Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 7

  • 46 564
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 139
Вчера бяхме на контрола при УНГ- то. На Гого гърлото въпреки че не го мазах с пиоктанин е ок. Обаче на Ема е червено- ПАК, боли я при преглъщане. Бях решила да отложим с 2 дни прегледа, че купих хапчетата по- късно, обаче като видях гърлото и вчера сутринта и се наредихме и ние пред кабинета.
Този път ни даде Суметролим, Мукоплант на доктор Тайс и на Преглед пак на 01,07,
не ходят на градина вече месец, бяхме на море от тогава 2 ти по 5 дни......яде плодове../поне Ема /...
ограничила съм контакта с деца.... И????
Омагьосания кръг е налице.....Кашлица, червено гърло.......ДОКОГАААААА smile3511

# 721
  • София
  • Мнения: 2 799
Да, така е за пробиотика  Peace
Никол в момента пие Клацид на 12 часа - давам го сутрин в 9,00 и вечер в 21,00 ч.
Пробиотик (Пробиен Кидс) давам преди да легне за следобен сън - към 13,00 - 13,30 ч.
Обядва в 12,00 -12,30 ч.
Старая се да има часова разлика м/у АБ и пробиотика и да е 1 ч. преди/след храна ... това с храната ми е много сложно, защото тя има завиден апетит и все нещо дъвче/хапва - м/у четирите хранения на ден, когато се оплаче, че е гладна яде плодове и зеленчуци непрекъснато  Crazy

Тити Г.   Hug, докато пораснат ... така се успокоявам и аз ...
От два месеца съм на въртележката и няма слизане - такова чудо, особено в топли месеци и когато не е на градина не ми се е случвало ... поне при Никол гадната варицела я извади от строя ...

# 722
  • Мнения: 1 277
Нина, мерси за отговора!
Тити, да не би да имате някаква неизлекувана бактерия, та така се повтарят нещата?
Този Пробиен Кидс и аз ще го пробвам.

# 723
  • Мнения: 21 282
Да,пие си пробиотик от вчера заедно с АБ  Peace
И ентерол купих днес да й даваме ,благодаря ви   bouquet

# 724
  • Мнения: 2 805
Самсара, ако имаш време и желание  Wink би ли споделила (може и на лични, за да не спамим в темата) каква беше вашата кашлица продължила 3 месеца ... имам предвид - суха, влажна, нощна, дневна, след физическо усилие ...

Започна със суха, после влажна. След това спря за една седмица и пак започна една такава неопределена - най-вече след сън. Понякога през деня подкашляния. И така 3 месеца. Пи Тусирол и се оправи.

Днес моето дете цял ден е с Т 37 - това Т ли е или не е?

# 725
  • София
  • Мнения: 139

Кръвните показатели и CRP поне при последните изследвания не показват наличие на бактерия, Гърлен секрет- чист, Нос- чист....
Къде да я диря тази бактерия.......
С EmiR сме коментирали и споделяли на лични че е бактерия...само че неможем да я хванем....според 2 лекари децата са ок, на вид никой не може да каже че са болни...
Т 37,00 - 37,5  според старата школа лекари е ок.
Моите деца на 37,2 -37,5 са парцали вече...и за мен не е Ок.

# 726
  • Мнения: 2 677
Всяко дете е различно - моята героиня и с температура 39 шета бодро из къщи, но от бебе съм я оставяла сама да я бори
Тити, във всички нас си живеят много бактерии, но при едно добро ниво на здраве те не могат да ни навредят по никакъв начин. Така, че ако не успявате да ги изтребите с АБ(който унищожава също и полезните бактерии), работете върху укрепването на имунитета  Peace
Скоро четох, че заради масовата употреба на антибиотици при животните, чието месце после изяждаме, сме станали резистентни на много от съществуващите АБ. Някои бактерии даже се хранили с тях  Shocked
37 градуса не смятам, че трябва да се смята за Т, особено ако детето е жизнено и видимо добре. Може да е от жегите. Аз температура меря само, ако ми се стори много топла, а тогава обикновено е над 38 гр.

# 727
  • София
  • Мнения: 2 799
Самсара   bouquet, благодаря ти. И последно - през тези 3 месеца наложи ли се по някакъв повод да пиете АБ ... не за кашлицата. Питам, защото при Никол кашлицата е от 2 месеца, но в момента пие АБ заради ангина с налепи, майка ми, която я обгрижва в момента твърди, че кашлицата се е повлияла от АБ ... не че е невъзможно, тя и Еми така твърдеше ...

fata - според мен зависи не само от дете, а и от конкретен вирус/бактерия/заболяване.
Аз Т също не меря, освен ако не ми се стори топла Никол, когато вече е топла обикновено Т е над 38, но се е случвало и при 37,0 - 37,2 да не е ОК и това да личи - тогава съм мерила. 
В понеделник примерно беше ОК, тичаше из къщи и ме молеше за сладолед при 39 ... ако не я бях пипнала нямаше да разбера  Rolling Eyes. Друг път при 37,2 се оплаква от главоболие, крива е, кисела ...

# 728
  • Мнения: 21 282
Само ако позволите да допълня за пробиотика. Трябва да се дава поне 1 час след/преди АБ и хранане, за да има максимален ефект. Повечето АБ винаги на пълен стомах. Така са ми обяснявали на мен и ми се струва важно да се знае.
Аз го давам с по-голям интервал между АБ и пробиотика , не е проблем ,нали ?

# 729
  • София
  • Мнения: 1 504
Нинан - айде с клацида да излезете от кашлянето най-накрая...
Мисля си, че при такова зацикляне при децата на Тити си трябва лечение....явно е, че от февруари имунитета не се справя с болестите...както и да се укрепва...Трябва да се намери причината, кофтито е, че толкова време зациклихте...а и като са двама, така се увъртат нещата, чееее ...
Относно Т - моите деца не вдигат Т, т.е вдигат рядко...което не означава, че при другите боледувания организма не се бори нали...просто са такъв тип...Каката беше с вирусна пневмоня без Т, втората скарлатина пак я кара без Т, малкия шарката изкара без Т, но пък първата гнойна ангина с Т...Последния отит - без Т....някой да даде логично обяснение  Thinking УНГ беше учудено, че няма Т...е аз какво да направя...няма как да му я вдигна....Та всяко дете си е различно. По принцип за мен Т е сигнал за проблем в организма...няма безобидна Т...относно това как лекува Т, аз съм се пробвала да не си я свалям....влоших си състоянието...При децата давам т-понижаващи и при 38 градуса...отаккто ходят на ДГ. ПРеди това съм се опитвала и съм сваляла с хомеопатия....нооо при дете често вдигащо Т, не знам дали бих се пробвала или дали бих рискувала и да не давам т-понижаващи....Та всеки си знае детето...

# 730
  • Мнения: 319
Сигурно ще ми се смеете, но когато малкия боледува предпочитам да е с Т. Тогава знам как да действам, защото най- вероятно е вирус... Давам Т понижаващи над 38.5, на 4я ден почвам АБ, ако не отминат нещата. Когато няма Т.... е тогава имам чуството че и лекарите се чудят какво да правят и заповат- алергии, нищо няма , някаква бактерия изпокрита в дън земя....

Малка лисичка мисля че даже е по- добре.

# 731
  • София
  • Мнения: 139
Еми, не е като да не ги лекувам и да не правим изследвания Simple Smile
Ако напиша колко кръвни и секрети имаме от февруари ще му стане на някой лошо. а до февруари даже не подозирах за тези изследвания...crp......секрети....
а са ходили и на ясла и там текне сопола за 3 дена и са на 6 после, покашлят за някой друг ден и пак така...ама това сега.....
Аугментина  на всички антибиограми, които съм виждала е че трепи всичко почти....така ли е ...или???

# 732
  • Мнения: 2 677
Има много интересни публикации на Витулкас за нивата на здраве според това как организма се справя с инфекциите, а също и възможността за повлияване с хомеопатично лечение. В общи линии вдигането на висока температура не е лош признак, стига да се случва рядко.

# 733
  • Мнения: 2 677
Тити, самицитирам се в отговор на въпроса ти за Аугументина:
Скоро четох, че заради масовата употреба на антибиотици при животните, чието месце после изяждаме, сме станали резистентни на много от съществуващите АБ. Някои бактерии даже се хранили с тях  Shocked

# 734
  • Мнения: 1 175
Хайде и аз да се оплача от Вита тоя път. Омръзна ми да ми пробутват скъпите си фармацевтични боклуци. Вода за нос, докторката ми я обясни като вода с повече сол - вземам я аз заедно с другото и какво се оказва - вода от Атлантическия океан срещу 10 лв, изключително полезна! Понеже не мога да сложа вода + сол в някаква концентрация моля ви се (срещу 0.10 лв).
Спирам да им изпълнявам рецептите, вече ходя само за бележка за детската...много ме издразниха!

Общи условия

Активация на акаунт