Beren Saat и Intikam - Никой няма да бъде забравен в тази история! - тема 6

  • 78 329
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • AMS
  • Мнения: 6 451
Привет, момичета!!!
Благодаря ви за всичко в темата!!!
Не съм ви изчела подробно, но от снощи започнах повторното гледане.
Ето какво направих както подръчен материал. Не е пълно и може да има грешки, но винаги мога да го допълня и коригирам с ваша помощ.


INTIKAM



REVENGE

Последна редакция: ср, 24 апр 2013, 20:37 от di...va

# 61
  • Мнения: 326
Дива,единствено мога да те помоля да коригираш името на оригинала-Revenge е правилно изписано!
Аз отлитам за малко,но очаквам да се включите с коментари за еп.1! Peace

# 62
  • Мнения: 6 604
ПРИВЕТ,МОМИЧЕТА! wavey

                         
                                 
                                 

Как сте? Вероятно правите това , с което и аз се занимавах до преди малко - преговаряте. След един доста дълъг и натоварен ден, успях да гледам отново 1 епизод и признавам , че сякаш половината неща не съм ги гледала първия път. Докато гледах си нахвърлях някои неща,които ми направиха впечатление и ще ги споделя с вас. Зададох си и някои въпроси,наистина е голяма каша в главата ми -гледала,недогледала,разбрала,недоразбрала, а за някои неща и фантазия прилагам…

 
1/ Наби ми се в очите лицемерието в дома на Арсой.На фона на това,което вече знаем за отношенията между Шахика и Халдун са ми много забавни обръщенията им един към друг - скъпи,любима и т.н. Платили са висока цена за социалното си положение,но това не им носи никакво удовлетворение и всеки по своему е нещастен и много самотен. На втори прочит ме поразиха откровенията между Халдун и Шахика,след като се разкри ,че Лейла му е любовница.

Халдун: Спри да се държиш сякаш аз съм единственият виновен.
Ти си тази,която ме отдалечи от себе си.

Шахика: Не е нужно да доказвам любовта си към теб.

Халдун: Гледах те как се влюбваш в друг мъж всеки ден.
Ден след ден бавно гледах как ме напускаш.
Но не се отказах от теб,направих всичко за да бъда твой.

Шахика: Провалих живота на човека,в който бях влюбена заради теб.
Гледах го как умираше,исках да ти го върна.

Халдун: Отново ме обвиняваш.Каквото направи, го направи заради своя егоизъм и
заради себе си. Страхуваше се да загубиш онова,което имаше.Не можеше да се откажеш от него.

Шахика: Не казвай повече това,направих го само заради сина си…
И си плащам цената всеки път когато погледна лицето си.
Всяка вечер като си легна с теб имам кошмари.


2/ Не мога да преценя много добре,но дали Баръш позна брат си в гръб и затова се опитваше да накара Джемре по-бързо да се махнат от градината. Може би само така ми се струва...


3/ Много хубав и малко позабравен от мен момент е желанието,което написа малката Дерин на бележчицата,прикрепена към лодката. „Искам да бъда щастлива с татко завинаги”. Тя стигна до Рюзгяр доста по-късно, като знак на съдбата…


4/ На благотворителната вечер, когато Аслъ представяше гостите на Ямур,когато стана въпрос за Хакан, тя я предупреди да стои далеч от него… Защо ли?
Това което ме разсмя и на което досега не бях обърнала внимание е,че Аслъ казва за него,че той е от хората ,които само с един поглед могат да прочетат мислите ти. Може да те разкрие за нула време,каза тя ,сякаш знае че Ямур има какво да крие.Явно Аслъ е станала доста проницателна ,наблюдавайки живота на богатите отстрани. А и „учителката” й си я бива…

