Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 347
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 150
  • Sofia
  • Мнения: 1 053
[
И кои са тези учебници, които са между А1-А2, А2-Б1, защото ми е любопитно?
На Оксфорд. И учебниците са Headway. Отзад на учебника е отразено нивото.

# 151
  • Мнения: 495
Ani Ka, никакво отказване! В най-лошия случай ще платиш 700 лв, но това ако не си вземеш изпита. Независимо кога се откажеш, ще си платиш целия ваучер, който е 700 лв. Тестовете не са трудни. Няма смисъл от отказване, търси си правата в школата. Не си мълчи - говори, недоволствай и питай! Вярвам, че ти идва много нагоре, но това е пропуск на школата, където си записала. Щом започваш съвсем начинаещо ниво, имаш правото да претендираш да започнете от А и Б, не ти, а другите не са били на място! Щом знаят, да са се записали от 2-ро ниво!
На мен също ми идва трудно, но аз съм от по-напредналите. Въпреки това учебниците са трудни, но те не са заради програмата такива. Просто школата работи с тях. Много граматика, недостатъчно упражнения, много думи. Системата е такава (New Headway), аз сама си избрах по нея да уча. Правим и допълнителни неща, въпреки това ми е трудно. Но ще го изкарам пустия му курс!  Хората които сме по програмата сме смесени с тези, които са си платили всичко на пълната цена, отделно учебниците! Не смятам, че съм ощетена заради програмата, защото и тези които си плащат всичко и те учат това което и аз, толкова часа колкото и аз. Затова преди да се започне курс трябва много, ама много внимателно, да се проучи школата, в която се отива, по какви учебници се работи, спестяват ли се часове и т.н.  Wink
И да, пред БТ Младост имаше и разни "каки" със силиконови устни, екстеншъни и пр., които хал хабер си нямаха за какво става въпрос и точно какво искат да учат, ама искаха да се образоват. Лошо няма. Те не са виновни, че принципът на одобрение на кандидатите е такъв  Rolling Eyes

[
И кои са тези учебници, които са между А1-А2, А2-Б1, защото ми е любопитно?
На Оксфорд. И учебниците са Headway. Отзад на учебника е отразено нивото.

Ето, и вие сте по тая скапана система. Прехвалена! Ама тази система и учебници не са измислени за програмата, а са си от край време, уж най-добрите... И аз се подведох и търсех да уча по нея. Много съжалявам, но няма как. Че на на мен последното ниво ми е от C- тата, какво и как ще се оправям не знам  Tired

Последна редакция: ср, 24 юли 2013, 22:41 от _Runaway_

# 152
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584
[
И кои са тези учебници, които са между А1-А2, А2-Б1, защото ми е любопитно?
На Оксфорд. И учебниците са Headway. Отзад на учебника е отразено нивото.

Ясно, моите също са на Оксфорд, но са New English File. Не бях забелязала, че отзад са обозначени нивата, оказва се, че и при мен са междинни А1-А2 и т.н.

# 153
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584

Ето, и вие сте по тая скапана система. Прехвалена! Ама тази система и учебници не са измислени за програмата, а са си от край време, уж най-добрите... И аз се подведох и търсех да уча по нея. Много съжалявам, но няма как. Че на на мен последното ниво ми е от C- тата, какво и как ще се оправям не знам  Tired
Така е, не са учебници по програмата, различните школи, избират различни учебници.

# 154
  • Sofia
  • Мнения: 1 053
Благодаря, момичета, за подкрепата, но просто последните 2 урока се запитах , аз ли не мога и е наистина по- добре да се откажа. Продължавам, пък каквото стане. Ама, съм човек, който, когато не е подготвен не ходи на изпит Simple Smile . Та за това.

# 155
  • Мнения: 495
Благодаря, момичета, за подкрепата, но просто последните 2 урока се запитах , аз ли не мога или наистина по- добре да се откажа. Продължавам, пък каквото стане. Ама, съм човек, който, когато не е подготвен не ходи на изпит Simple Smile . Та за това.

