Прилагат ли се "Десетте стъпки за успешно кърмене"

  • 1 354
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: graciella
Въпрос към Ана_Д,
къде роди в добрич? Някоя частна или в окр. болница?

Не съм Ана_Д, но ако нямаш нищо против, ще ти отговоря аз.
В Добрич може да се ражда само в болницата. И наистина там бебетата се захранват и дохранват по специални начини и не им се дава с биберон.
 
Между другото, коя ти е докторката?

# 16
Отговарям на Анушка:
д-р Милена Николова

Мислех, че в Авицена или някоя друга частна клиника предлагат специални услуги.
За "Майчин дом" във Варна до кв. Левски някой има ли отзиви?

# 17
  • Мнения: 3 042
за него питай Афродита, тя е раждала там! Както и Радина, тя ходи на консултации и ще ражда към средата на август.

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: graciella
Отговарям на Анушка:
д-р Милена Николова

Мислех, че в Авицена или някоя друга частна клиника предлагат специални услуги.
За "Майчин дом" във Варна до кв. Левски някой има ли отзиви?

Няма такава услуга в Авицена или другаде.
Но защо не се уговориш с някой от лекарите в болницата? Можеш и анестезиолог да си избереш (нали май ще е секцио), след това си плащаш за ВИП стая и си гледаш кефа.
Не е толкова зле в нашата болница, повярвай ми. Особено, ако си уредиш екипа предварително.

# 19
  • Мнения: 117
Цитат на: graciella
Въпрос към Ана_Д,
къде роди в добрич? Някоя частна или в окр. болница?


Родих в болницата. По принцип избирах между Добрич и Варна, избрах Добричката болница и мисля, че не съм сгрешила.
Иначе в Добрич избора беше между болницата и Авицена, по определени причини отхвърлих Авицена веднага. Но оттогава минаха повече от 2 години, сега прочетох, че в Авицена не може да се ражда.

# 20
Баща съм на седем деца и съм съпруг на Идарайза.От няколко часа съм в сайта.И съм потресен от псевдонаучните легенди и сказания от рубриката ,, дрогирани бебета,,,след цезарово сечение.Тезата граничи с безумие поради следния факт:Цезаровото сечение се провевда при перидорална анестезия.Това елиминира контакта на кръвообращението с анестетика.В кръвнната циркулация концентрацията на ,,дрогата ,, е инсигнификантна.Така пазим дихтелния център на бебето от медикаментозното му подтискане и по тази причина бебето има възможност да изплаче.Иначе то няма да изплаче никога.Крайно редки са случаите на прилагане на генерална анестезия в хода на раждането.Прилага се само тогава,когато усилията на лекаря са насочени към спасяване живота на родилката при драматични интрародови усложнения.
Пълна глупост е тезата за поставяне на морфин в американските клиники (дори в централноафриканските не ги поставят).В света съществуват т.нар. ненаркотични аналгетици,коитокато разнородност са повече от паветата пред народното събрание.И като сила някои от тях надвишават ефекта на морфина.Главно медицинско правило е,че морфин при коремна болка не се поставя НИКОГА.Обяснението е много дълго.
Към всички кърмещи майки:
Кърмете си бебетата от първата минута след цезарово сечение.Може да кърмите вашите бебета без страх,че те ще се ,,надрусат,, ,винаги и когато не сте били подложени на друг вид медикаментозно лечение,което има доказана противопоказаност с акта на кърменето.

# 21
  • Мнения: 289
Boo, тука има един тънък момент. България може и да се е подписала под документа "Десет стъпки", но това още не задължава болниците да го спазват. Ако дадена болница действително се ръководи от документа и спазва десетте стъпки, то СЗО я удостоява с титлата BFH (Baby Friendly Hospital). Така че, мили български мами, ако имате възможност да избирате между няколко болници, интересувайте се дали някоя от тях е носител на титлата BFH. Интересно, колко ли общо такива болници може да има в България? Аз не живея в БГ и първото си дете го родих в голяма и реномирана болница, но тя не беше Baby Friendly, съответно и проблема с кърменето беше кошмар, аз се затварях в банята и ревях там, да не ме гледат другите родилки, докараха ме дотам да си мисля, че съм дефектна... А второто бебе си го родих в малка провинциална болничка, която обаче беше носител на титлата Baby Friendly Hospital, и разликата беше от земята до небето. Още докато лежах на родилното кресло, или магарето (?) или как му казват в България?, не бях родила още плацентата, не бяха ме прегледали за разкъсвания, и бебето не беше повито, нито изкъпано - както си беше изцапано непосредствено след като го "избутах"ми го сложиха на гърда и го завиха с една пелена да не му е студено. Чак след това раждах плацента и ме шиха и всичко останало...

Иначе много ми харесва, че ти си така активна в полза на кърменето! Продължавай в същия дух, а аз оттук ще ти държа плакат:"GO, GO, GO!"

Общи условия

Активация на акаунт