Истанбул - 21

  • 46 263
  • 739
  •   1
Отговори
# 495
  • Варна
  • Мнения: 4 221
     Благодаря за пожеланията! Да ви се връщат многократно.
Скрит текст:
Много хора не знаят, че имам имен ден на Цветница... досмеша ме, че ABSOLUT знае.
     Извинявам се, че се налага едва сега да поздравя останалите, но бях далеч от нет. Бъдете здрави и обичани и осъществявайте желанията си с лекота и усмивка!  bouquet  bouquet  bouquet

     tedizonova, и с теб сме се видели в Истанбул... остана да се сетя дали в хотела или някъде по пътеките.

     Хааайде, и църквата в списъка за next time. dobrudjanka, и ти май спретваш списъче Joy

# 496
  • Мнения: 222
Честит празник със закъснение и от мен    bouquet  bouquet  bouquet

Много хубави снимки и разкази качвате.

Аз се чудех кога е "сезона на олеандрите"?

# 497
  • Мнения: 8
Здравейте, мили пътешественички!
Имам нужда от малко помощ. За пореден път ще пътувам до Истанбул, но за първи път ще бъда с кола. Пуснах търсачката във форума, но намерих само стара информация. Притисната съм от времето - ще пътувам на 1 май. Та питането ми е следното: от къде да си купя карта за магистралата и ориентировъчно за каква сума? Други такси за самия град дължат ли се? Благодаря предварително за инфото.   bouquet   bouquet   bouquet

# 498
  • Мнения: 366
Здравейте, мили пътешественички!
Имам нужда от малко помощ. За пореден път ще пътувам до Истанбул, но за първи път ще бъда с кола. Пуснах търсачката във форума, но намерих само стара информация. Притисната съм от времето - ще пътувам на 1 май. Та питането ми е следното: от къде да си купя карта за магистралата и ориентировъчно за каква сума? Други такси за самия град дължат ли се? Благодаря предварително за инфото.   bouquet   bouquet   bouquet
Ние също потегляме на 1-ви. На самата магистрала след Одрин на първото място за плащане отляво на магистралата се купувала карта.  Би трябвало да струва 35 лири, но вземали по 50.  По непроверени данни, с тази карта можеш да минеш и моста, водещ до Азия.

Аз имам стара карта с доста лири, но .......каквото стане.

# 499
  • София
  • Мнения: 13 149
Здравейте, мили пътешественички!
Имам нужда от малко помощ. За пореден път ще пътувам до Истанбул, но за първи път ще бъда с кола. Пуснах търсачката във форума, но намерих само стара информация. Притисната съм от времето - ще пътувам на 1 май. Та питането ми е следното: от къде да си купя карта за магистралата и ориентировъчно за каква сума? Други такси за самия град дължат ли се? Благодаря предварително за инфото.   bouquet   bouquet   bouquet

Или спиратае пред първата бариера и притичвате от другата страна, където има сграда, в която има ptt/поща. Или минавате смело през бариерата и спирате пред бариерата пред Истанбул. Там сградата е от страната на колата. Плаща се 5 лева за картата и минимум 30 лири за зареждане, но картите са предварително заредени и направо взимат по 50 (5+45 лири). Ако знаете езика им може и  по-евтино да минете.  Wink  Всъщност таксите са по 5,80 в посока, но няма как да платиш само тях.  Wink. В града има такса на мостовете от Европа към Азия. Мисля, че са 3-4 лири. В друагата посока е безплатно. На таблата се изписва само сумата, която взимат, но не и остатъка в картата. Не е лошо да си ги записвате, за да знаете за следващия път колко пари има в нея. Можело с регистрация в интернет да се вижда и остатъка, но сайтът е само на турски и поне ние не успяхме да се справим докато бяхме в истанбул, а тук не сме се сетили да го направим на спокойствие. Там се виждат и дължимите глоби на колата. Wink

# 500
  • Мнения: 366
Танче, пред Истанбул ни откраднаха старата карта. Използвайки суматохата, че нямаме  заредени достатъчно лири, онова се разпищя, отзад надуха клаксоните и веднага се появиха услужливите мургавеляци, които освен, че ни грабнаха картата, ни взеха 10 или 20 лири. После половин ден извисяхме в Зиратбанк за новата карта, още половин ден мина да я търсим.
Сега треска ме тресе, че е 1-ви май и може и да не работи гишето.

