Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 38 611
Така е, динамиката на флуидите е сложно нещо. Но можете експериментално да видите кои прозорци да отваряте за максимален ефект.  И да затваряте вратата на хола също така, тогава нищо няма да ходи към другата стая Wink
Няма врата.

# 526
  • Мнения: 41 203
 newsm78

А как отивате до другата стая, портал ли има?

# 527
  • Мнения: 5 950
Всеки решава с какво може да направи компромис. Ако е много ОК да си вкара човек кухнята в хола, защо ако купи апартамент с кухня, не си вкара
спалнята в кухнята-през деня ще си готви, нощем ще спи там. Писах, че съм с холокухня, в някои аспекти е по-добре, в други не. Лошото е, че имам страхотно обоняние и както и да организирам въздухообмена, не ми е комфортно. Лятото бива-цял ден отворени прозорци.
Та ако мога да си позволя 120 кв.м. жилище, никога не бих направила холокухня.

# 528
  • Мнения: 46 551
За някои компромис е бокса в дневната, за други - отделната кухня. Всеки решава, спрямо собствения вкус, темата е за следващата стъпка - идеи за обзавеждане Simple Smile
А спалнята си е спалня, предназначена за тишина и почивка. Няма място в шумните помещения като хол, трапезария или бокс, освен ако жилището няма други стаи.

# 529
  • Мнения: 41 203
Ако е много ОК да си вкара човек кухнята в хола, защо ако купи апартамент с кухня, не си вкара
спалнята в кухнята-през деня ще си готви, нощем ще спи там.  

Първо, защото няма да има място. И второ, каква би била целта? Да се готви докато друг спи ли? Grinning Докато кухня в хола позволява да се наглеждат децата докато се готви, да се разговаря с гости и членове на семейството докато се готви, да се сервира и отсервира лесно и т.н.

# 530
  • София
  • Мнения: 38 611
Обикновено кухнята се прави на спалня, а кухнята се мести в хола. Говорим за маломерни апартаменти, все пак. Чудеса се творят!

# 531
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 703
До кухнята всеки трябва да има достъп по всяко време на денонощието. Така че не трябва да се спи там. Поне аз така мисля де  Simple Smile

# 532
  • Мнения: 3 096
Имам нужда от помощ с една спалня, уж не е чааак толкова малка, но пък разпределението ме затруднява в избора на гардероб. Жилището е малко и всякакво място за съхранение трябва да бъде добре обмислено, за да е що-годе удобно за живеене после. Като второто условие е цената да е приемлива, като за нас това значи около 1000-1100 лева... Най ме блазни идеята с два високи PAX-a от по 100 см, като единият ще е с лост, а другият с рафтове. Чудех се дали може да се постигне без ЪГЛОВ модул с някакви хитринки...

Вариант да се сложи пред спалнята не е възможен, защото става много тясно, а и тази чупка там пречи.

Това е стаята, белите "неща" покрай най-дългата стена образуват една чупка. Мястото на гардероба го виждам в ъгъла вдясно (1.53 х 1.59). Като трябва да се предвиди, че ще има каса и ключ за осветлението, така че тези 1,59 м. са по-скоро 1,50.

Попаднах на интересен модел, който сякаш е правен за този ъгъл, но не ми харесва дизайнът, а и съвсем ще "захлупи" стаята: https://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=11&pid=78220&sgid=11

Скрит текст:


Ще се радвам да споделите решение на тази задачка с повишена трудност Grinning

# 533
  • Мнения: 5 950
Според мен гардеробът трябва да се сложи на стената 153.

# 534
  • Мнения: 3 096
Много ми е малко това Sad Ще побере дрехите само за един човек.
Иначе спалнята ще е по поръчка, по-висока от стандартното, точно, за да може да се оползотвори на максимум мястото. Евентуално обмисляме и гардеробът да е по поръчка, но се съмнявам, че ще се вместим в бюджета. Ще видим каква цена ще ни дадат.

# 535
  • Мнения: 41 203
Ъглов гардероб - 153 на 159. То си "плаче" за такъв.

Що се отнася до ключа за лампата - той се изкарва елементарно на страничния борд на гардероба и така печелиш десетина сантиметра. Освен това стената се цапа около ключовете, а гардеробът не Grinning

# 536
  • Мнения: 3 096
За ключа съм виждала такова решение, но ми се струваше трудно за изпълнение. Но щом казваш, че се изкарва елементарно, ще го имам предвид и най-вероятно ще го приложим.

Ако се разположат два PAX-a като на картинката долу, дали ще има проблем с отварянето на вратите в ъгъла се чудя. И дали ще може да се сложат достатъчно плътно, че да няма процеп. Да, губим малко пространство, което на всичкото отгоре ще прашасва, но тази конфигурация е перфектна откъм цена (около 800-850 лева) и размер (200 х 236 см) и ще събере доста багаж.

Скрит текст:

# 537
  • Мнения: 41 203
Губиш МНОГО пространство. Купи си ъглов гардероб. Или най-добре си поръчай по размер. Няма как конфекция да ти пасне идеално, а и малко повече пари ще се изплатят после с удобството. Моето виждане е, че за малък апартамент трябва оптимизация, а оптимизация значи мебели по мярка/поръчка.
Аз харесвам най-много ъгловите гардероби със скосена ъглова част (еднообемен шкаф) - там могат да се окачат много неща, ако е достатъчно голям може даже и да стане нещо като малък дрешник и с лост за закачалки и с рафтове.



Може гардеробът да продължи и по цялата стена на леглото и да получиш огромно полезно пространство с шкафове.



ЕНИКОМ имат една модулна конструкция с такъв гардероб, но е много скъпо. Иначе е супер. Но пак няма да е оптимално по твоя размер.

https://www.enikom-m.com/bg/product/0/modulno-obzavejdane-za-spa … 97-selection.html

Това е доста по-евтино:

https://www.enikom-m.com/bg/product/0/obzavejdane-za-spalnya-ven … 72316-15_118.html

# 538
  • Мнения: 46 551
Ъглова гардеробна също е вариант. Като това (но без етажерките отпред).

# 539
  • Мнения: 3 096
Момичета, с цел отдаване под наем се обзавежда имотът, затова не искам да наливам много пари. Най-лесното решение е да се сложи един гардероб от 150 см, но смятам, че е крайно недостатъчно... 2 метра  ми се струват по-добре, като, както казах, ще има доста място под спалнята и планирам да добавя и един скрин.

Общи условия

Активация на акаунт