5/ Този път видях нещо,което съвсем бях забравила. На благотворителната вечер Хакан разпозна в Ямур дъщерята на своя приятел , снима е с телефона си и после я сравни с тази на компютъра си от момента когато Дерин Челик напуска изправителния дом - с русата дълга коса. Видя ,че момичето е същото и си каза „Знаех си!”. Значи не са поддържали връзка през тези години. Е как тогава се оказаха на едно и също място,случайно ли?  По-късно я причаква в дома й,където тя не го посреща особено гостоприемно и й казва,че знае коя е ,но не й е враг и всъщност иска да й помогне.
Едни негови думи ми направиха впечатление: „Обичам те толкова много,че е невъзможно да не се включа в този случай. Видях какво причиниха тези хора на баща ти.” Предполагам че  има предвид,че обича баща й толкова ,че не може да не й помогне,вероятно неточност на превода.
Още нещо от същата сцена. Хакан каза: „По-добре да съм на твоя страна,отколкото против теб.” Много интересно,звучи като заплаха…. Тук се сетих за една от подсказките на Тони,че Хакан има още някаква причина да помага на Ямур,за която ще разберем по-нататък. Надявам се да не нещо неприятно,защото той ми е любимец…

6/ Сцената в изправителия дом,когато съобщиха на Дерин,че днес навършва 18 год. и вече е свободна, тя тръгва да излиза от спалното помещение,където имаше и други момичета. Камерата се спря на едно от тя,ето това. Това истинската Ямур ли е?

                                     

7/ Накрая ,писмото на Адил Челик до дъщеря му. По прекрасен начин Берен изигра емоцията,която предизвика това писмо у героинята й. Преди бях толкова задълбочена да разбера сюжета,че не обръщах достатъчно внимание на актьорската игра, а тя е прексрасна. Особено на нашата любимка.

Текста на писмото:

Моя Дерин,мило мое момиче.
Ако четеш тези редове,това означава че
си се съгласила да ми дадеш шанс.
Днес ти стана на 18 и целият ти живот е пред теб.
Знам,че си ядосана и разочарована от мен,мое хубаво момиче.
Но днес е първият ден от твоя втори живот.
В този ден ще научиш горчивата истина.
Фактите,които знаеш от миналото са само капан,
плануван от най-близките ни,
бях предаден от тези,които обичах.
Хората,на които вярвах отнеха най-ценното ми от мен.
Трудно е да се  повярва,знам.
Не очаквам да забравиш гнева си моментално.
Но дай шанс на мен и на втория си живот.
Много въпроси се въртят в главата ти,знам.
Но, не се тревожи. Ще получиш отговорите им.
От теб искам само едно единствено нещо,
не ставай жертва на омразата и гнева си.
Бъди силна. Отвори нова страница в твоя живот и
остави миналото зад себе си.Погреби гнева си в
дълбините на мрака,където му е мястото.
Много години,които трябваше да прекараме заедно
 ни бяха откраднати. Но днес никой не може да открадне
твоя живот и твоето бъдеще. Не им давай това право,прости им.
Кажи сбогом на миналото и започни нов живот


Спирам дотук, а утре се надявам да прочета и вашите впечатления от преговора. Вероятно ще намеря някоя свободна минутка през деня да надникна тук, а вечерта сме на кино,да не забравите....

Лека и спокойна нощ от мен!

                                       
                                     

# 63
  • AMS
  • Мнения: 6 451
Привет, момичета!!!
Тони, Hug правописната грешка е поправена. Преговорила съм първи епизод, но съм мнооого бавна!!! Rolling Eyes
Дъгичка,  Hug Благодаря ти специално за горния пост!!! Това което ти е направило впечатление на теб и на мен също ми направи в първи епизод. Този път оставам обаче началните сцени, които ги видяхме и в 15 еп. настрана. Тях ще ги обсъждам и за напред. Наблегнах на кадрите след това.
Сега споделям в допълнение на Дъга  какво не съм видяла преди и аз.
На благотворителната вечер /партито/ Аслъ каза, че катастрофата, която е направил Емре
е била потулена от Шахика и той вместо в полицията се е прибрал направо у дома!
За Хакан каза, че е забогатял за 1 година! от компютри ...  и ,че създал начална страница / ама на кое?/
На Шахика, Аслъ представи Ямур, с това, че са работили миналата година! заедно по един проект.
И аз зяпнах като видях Хакан да сравнява снимките. Не съм го забелязала преди. А, за това дето казва - "Обичам те толкова много ...." - смятам, че е неточен превода, но Благодаря на преводачките!!! На турски не ми звучи като такова.
А колкото до това дали снимката, на момичето от изправителния дом, което е горе на кревата, не ми се вярва, че е истинската Ямур. На по-късен етап в сериала виждаме, когато се бият двете, че имат позната визия, а това момиче според мен е друго.
Пропуснала съм и това, че Хакан пред вратата на изправителния дом казва, че бащата на истинската Дерин е починал
6 седмици! по-рано.
Момичета, захванах се с нещо, което ми отнема доста време, а си мислех, че ще свърша за нула време. Та за сега съм до под кривата круша. Набавих си материал за разяснителни клипове, но стана само един. Останалия материал пак ще го употребя, ама не знам кога.

