БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 112
  • 766
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 499
В този дух съм запланувала пилешки хапки в сладко кисел сос и подобие на Въздушна-та салата.

# 541
  • Мнения: 1 883
мисля едно меню за гости
планирам - зелена салата, шопска салата, сиренца, мезе, малки кюфтенца
нещо ми се губи, моля за идеи с какво да допълня, като искам да включа някакви картофки или яйчица със сос, но за основно? и ми идва прекалено тежко сякаш, ако правя още нещо като основно... обърках се, приемам ценните ви съвети - какво да включа, какво да махна
благодаря ви, много!
Аз бих направила картофките. Яйцата също са добре, но след великденските  празници ,може и да не ги изядете. Някакъв десерт. Ако не ти се прави, сладолед. Може пай да направиш, ябълков- например от предния ден.
Ето този ми е фаворит:
http://boryanailieva.wordpress.com/2011/11/12/%D1%8F%D0%B1%D1%8A … 0%BF%D0%B0%D0%B9/

Аз като имам гости готвя по много и после два дни дояждаме. Embarassed Blush Mr. Green

# 542
  • Мнения: 7 420
     Кулинарки и Кулинари, помагайте !  Praynig
     Имаше рецепта за много лесен сладкиш с канела сиропиран с мед и май поръсен с кокос .
     5- годишният ми син успя да я направи перфектно миналата година . И сега отново иска да се пробва , обаче не съм запаметила рецептата ....  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 11 май 2013, 14:16 от Селма

# 543
  • Мнения: 594
     Кулинарки и Кулинари помагайте !  Praynig
     Имаше рецепта за много лесен сладкиш с канела сиропиран с мед и май поръсен с кокос .
     5- годишният ми син успя да я направи перфектно миналата година . И сега отново иска да се пробва , обаче не съм запаметила рецептата ....  Rolling Eyes
Селма, да не е този МЕДЕН СЛАДКИШ ?

# 544
  • Мнения: 7 420
   Точно този , Ирра !  Hug
   Много благодаря !   bouquet

# 545
  • Мнения: 594
За нищо, Селма!  Hug

# 546
  • Мнения: 1 753
 Hug

мерси, момичета, а понеже не съм правила досега чийзкейк, може ли да ми кажете дали в тази рецепта става дума за прясно мляко и мога ли да го заместя с кисело или абсурд?

 http://gotvarski.com/2013/04/30/chiizkeik-s-orehovi-yadki/

В този дух съм запланувала пилешки хапки в сладко кисел сос и подобие на Въздушна-та салата.
може ли да дадеш по-подробно рецептите си?

# 547
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
понеже не съм правила досега чийзкейк, може ли да ми кажете дали в тази рецепта става дума за прясно мляко и мога ли да го заместя с кисело или абсурд?
Вероятно става дума за прясно мляко, което пък е, за да омекнат бисквитите. Та в този смисъл киселото не е толкова добър вариант, не само, защото е по гъсто, но и друг вкус ще придаде. Та, мисля че е по-добре разбира се, да си набавиш нужния продукт.
Друг вариант е да смениш бисквитите с чаени и тогава не ти трябва никакво мляко, но и маслото може да се наложи да увеличиш (в блога ми има няколко чийзкейка, виж за справка относно блата). Обичайно чийзкейкът се прави с по меки бисквити.

# 548
  • Мнения: 1 753
Друг вариант е да смениш бисквитите с чаени и тогава не ти трябва никакво мляко, но и маслото би трябвало да увеличиш (в блога ми има няколко чийзкейка, виж за справка относно блата). Обичайно чийзкейкът се прави с по меки бисквити.

мерси много, Морена! Peace

# 549
  • София
  • Мнения: 188
Друг вариант е да смениш бисквитите с чаени и тогава не ти трябва никакво мляко, но и маслото би трябвало да увеличиш (в блога ми има няколко чийзкейка, виж за справка относно блата). Обичайно чийзкейкът се прави с по меки бисквити.

мерси много, Морена! Peace
А с компот няма ли да стане?  Thinking Видях, че много малко количеството... Доста хора заменят прясното мляко с вода, но пък вкусът ще е съвсем друг ..  Flutter

# 550
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
А с компот няма ли да стане?  Thinking Видях, че много малко количеството... Доста хора заменят прясното мляко с вода, но пък вкусът ще е съвсем друг ..  Flutter
Разбира се, може с компот или сок... ама то и с кисело мляко все ще стане някак, всеки може да импровизира както иска, но в някой момент се отдалечава от идеята... но пък и всеки (съжалявам за тафтологията) си знае какво цели/ иска да получи. Simple Smile

# 551
  • Мнения: 9 123
А с компот няма ли да стане?  Thinking Видях, че много малко количеството... Доста хора заменят прясното мляко с вода, но пък вкусът ще е съвсем друг ..  Flutter
Разбира се, може с компот или сок... ама то и с кисело мляко все ще стане някак, всеки може да импровизира както иска, но в някой момент се отдалечава от идеята... но пък и всеки (съжалявам за тафтологията) си знае какво цели/ иска да получи. Simple Smile
и за да подкрепя казаното от Морена, ще го оприлича на картофено пюре с мляко и картофено пюре с вода  Peace Ако ще сменяте прясното мляко с нещо - със течна сметана да е, независимо готварска или сладкарска. 

# 552
  • Мнения: 22 867
Може ли и един превод, че само половината разбрах. Примерно муки не знам какво е. Никога не съм учила руски...

Zolka, с извинение за закъснението, но днес пътувах. Ето рецептата:

4 с.л. сметана (слагам кисело мляко, да не е вкиснато)
4 с.л. майонеза
2 яйца
9 с.л. равни брашно

Тестото е по-скоро рядко, като сметана, излива се в тигана и отгоре се слага плънка по желание (колбас, яйца, маслини, домати и т.н.)
Залива се с майонезата и върху нея настърган кашкавал, колкото повече, по-добре или както ви харесва.
Слагаме тигана на огъня, буквално за няколко минути, да не е силен огъня, по-скоро среден-слаб. Захлупваме с капак и, като започне да се топи кашкавала, пицата е готова. 

Варианти за плънка:
кетчуп, нарязан на тънко салам, поръсено с майонеза, като решетка, кашкавал
домати, майонеза, кашкавал
кетчуп, маслини, салам, майонеза, кашкавал
кетчуп, яйца, майонеза, кашкавал

Моите бележки: Правила съм и без майонеза, леко намалявам брашното или съм добавяла две с.л. прясно мляко. В плънката отгоре съм слагала парченца чушка, ситно нарязани гъби, но имайте предвид, че не омекват много, не е като във фурната. На мен лично ми харесва да ги хрупам, но, ако не обичате, слагайте продукти, които не изискват термична обработка. Не е пицата от фурната, но върши работа в някои моменти. Peace

# 553
  • Мнения: 3 743
Още една рецепта за пица на тиган. Рецептата е на английски, но според мен ще се получи с всякакво тесто за пица. Все пак, мога да помогна с превода, ако има желаещи Peace
http://www.seriouseats.com/recipes/2012/03/skillet-neapolitan-pi … -oven-recipe.html

# 554
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
Да докладвам за агнешкото (с малко закъснение  Embarassed) : стана превъзходно. Пепчо, благодаря за рецептата. Утре мисля да направя мусаката с лапад и варени яйца  Simple Smile Някой беше пускал рецепта за спаначно руло, пропуснала съм да си я запаметя. Мислех, че е от Звездев, но нещо не същото това, което намерих  newsm78 Ако някой се сеща за какво пиша, моля за помощ   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт