Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 252
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1
*Tanderine, не чакай да ти се обадят:-)))  . Ако си в диапазона на одобрените по най-бързия начин отиди в бюрото и ще си получиш уведомлението. Младост работи най-добре с кандидатите в София и екипът, който обслужва ваучерите е сравнително компетентен. Успех!

# 286
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Бясна съм...... Сутринта ходих до БТ Възраждане!!! Правят ремонт на основната сграда и всички кокошки са навряни в онези 2 стаички, където се подаваха документите. Пълен хаос!!!  Отказаха да ми дадат уведомление, ъвпреки че съм одобрена и съм малък номер 65**. Били отпуснати 505 ваучера за това БТ и те щяли да се разпределят между езици, професии, компютърни курсове и т.н. За езиците новите списъци имало вече 200 или 250 човека, които ще вземат ваучер и вече били стигнали до номер 628* и нещо, т.е. до моя номер имаше почти 250 кандидата, и това само за езици. Катп сложиш и другите курсове въобще няма до никъде да стигнат тия 505 бройки. Както посъветвахте тук поисках писмен отказ като ми казаха, че за  да го получа трябва писмено да го поискам!!! И постоянно ми натякваха да съм чакала обаждане, това им били иснтрукциите от министерството. И аз веднага им казах, че предния път пак така няколко пъти ме връщаха за да чакам обаждане, познати с по-големи номера си взеха ваучери, и накрая като отидох ми се тръшнаха, че да съм била проверявала, те били раздавали и без обаждани. Кокошки смотани, аз колко пъти ви питах и ме връщахте да чакам обаждане  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire Направо не мога се побера в кожатаси . Довечера ще пиша жалба ли ще е , какво ще е и утре пак съм там.

Та да ви питам- вярно ли е, че за новите бройки 100% трябва да получиш обаждане? По другите БТ така ли е ?

# 287
  • Мнения: 1
Mira, ето как бих постъпила аз.
1. Описвам точно ситуацията в която са ме поставили предпоследния път и като точка 2 описвам днешната ситуация. Правя такива 3 екземпляра оплаквания. Едното извеждам с номер от ДБТ "Възраждане"...след което отивам при директора на ДБТ "Възраждане", като му задавам единствения въпрос - Това ли е нормалния начин за издаване на ваучери???? Обяснявам, че говоря с директора, тъй като днес ще входирам оплакване в Агенция по заетостта и в МТСП(като управляващ орган ) и искам да впиша позицията на директора на ДБТ "ВЪзраждане" в сигнала си.
Предполагам, че веднага ще ти бъде издадено уведомление, ако не стане така, наистина подай следващите 2 сигнала.
Въпросът за задължителното телефонно обаждане ме разсмя от сърце:-)))) Днес си се ядосала и не си могла да оцениш абсурдността на глупавото им твърдение:-))))) Разбира се, че няма такова задължително условие, което е да описано в нормативната база.
Хрумва ми и още едно допълнение към сигнала-изрично бих отбелязала, че ми е невъзможно да водя лични телефонни разговори по време на работния ми ден , който е с продължителност от 8.00ч. до  17.00 ч
Успех!

# 288
  • Сф
  • Мнения: 4 765
SeM68, много ти благодаря за съвета.  Hug Сядам да пиша жалби и да видим какво ще покаже сабята. Като не щат Мира, на им секира  fight fight

# 289
  • Бургас
  • Мнения: 255
За бургазлийки мога да кажа,че ако номера ви е от 6000 нагоре поне засега няма да има ваучери  Sad

# 290
  • Мнения: 20
Ако съм завършила професионално обучение март,задължително ли е декларирането или уведомяването на това в БТ(кандидатствах и за език след това)


Im So Excited,може ли да питам какъв ти е входящия номер,ако е близко до моя да отивам в БТ

# 291
  • Мнения: 857
Във Варна били около 400 броя и  имало голям подбор. Никой не знае ще има ли повече или не.

# 292
  • Мнения: 1
plamist, необходимо е да покажете сертификата си в ДБТ единствено ако сте кандидатсвали едновременно и за двата ваучера (по процедура е забранено да се карат паралелно двете обучения), а Вашия случай не е такъв, така че отговора на въпроса Ви е- не.
Просто ако сте в диапазона на одобрените си поискайте уведомлението.

# 293
  • Мнения: 2
SeM68 ще последвам съвета ти и още утре ще отида до бюрото, дано да съм в списъка ... много се радвам, че все още има хора като теб - аз иначе абсолютно и тотално не съм загубила, а не ми остана и нямам никаква капчица вяра в системата, в работата на институциите, в хората ... и не се срамувай от действителността, не поради нас тя е такава ...