А сега искам на всички вас, с много обич, от душица и сърце да ви представя


ДЕТСКИ  СПОМЕН



# 64
# 65
  • Мнения: 3 555
 wavey Добро утро в нашия четвъртък, момичета   typeuu

Дива,  wavey виждам, че тази нощ за теб сън не е имало  smile3555 thumbsup Smile а гифчетата са страхотни  Peace, ако си ги правила и ти - си е newsm74 -ко

Обичам да започвам деня със силно кафе, влизане в и-нета и споделяйки и вашата конушма  lalalala ... и кафето, разбира се ...  Hug



Тони, Дъгичка, Дива newsm10 и аз като вас изгледах отново 1 епизод, но тази сутрин и с превод на руски.
Радвам се с голямо удоволствие чета всички вашите коментарии   bouquet и няма да е много, това което ще споделя и аз  Embarassed  ooooh!
От цитата на Дива за думите на Хакан след благотворителната вечер
 "Обичам те толкова много ...." - смятам, че е неточен превода, но Благодаря на преводачките!!! На турски не ми звучи като такова.
.
В руския превод няма нищо такова - думите му са, че няма да я издаде, че е на нейна страна, че и е приятел, а не враг и че иска да бъде редом с нея и да и помага, защото е видял какво са сторили на баща и.
Като второ - направи ми впечатление, че бащата на малката Дерин беше арестуван буквално в първите секунди на разговора по телефона си с Шахика и то в отговор на нейно позвъняване - ще обърна внимание в следващите епизоди, защото не си спомням дали пък тя не е искала да го предупреди за ареста ... или пък Халдун не я накарал с цел отвличане на вниманието ва Адил и като гаранция за успешен арест ...  #Crazy newsm78
И като трето - сцената с детската лодчица - не мисля, че има случайност в сценария това, че Рюзгар вече като младеж е този, който я вижда, хваща и прочита бележката, но явно това е едно загатване за вероятно развитие в отношенията между него и л-Ямур и може би вече Дерин и  както е прието за дълги сериали ... в някой-си от последните епизоди ...  hahaha Това го свързвам със сцената, когато малката Дерин, след като баща и пусна лодчицата с написаната бележка го попита сега ли ще и се сбъдне желанието, а неговия отговор беше, че трябва да бъде намерена от момче като нея ...  #Crazy newsm78
В момента не се сещам за друго, ще влизам честичко през деня да видя и вие какво ще споделите и така до ... 20:00ч тази вечер  Party Hug

Приятен и спорен ден, момичета  Peace Grinning Hug

Последна редакция: чт, 25 апр 2013, 13:31 от dai4e

# 66
  • Мнения: 3
Здравейте, Беренки и Хакерки Hug Hug Hug

Днес е нашият ден!

Много хубаво сте коментирали. Все още не съм ви изчела, но ще го направя довечера. Взела съм си лаптопа на работа, което не е много ползотворно, но...Вечерта ще се включа пълноценно.

Много усмивки ви желая и до довечера!


# 67
  • Мнения: 25
Благодаря за превода на 6 еп.

# 68
  • Мнения: 6 604
Привет и от мен в любимия ни ден !  Hug

Дива, Дайче,Чики Hug Hug Hug

Дива,страхотен клип си направила,успях да го видя сутринта преди да изляза за работа. Благодаря ти за него ,както и за гифчетата от първи епизод. newsm51

Момичета, преговорът наистина се оказа много полезен и разбира се приятен,макар че нямаме много свободно време. Всеки от нас е забелязал различни неща, които при първото гледане са ни убегнали.  Надявам се в следващите дни,може би през уикенда да продължим с втори епизод.

За да е по-лесно чакането на епизода довечера ,ще сложа нещо много забавно от рускините. Тези момичета имат много свежо чувство за хумор . Ето какъв сценарий е сътворила една от тях- Dinny.


В очакване на 16 серия.

В съдебната зала се провежда заседание ,на което ще се решава въпроса за ареста на  заподозрения в убийството на Селен - Емре Арсой.
В залата влиза секретаря и казва: “Всички да станат, съдът влиза!”.
На делото присъстват всички от семейство Арсой,Ямур,Рюзгяр, фалшивата Дерин, Игор,всички те стават и поглеждат към вратата.
Със сурово изражение в залата влиза човек със съдийска мантия - въплащение на турската Темида. Застава зад банката и се отпуска бавно в креслото си. Всички сядат на скамейките. Делото започва : “ Ще бъде разгледано дело №…..” , съдията строго поглежда към заподозрения Емре Арсой и го пита: “Какво обяснение ще дадете във връзка с обвинението,което ви е отправено във връзка с убийството на  госпожа Селен ?” Емре става от мястото си и неуверено прокарва ръка през косата си: “Ваша чест, Селен ме заплаши с пистолет и ме накара да вървя  напред. Когато се опитах да възразя, тя стреля пред краката ми. После ми показа някаква снимка,на която лицата на някои от хората бяха зачертани с кръст. После – настъпи тъмнина и нищо не си спомням. Възможно е  аз да съм убил Селен…
Съдията: “Започваме разпита на свидетелите.. Шахика Арсой,моля заемете мястото си. Ръцете на Шахика уверено легнаха на банката, погледът й беше уверен , а гласът спокоен и твърд.
“Ваша чест, аз убих Селен.. Предишната нощ сънувах лош сън, затова имах неприятно предчувствие и случилото се е като негово ужасно продължение. Когато забелязах,че Емре не е в залата, разбрах че става нещо много лошо. Интуицията ми подсказваше,че не бива да излизам от къщата без оръжие. Взех пистолета на Халдун от сейфа и отидох в градината. Майчиното ми сърце ми подсказа ,че сина ми има нужда от помощ.  Намерих моето момче да лежи на земята, а това лудо момиче се прицелваше в него с оръжие. Затова я застрелях без да мисля много. После стрелях пак и пак…

Съдията: “Свидетелят Джемре Арсой !”
Гласът на Джемре трепереше от вълнение, не можеше да намери място на ръцете си. “Ваша чест, моят брат и мама… те нямат нищо общо. Вижте какво намерих в дома на Рюзгяр. Тя отправя обвинителен поглед към Рюзгяр, след което изважда от някакъв пакет изцапана с кръв спортна дреха. “Той е убил Селен!- казва тя.

Съдията: “Свидетелят Рюзгяр Денизджи! Как ще обясните пред съда изнесените току що факти?”
Рюзгяр изправя главата си и бавно каза: “Ваша чест,… Аз исках да замина оттук….Друго нищо не мога да кажа.”
“Извинете, аз искам да обясня всичко”- фалшивата Дерин се спусна към банката.
“Госпожа Дерин Челик!”- обяви съдът. Ще Ви наложа глоба за нарушение на реда в съдебната зала.”
Дерин: “Ваша чест, аз убих Селен! Ямур не ми е приятелка. Та тя е принцеса , а аз…… жаба. Разбира се, тя не ме покани на годежа си,а на мен ми се искаше да присъствам на подобен прием,да видя всичко с очите си. Така се оказах в градината на Арсой. Шумен изстрел ме стресна и аз започнах да тичам и изведнъж се  оказах право срещу Селен и Емре. Той хвърли пистолета в краката ми, вероятно искаше да го хвърли надалече, но попадна на мен. Аз го взех ,  а в този момент Селен извади бухалка и удари Емре по главата и той се свлече на земята. Селен се обърна и тръгна към мен.  Аз насочих пистолета към нея ,но тя въпреки това не спря. Затова произведох изстрел,но тя въпреки това продължаваше да върви към мен. Стрелях втори път, а после и трети. Селен падна на земята.”

