Трудна адаптация към живота в чужбина

  • 38 952
  • 648
  •   1
Отговори
# 645
  • Белгия
  • Мнения: 307
Че всеки решава сам и се съобразява финансово, съм напълно съгласна. Просто е факт, че дори и родителите много да държат на произхода си, ако децата само четат бълг.книжки (докато са във възрастта, когато им се чете) и говорят по цял ден български само през лятната ваканция, няма да научат, нито да се чувстват ангажирани в сърцето си с България, културата, историята.
Това не че е най-голямата драма на света. Съвременният свят е толкова интересен и глобализиран:). Но бихме могли да пазим тази култура, а не да я отписваме при първа възможност, защото изисква някакви усилия. На мен лично ще ми е тъпо детето ми да знае и да се вълнува за съдбата на белгийския крал от не-знам-коя-си-година, а да не знае за Ботев, примерно. А тези знания се придобиват основно в училище, поднесени от квалифицирани преподаватели, с методология и учебници.

Последна редакция: вт, 18 фев 2014, 11:56 от mik123

# 646
  • Мнения: X
Mik, при такова категорично мнение не е зле да уточниш с колко деца имаш опит навън, на каква възраст са, от колко време са навън и ти какъв успех си постигнала според написаното от теб

# 647
  • Мнения: 2 093
не виждам нищо лошо в това ако родителите записват децата на бг училище с цел да си освободят лично време. Много по-добре отколкото да сложиш детето пред телевизора и майката да си пие кафето.
Ако сте гледали American Reunion (3-тия филм на American pie)-. Джим пита баща си как той и майка му са успявали да поддьржат интимни отношения и баща му отговаря-ти защо мислиш че ходеше на еврейско училище по 3 часа в неделя Simple Smile

# 648
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Други пък са казвали, че такова допълнително натоварване е много за децата

ми, много си е. освен ако децата не ходят на училище половин ден. на мен всичките извънкласни занятия ми идват в повече, тия деца работят повече от възрастни хора. но това си е мое мнение, знам, че ей сега ще дойде Софи да ми се скара  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт