Отговори
# 30
  • Мнения: 1 761

Високите и едри жени много по-трудно си намират подходящи мъже,все по-дребни са около тях.

Аз напоследък забелязвам,че младите момичета масово са доста по-високи от момчетата.
И ей от такива приказки се комплексират високите жени и ниските мъже.

Айде бе,комплексирали се.По-скоро много добре знаят как да компенсират  и да спечелят вниманието на околните.
Аз съм висока и едра и написах какви са моите лични впечатления.Комплексирана не мога да кажа,че съм,няма как да стана по-ниска.Но наистина ми е било доста по-трудно да попадна на подходящ партньор за танци,отколкото на по-нисички и дребнички връстнички.Хем съм "младо момиче-старша възраст".Днешните мадами са по-високи от мен.
И май не разбра съвсем какво имам предвид-те нисичките мъже може да са много мили,умни,талантливи и внимателни и дори да са страхотни приятели.Просто да пием бира заедно е супер.Ако станем да танцуваме блус в дискотеката,обаче,гледката е комична.Не,че не е весело...

П.С.Вече нямам такива терзания, не ме мислете. WinkНамерих си мъж с моя размер.
Сигурна съм,че за всеки влак си има пътници,колкото и отчайващо да изглежда положението на моменти.

# 31
  • Мнения: 341
Всичко си е заложено още от самото зачатие.
Момичето расте усилено на височина до идването на мензиса,затова изглеждат по-високи от момчетата на тази възраст.
Растежа при момчетата е по време и след пубертета,а при накои след 17г.
Повече сън и хубава храна без диети,много движение и спорт без (вдигане на тежести и спортна гимнастика).Чела съм,че растежа е до 25г.

# 32
  • Мнения: 7 128
Щом педиатърът не намира проблем, какъв да е проблема? (ако все пак наистина се тревожиш, не знам дали има някъде добри детски ендокринолози. ако има проблем - в тяхната компетентност ще да е  Peace)
Живи и здрави да са децата, а ние да ги възпитаваме така, че физическите и други белези у другите, да се приемат нормално и без подигравки. 

# 33
  • София
  • Мнения: 10 430
...
Аз съм висока и едра и написах какви са моите лични впечатления.Комплексирана не мога да кажа,че съм,няма как да стана по-ниска.
...
И май не разбра съвсем какво имам предвид-те нисичките мъже може да са много мили,умни,талантливи и внимателни и дори да са страхотни приятели.Просто да пием бира заедно е супер.Ако станем да танцуваме блус в дискотеката,обаче,гледката е комична.Не,че не е весело...

Значи си комплексирана, сори. И аз съм била, знам  Laughing. Като излезнах от пубертета ми мина.

Ходила съм шест години и нещо с по-нисък мъж от мен, нищо ни нямаше и определено не ни пукаше кой ни определя като комична гледка. Как пък да не се изпуснем заради няколкото санта разлика  Crazy

# 34
  • Мнения: 89
Според мен спорт е най-добрата алтернатива и то в частност плуване или баскетбол
  newsm10

# 35
  • Мнения: 172
Преди 2 години и аз водих подобен разговор с педиатъра . Синът ми, тогава на 2г, беше значително по нисък от наборите. Ние с мъжът ми също не сме никак високи, та не очаквам някой ден да е 2метра, но все пак... Та педиатърката тогава гледа някакви таблици, мери го и каза, че е в долната граница, но в нормата. Ще го наблюдаваме и ако изостане на ръст когато е на 12-13г се вземали някакви мерки, но било рано да говорим сега и нямало причина за притеснение. Сега е на 4г и е 98-99см. В градината е от по- нисичките и най-дивичките  Mr. Green Жив и здрав да е, когато му дойде времето ще мислим за ръста. Майка ми също дълго време ми дуднеше, че не пие достатъчно  мляко. Може и да има значение, но какво да направя като не обича. Аз съм 159см и няма да забравя първата година в гимназията -8ми клас - пет момчета бяха по ниски от мен  Crazy , а само две години по- късно, на най- ниското останало от тях му стигах почти до рамото  Joy И от средата на редичката по физическо скокнах на пред пред последнотж място. Децата растат когато си искат  Mr. Green Не го мислете

