Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 318
И аз много се радстроих, милата Дари.
Вчера не успях да отида на ЖК, а лекарката ми приема само в сряда. Т.е ще трябва да чакам до следващата седмица. Ама се чувствам добре. Сутринта на зъболекар, всичко мина нормално. Физически се чувствам много добре, единственият проблем е, че ми липсва сън. Вчера детето ме изнуди да купя билети за "Кармен от Факултета", та довечера сме и на спектакъл.
Според мен от кърменето се пълнее. Аз съм кърмила 40 дни, през коитоне само, че не отслабнах, но и качих още 2 килца.
Весе, жена с пари е като луд с картечница, нали знаеш.
Гифт, я не се тревожи излишно! Ми нормално е момиченце да е с малка, сладка главица, по-добре ли е няква тимберица Naughty Да кажеш как е минало Peace

# 61
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Значи,да ви кажа!Ако някоя се интересува от цени,промоции и т.н.,моля обръщайте се към Агнес и Таничка!Те са най-информирани в това! LaughingА и какви пестеливички са само.NaughtyСтояха си в старата темичка,докато не я изпишат до край.Че как ще зарежат цели 3 страници! Joy
Joy  Joy

Веси_Касис според мен това момиче/момче се гледа по-лесно са митове (да не кажа глупости). Относно палавост не мога да се съглася, че момчетата са по-палави. Имам пресен пример с една приятелка с момиченце, което й скри шапката и е по битер от момченце. Та според мен като всичко останало това си е индивидуално и до характер. (Нямам личен опит все още)

# 62
  • Мнения: 273
Момичета,някои от вас боледуваха през бременността си,кажете до колко температура сте вдигали и не е опасна за бебо.Лекарката ми каза,че било много опасно и да сьм пиела лекарства и антибиотици.Аз не искам да си тровя бебчето,защото мисля ,че сьм изстинала.Все пак вдигам само 37,5 и ме боли малко гьрло.А и ФМ от вчера не ни е много добра и много се притесних,та може и от това да се поболях.Незнам помогнете ми да разбера какво става.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 236
vesi_kasis, според мен не съществува такава формула. Всяко дете си е с индивидуалния характер, не може всички да ги слагаш под общ знаменател. Аз и брат ми сме жив пример за това. Бях дива като за две момчета, все с лепенки и бинтове, и напълно компенсирах ученолюбивия ми и кротичък брат. Тъй че хич не разчитай, че някой може да предвиди какво ще бъде твоето детенце. Моят син беше много кротичко бебе, не съм знаела какво е ставане нощем, неутешими плачове и утешения. Чак след две години вече започна да става по-палав, но мисля, че това е нормално за всяко здраво дете, а не да ми се въргаля на дивана и да кротува като болно.

# 64
  • Мнения: 21
gift-че - мерси. Не грешиш наистина бяха двечки, но едното се оказа, че не е добре и остана едничко  Confused  Бях разказвала преди 2 месеца какво се случи, неискам да го пиша пак и да ви товаря отново. Важното е поне за напред всичко да е ок!
elica79 - добре дошла, радвам се, че русенската ни групичка се увеличава  Wink
slancice   - не съм боледувала и за температурата немога да ти отговоря, но антибиотици съм пила 3 пъти по други причини и ми казаха, че зависи има и такива който н вредят на бебето.

Последна редакция: чт, 18 апр 2013, 11:48 от si_ti

# 65
  • Мнения: 4 842
Момичета,някои от вас боледуваха през бременността си,кажете до колко температура сте вдигали и не е опасна за бебо.Лекарката ми каза,че било много опасно и да сьм пиела лекарства и антибиотици.Аз не искам да си тровя бебчето,защото мисля ,че сьм изстинала.Все пак вдигам само 37,5 и ме боли малко гьрло.А и ФМ от вчера не ни е много добра и много се притесних,та може и от това да се поболях.Незнам помогнете ми да разбера какво става.

Пий парацетомол до 3 таблетки на ден. Сега и да пиеш антибиотик не е толкова страшно, но според мен няма смисъл при толкова ниска температура. Можеш да си вземеш и някое прахче от тайлол хотите, но да е с парацетамол основна съставка. Гледай да не качваш по висока температура. Стой на топло и пий чайчета с лимон и се оправяй бързо. За гърлото казват, че помагал компрес от извара. Аз лично се мажа с бъркоч от нисатин и глицерин. Тази бременност няколко пъти се опитва да ме боли гърло и така се спасих всичките пъти.


# 66
  • София
  • Мнения: 377
Аз пък забравих да ви кажа, че вчера ми мериха кръвното и ми беше 140/60 . Не повярвах, втори път го мерихме-пак толкова. Това е притеснително нали? Три положение, че на последната консултация преди 20 дни ми беше 80/50.

# 67
  • Мнения: 5
Фроузи,на ме н също ми се струва ,че са си митова или да, по -точно глупости...да се направят на интерсни ли, на жени с опит ли,незнам ,ама да кажат нещо компетентно...

Дани,по същия начин и аз имам пример моята щерка ,коята е дива за две момчета и това и мнение и на общите ни приятели,които виждат децата когато са заесно за какво става въпрос...Аз така си я харесвам -дивак , а не кротан до трибуквеника ми.Та, за момче-момиче,мисля ,че имат  предвид не това кое колко е диво , а нещо може би за коликите им били по силни,пишлетат по-трудно се оправяли и някви такива , аз за това питам,дали някой знае....че с тези заплахи дет ми ги мятат ей така на голо Shocked се замислям кво да чакам... newsm78

Последна редакция: чт, 18 апр 2013, 12:22 от vesi_kasis

# 68
  • Мнения: 4 842
Аз пък забравих да ви кажа, че вчера ми мериха кръвното и ми беше 140/60 . Не повярвах, втори път го мерихме-пак толкова. Това е притеснително нали? Три положение, че на последната консултация преди 20 дни ми беше 80/50.

