Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 263
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 945
  • София
  • Мнения: 115
Не съм съгласна с вас! Тя има вече уведомлението. При получаването на ваучера не се изисква да декларира и да пише нищо. Трябва само да си представи личната карта и да си получи ваучера.

# 946
  • Мнения: 64
До колко време, след като от ДО попълнят отрязъка от уведомлението, трябва той да бъде занесен в БТ?

# 947
  • Мнения: 2 050
Аз днес ходих да ми попълнят уведомлението - в тридневен срок ми казаха, че трябва да го занеса в БТ. Става въпрос за 3 работни дни разбира се, т.е. най-късно в четвъртък в моя случай  Peace

# 948
  • Мнения: 64
Аз днес ходих да ми попълнят уведомлението - в тридневен срок ми казаха, че трябва да го занеса в БТ. Става въпрос за 3 работни дни разбира се, т.е. най-късно в четвъртък в моя случай  Peace
Благодаря за отговора. А дали би било проблем, че в тридневния период може да изтече периода на уведомлението? Или щом вече е попълнено срокът от удължаването не важи?

И още нещо: за получаване на ваучера трябва ли да се носят дипломи или други документи?

# 949
  • Мнения: 2 050
Моето изтича така или иначе във вторник и аз мисля тогава да ида. Най-добре да се пита директно в съответното бюро по труда. От тази тема ми се затвърди впечатлението, че всяко БТ си въвежда каквито си иска правила.

Диполоми и такива неща не са нужни, само трябва 7 дни преди началото на курса да се вземе ваучерът. По тази програма вече 5 пъти съм ходила до БТ, поне още 3 ще се наложи - просто велико е измислено за хора на постоянна работа  ooooh!

# 950
  • София
  • Мнения: 42
Не съм съгласна с вас! Тя има вече уведомлението. При получаването на ваучера не се изисква да декларира и да пише нищо. Трябва само да си представи личната карта и да си получи ваучера.
Само дето вече е подписала :
ДЕКЛАРИРАМ,
че към настоящия момент:

1.   Работя по трудово правоотношение във фирма /предприятие (съм самонает) :
(зачертава се невярното обстоятелство; посочва се името и адреса на фирмата/предприятието)
...
4. При промяна на обстоятелствата по т.1, съм длъжен в тридневен срок да уведомя дирекция “Бюро по труда” гр………………………..

# 951
  • Мнения: 36
Не съм съгласна с вас! Тя има вече уведомлението. При получаването на ваучера не се изисква да декларира и да пише нищо. Трябва само да си представи личната карта и да си получи ваучера.

Напротив - декларира, че все още е на работа. Освен това правят проверка в НАП дали има активен трудов договор. Дезинформацията е вредно нещо, особено пък с такава категоричност.

# 952
  • София
  • Мнения: 115
Не съм съгласна с вас! Тя има вече уведомлението. При получаването на ваучера не се изисква да декларира и да пише нищо. Трябва само да си представи личната карта и да си получи ваучера.

Напротив - декларира, че все още е на работа. Освен това правят проверка в НАП дали има активен трудов договор. Дезинформацията е вредно нещо, особено пък с такава категоричност.
Категоричността е в следствие на нещо! Ако нямах информация и опит от първо лице, нямаше да си я позволя.
Съдейки обаче по твоята и на други съфорумци категоричност в обратното съм склонна да повярвам на Фифи перото, че всяко БТ е въвело своя собствена система, по която работи.

# 953
  • Мнения: 9 874
не е чудно-  хората в бюрата - да допускат грешки при издаването на ваучерите. но това не означава че е правилно и че може да се разчита на това . мен ме провериха също дали съм на договор в деня на издаването на ваучера . (проверяват ме, подписвам декларации разни и тогава вземам ваучера) такива са ми спомените , не мисля че процедурата се е променила .

Последна редакция: пт, 19 сеп 2014, 17:53 от rumka833

# 954
  • Мнения: 36
преди да попълнят ваучера проверяват в системата дали работиш на трудов договор и дали не е прекратен !!!!

# 955
  • Мнения: 5
Някой има ли информация до кой номер са стигнали в БТ Възраждане - София?

# 956
  • Мнения: 2
Аз ходих да проверя там миналата седмица и ми казаха че са стигнали до 11 700 - 11 800. Каза да си чакам за месец, два за да ми се обадят, че сам над 12 500. Питах и дали имам шанс, каза ми да имаш.
Пролетта ми казаха да не се надявам, добре че си запазих номерчето Simple Smile

# 957
  • Мнения: 448
Мисля, че за всички подали има шанс. Стига да не им измислят някаква причина да не бъдат одобрени. Имайте търпение, все пак програмата се удължи няколко пъти.   Wink

# 958
  • Мнения: 544
Здравейте,

Предварително се извинявам за въпроса, може би е коментирано по-назад в темата, но бих искала да попитам относно удължаването на срока до 2015 г. за какво точно се отнася?
Дали е възможно сега да подам заявление и да получа ваучер или важи само за вече одобрените кандидати?

# 959
  • Мнения: 54 417
Здравейте,

Предварително се извинявам за въпроса, може би е коментирано по-назад в темата, но бих искала да попитам относно удължаването на срока до 2015 г. за какво точно се отнася?
Дали е възможно сега да подам заявление и да получа ваучер или важи само за вече одобрените кандидати?


Не.
Нови документи не се приемат.

Общи условия

Активация на акаунт