# 36
  • Мнения: 14 654
Oтдавна не съм писала в този подфорум, но сега се включвам, за ти кажа "Жено полудяла, осъзнай се!". Здраво ли ти е детето? Явно да, щом педиатърът не вижда проблем в дребния му ръст! Може ли да измишляш такива идиотщини и да търсиш проблем там, където го няма?
Сетила се наш'та да гледа колко е висока свекървата след като е взела мъжа! Ми, да си гледала като е било време, щом те притеснява фактът, че поколението ти може да е ниско. Да, възможно е детето ти да остане по-ниско и от теб, и от мъжа ти, но това не го прави некачествено.
За всички хора има място под слънцето и е най-важно човек да се чувства добре в кожата си, вместо непрестанно да иска да се вмъкне в нечия чужда. А с вашите селски терзания най-много да го комплексирате още докато е дете. И не прави грешката да го записваш на спорт, за който е неподходящ. Спортът дава самоувереност, но не и ако е избран от майката с цел повишаване на ръста, а когато се удава на детето и то се чувства добре да спортува. Дребни баскетболисти няма, но гимнастиката и айкидото може и да са добър избор. Гледай да не го бъгнеш с тъпотиите си това дете!

# 37
  • Мнения: 341
Щом педиатърът не намира проблем, какъв да е проблема? (ако все пак наистина се тревожиш, не знам дали има някъде добри детски ендокринолози. ако има проблем - в тяхната компетентност ще да е  Peace)
Живи и здрави да са децата, а ние да ги възпитаваме така, че физическите и други белези у другите, да се приемат нормално и без подигравки. 
smile3501

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
И аз все обикалям след моето малко момче с метъра да го меря, че е по-нисък от връстниците.Сега е на 1.3 г. и е висок само 76 сантима, 10.500 кг.Връстниците са му по над 80-86 сантиметра.Нисък е свекъра, свекървата, дъщеря им, майка ми, а аз съм -163 сантиметра.Мъжа ми е 175 см.Притеснявам се и се надявам да израсте занапред и да са ни живи и здравички с каката!

# 39
  • Мнения: 6 444
Не се притеснявай! Съвет а растежа не мога да ти дам, но да те успокоя, че и моят малкия е от дребните. Не знам точно колко е висок и килограмите му, но е доста по-нисък от връстниците си. Но и аз, и баща му не сме много високи. До ген си е, не се терзай.  Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 1 783
...  Дребни баскетболисти няма, но гимнастиката и айкидото може и да са добър избор. Гледай да не го бъгнеш с тъпотиите си това дете!

Това с баскетболистите категорично не е верно  Laughing, но с останалата част от мнението съм съгласна.

Някой беше писал за ендокринолог - рано е. Дали има проблем с растежа се установява в пубертета и не единствено по изоставането в ръста. Пак да си кажем, че няма как от двама ниски родители с по двама ниски родители да се пръкне висок човек. Ръстът при хората се унаследява с натрупване.

# 41
  • Мнения: 7 128
Някой беше писал за ендокринолог - рано е.
Peace Аз затова бях писала, че ако това притеснява и педиатърът, тогава. Трябва да има медицинска насока за това.
По повод на тази тема обаче си спомних за двама близнаци от времето, когато аз съм била дете. Единият растеше с много по-бързи темпове от другия. Даже беше професионален футболист (не че те са мерната единица за висок човек). Явно когато и малкият им брат изпревари по височина по-ниският близнак, тогава започнаха с прегледите. При него явно са били на лице медицински причини и си спомням, че го подлагаха на нечовешки физически и други изтезания, за да дръпне до около 140 см на височина.  Confused

# 42
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 404
Аз съм средно видока (170см), а мъжът ми е много висок (почти 2м), но синът ми не е от най-високите.
Забелязала съм, че зимата леко покачва килограмите, т.е ребрата ми не си личат и има бузки, обаче пролетно летният сезон направо става скакалец. Около рожденният си ден, сега лятото, винаги дръпва рязко на височина и се източва и за това изглежда само поиздължен и слабичък. Но не е най-високото дете в класа, нищо, че по бащина линия са гиганти, и моето семейство не са нисички.
Важното е, че е здрав и цяла зима не е боледувал, много подвижен, активен, бъбрив...
Иначе имам позната, която е доста дребна и съпругът й едвам ми стига до рамото... техният син роден като едро бебе, сега на 12 години е висок колкото моят 7 годишен. Ген...

# 43
  • Мнения: 341
Моя съседка е висока 1,50 а съпруга и' е 1,60,но момичетата им са 1,55 и 1,75.Мисля,че не е само до ген.

# 44
  • София
  • Мнения: 10 430
А до какво е?
Не забравяй, че ръстът може да идва от някой дядо или някоя баба на вашите съседи...

Общи условия

Активация на акаунт