Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 7

  • 46 605
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Е, как неваксинирано дете ще зарази ваксинирано? Нали ваксините пазят  Whistling

Мхм, пазят  Stop  Whistling

# 676
  • Мнения: 21 298
Аз съм п/в ваксините , само задължителните сме правили и едни,които се купуваха

# 677
  • Мнения: 1 175
Е, как неваксинирано дете ще зарази ваксинирано? Нали ваксините пазят  Whistling

Мхм, пазят  Stop  Whistling
Никоя ваксина не е 100% гаранция, че няма да се разболееш. Успехът на ваксинациите е благодарение на това, че голямата част от населението е ваксинирано. При сегашната ситуация (няма да коментирам защо, за да не се изпокараме Simple Smile все повече ще се явяват забравени болести за съжаление.

# 678
  • София
  • Мнения: 455
 Емир, благодаря за цилоксана. Не знам защо, но педи каза да не ги капя заедно с аб. Дано не съм сгрешила, че я послушах.
 Момичета, днес ме върнаха от оня свят - ужили ме оса по вената, след 10 минути бях покрита с безумен обрив, лицето ми отече и стана равно, започнах да се задушавам, а бяхме в едно село на гости до Драгоман. Добре, че срещнахме една линейка, поставиха ми урбазон и алергозан,там, на шосето. Знаех, за алергичния шок, но не съм и подозирала, че е толкова скорострелно и опасно нещо. Като се има впредвид, че и човечетата ми са алергични ще си купя урбазон и алергозан за дамската чанта. Продава ли се свободно урбазон?

# 679
  • Мнения: 4 056
Добре дошла отново!  Hug

Направо се потресох! Знаех, че баба ми е алергична към пчели и е опасно, но не бях чувала за толкова жестока реакция!

Знаеш ли, аз чета темите във форум Зачатие в раздел Педиатрични консултации. Там - в темата за деца от 1 до 7 години съвсем наскоро се коментираха точно такива мерки за спешни случаи.
Споменати бяха "моливчета с амоняк" със съответен линк към тях, както и други възможности за реакция, но аз не се задълбочих много точно по тези въпроси.

Консултациите, които дава д-р Бърди, винаги са били в дух, че ако ако се дава орален АБ, АБ капки и мехлеми за нос са излишни. В този смисъл съвпада с това, което ви е казала вашата лекарка.

# 680
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Урбазон се продава с рецепта, необходимо е лекар да определи дозата.

# 681
  • Мнения: 1 277
Слънчев ден, направо настръхнак, като те прочетох. Май не е лоша идея човек да се конслутира с лекар за урбазон в аптечката при пътувания.

# 682
  • Мнения: 366
Здравейте!
Не съм писала до сега в темата, даже за първи път влизам да я погледна.
По принцип детето ми не боледува често. Но напоследък болестите зачестиха.
Април и Май беше напълно здрав. През юни вече за 3-ти път боледува.
В момента състоянието ни е такова:
Върнаха го от ясла в четвъртък като ми казаха, че има лека Т 37,5 и разтройство - 3 пъти е ходил.
Заведох го при личната и тя каза, че не вижда нищо притеснително. Изписа му Био Гая 3 пъти на ден по 5 капки.
НО през нощта той се влоши и започна да вдига Т. На следващия ден - петък Т достигна 38,5-39. Без никакви други симптоми - никакво разтройство - нищо!
Извиках лекар вкъщи от частна педиатрична клиника Вела - прегледа го лекарката - каза, че му е зачервено гърлото и леко е зачервено едното ушенце. Гърлото е без налепи. Каза, че леко са увеличени лимфните възли, което било нормално при зачервено гърло.
Изписа Умкалор 3 пъти по 15 к., Иопринозин 3 пъти по 1/2 таблетка и Отипаккс капки за ушичките.
Отделно му давам Тонзипрет да смуче за гърлото.
Той се влоши още повече - температурата започна да достига 40-40,1 и с Панадол и Нурофен падаше до 39. В събота пак го заведохме на втори преглед в същата клиника и казаха ако до неделя няма подобрение да започнем антибиотик. И тъй като детето ставаше все по-зле от вчера сутринта приемаме Аугументин 2 пъти на ден по 4 мл.

Как ви се струва това лечение? Така ли се предписва антибиотик без някакви изследвания? Дадоха ни го за 7 дни. Не е ли дълъг този период?

Ще съм благодарна на всякакви мненния и съвети, тъй като аз лично недолюбвам антибиотиците, но този път се паникьосах от дългото време, през което беше с висока Т и дадох.
Той сега спи, но през нощта не е вдигал Т, така, че явно се подобрява.....

Последна редакция: пн, 24 юни 2013, 09:56 от Danito_d

# 683
  • Мнения: 2 805
Урбазон се продава с рецепта, необходимо е лекар да определи дозата.

През устата може ли да се приема?

# 684
  • Мнения: 8 321
Danito_d лично аз смятам лечението за абсолютно адекватно.
Невиждам какво те притеснява. Първо детето ти е 3 дни с температура. Не се повлиява от лекарствата които пие...така че АБ е абсолютно нормално в този случай.
Какви изследвания очакваш? Аз лично правя ППК и СRP...просто за моя сигурност. Но в твоя случай не виждам нужда.
7  дни е стандартният период. Бактерите станаха доста резистентни...чесно казано ако е имало възпаление в ушите най0краткото лечение с АБ е 10 дни.

# 685
  • София
  • Мнения: 2 799
Самсара, може  Peace
Последно се наложи преди около месец да давам на Никол.
Медрол се казваше нашата таблетна форма, но пак трябва да е много точно дозирана от лекар  Peace

# 686
  • Мнения: 366
Hope for Twoo, благодаря ти много за споделеното мнение!

А след приключване на 7 дневния курс с антибиотика трябва ли да искам някакви изследвания?

Просто до сега не сме пили антибиотик. Може би само веднъж като беше много мъничък - около годинка ....

# 687
  • Мнения: 8 321
Danito_d не ти трябват изследвания.
Лекувате бактерия някъде....дали в гърло, дали в нос или в уши не е ясно. Така че няма какво да изследваш. И не се шашкай от АБто. И моя пие по едно АБ - годишно...това от статистика.
Ако от скоро сте на ясла ясно е че болестите ще зачестят.

# 688
  • Мнения: 366
Не сме отскоро - от септември 2012 г.  Peace

# 689
  • Варна
  • Мнения: 1 579
Само да се запиша пъи вас.Днес попаднах на темата и я намирам за интересна.

Общи условия

Активация на акаунт