 Wink Ние в нашата група, които сме по програмата всички сме така. Един път един ще се отказва, другите му говорим  Laughing Другия път друг се е отчаял и т.н. Подкрепяме се и без отказване. Трудно е, дружно с леко побутване, ще се справим  Wink

# 156
  • Sofia
  • Мнения: 1 053
Благодаря, момичета, за подкрепата, но просто последните 2 урока се запитах , аз ли не мога или наистина по- добре да се откажа. Продължавам, пък каквото стане. Ама, съм човек, който, когато не е подготвен не ходи на изпит Simple Smile . Та за това.

 Wink Ние в нашата група, които сме по програмата всички сме така. Един път един ще се отказва, другите му говорим  Laughing Другия път друг се е отчаял и т.н. Подкрепяме се и без отказване. Трудно е, дружно с леко побутване, ще се справим  Wink
Hug

 

# 157
  • Мнения: 54 467
[
И кои са тези учебници, които са между А1-А2, А2-Б1, защото ми е любопитно?
На Оксфорд. И учебниците са Headway. Отзад на учебника е отразено нивото.

Имаш късмет да учиш по Headway.! Peace
Учила съм по тази система преди години и съм изключително доволна ,  имам сертификат за  Upper Intermediate . Peace
Но часовете за едно ниво бяха много повече , учехме по цяла учебна година и всичко беше спокойно .
Сега учим по един странен учебник Langenscheidt Englisch , 3 нива в един учебник , изобщо не съм доволна !

# 158
  • Мнения: 495
[
И кои са тези учебници, които са между А1-А2, А2-Б1, защото ми е любопитно?
На Оксфорд. И учебниците са Headway. Отзад на учебника е отразено нивото.

Имаш късмет да учиш по Headway.! Peace
Учила съм по тази система преди години и съм изключително доволна ,  имам сертификат за  Upper Intermediate . Peace
Но часовете за едно ниво бяха много повече , учехме по цяла учебна година и всичко беше спокойно .
Сега учим по един странен учебник Langenscheidt Englisch , 3 нива в един учебник , изобщо не съм доволна !

Да, но тук учебникът се взима за 100 часа, съответно по-високите нива - 110, 120 часа, макс три, три и половина месеца. Много материал, малко време. Добре че след много чудене записах 100% присъствено обучение и имам възможност да питам за всичко, което не ми е ясно. Иначе просто абсурд  Rolling Eyes Граматика извира отвсякъде, дори и от учебната тетрадка Simple Smile

# 159
  • Мнения: 54 467
Съгласна съм , че часовете за такъв обем материал са малко .
Но , когато и учебникът е лош , съвсем нищо не става . Tired

Слава богу , че и аз съм 100% присъствена форма , другите не мога да ги мисля ... ooooh!

# 160
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Днес ходих в БТ Възраждане. Приключили са още февруари на 9500 и това ще бъде.

# 161
  • София
  • Мнения: 42
И от един курс, колкото и усърдно да се учи и т.нат. език,ако не се практикува няма как да се научи.
Мда няма да е лошо всички минали чуждоезиково обучение следващата програма "АЗ ВЕЧЕ МОГА" да вземат да ги пратят за по месец в съответната държава да си по практикуват наученото  Joy

# 162
  • Мнения: 2 558
Някой да има информация дали скоро някой доставчик ще пуска дистанционен курс по руски език?

# 163
  • Мнения: 857
Здравейте.
За да разбера до къде са стигнали с издаването на ваучери, само по телефона ли мога да се обадя? Няма ли някъде списъци както беше по-рано?
Има ли някой по-подробна информация как върви издаването на ваучери във Варна?

# 164
  • Мнения: 49
Искам да попитам нещо. Бях одобрена за курс по език и за професионално обучение. Преди дни приключих с курса по език, но не знам дали ще имам време за курса по професионално обучение. Какво трябва да направя, ако реша да се откажа и има ли някаква глоба? Благодаря.

И още нещо - при вас отваря ли се сайта на АЗ, тъй като при мен не се отваря.

Последна редакция: нд, 28 юли 2013, 23:57 от CabuHka

Общи условия

Активация на акаунт