи... веднъж си помислих дори, че някой е пуснал музика, но всъщност хладилникът изнасяше полифоничен концерт.

Признавам, че никога не съм гледала на тези неща като сериозен проблем и не ми е идвало на ум да викам техник. Според вас има ли причина да си притеснявам или просто Електролуксът е боклук в луксозна опаковка? Уж е но фрост, на мен това нищо не ми говори (срам!), но замръзването си е налице, а с него и всичко друго изброено.
Размразете го, почистете го.Защо зеленчуците опират задната стена, не са ли в шкаф?Ние хладилната част я държим на 4 градуса и е добре.По повод шумовете, четох, че почти всички имат проблеми с шума.Според мен викайте майстор когато спре да работи съвсем, че те само лъжат и се опитват да ти вземат парите.Ще сменят филтри и разни други дребни но скъпички консумативи.Нашия хладилник издържа 4 г.А на баща ми хладилника беше от последните немски Либхер и вече 13 г. работи като пушка.Май няма качество вече, нищо, че плащаме торба пари.

# 96
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Зеленчуците бяха замръзнали, както са си в шкафа. Никога не се беше случвало, не се е и повтаряло. Иначе други неща, които опират в задната стена, замръзват.
Напълно вярно е това за качеството - има хладилници на "преклонна" възраст (разбирайте, купувани още през соца), работещи без проблеми, най-вече имат накъсвания на уплътненията, докато новата техника се чупи още преди определението "нова" да е спряло да се отнася за нея.

# 97
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Здравейте,
отскоро имаме хладилник с фризер  Аристон,no fros  система.Работи добре, но когато е включен се чува едно пукане, пържене, което през деня се търпи, но нощем направо ме буди. Не мога да го търпя и направо го спирам. ooooh!
Викахме техник- било нормално от температурните разширения и т.н., с фреона всичко било ОК.
Не мога да разбера от no frost-а ли е или не newsm78

# 98
  • Мнения: 61
Здравейте,
отскоро имаме хладилник с фризер  Аристон,no fros  система.Работи добре, но когато е включен се чува едно пукане, пържене, което през деня се търпи, но нощем направо ме буди. Не мога да го търпя и направо го спирам. ooooh!
Викахме техник- било нормално от температурните разширения и т.н., с фреона всичко било ОК.
Не мога да разбера от no frost-а ли е или не newsm78
Доста се оплакват от шумовете.Ние бяхме с Аристон който беше изключително безшумен.Какви са тия глупости от температурните разширения.Няма качество вече, това е.Хладилника ни работи 4г. и спря от раз.Между другото всички хладилни техници на които се обаждах ми препоръчваха да си взема Беко.В момента имали страхотно качество и завземали пазара и в Англия.Така и направихме.Купихме си Беко и за сега вече месец дори не го чувам дали работи.

# 99
  • Мнения: X
Размразих го и след включването.... край.Спря да изстудява а фризерната част е топла.

Предполагам, че е терморелето.
Пробвай да го загрееш със сешоар /около 2 мин./
Това съм го правила на хладилник "Минск", но терморелетата работят на един и същ принцип.

Бях обещала да пиша.Ремонта щял да струва 200 лв.Фреон + добавяне на тръби.Отказахме се да го правят.Гаранцията е само 6 месеца и няма смисъл.Взехме си нов.
epavlowa,
" Нареждам" се в твоята редица от преди 15 мин.  Cry
Обаче, започвам сама с диагностиката и какво се оказва:
Не тръгва компресорът / чува се леко жужене/ заради кондензатор, струващ 4,80 лв(4mf/425V/475V/500 5%)!
Скрит текст:
Скрит текст:
Дано съм била частично полезна.

# 100
  • Мнения: 8 251
Дойде време за смяна и на моя хладилник.
За сега гледам тези два модела
http://www.technopolis.bg/b2c/details/661665/P11100302/Hladilnik … NG-RT38FDAADSP/EO
http://www.technopolis.bg/b2c/details/662410/P11100302/Hladilnik … ARISTON-NMTP-1922
Някакви отзиви за тези модели?
За самсунга пише, че има и автоматично размразяване и No Frost система и тук нещо не ми е ясно... Не трябва ли системата да е само едната от двете? Не съм много наясно с хладилната техника.
Иначе и двата ми пасват като габарити и са точно това, което ми трябва. На пазара уж е пълно с различни модели хладилници, но много малко са тези, които отговарят на нашите изисквания. Трябва ни хладилник с фризер, на който хладилната му част да е към 300л, а фризерът да е отгоре и да е по-малък. За мое съжаление повечето са разделени по средата - уж големи, но хладилната част е мижава, за сметка на фризера. И на No Frost система изобщо не държа, ама пак се оказва, че големите хладилници са все с нея - няма не искам  Cry
Гледах и този Либхер http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … HERR-CTP-esf-3316, с автоматично размразяване е, но е с големина на сегашния ни хладилник, а там обема особено през лятото хич не ми достига.

# 101
  • Мнения: 1 846
Като гледам: Беко и Самсунг водят класацията за сега. Като Беко е добър за цената си. Peace Имайки предвид и от къде е внос лично ние сме доволни.

# 102
  • Мнения: 5 160
Здравейте,

да Ви попитам и аз -

  този Samsung

(http://www.technomarket.bg/products/09127137/samsung-rb-29ferndsa   - предполагам разликата с горният модел е, че дисплеят е изнесен на вратата...)

или този Electrolux

Клоня към Самсунг, който бил с инверторен компресор ... Или да гледам и Либхер ... Rolling Eyes
И, как да разбера No frost дали е само за фризерната част?

# 103
  • Мнения: 241
6 години пълна гаранция е един чудесен повод да бъде закупен Laughing.
...
Това е повод, да ти светне червената лампа. 6 години гаранция е уловка (скоро и мен се опитваха да хванат с нея), защото гаранцията или иска да се впишеш някъде допълнително, или покрива само доставката и частите, а труда си го плащаш след двете години законна гаранция. Питайте, питайте и ако се запънат, звънете в сервиза дето ги поддържа. Гарантирам Ви, че ще имате доста изненади с малките буквички (които не четете в магазина, а чак у дома след покупката).
Отделно, че марка дето е била качествена преди 3 години, може да го е ударила на печалба и да правят боклуци с марково име. Отделно, че го има и другото — неизвестна марка, която е качествена, защото се бори за място на пазара, да не е известна именно защото е нова.
Скоро се разделихме с пералня от неизвестна марка, която беше произведена под надзора на старото АЕГ, и която до последно си работеше тихо. Новата е в пъти по-велика като име, но е и в пъти по-шумна (което за мен е и в пъти по-недоизпипана вътре — предпоставка за скорошни проблеми). Та не се лъжете по дълги гаранции, велики имена или стара слава, ами си проверявайте стоката преди да купите. ПАВ-1 е писала какво да се гледа, ако трябва си водете майстор...
Хладилника си го купувахме по размера на тавите и тенджерите, които ползваме — поне ще е удобен за ползване дълги години, а ако не работи добре, така или иначе ще го сменим. Mr. Green

# 104
  • Мнения: 46 573
Това е повод, да ти светне червената лампа. 6 години гаранция е уловка (скоро и мен се опитваха да хванат с нея), защото гаранцията или иска да се впишеш някъде допълнително, или покрива само доставката и частите, а труда си го плащаш след двете години законна гаранция. Питайте, питайте и ако се запънат, звънете в сервиза дето ги поддържа. Гарантирам Ви, че ще имате доста изненади с малките буквички (които не четете в магазина, а чак у дома след покупката)...

Аз по-напред писах, че нашата е такава. Но 100 пъти повториха и обясниха, че е пълна 2 години (нормален срок, сравнен с другите марки), и още 4 г. ти поемат частите (което никак не е малко).
Никакви уловки нямаше, обясниха го подробно като на деца.
Ние заради размера го взехме най-вече, но пък цената и гаранцията бяха +.
Да чукам на глава, доволни сме много  Simple Smile

# 105
  • Мнения: 5 160
Здравейте,

да Ви попитам и аз -

  този Samsung

(http://www.technomarket.bg/products/09127137/samsung-rb-29ferndsa   - предполагам разликата с горният модел е, че дисплеят е изнесен на вратата...)

или този Electrolux

Клоня към Самсунг, който бил с инверторен компресор ... Или да гледам и Либхер ... Rolling Eyes
И, как да разбера No frost дали е само за фризерната част?

Да се самоцитирам, пък ако някой сподели   Thinking

# 106
  • Мнения: 46 573
lorenca, ако не можеш да избереш, взимай по-големия  Simple Smile в крайна сметка всички са горе долу еднакви като качество в момента, така че гледай кой ти е удобен като разпредение, екстри, размер, външен вид.

За no frosta - може би директно в магазина да питаш консултантите, но за климата в България така или иначе не е решаващ, само още едно нещо за ремонт...

# 107
  • Мнения: 5 160
Не се сърди, човече  Peace
Май ще е Самсунга, насочиха ме към него ... Но фроста - вероятно го има и в хладилната част, ако е така - ще го преживея.
Те вече започнаха да слагат какво ли не в техниките, дори да не ги искаш, няма без тях.
Сега установих, че май не може да се обърне вратата и това ме ядоса  Close

# 108
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Да побутна темата, ама ми е спешно. Тази нощ хладилника ни съвсем спря и трябва да купим нов.  Ценово сме се ориентирали към средния клас, т.е. ок.600 лева.
избирам между тези
http://www.technopolis.bg/b2c/details/667260/P11100302/Hladilnik … USSI-ZRB-33100-WA
и
http://www.emag.bg/hladilnik-whirlpool-wbe3714w-370-l-klas-a-h-2 … 4-w/pd/E5FWTBBBM/
някой ще даде ли съвет  Praynig
До утре най късно трябва да реша, че ще се наложи да правя буркани от съдържанието на фризера ни.

# 109
  • Мнения: 18 020
Да побутна темата, ама ми е спешно. Тази нощ хладилника ни съвсем спря и трябва да купим нов.  Ценово сме се ориентирали към средния клас, т.е. ок.600 лева.
избирам между тези
http://www.technopolis.bg/b2c/details/667260/P11100302/Hladilnik … USSI-ZRB-33100-WA
и
http://www.emag.bg/hladilnik-whirlpool-wbe3714w-370-l-klas-a-h-2 … 4-w/pd/E5FWTBBBM/
някой ще даде ли съвет  Praynig
До утре най късно трябва да реша, че ще се наложи да правя буркани от съдържанието на фризера ни.

Втората марка у нас е тема табу  Naughty, особено за хладилник  Stop
От първия ден ни създаваше неприятности, и така вече 12 години  Confused Чакам го поне като твоя да си направи добрината и да се спомине окончателно  Laughing

# 110
  • Мнения: 15 379
В анкетата няма Горение, аз лично съм страхотно доволна.

# 111
  • Мнения: 46 573
В анкетата няма Горение, аз лично съм страхотно доволна.

Няма го, защото са с по-висока цена за този обем, иначе съм напълно съгласна за марката, имаме уреди от нея и са страхотни  Simple Smile

За Whirlpool-чето да споделя, че сме много доволни от избора. Работи отлично, чисти се лесно и е огромен  Simple Smile и харчи малко, сметката ни за тока не се промени.

# 112
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Благодаря   bouquet  на място се спрях на Електролукс .... да видим колко ще издържи.

# 113
  • София
  • Мнения: 5 203
ston, аз имам същите търсения, подписвам се под твоя пост и очаквам да споделиш как върви експлоатацията на новия ви хладилник Simple Smile
Линковете ти вече не се отварят, за съжаление.

Дойде време за смяна и на моя хладилник.
За сега гледам тези два модела
http://www.technopolis.bg/b2c/details/661665/P11100302/Hladilnik … NG-RT38FDAADSP/EO
http://www.technopolis.bg/b2c/details/662410/P11100302/Hladilnik … ARISTON-NMTP-1922
Някакви отзиви за тези модели?
За самсунга пише, че има и автоматично размразяване и No Frost система и тук нещо не ми е ясно... Не трябва ли системата да е само едната от двете? Не съм много наясно с хладилната техника.
Иначе и двата ми пасват като габарити и са точно това, което ми трябва. На пазара уж е пълно с различни модели хладилници, но много малко са тези, които отговарят на нашите изисквания. Трябва ни хладилник с фризер, на който хладилната му част да е към 300л, а фризерът да е отгоре и да е по-малък. За мое съжаление повечето са разделени по средата - уж големи, но хладилната част е мижава, за сметка на фризера. И на No Frost система изобщо не държа, ама пак се оказва, че големите хладилници са все с нея - няма не искам  Cry
Гледах и този Либхер http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … HERR-CTP-esf-3316, с автоматично размразяване е, но е с големина на сегашния ни хладилник, а там обема особено през лятото хич не ми достига.
Нашият досегашен хладилник е 250л и категорично трябва да сме над 300л Simple Smile

# 114
  • Мнения: 1
Преди 12 г. избрахме по външен вид и уцелихме супер добре работещо хладилниче от марка Sang, която не бяхме чували, но явно имахме късмет, защото работи безотказно и нямаме никакви забележки. Обаче ни трябва по-голям и започнахме да се оглеждаме за марка. Но като слушам познати, много се чупели, проблеми, все по сервизите висяли, направо се плаша.

Включих в анкетата марките, които отсяхме, моля да споделите и вашия опит с тях - добър или лош Simple Smile

какво ви е мнението за хладилник с фризер весфрост производство дания

# 115

Общи условия

Активация на акаунт