Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 027
  • 1 451
  •   2
Отговори
# 120
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Одобрена бях за два вида обучения - за език и професионално. Курсът по език го свърших. Казаха ни, че нищо не се носи в БТ от нас. Въпросът ми е следния - след колко време имам право да си потърся втория ваучер?

# 121
  • Мнения: 2 558
В БТ се носи сертификата за завършен курс и ти дават ваучера за второто обучение  Peace

# 122
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
благодаря, а има ли срок?

# 123
  • Мнения: 2 558
За срок не знам  Rolling Eyes

# 124
  • Мнения: 29
Здравейте, дами Simple Smile И аз много искам да се запиша в програмата, но никъде не намерих срокове за 2013г. Някой знае ли дали скоро пак ще може да се кандидатства за ваучери  Thinking

# 125
  • Мнения: 31
Одобрена бях за два вида обучения - за език и професионално. Курсът по език го свърших. Казаха ни, че нищо не се носи в БТ от нас. Въпросът ми е следния - след колко време имам право да си потърся втория ваучер?

Като си вземах ваучера за език изрично се подписах че в 5-дневен срок от получаване на документа за завършен курс ще ги уведомя

# 126
  • Мнения: 11 240
Офффф, аз от толкова чакане( 9 месеца ) смених работата и сега съм държавен служител и все още не ми е дошъл НОМЕРА  ooooh!. Предполагам , че ще изгубя възможността от тази програма?!?!?!
Някой може ли да ми каже какво да правя?
Ясно е, че ще звъня в ТБ, но ми се искаше да знам преди това  newsm78

# 127
  • Мнения: 4
Моля за помощ при решаване на задачи

Практическа задача 01 по Макроикономика
Условие:
Функционираща икономика се представя от 2 сектора:
- Връзката между секторите по линия на междинното потребление на продукцията са както следва:
А = 0.15   0.12
                  0.08   0.22
- Според експерти на Министерство на икономиката и енергетиката за задоволяване на крайните обществени потребности ще бъдат необходими следните количества продукти за крайно потребление по сектори производители:
   а) продукти от сектор 1 – 5000 лв.
   б) продукти от сектор 2 – 8000 лв.
- В програмата на отговарящите за икономическата политика, според експертите на Министерството на икономиката и енергетиката трябва да залегнат следните обеми брутопродукция, които ще гарантират достигането на желаното качество на живот:
   а) брутопродукция за сектор 1 – 6100 лв.
   б) брутопродукция за сектор 2 – 9200 лв.
1. Да се провери перфекността на програмата на отговарящите за икономическата политика като се разработи планова таблица „Input – Output“. При установяване на отклонения на извършените разчети от програмата на отговарящите за икономическата политика да се посочат последствията за икономическата система при нейната реализация.
2. Ако се възприеме хипотезата, че програмата на отговарящите за икономическата политика е пусната в ход за изпълнение – да се определят възможните пътища за овладяване на ситуацията чрез подходящи разчети.
2------------------------------------------Условие:
Като се използва информацията от таблицата, да се изчисли:
Година   Доход (У)   Потребление(С)   Инвестиции(I)
t - 1   5 000   3 000   2 000
t   10 000   7 000   3 000
Δ   5 000   4 000   1 000

1. Да се изчисли К = ?
2. Да се определи равнището на Yt +1 при условие, че растежът на инвестицията:
ΔIt + 1 = 1 500
3. Желаното равнище на ΔYt + 1 = 15 000, да се определи растежа на инвестицията ΔIt+1 = ?, който това равнище на дохода би гарантирало.
4.
ΔIt + 1 (min) = 1 400
ΔIt + 1 (max) = 2 000
Да се определи съответстващото на тези равнища на инвестициите, равнища на дохода (Y), т.е.:
ΔYt + 1 (min) = ?
ΔYt + 1 (max) = ?


# 128
  • Мнения: 4
Условие:
Фирма “XYZ” произвежда един продукт, продава го на конкурентен пазар и има следните разходи в краткосрочен период:
Таблица 1
Q (тона)   FC (лв.)   VC (лв.)   TC (лв.)   AFC (лв.)   AVC (лв.)   ATC (лв.)   MC (лв.)
0   -   -   -   -   -   -   -
1   -   -   -   300   100   -   100
2   -   -   -   -   75   -   -
3   -   -   -   -   70   -   -
4   -   -   -   -   73   -   -
5   -   -   -   -   80   -   -
6   -   -   -   -   90   -   -
7   -   -   -   -   103   -   -
8   -   -   -   -   119   -   -
9   -   -   -   -   138   -   -
10   -   -   -   -   160   -   -

А) Попълнете липсващите данни в таблицата, като изчислите постоянните разходи (FC), променливите разходи (VC) и общите разходи (TC).


Б) Да предположим, че фирмата продава всяко количество по пазарна цена Р = 140 лв. В новата таблица, изчислете и попълнете в съответните колони динамиката на общите приходи (TR), пределните приходи (MR) и печалбата на фирмата (Profit). Данните за общите разходи (ТС) и пределните разходи (МС) пренесете от Таблица 1.
Таблица 2
Q (тона)   P      (лв.)   TC  (лв.)   MC  (лв.)   TR    (лв.)   MR (лв.)   Profit         (лв.)
1   -   -   -   -   -   -
2   -   -   -   -   -   -
3   -   -   -   -   -   -
4   -   -   -   -   -   -
5   -   -   -   -   -   -
6   -   -   -   -   -   -
7   -   -   -   -   -   -
8   -   -   -   -   -   -
9   -   -   -   -   -   -
10   -   -   -   -   -   -
 


# 129
  • София
  • Мнения: 42
Цитат
До 70 млн. евро може да загуби България по Оперативна програма “Развитие на човешките ресурси”, които бяха за заетост и програми за обучение и преквалификация.

http://offnews.bg/index.php/221465/gubim-70-mln-evropari-za-zaetost-i-obuchenie

# 130
  • Мнения: 431
Здравейте, дами Simple Smile И аз много искам да се запиша в програмата, но никъде не намерих срокове за 2013г. Някой знае ли дали скоро пак ще може да се кандидатства за ваучери  Thinking
За тази година нищо не знае  Peace

# 131
  • Мнения: 29
Да, за съжаление е така  Sad  Ако някой разбере нещо да пише, благодаря  Simple Smile

# 132
  • Мнения: 3
Здравейте Simple Smile
Искам да попитам, мога ли да отида в БТ за да получа уведомлението си, при положение, че още не съм получила известие, а само съм видяла в списъците, че съм одобрена, дали ще ми го дадат. Мерси много

# 133
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 059
Здравейте Simple Smile
Искам да попитам, мога ли да отида в БТ за да получа уведомлението си, при положение, че още не съм получила известие, а само съм видяла в списъците, че съм одобрена, дали ще ми го дадат. Мерси много

Да и аз имам същото питане. Разбрах, че номера ми е минал, а никой не ме е потърсил, дали да отида на място?

# 134
  • Мнения: 495
Здравейте Simple Smile
Искам да попитам, мога ли да отида в БТ за да получа уведомлението си, при положение, че още не съм получила известие, а само съм видяла в списъците, че съм одобрена, дали ще ми го дадат. Мерси много

Да и аз имам същото питане. Разбрах, че номера ми е минал, а никой не ме е потърсил, дали да отида на място?
Отидете! Аз карам втори курс в момента и двата пъти ходих на място, никой не ме потърси!

Общи условия

Активация на акаунт