Отговори
# 495
  • Мнения: 3 439
Големите книги казват, че мебелите в една стая е хубаво да не са повече от 15%.

# 496
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Преустройството е комфортно, ако става дума за увеличаване с 1 стая, т.е. примерно 2-ст. става чудесен 3-ст., но при 3 отделни спални + ателие, вече говорим за хол с бокс и 4 спални, т.е. 5-стаен, чак дотам не може да се разшири Grinning

Мебелите ни са стандартни, не се е налагало да търсим други размери.
Тристаен ми върши работа, кутиите с материали за ателието ще се поберат в шкафовете, само машините ще държа на плот пред прозореца, където е най- светло и там си правя куклите. Синковеца е при нас само когато е в БГ, но и той ще купува свое жилище. Надявам се, следващата година.
Искам и аз 4- стаен, ама няма Simple Smile

# 497
  • Мнения: 4 251
А личния ми опит от около 10 години по отношение на съвременните дивани, например, е че ги правят като за хотелско фоайе - с подлакътници от по 30 см, сякаш слон ще се подпира на тях. И модата на холни маси като за японска чаена церемония. Добре, че отминава... Пиша по повод 15-те процента мебели.

# 498
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Аз се чудя каква е тази мода на толкова твърди дивани. Сядаш и се схващаш. Моят е мек и специално поръчван малък ъгъл за дневната. Мислех да купувам нов, че този остаря, но като гледам какво се предлага, ще си го подновя сама както искам.

# 499
  • Мнения: 993
А личния ми опит от около 10 години по отношение на съвременните дивани, например, е че ги правят като за хотелско фоайе - с подлакътници от по 30 см, сякаш слон ще се подпира на тях. И модата на холни маси като за японска чаена церемония. Добре, че отминава... Пиша по повод 15-те процента мебели.
Много е вярно това! Нашия ъглов диван си го взехме за 400 лв, има 2 ракли, а подлакътниците бяха, както казваш, по 30 см. Ами изобщо не ги сложихме, стоят си на тавана. Grinning И без тях си е супер.

# 500
  • Мнения: 46 641
Самото преустройство - ВиК - да се прекарат тръби и канал до новото място.
Останалото при нас беше същото като при ремонт без преустройство.

За диваните - сменихме няколко, докато най-сетне открих "моят". Мъжът ми вече беше отчаян, през 2 г. нов диван Laughing С ишиас съм и направо седях и ревях на предните. Най-седтне намерих мекичък, удобен и пасна идеално на стаята.
Скрит текст:

Холната масичка е временен вариант, търся нещо друго, но не успявам да харесам. Няма как без нея, работя от вкъщи и там ми стои лаптопът, през деня съм сама и се разполагам на трапезарната маса, но после като вечеряме трябва да е свободна. А и обичаме да си седнем на филмов маратон с пуканки или питие Simple Smile

# 501
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Човече, трудно ще намериш подходяща маса. И аз много търсих по същите причини и накрая купих от обява. Просто хем малка, хем висока, за да е удобна, няма, скъсах се да търся по магазините.

# 502
  • Мнения: 3 439
Много хубав хол, усмихна ме Simple Smile
А за масата определено бих избягала от бялото. Всичко е много изчистено и можеш да експериментираш. Аз бих заложила на светло дърво (дъб масив например) с интересна форма и/или крака.

# 503
  • Мнения: 46 641
Човече, трудно ще намериш подходяща маса. И аз много търсих по същите причини и накрая купих от обява. Просто хем малка, хем висока, за да е удобна, няма, скъсах се да търся по магазините.
Накрая ще си направя Simple Smile така сума ти години търсих табла за легло и в крайна сметка си я измайсторих. Явно имам много изкривени представи за обзавеждане Bowtie

Тази по-малката бях харесала, но 125 лв. няма да дам никога. Иначе ми харесват този тип крака, защото създават усещане за простор, което при малките стаи е важно.

Amphibia, благодаря!

# 504
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Човече, трудно ще намериш подходяща маса. И аз много търсих по същите причини и накрая купих от обява. Просто хем малка, хем висока, за да е удобна, няма, скъсах се да търся по магазините.
Накрая ще си направя Simple Smile така сума ти години търсих табла за легло и в крайна сметка си я измайсторих. Явно имам много изкривени представи за обзавеждане Bowtie

Тази по-малката бях харесала, но 125 лв. няма да дам никога. Иначе ми харесват този тип крака, защото създават усещане за простор, което при малките стаи е важно.

Amphibia, благодаря!
Оляли са се с цените. Стига да можеш, прави си я сама, ще ти излезе много под тази сума. Както и аз ще си шия  сама калъфи и подплати за дивана Simple Smile

# 505
  • София
  • Мнения: 39 102
На нас определено ни трябва още една стая. Може и две. Но при тези цени на имотите и ремонтите няма да стане.

# 506
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
От строителен предприемач знам, че имотния балон щял да се спука в края на тази година и затова бързат да си довършат строежите. Ама не го вярвам много аз това. Докато има кой да плаща тези безумни цени, няма и какво да се спука, така мисля. Но пък той си е в бранша, значи знае повече от мен, та не знам какво да мисля.

# 507
  • Мнения: 2 681
Това за балона всяка пролет го чувам за късната есен.
Все някога ще познаят.

# 508
  • Мнения: 46 641
В темата за имотите се обсъждат подробно цените, накратко:
Скрит текст:
Няма балони, всичко се регулира от търсенето и предлагането. В населените места, които се развиват, търсенето е по-голямо и цените вървят нагоре. Когато икономиката изпадне в криза, нормални периоди, нищо особено, тогава търсенето намалява, защото хората предпочитат да не харчат пари точно тогава, съответно това води до спад в цените. Но като се изключат тези кратки моменти, цените си вървят нагоре.
Истината е, че когато купуваме винаги ни е скъпо, когато продаваме ни се струва евтино Stuck Out Tongue Winking Eye 

Изборът на имот не зависи само от цената. Откровено казано мен ме мързи да поддържам голямо жилище. 60 ми е точно за трима, 75-80 за четирима. Имаме място за всичко, лесно се отоплява, чисти, поддръжка, данъците са по-ниски, разходите за общите части също са %. Като практична Дева обръщам внимание на тези неща Smiling Imp
В същото време не е прекалено малко, за да се налагат мебели по поръчка. По мебелните магазини вече се предлагат масово всякакви размери, преди години беше трудно, но сега са си направо стандартни.

# 509
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Ние повечето мебели ММ си ги проектира сам и поръчахме плоскости, които той ги сглоби. Колкото и да търсих, не намерих подходящи шкафове за над спалнята и сами ги правихме. Като приключим всичко, ще снимам и ще покажа, че още сме в процес.

Общи условия

Активация на акаунт