Съдията: "Свидетелят Игор Медведев!”
Игор се приближи към свидетелското място. Лицето му не изразяваше никакви емоции, с уверен глас и с лек акцент , той каза: “Ваша чест, аз застрелях Селен.След като връчих подаръка си на годениците, аз се сбогувах,защото ме чакаше важна работа. Когато излязох в градината, чух изстрел. Стана ми интересно, затова отидох в посоката от която дойде той. Носех в себе си пистолет със заглушител. Приближавайки се до спорещите аз застинах в недоумение. И двамата бяха с бели сака, черни панталони и къси тъмни коси.Просто като близнаци. Аз отнех пистолета от ръцете на този,който ми се стори по-опасен,но се оказа,че съм сгрешил. Другият започна да стреля по мен,произведе няколко изстрела. Аз имах бронежилетка,която винаги нося,когато ходя на подобни приеми. Произведох изстрел в отговор. Добър стрелец съм ,затова този човек, както се оказва по-късно, това момиче се оказа мъртво.

Съдията: “Свидетелят Ямур Йозден!” Ямур зае мястото си на свидетелското място и каза: “Ваша чест ,аз съм виновна за смъртта на Селен!” Въздъхна дълбоко и продължи: “Селен ми звънна по телефона и ми поиска един милион долара, каза че в противен случай ще провали годежа ми. Аз  й ги дадох,защото се страхувах… Но тези пари…. това е огромна сума за мен. Исках по някакъв начин да я заблудя. Затова по време на цялата вечер на годежното парти аз не бях на себе си.  Взех обемистия  подарък,който получих и излязох в градината,даже не знам защо.  Голямата кутия не ми позволяваше да виждам добре пред себе си. Вървях докато изведнъж не се блъснах в някой ,който извика и падна. Изплашена, аз се обърнах назад и понечих да се върна обратно, но се сблъсках с друг човек. Той също падна. Това беше Селен. Тя започна да стреля по мен, но аз се предпазвах с кутията в ръцете си. Тогава Селен се нахвърли отгоре ми, започнахме да де борим. В един момент пистолетът се оказа в ръцете ми и аз натиснах спусъка. Аз я убих,но повярвайте ми, аз не съм искала да правя това.” Ямур сложи ръце на лицето си  и започна да плаче…

В този момент Рюзгяр и Емре скочиха от местата си и едновременно изкрещяха: “Аз убих Селен!”

Съдията се изправи  и извика: “Моля за ред в залата. Нека свидетелят Хакан Ерен да заеме свидетелското място!”
Хакан се приближи към банката. В едната си ръка държеше портфейл, а в другата нетбук. Хакан огледа внимателно присъстващите и иронична усмивка се появи на устата му: “Ваша чест,ние с Ямур сме приятели отдавна. Тя ми разказа за проблемите си със Селен и аз реших да взема мерки, поставих камера за видеонаблюдение. Ваша чест, разрешете ми да ви покажа какво записах с нея.”
Съдията кимна с глава в знак на съгласие:”Разрешавам!”- каза той.
Хакан се приближи към съдебния секретар и му подаде нетбука си.
После каза: ”Вие  искате да узнаете какво се случи в действителност и кой уби Селен?! Ето,сега  ще видите!”


Е, хубав ден си е днес, имаме  готов епизод .

6 епизод с бг субтитри.


http://asi-bg.net/details.php?id=7631

Хубав ден,момичета!

# 69
  • Мнения: 3 555
Привет и от мен в любимия ни ден !  Hug

Дива,страхотен клип си направила,успях да го видя сутринта преди да изляза за работа. Благодаря ти за него ,както и за гифчетата от първи епизод. newsm51

Момичета, преговорът наистина се оказа много полезен и разбира се приятен,макар че нямаме много свободно време. Всеки от нас е забелязал различни неща, които при първото гледане са ни убегнали.  Надявам се в следващите дни,може би през уикенда да продължим с втори епизод.

