Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 298
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 432
Привет, да не би да са се раздвижили......и да одобряват вече?

# 136
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Не знам. Записах курса по английски по програмата, но е много интензивен. За човек не учил въобще английски, сред хора, които са учили в училище и университет, и частни уроци (които само си припомнят езика и вдигат доста летвата), на 45 години работещ, семеен просто е много трудно. Завърших първо ниво, но за второ съм много обезнадеждена дали ще успея. А ме чака и трето. Учебниците са 1 ниво между А1-А2, 2 ниво съответно между А2-Б1, и 3 ново ще бъде между Б1-Б2. Ако се откажа, колко ще трябва да плащам? От всичко това, като знаеш, че не можеш за толкова кратко да достигнеш останалите ти се отщява да учиш.  Sad С желание започнах, но започнах да съжалявам, защо се захванах.

Последна редакция: ср, 24 юли 2013, 20:24 от Ani Ka

# 137
  • Мнения: 499
Не знам. Записах курса по английски по програмата, но е много интензивен. За човек не учил въобще английски, сред хора, които са учили в училище и университет, и частни уроци (които само си припомнят езика и вдигат доста летвата), на 45 години работещ, семеен просто е много трудно. Завърших първо ниво, но за второ съм много обезнадеждена дали ще успея. А ме чака и трето. Учебниците са 1 ниво между А1-А2, 2 ниво съответно между А2-Б1, и 3 ново ще бъде между Б1-Б2. Ако се откажа, колко ще трябва да плащам? От всичко това, като знаеш, че не можеш за толкова кратко да достигнеш останалите ти се отщява да учиш.  Sad С желание започнах, но започнах да съжалявам, защо се захванах.
Не се отказвай в никакъв случай! Има начини да понаучиш нещо..тестовете не са кой знае колко сложни! Няма да допуснат от фирмата ДО да се провалиш!!

# 138
  • София
  • Мнения: 16 036
Ами преди да се запишеш не се ли поинтересува какво и как се учи? Не помисли ли, дали ще имаш време да усвояваш? Не си ли направи сметка, че освен работа и учене те чакат и семейни задължения?
Ама не - нали е без пари, дайте да дадем. Пък че си заела място на някой амбициозен и желаещ да се усъвършенства .... пука ти.
Ей така тия от БТ одобриха първите подали документи без да се съобразят с възможностите конкретно на всеки желаещ.
Те отбиха номера, а хленчещите мързели нека се мъчат сега или пък да си плащат.

# 139
  • Мнения: 103
Айша, защо нападате момичето типично по БГ. Тя каза какви са и затрудениеята няма човек, който малко или мн да не е учил някога англ. и тя е попаднала явно сред такива, по-скоро амбициозни които са видели възможност без пари - да не кажа др дума. Не забравяйте, че колкото си по-голям по-трудно се помни и учи. Ани не се отказвай, аз уча в момента немски и макар че съм с афинитет към езиците ми е трудно. Ще се справиш, просто положи повече усилия и някой да ти помага вкъщи.

# 140
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Мислех си, че езика наистина е за начинаещи. Увериха ме в школата преди да се запиша. Знам и с какво темпо се е учил език в училище. Не съм посещавала частни уроци или школи. В Курса сме 12 дущи от които 8 по програмата, но от тях само един е като мен начинаещ и преди не е учил език. С тоя човек сме на едно ниво сме. Най-зле. Според учителката. Не е въпроса в годините и семейното ми положение. В къщи ме разбират и подкрепят. Оставят ме да уча. Става въпрос, че хора учили вече езика се възползват от програмата и вдигат летвата. Учителите се съобразяват с тях и не можем да смогваме и наваксваме. Казвам го за други записали се или в проект да запишат да са наясно. А и да попитам, ако реша в момента да се откажа, колко ще плащам? Целия ваучер или част от него. Вече имам едно ниво.

# 141
  • Мнения: 499
Мислех си, че езика наистина е за начинаещи. Увериха ме в школата преди да се запиша. Знам и с какво темпо се е учил език в училище. Не съм посещавала частни уроци или школи. В Курса сме 12 дущи от които 8 по програмата, но от тях само един е като мен начинаещ и преди не е учил език. С тоя човек сме на едно ниво сме. Най-зле. Според учителката. Не е въпроса в годините и семейното ми положение. В къщи ме разбират и подкрепят. Оставят ме да уча. Става въпрос, че хора учили вече езика се възползват от програмата и вдигат летвата. Учителите се съобразяват с тях и не можем да смогваме и наваксваме. Казвам го за други записали се или в проект да запишат да са наясно. А и да попитам, ако реша в момента да се откажа, колко ще плащам? Целия ваучер или част от него. Вече имам едно ниво.
Предполагам цялата стойност на обучението..пак ти казвам..не се отказвай..Пиши на лични,ако мога да съдействам. За кой ДО става въпрос?

