Истанбул - 21

  • 46 239
  • 739
  •   1
Отговори
# 450
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Добруджанка,  клипчето е страхотно, мило и малко носталгично!  Peace
Видях каручка и се сетих, че в Истанбул не съм виждала, а в София си щъкат необезпокоявани и из центъра... Вероятно са забранени и вероятно се спазват законите?
Момичета, големи сте детективки, поздравления за Инджи!  Peace
Асамарис, не познах мястото и си го прочетох - това ще в следващата ми програма!

# 451
  • Мнения: 6 031
noshtna_ptica , видя ли това:
Привет котарани,
от БТур,ми се обадиха,вече връщат парите,но аз днес не можах да ида.Може би в понеделник и ще пиша пак.

Аз също не познах мястото от снимката на ASSAMARIS, но и не съм ходила на островите.

Детектив Шебек, браво!   bouquet

# 452
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Мими, видях го.
Но на мен ми отказаха. Моите пари продължават да пътуват, във вторник следобяд щели да пристигнат.  Mr. Green Последно в петък следобяд си разговаряхме.

# 453
  • София
  • Мнения: 13 141
Ние започнахме коресподенцията с Бтур от Турция. Писмата се връщаха. Вчера след разговор по телефона най-после получихме потвърждение, че са получили банковата сметка. Уж щели да ги приведат веднага, но да видим.  Wink

# 454
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Аз познах мястото от снимката, ама то щото терминала си е още същия  Wink


Да гласуваме за любима комбинация  Grinning Аз съм за 20  Blush

# 455
  • Мнения: 14 417
Ох,ох,ах-аз съм за 25.Твърдо Hug

# 456
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Аз съм за 18 - тръпка ми е!

# 457
  • Мнения: 44
Здравейте, скоро ми предстой пътуване до Истанбул. Ще пътувам с приятели, около 10 човека. Може ли да ми кажете къде в Истанбул можем да си наемем екскурзовод на български, и още един въпрос: в БГ ли е по-добре да си купим TL. Хотела ни се намира близо до бул. Истиклял.

# 458
  • Мнения: 539
Най накрая и аз да дам отчет за пътуването.


Скрит текст:
Ще започна отдалече.На 17.04 най накрая взехме решение да пътуваме за Истанбул.Пакета го купихме от Ели Рос.На 18.04 ни взеха от "Александър Невски" в 20.30 часа и пътуването започна.Бяхме с група от Волуяк,които щяха да пеят в Гранд Мюзик Хол.Още в автобуса ни казаха че ще бъдем настанени в хотел "Емге" - 2* и имало само 23 свободни стай.Още тогава разбрахме че нас едва ли ни настанат,но учудващо в 5.50часа бяхме в хотела и макар предпоследни ни настаниха.В 8.30 започна нашият маршрут.Тъй като сме били на Къдъкьой и знаем колко много автобуси има решихме да отидем на Юскодар.От там веднага хванахме автобус за Женската джамия.Тя е със съвременна архитектура.След нея отидохме на Чамлъджъ през спирка Kural.Таня 67 благодаря ти Улицата е стръмна,но къса- лесно се изкачва.

Някой от лалетата бяха прецъфтели,но имаше и свежи.Времето беше хубаво и направихме няколко снимки към Европейския бряг.Спуснахме се към спирка Kisikli и посетихме малкото Чамлъджъ.

Там лалетата бяха много по свежи имаше и не разцъфнали.След парка отидохме на Къдъкьой.Поснимахме наоколо,минахме и през Бика, разходихме се по съседните улички.
Пребрахме се на Европейския бряг и за първи пътза 3-ти път сме в Истанбул влизаме в Египетския пазардосега винаги сме разглеждали отстрани - ядки,кашкавал на конци и др. защото часа е бил към 20.00Прибрахме се в хотела разтоварихме се и отидахме в Ортаклар.Там дойдоха и други българипредполагам от форума,защото разменяха информацияЯдох кюнефене ми хареса.След ресторанта посетихме нощен Хиподрум.Чешмата на Вилхем е в ремонт.
Фонтана пред "Света София" беше в своя блъсък.

Така завърши нашият първи ден.

Вторият ден започна с посещение на Екзархийския дом.Не влиза от портата,която е на главната улица,а има врата на улицата успоредна на главната.Имаше някакво събиране на сънародници и ние като се опитахме да влезем не ни пуснаха,но като разбраха че сме български туристи им стана драго.Градината се поддържа много добре също и храмът "Свети Иван Рилски", а тази сграда беше занемарена.