обади се на гинеколога си и се пази, не е нормално това кръвно.


Моя син е доста щурав, но в сравнение с племенницата ми си имам ангелче в нас. Вярно, че нямат съпоставка двамата, но като цяло съм доволна, че детето ми е буйно и беладжия, а не инатливо, пискливо и ужасно за гледане дете, както беше племенницата ми като малка. Сега е на 14г и я тресе пубертета, но смятам че си е свястно дете и честно казано ме кефи  Mr. Green сега прилича на мен  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 69
  • Мнения: 109
Момичета,някои от вас боледуваха през бременността си,кажете до колко температура сте вдигали и не е опасна за бебо.Лекарката ми каза,че било много опасно и да сьм пиела лекарства и антибиотици.Аз не искам да си тровя бебчето,защото мисля ,че сьм изстинала.Все пак вдигам само 37,5 и ме боли малко гьрло.А и ФМ от вчера не ни е много добра и много се притесних,та може и от това да се поболях.Незнам помогнете ми да разбера какво става.
Мисля, че задължителни трябва да послушаш лекарката си . Всяка температура над 37 не е препоръчителна по време на бременост. Аз бях болна през 13 седмица и пих един куп лекарства по рецепта на моя лекар. Моля, те послушай лекаря си, имам много много горчив опит с втората ми бременост преди 16 години в България, но не искам да ви разтройвам Naughty
Абе и на мен все ми се карат , че сън напълняла много,  пък не ям много, те сами се качват килограмите( 15 дотука) Embarassed

# 70
  • София
  • Мнения: 1 318
Слънчице, лекарствата не са полезни за бебето, но и температурата е опасна. Има най-различни вируси, които стартират с ниска температура. Мой съвет е да се довериш на доктора. Аз, като бях болна, една седмица се мъчих с бъркочи и парацетамол, докато накрая все пак се стигна до антибиотик.
Весе, айде сега пък кръвно и при теб....Да не би нещо да си се притеснила?

# 71
  • Мнения: 3
Близначе - аз преди няколко седмици бях така и се оказа, че е от нитрати. Доки ми забрани и от тогава не съм яла никакви плодове и зеленчуци. Бях с ужасни болки и подути черва и корем

# 72
  • София
  • Мнения: 377

Весе, айде сега пък кръвно и при теб....Да не би нещо да си се притеснила?

Не съм. Даже вчера да не вярваш но хич не съм се ядосвала. Аз и не бях в къщи и се разнообразих хубаво. Сега ще ходя до докторката, да ме види, че сутринта имах кръв в носа, да не би да е от кръвното, а и главата ме цепи та едвам гледам.

# 73
  • varna
  • Мнения: 871
Добър ден и от мен  Laughing Днеска хубав ден, имам си вградена печка, нашите си купиха нова и ми дадоха старото Горене ама то е желязно и готви прекрасно  Twisted Evil Обаче се ядосах за пореден път на строителите на тая квартира (в нов блок). След ес-образната тръба за мръсна вода от мивката дето течеше щото канала се оказа в коридора, сега излиза, че и вентилатора в тоалетната има пуснати кабели, обаче няма кабел от ключа на вратата навътре  Shocked Е бива бива калпавост и пестене, ама чак пък толкоз  #2gunfire Сега просто го закрепихме в дупката и с една мрежа отзад, че да не влизат гадинки - дано се преместим скоро, че зе да ми писва  #Cussing out
Си_Ти, стискам палци, това е важна стъпка. Внимавайте като подписвате, че банките все гледат нещо да излъжат народа, особено в процентите и лихвите през годините. Ние си изпатихме вече веднъж, но се отървахме, слава богу.
За момчета и момичета, според мен не е вярно, всичко е до родителите. Имам пример при наши приятели, едните са с момче, ама е толкова кротко и послушно, същински ангел. А другите са с момиче, е няма такъв ужас ви казвам, собствената й майка твърди, че би я изхвърлила ако не беше нейна. Ама на Андрей баща му е умен и отговорен, а на Ева е толкова откачен и несериозен, че и плава, че просто няма накъде.

# 74
  • Мнения: 4 255
slancice,според мен не ти е толкова висока температурата,че да прибягваш към антибиотици.Аз лично съм много против тях!Особено по време на бременност! NaughtyАгнес добре ти е казала,послушай я,пък ако продължиш да имаш Т или да се покачва,консултирай се с лекаря си. Peace
Веси,ти пък ме уби с това кръвно! ShockedНикак не е нормално!Говори ли с лекаря си?
Оня ден нали сладолед,сладолед...цял ден...На сега!Завидяла Близначето и гледайте каво си докара на главата!Как си миличка?Пооправи ли се?
Аз пък да ви кажа какво ме наплаши една приятелка,която роди преди 3 седмици.Понеже и споделих,че бебка много ме рита.Ама наистина ви казвам на мармалад ме прави!То са кълба напред,кълба назад,протягане,изпъване...няма да ви обяснявам.И тя ми вика,че щяло да ми бъде ревливо. newsm78Щото, видиш ли,нейното почти не я ритало,често чакала с дни да го усети и сега като се родило било тоооолкова кротко,че не се разбирало,че има бебе.Пък то нейното наистина не само не плаче,ми то нищо не прави.Даже не се събужда да се храни.Ядяло по 4 пъти на денонощие.Казвам й аз,че не е нормално и че ако не се буди само да го буди тя,но не ми вярва.Преди малко ми се обади,че било  650гр от теглото си.

Общи условия

Активация на акаунт