Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 225
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 140
Ако курса е 660 ч. за колко месеца трябва да се вземат часовете при 3-4 пъти курс седмично? От доставчика ми казаха 6 мес. но ми се струват много.

# 751
  • Мнения: 2 050
Аз сега търся за руски език - 300 часа. Схемите на повечето места са 2/3 занимания през седмицата за 2-3 часа + едно уикендно през седмица или веднъж на месец и всички ориентировъчно казаха да си заделя 5-6 месеца. Така че 6 месеца за 660 часа на мен дори ми се струва малко, ако всички са присъствени. То една груба сметка - 4 пъти седмично по 4 часа (което е доста оптимистично) излиза 9 месеца.

# 752
  • София
  • Мнения: 42
Здравейте момичета ,имам едно питане ,извиявам се ако е леко глупаво  Blush ,но на въпроса си вчера получих два различни отговора и се чувствам доста объркана.
Вчера се записах за курс и доставчика попълни уведомлението ми ,сега в какъв срок трябва да върна отрязъка в бюрото по труда?
Срока е срока на валидност на уведомлението,  който пише в горната част на у-нието

# 753
  • Мнения: 158
Здравейте момичета ,имам едно питане ,извиявам се ако е леко глупаво  Blush ,но на въпроса си вчера получих два различни отговора и се чувствам доста объркана.
Вчера се записах за курс и доставчика попълни уведомлението ми ,сега в какъв срок трябва да върна отрязъка в бюрото по труда?
Срока е срока на валидност на уведомлението,  който пише в горната част на у-нието
Срокът на валидност на уведомлението е 1 месец, но след като се намери доставчик и той е попълнил отрязъка от уведомлението (с фиксиран срок на начало на курса) - ваучерът трябва да се вземе най-малко 5 дни преди започване на курса. Т.е. в моментът в който имаш дата за започване на курса - валидна е тя, а не датата упомената в уведомлението.

# 754
  • София
  • Мнения: 1 193
Благодаря!

# 755
  • София
  • Мнения: 42
Здравейте момичета ,имам едно питане ,извиявам се ако е леко глупаво  Blush ,но на въпроса си вчера получих два различни отговора и се чувствам доста объркана.
Вчера се записах за курс и доставчика попълни уведомлението ми ,сега в какъв срок трябва да върна отрязъка в бюрото по труда?
Срока е срока на валидност на уведомлението,  който пише в горната част на у-нието
Срокът на валидност на уведомлението е 1 месец, но след като се намери доставчик и той е попълнил отрязъка от уведомлението (с фиксиран срок на начало на курса) - ваучерът трябва да се вземе най-малко 5 дни преди започване на курса. Т.е. в моментът в който имаш дата за започване на курса - валидна е тя, а не датата упомената в уведомлението.
не мисля че е така...ако днес попълня уведомление с начална дата на курс септември, то обучаващия трябва да върне у-нието си според срока даден от бюрото и написан на горната част на у-нието, а седем дена най-рано и деня на започване най-късно трябва да отиде за ваучерите...
Ако това което пишете, че чрез началната дата на курса вие слагате нова дата на валидност на у-нието, то ДБТ до септември как ще разберат за това-няма начин, така те ще решат че лицето се е отказало поради не спазване на срока за избор на доставчик...

# 756
  • Мнения: 158
KaMu, специално питах в бюрото по труда. В моментът в който има избран доставчик и той е попълнил уведомлението с фиксирана дата за начало на курса - валидна е датата за начало на курса, а не тази от уведомлението. Датата от уведомлението важи само докато не е избран доставчик. Допуснах подобен вариант и затова питах точно за такъв случай. Пиша не моите предположения, а отговорът, който получих от бюрото.

# 757
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Мен и доставчикът и БТ ме предупредиха да си следя датата на уведомлението. Ако изтича преди началото на курса - да го подновя! Дори да съм избрала доставчик. Даже избраният от мен доставчик преди да ми даде отрязък погледна дали ще е валидно уведомлението към датата на започване на курса. Това беше преди седмица, така че информацията е актуална. И тъй като пътувам по 120 км, за да презаверявам уведомлението не ми е все едно.

# 758
  • София
  • Мнения: 42
Мен и доставчикът и БТ ме предупредиха да си следя датата на уведомлението. Ако изтича преди началото на курса - да го подновя! Дори да съм избрала доставчик. Даже избраният от мен доставчик преди да ми даде отрязък погледна дали ще е валидно уведомлението към датата на започване на курса. Това беше преди седмица, така че информацията е актуална. И тъй като пътувам по 120 км, за да презаверявам уведомлението не ми е все едно.

Не е нужно след като е попълнено у-нието от доставчика на обучение да се подновява...просто трябва да го върнете в ДБТ в срока на валидност вече попълнено, а да отидете за ваучерите най-рано 7 дена преди началото на курса.
Така де дори курса да започва декември , ако сега имате у-ние и то е попълнено от ДО си го връщате в бюрото с попълнена начална дата за декември и не се занимавате с тази работа до седмицата преди курса-тогава отивате за ваучера и го носите на доставчика.

# 759
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Мен и доставчикът и БТ ме предупредиха да си следя датата на уведомлението. Ако изтича преди началото на курса - да го подновя! Дори да съм избрала доставчик. Даже избраният от мен доставчик преди да ми даде отрязък погледна дали ще е валидно уведомлението към датата на започване на курса. Това беше преди седмица, така че информацията е актуална. И тъй като пътувам по 120 км, за да презаверявам уведомлението не ми е все едно.

Не е нужно след като е попълнено у-нието от доставчика на обучение да се подновява...просто трябва да го върнете в ДБТ в срока на валидност вече попълнено, а да отидете за ваучерите най-рано 7 дена преди началото на курса.
Така де дори курса да започва декември , ако сега имате у-ние и то е попълнено от ДО си го връщате в бюрото с попълнена начална дата за декември и не се занимавате с тази работа до седмицата преди курса-тогава отивате за ваучера и го носите на доставчика.

КаМи, може и така да е и е доста по-логично. Аз правя каквото ми кажат (ако ми кажат нещо изобщо), защото и без това ме връщаха 30 000 пъти къде по моя вина, къде по тяхна... Отделно и доставчикът като обърна внимание на датата на уведомлението преди да го попълни не съм се замисляла да претендирам. Има как да улеснят процедурата леко и да намалят ходенията до БТ, но... В моя случай уведомлението не изтича преди началото на курса, но казвам какво е станало и какво са ми казали. Най-добре всеки да си пита  в бюрото, за да няма разминаване накрая и някой ощетен.

# 760
  • Мнения: 42
Може ли да ми препоръчате доставчик за ГРАФИЧЕН ДИЗАЙН ,по възможност да има и присъствени часове за гр.Бургас!

# 761
  • Бургас
  • Мнения: 436
Искам да попитам с доставчика ли се уточнява формата на курса за език дистанционно или редовно да е?

# 762
  • Мнения: 54 413
Искам да попитам с доставчика ли се уточнява формата на курса за език дистанционно или редовно да е?

Да, с доставчика.

# 763
  • Бургас
  • Мнения: 436
Благодаря,щастливо мамче Simple Smile

Препоръки за център в Бургас ще са ми полезни за избор.

Последна редакция: ср, 18 юни 2014, 07:22 от cara mia

# 764
  • Мнения: 1
Здравейте
От Пловдив съм и си търся доставчик по Оперативно счетоводство.Ако има и други одобрени,кажете към кой ДО сте се насочили?

Общи условия

Активация на акаунт