Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 7

  • 46 562
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 712
Момичета влизам с един спешен въпрос. В събота ходихме на плаж и в неделя сутринта видях малко обривче от вътрешната страна на бедрото на дъщеря ми на 3год. Помислих, че е нещо от плажа или нещо я е налазило. Днес я пуснах на ясла и сега звъннаха да я вземем с 38,5 Т. Леко се шашнах, защото и лекарката и ще е на смяна чак утре следобед. Сега ще и дам нещо за температурата, но да я водя ли в спешното? Това звучи ли ви като варицела или нещо подобно? не съм се сблъсквала до сега, посъветвмайте ме мола ви  Praynig

# 691
  • Мнения: 319
Едва ли е шарка. По принцип първо е Т, след което обрива. Може би няма връзка.
Така или иначе лекарите винаги изчакват един ден да видят как ще се развият нещата. (поне моите)

# 692
  • Варна
  • Мнения: 712
И мен това ми е чудно, че първо е обрива, а след него Т, но нищо друго и няма, от къде се взе тая температура. Сега като чета ми прилича на скарлатина, но пък гърлото е ОК. ще се побъркам вече  ooooh!

# 693
  • Мнения: 21 282
Днес бях на изпит и докато се прибирах ми звъннаха,че малката е с над 39 градуса Т ,направо това беше най-кошмарното пътуване , ангина , пак антибиотик , взех панадол + линекс бейби ...  ooooh!
Сега е много отпаднала и почти не яде,но поне пие доста вода

# 694
  • Мнения: 1 277
Danito_d лично аз смятам лечението за абсолютно адекватно.
Невиждам какво те притеснява. Първо детето ти е 3 дни с температура. Не се повлиява от лекарствата които пие...така че АБ е абсолютно нормално в този случай.
Какви изследвания очакваш? Аз лично правя ППК и СRP...просто за моя сигурност. Но в твоя случай не виждам нужда.
7  дни е стандартният период. Бактерите станаха доста резистентни...чесно казано ако е имало възпаление в ушите най0краткото лечение с АБ е 10 дни.

newsm10

Не знаех, че урбазон може и през устата.

Лисичке, прави ми впечатление, че детето ти често пие АБ. Моето от септември до сега  е пило два АБ и ми се вижда много. Твоето детенце от септември досега колко АБ  е изпило?

Ехинацея, а сърби ли го детето обривът? Т може да си е от някакъв вирус, хванат от морето или от яслата.

Днес бяхме на кожен лекар за пъпките на детето. Каза, че е слънчева алергия  Confused Никакво слънце и само с дълъг ръкав  Confused Изписа Ксизал и Локоид за мазане. За първи път давам Ксизал и да питам - в хладилник ли се държи след отваряне?

# 695
  • Мнения: 1 350
Момичета влизам с един спешен въпрос. В събота ходихме на плаж и в неделя сутринта видях малко обривче от вътрешната страна на бедрото на дъщеря ми на 3год. Помислих, че е нещо от плажа или нещо я е налазило. Днес я пуснах на ясла и сега звъннаха да я вземем с 38,5 Т. Леко се шашнах, защото и лекарката и ще е на смяна чак утре следобед. Сега ще и дам нещо за температурата, но да я водя ли в спешното? Това звучи ли ви като варицела или нещо подобно? не съм се сблъсквала до сега, посъветвмайте ме мола ви  Praynig
огледай и за кърлеж да не се е забил някъде. дано няма.  Hug
пиши как сте.

# 696
  • Мнения: 1 350
Днес бях на изпит и докато се прибирах ми звъннаха,че малката е с над 39 градуса Т ,направо това беше най-кошмарното пътуване , ангина , пак антибиотик , взех панадол + линекс бейби ...  ooooh!
Сега е много отпаднала и почти не яде,но поне пие доста вода

защо не искаш направление от педи за Сандански сега? една-две седмици с процедури след като се оправи детенце, ще й подействат и закалително, и възстановително.
и есента да направите един курс, мисля, че при слабо място нос и гърло, добре ще й се отрази зимата и няма да боледува толкова. също така, ако може и на море да я заведете, и сутрин рано - на плажа.
как сте днес?

