Отговори
# 15
  • Germany
  • Мнения: 7 940
Благодаря, момичета! Ще се преглеждаме явно постоянно...

# 16
  • Мнения: 2 275
Сбъдваща  bouquet
изключително добре направена първата страница!
възхитена съм
 не съм нито от лелките (по-скоро от бабите съм Laughing) нито понемчена (със силно желание да стана  Wink) ,но ми е приятно тук
с кърлежите ме уплашихте и мен ooooh!
за мързела на Мамункова Hug и аз мноооого често страдам и ми казаха преди години,че от мързел страдали само работните Joy
моя лек против повръщане/прилошаване при пътуване:вестник на голо върху гърдите и корема
не знам защо,но оказва благоприятно влияние
лек и приятен ден

Последна редакция: ср, 17 апр 2013, 10:59 от tania6

# 17
  • Мнения: 54
Добро утро и от мен.И аз още не съм понемечена,но упорито работя в тази посока Sunglasses.Виж обаче за изтрещяването,това е друга бира,за него не ми се налага да се мъча,такава съм си по рождение Laughing
Темата се надявам да  не се превръща в бойно поле,а да е приятна комуникация между всички.
Сега се налага да изпия едно двойно кафе,защото все едно валяк е минал отгоре ми.Това нощните смени много скапват човека.
Лек ден на всички с много поводи за усмивки  bouquet

# 18
  • Мнения: 300
Инфо за 1-ва страница

Скрит текст:
" Детски надбавки

От момента на влизането на България в Европейския съюз , българите могат да получават детски надбавки - т.е. парични помощи за деца от немската институция Familienkasse.
Помощите обслужват също и тогава, когато децата не живеят в Германия.

Основно детските надбавки е помощ за семейства, чиито членове и граждани на ЕС са трайно свързани с Германия като държава- живеят там, придобиват доходи и плащат данъци.
За български работници, условието е да подлежат на неограничено данъчно задължение в Германия. Неограниченото данъчно задължение произлиза по време, когато дадено лице има местоживеене в Германия.

Голяма част работници от Полша и България отива на работа в Германия за определено време и запазва своя жилищен имот в България като основно място за живеене. Това не е пречка да има през определено време главно място на пребиваване в Германия. На неограничено данъчно задължение подлежи всеки, който през определено време:
- е легално работещ в Германия, независимо дали е при немски работодател или е делегиран /командирован/ от българска фирма и там са изпратени данъци от неговото възнаграждение.
- работи в Германия на своя сметка на основата на самостоятелна дейност регистрирана в Германия /Gewerbeanmeldung/.

Получаването на детски надбавки в България не е пречка. Но е необходимо да се каже този факт при внасянето на помощи. Тогава детските надбавки ще бъдат по-ниски за услуги получавани в България.
Помощта се изплаща по правило за всяко дете до времето достигащо пълнолетие. Възможно е също и получаването на пари и за по-големи деца на възраст до 25 години ако са безработни, учат или следват, а техните доходи не надвишават 8.004 евро годишно. Децата не са длъжни да живеят в Германия. В случай на получаване на помощи за дете учащо се и което е над 18 год. трябва до 3 год. да се запази документацията, засягаща неговото образование.

Случва се, немските учреждения за работа да изискват документиране на обучението на детето.
В случай на негова липса, трябва да се връщат помощите за периода на недокументирано получаване на услуги.

Стойности на помощите:
-  184, евро месечно за първо и второ дете
-  190, евро месечно за трето дете
-  215, евро месечно за четвърто и всяко следващо дете "


Кристалина Карагьозова

# 19
  • Мнения: X
Добавих го.

# 20
  • Мнения: 1 004
Някой има ли опит с кандидатстване на чужденец /в частност българин/ в медицинските унита тук?
Къде мога да прочета информация за изисквания и процедура ме интересува.
 Hug

# 21
# 22
# 23
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Здравейте, дами.
Понеже в нашта тема няма никой надникнах при вас. Честно казано не разбрах Пали за какво се пали?

Сбъдваща, ти ли си тарторката (другата дума хич не ми харесва)?

Аз съм чела само няколко страници след моя въпрос и хич не ми се стори такава, нито злобна лелка-бърз и любезен отговор получих.

Както каза една дама-ние преди 20 г.като не сме имали интернет, как сме се оправяли? С ходене по институциите. Сега са далеч по-лесни нещата и с по-малко документи оттогава.

Все един рефрен се повтаря-еди какви си лелки, понемчени, поиталианчени, това да срещнеш българин в чужбина е нещастие и т.н.
Чудя се мазохисти ли са тези хора, че искат да си причинят ''нещастието''?
Питайте местните тогава, информирайте се сами...никой не ви е длъжен.

А това за ''лелките'' пък ми е най-смешно - те питащите са все тинейджъри. Laughing
Как да се отговаря на въпроси тип: В кой град да отида? Ще ми хареса ли? Ще си намеря ли работа?

Още не сме станали баба Ванга, нито пък имаме Кристална сфера.

Лек ден на всички.

# 24
  • Германия
  • Мнения: 327
И аз при изтрещелите лелки! То ако сме все кротки,добри и хрисими,такава скука ще настане...,ще вземат тогава да ни лепнат етикет на смотани и залюхани.  bouquet Оправия и угодия на всеки няма! Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 1 334
Зайо, за медицината има квоти тук за завършилите в ДЕ.Мисля че за идващите от БГ, е е дна идея по-лесно.

lmu-muenchen.de
tum.de
Има доста информация по въпроса на тези 2 сайта.


# 26
  • Мнения: X
Сбъдваща, ти ли си тарторката (другата дума хич не ми харесва)?
Tц, даже смятам, че съм от новаците. Онази объркана ощипана мома не знам що ме повиши в ранг, ама аз почерпих де, няма лошо.
Може би щото напоследък пускам новите теми, но това е:
1. Щото другарката Сърфова се затри да учи, а какви заглавия слагаше по нейно време, ехеееей, липсва ми.
2. Щото други желаещи нъц.

# 27
  • Мнения: 11 314
Тарторки имаше бол - Татяна, Матакосмата, да не нареждам още.
Сърфата и тя беше от тях...
Ние нали сме само функенмарийхен, ще им дишаме прахта  Joy Whistling

# 28
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Сбъдващи мечти, точно щях да ти предложа щом си такъв лидер, че ''всички подскачат'' около теб да влезеш в политиката, ама ти взе че се издаде, язък за провалената кариера. Laughing

# 29
  • Мнения: 3 880
Чада мои, минавам да наръся новата тема със светена вода и да й пожелая да не бъде нападана от никакви инсекти и прочее кръвопийци Wink Laughing за да може и кучките да си лаят на спокойствие и мажоретките да си подскачаме покрай тях Mr. Green

Вечке, функмарийхен звучи гордо Laughing

Общи условия

Активация на акаунт