Отговори
  • Мнения: 11 607
Ето и необходимите документи, които се представят заедно с молбата-декларация за отпускане на детски надбавки:

1. Удостоверение за брутните месечни доходи на семейството за последните 12 календарни месеца, предхождащи месеца, през който е подадена молба-декларацията – за лицата, работещи по трудови и/или по служебни правоотношения;

2. Удостоверение от учебното заведение, че детето е записано като ученик/чка в …клас;

3. Удостоверения за раждане на децата ми (родени, припознати, осиновени, доведени, заварени, настанени по реда на чл.26 от Закона за закрила на детето): (за справка);

4. Копие от експертно решение на ДЕЛК/ РЕЛКК/ ЦЕЛКК или ТЕЛК/НЕЛК (само в случаите по чл.7, ал.8 от ЗСПД);

5. Копие от заповед на директора на дирекция ”Социално подпомагане”/решение на съда за настаняване на детето/децата в семейство на роднини, близки или в приемно семейство по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето (само в случаите по чл. 7, ал. 2 от ЗСПД);

6. Копие от решението на съда за допускане на развод между съпрузите;

7.Служебна бележка, удостоверяваща извършените задължителни имунизации и профилактични прегледи на детето, издадена от личния лекар на детето, а при липса на избор на личен лекар – от регионалната инспекция за опазване и контрол на общественото здраве;

8. Лична карта (за справка);

Не трябва да подавате всички изброени документи, а само тези, които се отнасят до Вашия случай.

За 2012 година средномесечният доход е 350лв. Размерът на месечните помощи за дете за 2012г. е по 35лв на дете.

30 тема

# 1
  • Мнения: 8 939
Здравейте.
Днес бях в социалните, да си взема решението, но понеже бях в 9 без 3 минути, ми направиха забележка, че след 9 работят и не успях, исках да питам и кога ще се изплащат детските този месец, но нямах време и тръгнах.

***

И нещо относно записите в темите.
Долу до бутона Отговори, има бутон извести.
Цъквате него.
Така не пълните темата с излишни записи и ненужни постове.
После отивате горе до "Отговори" на "Известия" и там слагате отметка на:
*Изпращане на известия за отговори само за първия непрочетен отговор.
Другите три реда, оставяте без отметка:
Изпращане на форум известия и важни обявления чрез е-мейл.
 Автоматично включване на известяването за отговори, когато публикувате или отговорите на тема.
 Когато се изпраща известие за отговор по тема, да се изпраща и текста на мнението в писмото

Най отдолу в падащото меню:
При включено известяване за тема и/или форум, да се изпраща съобщение за:
Избирате "нищо".
След това цъквате на:
"Запази промените"

Готово!

След това, когато има отговор в темата, горе до "Отговори", ще ви светне цифричка в розово на "Известия", както при "Отговори".
Цъквате там.
Излиза темата, както при отговори с розовия бутон Ново.
Цъквате на Ново и отивате на първото непрочетено мнение.

***

Прекрасен ден! Simple Smile

# 2
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Маме, не видях в документите бележка от банката за титуляр на сметката. Имат официална заповед и от 6 месеца го искат към документите. Аз вчера също се учудих, но вече работят от 9. Преди започваха по-рано. Хайде и другата седмица да има радост по сметките.

# 3
  • Мнения: 0
От Люлин-София преди мъничко ми отговориха,че ще са или в края на този месец,или началото на другия.Така че надежда тука всяка оставете... Cry

# 4
  • Мнения: 11
 Това е ужасно.  Sad Чувствам се безсилна да науча или да внуша на отговорните, че не може и не трябва да се бавят точно тези пари на най-бедните и ощетените...

# 5
  • Мнения: 22
Люлин детски няма Simple Smile

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 15
за пловдив някой има ли инфо?  newsm78

# 7
  • Мнения: 73
От Люлин-София преди мъничко ми отговориха,че ще са или в края на този месец,или началото на другия.Така че надежда тука всяка оставете... Cry

Казаха ли, защо ще се забавят? Началото на другия месец са почивни дни. Дано да е до края на този.

# 8
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Няма как да ги преведат в началото на другият месец,избори идват все пак,ама ...знае ли се.Пък и колко пъти социалните в дадена община са казвали че ще ги преведат в последната седмица,пък са ги превеждали по-рано.
Момичета,аз все си мисля ,че ще имаме парички другата седмица,преди Великден ще е,точно за празниците ще ни ги пуснат Peace

# 9
  • Мнения: 11
Ама и ние сме си виновни, не се организирахме на един протест, специално за това безобразие с бавенето на детските - все по-нататък и все по-нататък...  #Cussing out  А уж правят нещо..

# 10
  • София
  • Мнения: 1 626
Момичета, а ДО колко часа работят социалните? Трябва да подам този месец. Още не са изготвени ведомостите за март, и се притеснявам че ще изпусна 25-то число. След него, но до края на месеца може ли да подам документи?

# 11
  • Мнения: 2
Момичета, а ДО колко часа работят социалните? Трябва да подам този месец. Още не са изготвени ведомостите за март, и се притеснявам че ще изпусна 25-то число. След него, но до края на месеца може ли да подам документи?
 

Dа,можеш и след 25,аз февруари подадох на 29  ,важното е да е в рамките на месеца,защото иначе ще ти пропуснат детските ,ако подадеш чак седващия

# 12
  • Мнения: 455
за пловдив някой има ли инфо?  newsm78
Няма! Рано е още.


# 13
  • София
  • Мнения: 1 626
Момичета, а ДО колко часа работят социалните? Трябва да подам този месец. Още не са изготвени ведомостите за март, и се притеснявам че ще изпусна 25-то число. След него, но до края на месеца може ли да подам документи?
 

Dа,можеш и след 25,аз февруари подадох на 29  ,важното е да е в рамките на месеца,защото иначе ще ти пропуснат детските ,ако подадеш чак седващия

Благодаря   bouquet

# 14
  • Мнения: 85
Аз съм си цъкнала само бутончето ИЗВЕСТИ и без нищичко друго си получавам известия Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт