Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 7

  • 46 636
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2 799
Самсара, аз съм давала Саменто, ефект не видях ... но хора и деца различни - има и доволни  Peace
Тони, ако ангината е бактериална - заразна е, ако е вирусна ... пак ... но смятам, че до събота Кати ще е ОК, така че води се по състоянието на детенце и прецени дали да я заведеш на повода  Hug

Никол от вчера е с налеп по едната сливица - вчера след обяд и вечерта вдигна Т над 39.5 ...
Вечерта на преглед при педиатър - възпалено, силно зачервено гърло, налеп и Клацид ... нямам време да правя и изчаквам секрет.

В такава въртележка не съм била отдавна  Confused

# 706
  • София
  • Мнения: 23 128
Нинка, много ти благодаря!   bouquet
Лекарката изобщо не спомена взимане на гърлен секрет, а аз идея нямам от видовете ангина, тъй като й е за първи път на Кати. Тя реално от една година не е боледувала, като изключим проблемите й с мистериозната хрема, която ту се появява, ту отшумява.

Много съжалявам да разбера, че Ники е болничка. Да се оправя бързо, прегръщаме ви и двете.  Hug

# 707
  • Мнения: 319
Здравейте момичета,
бързо оздравяване на децата. Може ли да ми дадете идея, как да дам билкови пастили на 3 год дете което отказва да ги смуче, защото са му лютиви.  Купих и при мен имат хубав ефект за гърло и искам да му ги изпробвам на него.
тези саhttp://po-krasivi.net/shop/%D0%9F%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB% … D0%B8%D0%BF%D1%82

# 708
  • Мнения: 2 677
На същата фирма мисля, че има и детски "бонбони"  Peace
Щом му лютят, трудно ще го излъжеш...

# 709
  • Мнения: 21 313
Моята май и светна малко,но да не бързам да се радвам.
Мога ли да пускам климатик (да не духа към нея разбира се) , че са адски жеги ...

# 710
  • София
  • Мнения: 23 128
малката лисичка, изобщо не ме притеснява пускането на климатика.  Peace
В нас навсякъде са пуснати климатиците - не стига, че ми е болно детето, ами ще го мъча в тия жеги допълнително. (Настроила съм вентилаторите на най-ниска степен на духане, почти не се усеща полъх.)

# 711
  • Мнения: 21 313
И аз го пуснах,нямаше как просто , но да не духа към нея  Peace

# 712
  • Мнения: 1 350
бързо да оздравяват дечицата, и моята щерка изкара вируса миналия месец само с високата температура, леки болки в коремчето. много са неприятни и летните вируси, а и с тия промени във времето, съвсем.
днес за няма и 3 часа съм я преобличала 5 пъти, като и по едно време й метнах елече.

mrav4ica, за евкалипта се сещам, че може да опиташ така - счукваш в хаванче с малко захар на много ситно и го слагаш на малки дози в чаша сок или най-добре нектар. така би трябвало да го приеме си мисля.

лисичка, радвам се, че сте планирали и Сандански.
след т сега да не вдига пак, дано отминава бързо.
кофти т е 37, дано я пребори организмът за ден-два и да няма инфекция.
давай и витамини и пробиотик, ако не са ви изписали, де.  Hug
разбирам колко ти е трудно, и не знаеш кога да оставиш малкия човек да се бори сам с инфекция, вирус ли е, бактерия ли е, кога да пускаш секрет, кога може да изчакаш.. не ти е лесно, но като всяка майка, опитваме се да бъдем адекватни. а понякога за децата аб са необходимото зло да не се стигне до усложнения.
след това давай курс пробиотик и витамини.
надявам се да израстат децата болестите с възрастта, да се разредят във времето и да са по-малко, и по-леко да минават.

# 713
  • Мнения: 21 313
jos, в момента е шен , добре е детето,дано утре няма нищо  Hug
Благодаря за пожеланията   bouquet

# 714
  • Мнения: 21 313
Днес да чукна на дърво нямаме Т,но има разтройство,може ли да е от АБ ?
И има едни големи пъпки то отдавна де,все мажа ,но на следващия ден има нова,мисля,че са от комар,хем я пръскам и с Бочко п/в ухапвания.
Предложете какво да взема още  newsm78

Ентерол мога ли да давам ?

# 715
  • Мнения: 2 808
Можеш да дадеш Ентерол.
Включи и пробиотик.

Благодаря на всички за включването за Саментото.

# 716
  • Мнения: 1 279
Ксизал в хладилника ли го държите?

Лисичке, вероятно разстройството е от АБ, давай по 2 ентерола на ден, може и пробиотик.

П.С. Самсара, ти вече си писала същото Simple Smile

# 717
  • София
  • Мнения: 2 799
campanula, моето дете е почти непрекъснато на антихистамини и поради тази причина имам непрекъснато вкъщи Ериус, Ксизал и Зиртек. Пие едното 10 дни и след това обикновено сменям/редувам. Тези, които не пие в момента съхранявам в хладилник. Това, което пие в момента е прибрано в шкаф, далеч от слънчева светлина, но не в хладилник.

лисичке, доволна съм от Пробиен Кидс  Peace
Включи задължително и пробиотик с АБ ... продължи 10-ина дни (че и повече) след приема на АБ.
А сега с разстройството според мен Ентерол е даже задължителен  Grinning.
Веднъж при прием на Аугментин Никол се продриска въпреки пробиотика ... давах Ентерол и Хидрасек по препоръка на педиатър  Peace

Самсара, ако имаш време и желание  Wink би ли споделила (може и на лични, за да не спамим в темата) каква беше вашата кашлица продължила 3 месеца ... имам предвид - суха, влажна, нощна, дневна, след физическо усилие ...

Последна редакция: ср, 26 юни 2013, 09:45 от ninnann

# 718
  • Мнения: 319
Само ако позволите да допълня за пробиотика. Трябва да се дава поне 1 час след/преди АБ и хранане, за да има максимален ефект. Повечето АБ винаги на пълен стомах. Така са ми обяснявали на мен и ми се струва важно да се знае.

# 719
  • Мнения: 2 677
Да, също знам, че пробиотика действа най-добре на празен стомах  Peace

Общи условия

Активация на акаунт