На екскурзия в Малта?

  • 135 563
  • 845
  •   1
Отговори
# 810
  • MT
  • Мнения: 540
Такситата на какви тарифи движат?
Да речем от St. Julian's до Bugibba колко би излезнало?
Бакшиши на таксита/сервитьори и т.н. - дава ли се, очаква ли се да даваш, колко е ок?

За такситата написах, но пак си зависи от къде за къде. Има едно приложение E-CABS, доста хубави таксита, идват в уреченото време и не са чак извънземни такси (според мен, и аз ги ползвам поне 1-2 пъти в месеца).
Относно бакшишите, бих казала, че на шофьор само 1 път съм оставяла и то не беше заради хубавия превоз и т.н., а защото този човек ме е возил милион пъти и винаги ми даваше отстъпка. Но се пенсионира и от такситата.
За сервитьорите, винаги е хубаво да се остави нещо, ако ви е харесало обслужването. Ако не е добро, аз не оставям или поне не повече от 0,10-0,50цента(защото не е само той в отбора, има и други хора - ако ми харесат си оставям нещичко). Ако е хубаво обслужването, може и да си заслужат до 5 Евро от мен(дори да съм в група, аз бакшиша си го оставям на човека, който ме обслужва). Повече не давам, освен ако не съм организирала нещо някъде. В 90% от местата бакшиша се споделя межу целия персонал(сервитьори/бармани). Не съм виждала никой да оставя пари за кухнята. Оставят ми и сега в рецепцията понякога.

Последна редакция: нд, 25 фев 2018, 15:25 от Лия Венециано

# 811
  • Мнения: 111
Ще ходим за великденските празници 06-09 април.
Първо ужким щяхме да сме в х-л Сореда в Бугиба, но последно май се очертава х-л Плаза между Слима и Сейнт Джулианс.
Искаше ми се в Бугиба, защото там мернах, че има Ocean basket, както и хубав индийски ресторант - притегателни места за чревоугодник като мен. Satisfied Не че няма да ги посетим, ама друго си е да са до теб! Smiley

Студено време и вода - не са ми пречка - трябва да се гмурна в синята дупка на Гозо! Rolling Eyes

Вече ми се избистри картината, това ще ни бъде първо ходене в Малта и ако ни допадне, пак ще я посетим....макар че съм влюбен в Кипър де. Smirk

Благодаря на всички за идеите и напътствията, ако се сетя още нещо, ще питам, пък вие ако се сетите, че някое допълнително инфо ще е полезно, не се колебайте да споделяте. Wink
 

# 812
  • Мнения: 2 707
E-cabs са скъпи таксита и поради тази причина, а и поради някои други, масово ги избягваме аз и хората около мен. От летището, от гишето при Пристигащи, можете да си вземете от белите таксита, а за телефоните можете да си свалите апликацията на Taxify и да си ги викате тях. Или пак белите, като им вземете координатите от летището.



GODzillata, Слима е несравнимо по-добра локация за всичко от Буджиба. Въобще не виждам база за сравнение. Гладни в никой случай няма да останете.

# 813
  • MT
  • Мнения: 540
Скрит текст:
Мое мнение е, че белите таксита вземат най-много пари.
Вярно е, че е-кабс са частна фирма, но аз нямам лошо пътуване с тях, нито оскъпено. От Пачевил до Буджиба, за 4 човека платихме 15 евро, което не е много. Винаги идват на точен адрес в уговореното време(понякога и по-рано с 5-10 минути) и винаги ме карат до там, където искам.
От Taxify нямам впечатления, не съм ползвала услугите им.

Не споря с теб, но може би имаме различен опит с тази компания. Simple Smile
Би ли споделила защо, освен цените, ги отбягвате. Благодаря.


Иначе подкрепям много мнението на Врабец, Слима е къде къде по-добро място за престой. Моите впечатления от района на Saint Pawl Il-Bahar е, че е хубаво място(все пак тук живея), но тук няма чак какво толкова да се прави и види. Може би само аквариума е атракция.

# 814
  • Мнения: 111
Гладни в никой случай няма да останете.

Хората се хранят, за да живеят, а аз живея - за да се храня! Smiley Smiley Smiley

Заредих се с всякакви апс на телефона, включително и препоръчаните тук.
ОК, ще кандисам за Слима, НО определено ще скокнем до Буджиба заради 2-та ресторанта там.

Говорейки за хапване - в тази връзка какво можете да препоръчате, че се чудя дали да букна вечери в ресторанта на хотела или някъде навън ще е по-добре?

# 815
  • MT
  • Мнения: 540
Скрит текст:
Гладни в никой случай няма да останете.

Хората се хранят, за да живеят, а аз живея - за да се храня! Smiley Smiley Smiley

Заредих се с всякакви апс на телефона, включително и препоръчаните тук.
ОК, ще кандисам за Слима, НО определено ще скокнем до Буджиба заради 2-та ресторанта там.

Говорейки за хапване - в тази връзка какво можете да препоръчате, че се чудя дали да букна вечери в ресторанта на хотела или някъде навън ще е по-добре?