# 142
  • Мнения: 432
Ani Ka, не се отказвай!не е приятно когато хората са на различно ниво, но не се отказвай!Ще се справиш!А и никой няма да Ви остави "да изложите" програмата Peace

# 143
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
И в Британика са така. Моя колежка, която записа там, каза че на начинаещите им е доста трудно и не смогват.

# 144
  • София
  • Мнения: 16 036
Няма как да не е типично по БГ. Все пак тук живеем.
Просто ме е яд на такива, непреценили възможностите си. Одобриха ги за 2 курса, а амбициозни кандидати останаха зад борда. И то само, защото бяха по-назад на опашката.
Не съм кандидатствала по програмата, но бях там с дъщеря ми. Пазих и ред, докато тя работеше.
Опашката в БТ Младост беше пълна с разни лелки, чули и отишли ей така - защото е безплатно.
Младите ми колежки в работата също не им се учи, трудно им е. Ами то лесно няма, никой не ти налива езика в мозъка. Като говоря да използват свободното време и да учат, предпочитат да се ровяв във ФБ. А мога да говоря с тях, да им помагам по 3 езика.
След като не са си преценили възможностите сега заслужават да си платят за гяволука. Знам, че няма да стане. Ще избутат курса и документ ще вземат. Нали ДО трябва да си усвоят парите. Ама дали ще проговорят английски - едва ли.
Иначе аз проблеми нямам - мога да платя всякакъв вид обучение на детето си.

# 145
  • Мнения: 499
За огромно съжаление от личен опит мога да кажа,че дали се плаща или не НАВСЯКЪДЕ НЕЩАТА СЕ ПРЕТУПВАТ!
И от един курс, колкото и усърдно да се учи и т.нат. език,ако не се практикува няма как да се научи.

# 146
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Няма повече да коментирам, явно има много нахъсани лелки. Просто споделих. Та ние в 1 ниво не започнахме от АВ, защото " всеки го знаел", така че си преценете. Пак казвам, записах езика, защото ми трябва и за да го науча. И не сте вие тези, които трябва да преценявате. В БТ условието да запишеш този курс условието е да не си учил езика. Или да си учил максимум определен брой часове. Но мои колежки, които бяха учили език в гимназия и университет ги одобриха. Не мислите ли, че те са заели мястото на друг. А и една колежка омъжена за чужденец около 25 години, практикувала английски, също записа. Така че си преценете как работят в БТ.

Последна редакция: ср, 24 юли 2013, 21:38 от Ani Ka

# 147
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Мислех си, че езика наистина е за начинаещи. Увериха ме в школата преди да се запиша. Знам и с какво темпо се е учил език в училище.

Не се отказвай, няма да те оставят да не го завършиш. Принципно са малко по 100 уч. часа за едно ниво и е доста интензивно обучението, но щом имаш желание, ще се справиш. Колкото и да научиш все ще ти е от полза. Относно "вдигането на нивото" - преподавателите трябва да минат учебния материал от учебника за съответното ниво, така че нямат особена възможност да напредват или изостават от него. Peace
И кои са тези учебници, които са между А1-А2, А2-Б1, защото ми е любопитно?

# 148
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Леле, с каква злоба нападнахте момичето. Ми да трудно се учи език с учили, когато ти си начинаещ. "Да си била преценяла възможностите предварително" - тя да не е врачка,  Госпожо Aisha. Аман от злоба и завист и селски манталитет.  ooooh!

# 149
  • Мнения: 54 435
Aisha , личи си , че хал хабер си нямаш от курсовете по език , по тази програма ! Naughty
Не нападай момичето , защото истината е , че учебниците са направени за тази програма и ако си напълно начинаещ , абсолютно не можеш да научиш нищо ! Twisted Evil
Не говори наизуст и не се заяждай !

Аз съм в курс за напреднали и още в началото казах на преподавателката , че ако съм начинаеща , просто по този учебник не мога нищо да науча . Толкова сбито , на две , на три обяснена граматиката , без достатъчно упражнения , думи - много малко , просто отбиване на номера ! #Cussing out

Ани , не се отказвай , но напълно те разбирам , колко тягостно се чувстваш ! Tired Tired

Общи условия

Активация на акаунт