# 697
  • София
  • Мнения: 23 109
Здравейте, момичета!
Включвам се с едно питане в темата, понеже съвети ми е трудно да давам, че не разбирам.  Grinning

Тази сутрин водих дъщеря ми на лекар - има ангина, начална форма - не знам какво ще рече, досега ангини не е правила. Изписаха й Бисептол, мултивитамини и прополки, а аз й включих и Биогайя, тъй като се оплаква, че я боли коремчето. Въпросът ми обаче е следният (моля, не ми се смейте на невежеството!): ангината заразна ли е? В събота сме канени на погача на бебенце, което ходене е с изключителна важност, както за мен, така и за майката на бебето. Мога ли да заведа Кати? Ще й е 5-ти ден от болестта. Разбира се, че дори да има минимален шанс за зараза, няма да ходим, тъй като бебето е и недоносено.

# 698
  • Мнения: 2 805
Самсара, може  Peace
Последно се наложи преди около месец да давам на Никол.
Медрол се казваше нашата таблетна форма, но пак трябва да е много точно дозирана от лекар  Peace

Благодаря!  Hug

Чували ли сте за Саменто?
Една приятелка много ми го хвали.

# 699
  • Мнения: 2 677
Самсара, някои са доволни от Саменто, други изобщо - като всяко нещо   Grinning   Чела съм, че не е подходящо за деца под 7 години.
Тонка, нищо не мога да кажа за ангините, но бих ти препоръчала друг пробиотик  Peace

# 700
  • Мнения: 21 282
campanula ,права си да ,много често й се изписва АБ.

Днес бях на изпит и докато се прибирах ми звъннаха,че малката е с над 39 градуса Т ,направо това беше най-кошмарното пътуване , ангина , пак антибиотик , взех панадол + линекс бейби ...  ooooh!
Сега е много отпаднала и почти не яде,но поне пие доста вода

защо не искаш направление от педи за Сандански сега? една-две седмици с процедури след като се оправи детенце, ще й подействат и закалително, и възстановително.
и есента да направите един курс, мисля, че при слабо място нос и гърло, добре ще й се отрази зимата и няма да боледува толкова. също така, ако може и на море да я заведете, и сутрин рано - на плажа.
как сте днес?
На 1-ви тръгваме на море , след това мисля за няколко дни на Сандански да идем,и вече към септември пак,ако успеем.
Днес е по-добре уж, не й се яде много,лежи в момента на хладно,сутринта имаше в 7 ч пак малко Т - 37 градуса ,наблюдаваме се сега ,днес ме пуснаха от работа.

И на мен ми е кофти да я тъпчем с антибиотици,вече наистина ми омръзна от тях,но ... кажете какво да правя ?  Confused

# 701
  • Мнения: 2 805
Самсара, някои са доволни от Саменто, други изобщо - като всяко нещо   Grinning   Чела съм, че не е подходящо за деца под 7 години.

Благодаря.
Има го на капки за деца и никак не е евтин и затова се чудя - да го купувам ли?

# 702
  • Мнения: 21 282
37 градуса има в момента , в 7 часа й дадох панадол , сега да не давам нищо,нали?

# 703
  • Варна
  • Мнения: 712
Водихме я вчера в спешен кабинет, като видяха обрива ми се изсмяха, не е шарка. Но не ми дадоха обяснение за Т, сливиците и били големи, те винаги са си така, но не са възпалени. Изписаха Тантум верде  и ни изпратиха. Вечерта ми вдигна 40 гр.Т, умрях от ужас, свалихме я и тази сутрин пак взе да вдига. Нашата докторка е на смяна чак следобед. Какви вируси има с такава висока Т?

# 704
  • Мнения: 21 282
Ехинацея,то и ние май сме със същия вирус , но обриви няма  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт