Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 390
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 54 488
Браво !  Peace
Ти доста чака , но си е струвало ! Hug

# 226
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Браво !  Peace
Ти доста чака , но си е струвало ! Hug
Определено!  bouquet Hug Peace

# 227
  • Мнения: 20
някой има ли информация как се "движат"нещата в Бургас,дават ли уведомления?Аз съм номер47** и съм подала документи октомври 2012.Благодаря предварително  Grinning

# 228
  • Мнения: 45
Здравейте, да ви попитам работя в М-во на здравеопазването, имам ли право да участвам..? Или май ние в държавната администрация сме "прецакани"..

# 229
  • Мнения: 910
да , държавните служители нямат право

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Здравейте, да ви попитам работя в М-во на здравеопазването, имам ли право да участвам..? Или май ние в държавната администрация сме "прецакани"..
Първо, програмата приключи (по отношение на кандидатстването) Peace.
Второ, държавните служители, а също и военните, нямаха право на участие по тази програма. За тях имаше други алтернативи, но не знам към момента какво е актуално. За повече подробности - обърни се към съответното ти Бюро по труда. Peace

# 231
  • София
  • Мнения: 203
Здравейте, да ви попитам работя в М-во на здравеопазването, имам ли право да участвам..? Или май ние в държавната администрация сме "прецакани"..

Както по-горе са отговорили, нямаш право да кандидатстваш по програмата "Аз мога".

Има програми за държавни служители, виж линка:

https://http://www.ipa.government.bg/?cid=4

# 232
  • Мнения: 164
Аз да попитам нещо. Одобрена съм по програмата за две неща- английски език и Оперативно счетоводство. Започнах първа езика. Курса завършва краят на декември. Тогава мога да взема вторият ваучер. Но дали ще има време да завърша курса . И трябва ли пак да се чака сформиране на нова група , като е онлайн?

# 233
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте, бях одобрена по програмата още в началото на лятото, но по стечение на обстоятелствата не можах да си взема удостоверението или там каквото се дава, за да започна искания от мен курс. Ако отида сега, дали ще ми го дадат или е твърде късно?

# 234
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Аз да попитам нещо. Одобрена съм по програмата за две неща- английски език и Оперативно счетоводство. Започнах първа езика. Курса завършва краят на декември. Тогава мога да взема вторият ваучер. Но дали ще има време да завърша курса . И трябва ли пак да се чака сформиране на нова група , като е онлайн?
Дали ще трябва да чакаш събиране на група, само ДО може да ти каже. А според мен за професионално обучение няма да ти стигне оставащото време - само ако евентуално започнете веднага в края на декември 2013 и с по-сгъстен график, ще успеете да се вместите до 31.07.2014 г., когато е крайният срок за приключване с обученията. Отделно не се знае дали от БТ ще ти дадат втория ваучер newsm78 - в момента карам курс, който ще приключи в края на 01.2014 и все още не съм се интересувала дали дават вторите ваучери Peace

И просто от любопитство - към кой ДО по Оперативно счетоводство си се насочила? Simple Smile

# 235
  • Мнения: 152
Здравейте,
имам следния въпрос. Миналата седмица завърших обучението по език. Днес ще си взема сертификата. Одобрена съм и за професионално обучение, но звънях в БТ , а от там ми казаха ,че ПАК били спряли да раздават ваучери и нямало смисъл да си нося сертификата за завършен курс по език. Та да ви питам вас ,така ли е наистина. Като си взимах ваучера за език ми казаха, че дори май се и подписах, че имам 7 дневен срок след завършване на курса , за да им занеса сертификата, иначе  съм губела право за второто обучение. А сега ми казват ,че няма смисъл да ходя. Какво да направя точно?? Някой скоро минал по този път .... ? Мерси предварително ... 

# 236
  • Мнения: 164


И просто от любопитство - към кой ДО по Оперативно счетоводство си се насочила? Simple Smile
[/quote]
Честно казано , още не съм мислила сериозно , но така като чета , везните доста са в полза на Стопанската академия , където си ти самата. Доста рових и четох за езиците  и нямаше как да събирам мнение и за двете неща.
Току що , прочетох мнението преди моето и това много ме притеснява. Ако знаех , че нещата стоят така - щях да запиша - професионалната квалификация . Беше редно да ни предупредят , след като това не се е случило , мисля , че са длъжни да ни дадат това , което ни се полага.

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Честно казано , още не съм мислила сериозно , но така като чета , везните доста са в полза на Стопанската академия , където си ти самата. Доста рових и четох за езиците  и нямаше как да събирам мнение и за двете неща.
Току що , прочетох мнението преди моето и това много ме притеснява. Ако знаех , че нещата стоят така - щях да запиша - професионалната квалификация . Беше редно да ни предупредят , след като това не се е случило , мисля , че са длъжни да ни дадат това , което ни се полага.
За съжаление неуредиците в БТ са толкова много, че човек няма как да предвиди каква точно щуротия ще измислят. Колкото до Стопанската академия - не съм сигурна, че ще организират втора група за онлайн-обучение.  newsm78 Приключваме в края на януари 2014, което ще рече, че остават точно 6 месеца за нов курс, който обаче е с продължителност 8 месеца Thinking

# 238
  • Мнения: 31
Здравейте,
имам следния въпрос. Миналата седмица завърших обучението по език. Днес ще си взема сертификата. Одобрена съм и за професионално обучение, но звънях в БТ , а от там ми казаха ,че ПАК били спряли да раздават ваучери и нямало смисъл да си нося сертификата за завършен курс по език. Та да ви питам вас ,така ли е наистина. Като си взимах ваучера за език ми казаха, че дори май се и подписах, че имам 7 дневен срок след завършване на курса , за да им занеса сертификата, иначе  съм губела право за второто обучение. А сега ми казват ,че няма смисъл да ходя. Какво да направя точно?? Някой скоро минал по този път .... ? Мерси предварително ... 

И аз завърших обучението по език. Ходих в Бюрото по труда, попълних една декларация че съм завършила обучението си по език и че съм уведомена че няма да получа ново уведомление тъй като програмата е спряна. Ако програмата стартира в някакъв момент може би ще се откажа защото професионална квалификация за 6 месеца е просто лудост дори и дистанционно обучение. Обучение-Да, но не на всяка цена за да получа лист хартия без да съм научила нещо. Тъй като парите явно отдавна са изхарчени очаквам или да удължат срока на програмата или да стартират отново с цел замазване на очите и тези одобрени и чакащи вече година хора все пак да получат възможност за обучение.

# 239
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
Привет   bouquet
И аз днес си взех сертификата, като попитах за другия курс ми казаха, че няма време. Утре ще звънна и до БТ, но май няма надежда. Мацката от Кабината ми каза, че няма шанс да удължат срока на тази програма, защото от 2015 започва друга програма.

Общи условия

Активация на акаунт