# 501
  • София
  • Мнения: 13 149
Асамарис, вече е по-друго. Първо - бариерите са постоянно вдигнати и можеш да минеш безпрепятствено. Второ - има 1 седмица гратисен период, за да си закупиш картата и тъй като е с всички данни за колата, глобите, които са се появили на номера на колата изчезват. Иначе Анджи пътува един ден след нас и някакви служители или работници, които са били около бариерите са им казали да продължат. Със сигурност картата я купиха от сградата преди Истанбул (можеш да ѝ потърсиш поста от 18-19 април). Иначе четохме публикацията на някакъв англичанин, който споменаваше, че се е разпищяла алармата на излизане и в сайта се е появила глоба от 29 евро, но след като си е закупил картата в Истанбул, глобата се е изчистила.

п.п. И старата карта не ви трябва за нищо. Така или иначе ви взимат 5 лири за нея и е от старите с лепната лепенка отгоре. Wink

п.п. 2 Доколкото знам и на бензиностанциите на Шел ги продават. Там е много вероятно и касова бележка да ви дадат, а и да е само с 30 лири заредена. Защото на пункта на Одрин така и не ни дадоха нищо и сега не знаем дали в картата има остатък от 34 лири или онези са ни заредили 12 лири, за да минем, а другите са си прибрали в джоба. Laughing

# 502
  • Мнения: 3 825
Влизам с въпрос и после ще чета. Юни месец м.г. ни снимаха колата за неправилно паркиране в ТР. Същата вечер прекосихме границата наобратно и нямаше проблем.
На някой случвало ли се е?
Понеже ще гостуваме тази година, първо на Мраморно море - Текирдак и после в Истанбул, мога да си наглася датите, така че със сигурност да е минала 1 година от снимката, ако има някаква такава давност newsm78.

# 503
  • Мнения: 366
Ох, каквото и да се каже за турските порядки, никога няма да е точно. Толкова индивидуално подхождат. Особено като си чужденец.

# 504
  • Мнения: 366
http://turkishtravelblog.com/flower-passage-istanbul/

Вижте какво намерих.  Търсех инфо за Френската улица.
 

# 505
  • София
  • Мнения: 4 751
Изтървах няколко теми, но идвам да ви следя  Heart Eyes  bouquet

За жалост, ми е малко съмнително дали ще отидем август, защото имаме ваучери от БиТур за 8 август, а те (той) твърдят, че автобуса е едва наполовина пълен и трябва да съберат 40 души...................... Добре, че погледнах старите теми снощи и разбрах, че е имало проблем с тези ваучери.

Иначе даже съм запланувала какво да видим, живот и здраве, ще ни е трето посещение.

# 506
  • Мнения: 7
Момичета,да докладвам взех си парите от БТур днес.

# 507
  • Мнения: 14 418
Ето една добра новина Hug

# 508
  • София
  • Мнения: 502
Сосче, ти не спираш да се преобличаш! Hug

# 509
  • Варна
  • Мнения: 10 553
Влизам с въпрос и после ще чета. Юни месец м.г. ни снимаха колата за неправилно паркиране в ТР. Същата вечер прекосихме границата наобратно и нямаше проблем.
На някой случвало ли се е?
Понеже ще гостуваме тази година, първо на Мраморно море - Текирдак и после в Истанбул, мога да си наглася датите, така че със сигурност да е минала 1 година от снимката, ако има някаква такава давност newsm78.

Не знам дали ще ти е от полза, това което ще разкажа, но май няма давност 1г или някакъв период.

Преди година и половина минахме магистралата, като не успяхме да купим карта и на влизане в Истанбул, бариерите бяха вдигнати. Мъжът ми спря, започнахме да се оглеждаме, но след нас започнаха да свирят и той потегли.

На излизане от Истанбул спряхме встрани от бариерата, изчакахме да дойде кола и помолихме да платим на човека таксата на ръка и да минем с неговата карта.

Мисля си, че със сигурност сме снимани, но до ден днешен не сме получили нищо като документ за глоба.

Общи условия

Активация на акаунт