След това посетихме Мол Каньон.Много нестандартна разчупена архитектура.
Ето пред тази книжарница

пихме кафе - еспресо и турско и за двете не се полагаше шоколадова въжичка,но ние си искахме и те ни донесоха.
Традиционно след Каньон разгледахме Сапфиртъй като сме се качвали на сейр терасадругите етажи.
Автобус до Емиргян и там с думи не мога да изказа красотата, която видяхме. Много лалета,много булки и много хора

Посетихме ресторанта,за който Анджи беше писала.Основните ястия бяха 2 и повече пъти спрямо Ортаклар.Профитеролите бяха 9 ТЛ.
След това Ортакьой.Много хора и почти всички ядяха кумпири.Искахме да посетим сградата Esma Sultan Yalisi

,но се оказа частна собственост и не ни пуснаха.
Отидохме на Бешиксаш за да търсим каймака на бай Пендо.Намира се след тази статуя.

И въпреки че беше 18.50 той беше затворен.
Последва Долмабахче, снимки, трамвая и вечеря в ресторант Gulen Джулиана беше споменала за него
Цените са с 3-4 лири по-високи от Ортаклар,но всичко беше много вкусно.Може би като разбраха ,че не сме турци си начислиха сервиз обслужване.Опитах казан дибии отново не ми хареса
Малко отклонение в района на Пещера - Кричим има един турски сладкиш - татлии божествени са.

От ресторанта се открояваше гледка към Шехзаде джамия.



Трети ден.Групата тръгна за Аквариум Истанбул,но ние сме го разглеждали и затова посетихме Водохранилището.

То не е толкова красиво като Йерибатан.
След него

минавайки по край "Света София" видяхме тази огромна опашка и продължихме към парка Гюлхане.
Отново булки,лалета,а в края имаше и цъфнали зюмбюли.

Автобус до аквариума и 11.30часа тръгнахме за Одрин.
Там посетихме църквата "СВ.СВ. Константин и Елена"според мен за пиш почивка,борсата дори не спряхме на джамията.
В 22.00часа си бяхме в апартамента.
Така завърши нашето пътуване.

Извода,който мога да направя за себе си - да избирам фирма,която тръгва в неделя най-късно от Истанбул.





https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10200465342454810.1073 … 399378&type=3

Последна редакция: нд, 28 апр 2013, 02:13 от tedizonova

# 459
  • София
  • Мнения: 13 141
Теди,  Hug

Нима от агенцията ви заведоха в новия аквариум? Ако е така явно ни четат и се приспособяват, което е похвално. Като пътувахме с тях миналата година, ми направи впечатление, че бяха първата агенция, която предложи нещо извън стандартната програма, но не помня точно какво беше (може би Сапфир  newsm78).

А водохранилището се вижда, че не е така красиво като другото (като гледам му липсва водата), но все пак е интересно. Колко лири е билетчето?

Малкия Чамладжъ само парк ли е или има и гледка?

Опашката пред Света София я видяхме (и снимахме) тройно по-голяма.  Shocked  Завиваше покрай загражденията и краят ѝ стигаше почти до входа. Simple Smile

Колкото за последното ти изречение - наистина е най-добре да се тръгва късно от Истанбул. Затова преди няколко дни се впечатлих от някаква екскурзия, при която се тръгваше от Истанбул в неделя в 20 часа и в София се пристига на сутринта. Остава някой да се прежали и да ги пробва.  Wink

Последна редакция: нд, 28 апр 2013, 02:59 от Тaня67

# 460
  • Мнения: 4 571
Честит имен ден на всички дами, в темата, с цветни имена! Знам, че сте мнозинство сред нас! Светъл празник, мили КОТКИ, бъдете живи и здрави!
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН

# 461
  • Мнения: 3 371
Добро утро ! Честит Празник ! На всички, които имат повод да почерпят - да са живи и здрави и да ни красят света !  Hug

# 462
  • София, Хаджи Димитър
  • Мнения: 130
Момичета ,много сте изписали, как ще ви догоня.Аз се завърнах от Виена в петък, там лаленцата сега започват да цъфтят.

Последна редакция: нд, 28 апр 2013, 10:23 от rumbich

# 463
  • Мнения: 99
  Rolling Eyes момичета за ли нещо съм се объркала, но си спомням, че ядох профитероли в една малка сладкарничка на Истиклял и мисля, че се казваше Инджи. Ако нещо не съм уцелила   дайте координати  на оригиналната  за да поробвам и техните профитероли cook

# 464

Общи условия

Активация на акаунт