# 294
  • Сф
  • Мнения: 4 765
SeM68, днес прясна прясна отивам с жалбата в БТ. Оказа се, че жената, с която съм говорила вчера е била директорката- много мила и любезна, ама мен това не ме топли. Веднага се разровиха и ми казаха да не си входирам жалбата, че ще ми дадат уведомление, или пък ако мноооого настоявам мога да я подам и да чакам отговор. И точно си викам, аха, стана номера  smile3508 smile3508, но уви. Забавиха се нещо, били броели не знам си какво, и в крайна сметка ми казаха да входирам жалбата и до 7 дена ще ми отговорят. Да видим дали ще има прогрес. Не че ми е тумнал този ваучер, ама ме хвана яд, че ни въртят и почнах да дълбая.  Peace

# 295
  • Мнения: 1
Tanderine, надявам се входящият ти номер да е сред одобрените и да си си взела уведомлението.
По отношение на системата не ми се иска да съм тотален песимист и се самозалъгвам с това, че всеки от нас трябва да я променя, като отстоява правата си. Ще се радвам искрено ако пишеш, че си успяла:-))))

# 296
  • Мнения: 1
Mira, Възраждане е напълно разграден двор и на 100% съм сигурна, че причината по която днес не си си взела уведомлението е, че те сред тоталната си безразбория не са успяли да намерят твоите документи Embarassed. Това е порочна практика при тях от години  и с идването на тази доректорка(която е сравнително новоназначена), аз смятах че ще прецизират работата си, но не....те си карат по старата утъпкана пътека за съжаление. Не разбрах къде входира жалбата си ти, само при тях ли или и в агенцията, и в МТСП? ...но където и да си я входирала, тя е официален документ и трябва да получиш отговор, който по никакъв начин не следва да бъде отказ, тъй като си част от списъка с одобрените. Смятам, че те ще намерят документите ти и ще ти звъннат да си получиш документа, ако ли пък не.....има множество инстанции, които да ги задължат да ти го дадат. По отношение на това до колко този ваучер е важен за теб, съвсем ясно е, че не ти зависи кариерата или живота от него, въпроса е в принципа, който Възраждане грубо нарушава и не бива  чрез устни техни лъжи да те превръщат в част от нередност, която всъщност те ощетява. Пази си номера с който си входирала жалбата си, тъй като от тях се очаква и нея да загубят. От наблюденията си над работата им смятам, че в най-кратък срок ще ти издадат уведомлението, тъй като нямат нито една процедурна причина да ти откажат.

# 297
  • Мнения: 788
....
Im So Excited,може ли да питам какъв ти е входящия номер,ако е близко до моя да отивам в БТ

Честно, не помня къде останаха листчетата с номерата след преместването, а и сега бременелския ми мозък хич не ми помага да си спомня.
Утре все пак ще ги потърся, ако пак не забравя, де. Embarassed ooooh!

# 298
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Mira, Възраждане е напълно разграден двор и на 100% съм сигурна, че причината по която днес не си си взела уведомлението е, че те сред тоталната си безразбория не са успяли да намерят твоите документи Embarassed. Това е порочна практика при тях от години  и с идването на тази доректорка(която е сравнително новоназначена), аз смятах че ще прецизират работата си, но не....те си карат по старата утъпкана пътека за съжаление. Не разбрах къде входира жалбата си ти, само при тях ли или и в агенцията, и в МТСП? ...но където и да си я входирала, тя е официален документ и трябва да получиш отговор, който по никакъв начин не следва да бъде отказ, тъй като си част от списъка с одобрените. Смятам, че те ще намерят документите ти и ще ти звъннат да си получиш документа, ако ли пък не.....има множество инстанции, които да ги задължат да ти го дадат. По отношение на това до колко този ваучер е важен за теб, съвсем ясно е, че не ти зависи кариерата или живота от него, въпроса е в принципа, който Възраждане грубо нарушава и не бива  чрез устни техни лъжи да те превръщат в част от нередност, която всъщност те ощетява. Пази си номера с който си входирала жалбата си, тъй като от тях се очаква и нея да загубят. От наблюденията си над работата им смятам, че в най-кратък срок ще ти издадат уведомлението, тъй като нямат нито една процедурна причина да ти откажат.

Входирах жалбата в БТ, искам да получа от тях отговор и според него ще реша дали да ескалирам до министерството или агенцията. Стори ми се днес, че ми държаха документите, не съм на 100% сигурна, но не мисля, че това е проблема. Казаха, че за сега не съм попадала в квотата от 200 човека (а уж бяха 505!) ищели да изброят внимателно пак колко човека още има и дали ще попадна в квотата и това щяло да бъде описано в отговора. 
Няма как да ми изгубят жалбата, имам копие с техния номер и печат, ще се постарая да им го припомня, ако "случайно" загубят оригинала.
До сега не съм се сблъсквала с това БТ, ама явно трябва да си много настоятелен и да не пускаш кокала.

# 299
  • Мнения: 1
Mira, аз се "възхищавам" на "уменията", на  некадърната държавна администрация да представя своите тотални нарушения като опит за спазване на неясни, устни и не регламентирани с нормативна база правила. Квота по брой ваучери е невъзможен критерии поради простата причина, че ваучерът е всъщност банкнота за разпределяне на бюджет. Каква е реалната ситуация? Имаме по "Аз мога повече" ваучери на различна стойност (за езици-700 лв, за професионални обучения -до 1700 и за дигитална компетентност - 250 лв), като не забравяме, че сме във финалната права преди края на програмния период. Време за професионални обучения няма, дигиталната компетентност е 45 уч.часа, но кандидати за нея няма, остават единствено езиците, които все още е възможно да се осъществят. Квотата следва да е по сума и единствено реализирана в езикови обучения. Интересен за мен е случая с теб и аз смятам, че ти ще получиш обучение.

Общи условия

Активация на акаунт