Лично аз бих препоръчала да си изберете различни ресторанти, по ваш вкус. Не се спирайте само на ресторанта в хотела, тъй като винаги има определен час за хранене(между 18-21ч. обикновено). Може би първата вечер, ако сте по-уморени от път и ходене насам-натам да се застоите. Не знам, аз лично не мога да ям, ако не съм гладна, съответно пускам само BB, и хапвам когато искам за вечеря.
Скрит текст:
В Слима аз харесвам Med-Asia(Средиземноморска храна фюжън с Азиатска). Готини коктейли и има Happy Hour (при тях е : поръчай един коктейл - получи два), но се чака доста в случай, че има повече хора. Но има още супер много, особено покрай морето. И са огромни порциите в някои случаи.
И като допълнителна информация, може и да знаете вече - националното ястие на малтийците е заек, но бих препоръчала да хапнете и рибка (ако обичате). Simple Smile
Което ви допадне - него опитайте. Всеки има различен вкус за всичко.

# 816
  • София
  • Мнения: 13 289
Благодаря!

Вече ми се изясни картината и смело мога да тръгна, когато му дойде времето.......ъъъ.....говорейки за време, какво може да се очаква в началото на април за великденските празници?

През април често духа ужасно много. Особено ако ще обикаляте по открити пространства. Може и да случите на тихо време, но по-скоро няма да е тихо Simple Smile Снимки през април, на които да съм по джапанки и къси панталони (камо ли на плаж, с тая ледена вода!) нямам, но имам богата колекция от такива с ветроупорни якета и качулки по главата, за да не си гоня прическата по тротоара.

Явно сме били големи късметлии, но наистина беше много топло. Почти всички бяха по джапанки, потници, къси панталони. Дори вечер не се налагаше да слагаме връхни дрехи. И плажовете бяха учудващо пълни, макар и да нямаше много ентусиасти за къпане. Периодът е 8-14 април. Рядко снимам хора, а себе си съвсем, но все пак:

Скрит текст:
Слизаме от ферибота (11 април)


Къпещи се гълъбчета в същия ден - вижте краката на групата отзад:  Laughing



Любопитни туристи: 



Рамла бей (13 април):



Под Азурния прозорец:


Да не ме разберете погрешно! Сама казах, че мнението от едно пътуване не може да се сравни с наблюденията на постоянно живеещите. Просто показах това, което видяхме.  Laughing

# 817
  • Мнения: 111
Дано да улучим хубаво време! Simple Smile

# 818
  • Мнения: 2 707
Аз също харесвам MedAsia за хапване. По принцип за по-автентично малтийско хапване (главно - риба) бих предложила ресторантите в Марсашлок (Marsaxlokk), като на мен най-много ми харесва Трите сестри, макар че няма чак толкова лачен вид. Но пък там традиционно места няма, така че май не само според мен е един от хубавите на марсашлошката променада Simple Smile Там ресторантите са по-приятни привечер, а и повечето тогава отварят, но не знам април дали всеки би седял вечер навън да яде. Те повечето имат и вътрешна част, де.

# 819
  • на село
  • Мнения: 854
"Плаза" е добър хотел. Тъкмо днес се размотавах с приятелка, отседнала там.
И локацията му е много добра. Отсреща има заведение с български персонал (Peppi's), даже правят 10% отстъпка за българи (попитайте). Кухнята им е добра и имат нелоши морски блюда.

# 820
  • MT
  • Мнения: 540
За момента вали през няколко дни, но Април ще е къде-къде по-хубаво.
(Стискам палци, защото мразя дъжда, а зимата тук е в изобилие - поне последните 2 години)
Уууу, да - Марсашлок е супер локация за свежа рибка! Турската група от хотела, днес бяха там цяяял ден. Страхотни отзиви имаше от тях. Китайците отиват утре там и те. Grinning

Приятно прекарване на всички идващи! Simple Smile)

# 821
  • Мнения: 111
Привет!

В крайна сметка избрахме х-л "Плаза" и сега се опитвам да направя програмата...очаква се някъде към 14 часа на 06.04 да бъдем вече в хотела....какво ще препоръчате да се прави/види до привечер, когато ще трябва да се върнем в хотела за вечеря?

На 07.04 /събота/ смятам да идем до обяд в Popeye's village (да взема предварително по нета билети или на място?), идеи за следобеда?

08.04 /неделя/ е за Гозо....автобус до ферито и натам импровизация - я лодка, я фери, Синята лагуна и т.н., неделята ще я посветим на водни пръски. Simple Smile

09.04 /понеделник/ свободни няколко часа до обяд преди трансфера към летището.....нещо покрай хотела може би да се види?

# 822
  • Мнения: 2 707

очаква се някъде към 14 часа на 06.04 да бъдем вече в хотела....какво ще препоръчате да се прави/види до привечер, когато ще трябва да се върнем в хотела за вечеря?


Вземете автобус или Слима фери и идете до Валета. Без значение, дали си падате по стари сгради, тесни улички и т.н. или не, е грехота да дойдете до Малта и да не идете до Валета. Нещо като Рим и папата. Целият град (не отделна сграда) е обект на ЮНЕСКО и има защо да бъде.

Аз ако съм на вас, ще пропусна хотелската вечеря, ще се завъртя до по-късно из Валета, ще ям там и само ще се прибера да спя. Ресторантчетата са едно до друго в страничните улички. В момента Валета е столица на културата, може да нацелите нещо тра-ла-ла, песни, танци по улиците Simple Smile

# 823
  • Мнения: 111
Защо има 2 спирки Antik?
Тази, която е по-близо до "Плаза", кой номер Antik се води?

# 824
  • Мнения: 111


Аз ако съм на вас, ще пропусна хотелската вечеря

Не е задължителна Simple Smile - разбира се, че ще я отсвирим, ако не сме изморени и ни е интересно на друго място.

Общи условия

Активация на акаунт