Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 7

  • 46 500
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 139
Фата, четох те...само дето разсъждавам за следното: ако имаме бактерия, и организма не се справя / а ние си имаме предвид непрекъснатото ни кашляне /
да помоля педито да ни даде рецепта за Аугметин / от него се подрискват яко - ще го преживея /
да направим един курс и да се приключва със нашата одисея....
лаишки ми са разсъжденията , само че тези непрекъснати кашлици........

# 736
  • Мнения: 2 677
peppia, вкъщи ползваме с голям успех разтвор на хималайска сол - прави се лесно и е с широко приложение  Peace
Тити, а и с пробиотици ли като пият АБ се подрискват? Колко време ги пиете?

# 737
  • София
  • Мнения: 1 504
Еми, не е като да не ги лекувам и да не правим изследвания Simple Smile
Ако напиша колко кръвни и секрети имаме от февруари ще му стане на някой лошо. а до февруари даже не подозирах за тези изследвания...crp......секрети....
а са ходили и на ясла и там текне сопола за 3 дена и са на 6 после, покашлят за някой друг ден и пак така...ама това сега.....
Аугментина  на всички антибиограми, които съм виждала е че трепи всичко почти....така ли е ...или???
Именно, именно...просто не попадате на лекар и не се хваща нищо....а и на фона на непрекъснатото предаване от едното дете на другото. Не те упреквам... Stop Писали сме си на лична....била съм и в същата ситуация, така че...

# 738
  • София
  • Мнения: 139
когато съм давала Аугметина не ми е било казвано за пробиотиците. За тях чух от тук..... Педито и сега като ни дава АБ не казва нищо за пробиотик..но си знам вече. Давам  няколко дни след като приключим с Аб
след последния секрет се молих наум няколко дни да има нещо, да се изолира да дам АБ на база изследвания и да мине.....
Еми, знам че не ме упрекваш!

# 739
  • Мнения: 21 275
И ние сме на Аугментин ,аз се научих вече с всеки АБ -Пробиотик

# 740
  • София
  • Мнения: 1 504
Тити -миналата седмица при изолиран стрептокок пневмоние на детето на моя приятелка, аугментина излезе резистентен. ПРи малкия също е резистентет на стафилокока, та Тити ...не знам...По-добре някой по висок клас аб - панцеф примерно....Обикновено докторите го пязат като краен вариант...ама като за излизане от цикъл ...знам ли...

# 741
  • София
  • Мнения: 139
Панцеф пиха миналата година- не ми се видя да има кой знае какъв ефект от него.... ама не помня за какво беше....
Да си изпием сега Бисептола пък да тропнем едно хоро на сватбата в събота и тогава ще го мислим наново!

# 742
  • Мнения: 2 805
Самсара   bouquet, благодаря ти. И последно - през тези 3 месеца наложи ли се по някакъв повод да пиете АБ ... не за кашлицата. Питам, защото при Никол кашлицата е от 2 месеца, но в момента пие АБ заради ангина с налепи, майка ми, която я обгрижва в момента твърди, че кашлицата се е повлияла от АБ ... не че е невъзможно, тя и Еми така твърдеше ...  

Моля  Hug
Пи. На 10 ден от кашлицата дигна Т - поддържа я 3 дни, кашлицата стана зловеща направо, детето сутрин почервеняваше докато се изкашля, кръвните също показаха инфекция и пи 10 дни Клацид. Спря. После след една седмица пак започна, но не толкова силна и гадна. Водиха я остатъчна. И така още 2 месеца. Водих я на УНГ. На педиатъра всяка седмица.После на друг...

# 743
  • София
  • Мнения: 2 799
Самсара   bouquet, благодаря ти. И последно - през тези 3 месеца наложи ли се по някакъв повод да пиете АБ ... не за кашлицата. Питам, защото при Никол кашлицата е от 2 месеца, но в момента пие АБ заради ангина с налепи, майка ми, която я обгрижва в момента твърди, че кашлицата се е повлияла от АБ ... не че е невъзможно, тя и Еми така твърдеше ...  

Моля  Hug
Пи. На 10 ден от кашлицата дигна Т - поддържа я 3 дни, кашлицата стана зловеща направо, детето сутрин почервеняваше докато се изкашля, кръвните също показаха инфекция и пи 10 дни Клацид. Спря. После след една седмица пак започна, но не толкова силна и гадна. Водиха я остатъчна. И така още 2 месеца. Водих я на УНГ. На педиатъра всяка седмица.После на друг...

Самсара - ясно  Hug. Благодаря за отделеното време   bouquet

Еми  Hug , а дано ...

Тити Г., не че има "хубави" АБ, но Аугментина ми е отврат  Blush - честно ...
Никол го е пила два пъти, и двата пъти по антибиограма ... и двата пъти първите 2-3 дни от приема беше с ужасно разстройство /въпреки пробиотик, ентерол и хидрасек/, болки в стомахчето и без никакъв апетит.
Сега, когато се наложи прием на АБ по антибиограма винаги с лекарката гледаме към кой друг АБ е чуствителната бубата, за да избегнем гадния Аугментин ...

# 744
  • София
  • Мнения: 139
при нас педиатърката винаги почва с Аугментин, аз отказвам и гледам да е друг, заради дрискането...сега незнам.. не се повлияха от Клацид и Зинат зимата, сега Ема пи / без нужда ама ме беше треснала параноята, да не ни отиде морето на кино / Цедакс.....а от него пък никаква полза не видях.....

# 745
  • Мнения: 4 020
Дъщеря ми като беше по-малко и имаше изписан аугментин си знаех да давам и по-запичащи храни, даже и оризова бебешка каша съм давала с банан примерно...И пак сме били на ръба.

А при нея най-тежко досега беше с приема на Зинат - пи го на фона на много лоша кашлица, от която не можеше да се храни и се стигна до там, че го повръщаше и се наложи да го сменяме.

Последна редакция: ср, 26 юни 2013, 20:52 от blueeyes

# 746
  • Мнения: 21 275
Ох,и моята още е с разстройство  ooooh!

# 747

Общи условия

Активация на акаунт