Дъгичка,   wavey ако не беше го написала ти нямаше да разбера, че този клип е на Дива  Peace  bouquet
И аз приветствам започнатия преговор на всички епизоди и е много хубаво, че вече и 6 епизод е с превод и очаквам превода и за останалите ще бъде с по-ускорено темпо, но ... както и да е сериала става все по-интересен, а Берен е както винаги прекрасна, превъзходна с играта си и е налице и чудесно партньорство  от останалите артисти.  Smile
Дива,  wavey страхотен клип наистина си направила  newsm10 smile3501 newsm51 Погледнах и другите твой - ще ги изгледам един по един, защото и първия, който си пуснах, освен този в темата ни е от кулминационния за мен 27 епизод на КВФ е страхотен  Peace Hug  bouquet
http://www.dailymotion.com/video/xv7y1c_yyy-yy-yyyy-yy-yyyyyyyy_ … ilms#.UXjy2aLwmAg
Берен през целия сериал беше великолепна, но тук игра като за Оскар  newsm10  
Скрит текст:
и в допълнение ще ти кажа, че аз вече мисля за максимата "скромността краси човека"  newsm78 че е отживелица и по-лошото е, че и аз възпитавах децата си по този начин  Naughty ooooh! Embarassed

Слагам няколко снимки като заслужено поздравление за съседите - очаквам с всеки нов епизод все по-голям интерес към Intikam с нашата любимка Берен  Peace Hug Grinning

# 70
  • Мнения: 326
Здравейте,мили Беренки и Хакерки!
Дива,за клипа мога само едно да кажа-великолепен е! smile3525 Винаги си правила много хубави неща,а и гиф4етата са супер! Hug
Дъгичка, Hug Дайче, Hug Чики, Hug Клари, Hug Мариана, Hug Момичета, Hug сега ще погледна всичко,което сте написали и чак тогава ще се включа с коментар! Явно вчера сме се разминали във времето,понеже аз се оказах доста по-активна през деня,а вие-вечерта! Peace

# 71
  • Мнения: 20
 Здравейте, мили момичета! wavey

Дъгичка, Тони, Дива , Чики, Дайче  Hug Hug Hug Hug Hug

Благодаря, момичета, за всичко, което правите за темата!

">#![/video]

А ето с какво се занимава днешната преса

İntikam dizisindeki hata dikkatlerden kaçmadı



http://www.televizyongazetesi.com/intikam-dizisindeki-hata-dikkatlerden-kacmadi_6_69072

Открийте разликата!







До довечера, 20.00ч.

# 72
  • Мнения: 326
Марианка,веднага ти казвам-разликата е в прическата! Редовно не си гледат старите кадри! ooooh!
Аз обаче забелязах друго- нашето момиче пита сервитьорката Бегюм дали обслужват горните етажи! Обаче после забележете как наблягат на масата в стаята на Халдун и Лейля и това,което са яли! Което ме навежда на мисълта,че този сърдечен пристъп е предизвикан от нещо,което е добавено към това блюдо! Peace Но кадри ще кача довечера,че сега нета ми е доста слаб! ooooh!

# 73
  • Мнения: 20
Аз обаче забелязах друго- нашето момиче пита сервитьорката Бегюм дали обслужват горните етажи! Обаче после забележете как наблягат на масата в стаята на Халдун и Лейля и това,което са яли! Което ме навежда на мисълта,че този сърдечен пристъп е предизвикан от нещо,което е добавено към това блюдо! Peace Но кадри ще кача довечера,че сега нета ми е доста слаб! ooooh!



Тони, да, беше след намесата на нашето момиче. Тя се появи в хотелския апартамент дегизирана като рум сервиз и сложи някакви капки в това блюдо!

# 74
  • AMS
  • Мнения: 6 451
Привет, момичета!!!
Благодаря ви за всичко в темата на всички ви!!!
Благодаря за превода на 6-ти епизод!!!
Радвам се, че клипа ви е харесал. Както казах имам материал за още два! Тези клипове са по-друг модел. Имам предвид, че са с опознавателна цел, за да си изясня нещата от самото начало. За това използвам и оригиналната музика от сериала. Замислила съм началните клипове да са по дълги.
Гифовете стават малко по-бавно / нощеска за тези 4 висях 2-3 часа ooooh!/, а и за тях не винаги имам от основа, за да ги правя, но те пък онагледяват много добре важните моменти.
До после!

Ето и нашата сладурана





Общи условия

Активация на акаунт