ФЪН ШУЙ - 10 (класически)

  • 94 990
  • 834
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 773
Да, това ще направя .

# 721
  • Мнения: 144
Дано не ми е тъп въпроса...имам един коридор на изток (И100), чудех се мога ли да тропам по него? Искам да направя антре.
 newsm12

# 722
  • София
  • Мнения: 2 019
Ако става въпрос за ремонт - отговорът е не.

# 723
  • Мнения: 144
Шоши, благодаря за отговора.
Идеята е да има шкаф за обувки, пейка за сядане и закачалка, която трябва да е монтирана на стената + картини. Поне шкафчето и пейката ок ли е да се сложат? Thinking

# 724
  • София
  • Мнения: 2 019
Най-добре дай скица, за да се види къде точно и какво искаш да правиш.

# 725
  • Мнения: 6
Здравейте,мога ли да попитам ако липсва югозапада на двор при полжение че къщата няма липсващи зони, това оказва ли неблагоприятно влияние на някой член от семейството?

# 726
  • София
  • Мнения: 2 019
Не, не оказва.

# 727
  • Мнения: 6
Благодаря за отговора!Това ме притесняваше защото където и да сам чела информация е било обяснявано че имота(къща +двор)трябва да бъдат с правилна форма.

# 728
  • София
  • Мнения: 2 019
Аз не казвам обратното. Има разлика между неправилна форма и изрязан сектор. Има разлика между липсващ сектор на парцел, къща и апартамент. Има разлика в това как се разглеждат отсъстващите сектори в школата Сан Хе и Сан Юан. Разчупената форма не винаги означава липсващ сектор.

# 729
  • Мнения: 14
Външна тоалетна в двора на къщата , точно до входната врата. Влияе ли лошо и как може да се неутрализира? Не може да се събори:(

# 730
  • София
  • Мнения: 2 019
Външна тоалетна в двора на къщата , точно до входната врата. Влияе ли лошо и как може да се неутрализира? Не може да се събори:(

Години на ред се опитвам да обясня основните неща свързани с фън шуй. Моля ви, запомнете - НЕУТРАЛИЗИРАНЕ НЯМА
Има премахване на проблема. Ако леглото, печката, вратата са в лоша енергия - премествате ги, това е единственото решение. Ако външна тоалетна попада в неблагоприятен сектор - премествате я. Ако сте решили да се съобразите с фън шуй бъдете готови за промени, ако искате разбира се да има някакъв резултат. Ако непрекъснато намирате причини, че това не можете да промените, онова не можете да промените, просто забравете за фън шуй и не си усложнявайте живота.
Нещата, които можете да неутрализирате, са съвсем незначителни. Примерно, имате насочен ръб срещу леглото. Ако задействате фантазията си, лесно ще измислите начин да го замаскирате. Тук обаче става въпрос за приоритети. Хората често обръщат внимание на дребните неща, като цветове, материали, печка разположена до мивка, скосени тавани, надвиснали греди и не обръщат внимание на важните неща. Разликата в степента на влияние обаче, е огромна. Едно е да паднете и да се разминете с леко ожулване или синина и съвсем друго да си счупите нещо.
Освен това, често наричат фън шуй изкуство на компромисите. Не можете да промените нещо - ами забравете го. Променете това, което можете, но нека да е от важните неща, не задълбавайте в незначителните.

# 731
  • Мнения: 923
Предстои ми ремонт на кухнята. Та сега е момента ако трябва да местя уреди. Кухнята ми е в източната част.Печката се намира на източната стена / по- скоро към североизточния ъгъл/ с лице към запад, до нея има шкаф, после следват мивка, съдомиялна, хладилник. В момента фурната на печката ми не работи и съм си взела мини фурна, но съм я сложила в северозпадния ъгъл на кухнята, с лице на изток. Ше бъда благодарна ако някой се включи с мнение.

# 732
  • Sofia
  • Мнения: 580
Единственото ,което знам и мога да ти кажа на пръв поглед е,че не е  никак добре печката да е в северозападния ъгъл-направо си е забранено Simple Smile Вреди на мъжа в семейството , и на възможността му да изхранва и се грижи за семейството.

# 733
  • Мнения: 1 498
Така на парче трудно ще се направи анализ, но и аз мисля, че печка в северозапад не е добре.

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Предстои ми ремонт на кухнята.

Аз съвет по фън шуй не мога да дам. Ама нещо за ремонтите в годината на петела , което бях прочела, преди да се захванем с ремонт и постъпки за пристрояване и реших, че времето ни притиска и не можем да чакаме и какво да кажа сега Rolling Eyes....Всичко върви с ужасно бавни темпове и всякакви спънки. И за капак, след 3 месеца архитекта, който пое задачата да ни прави проект за пристройката - се отказа, а ние мислихме, че вече е готов Disappointed Relieved

Общи условия

Активация на акаунт