Дискова херния - 7

  • 138 287
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 52
. Честно казано той наклони везните към това да се реша да ме оперират с човешкото си отношение.
 

Това наистина е много важен елемент!

# 31
  • Мнения: 70
ЕVAK,изгледах клипчето с пилатеса...правила ли си ги тези упражнения newsm78 Особено първите 5 мин ми се струват,че не са за нас...(не споря,а търся мнение  Peace)

# 32
  • Мнения: 0
ЕVAK,изгледах клипчето с пилатеса...правила ли си ги тези упражнения newsm78 Особено първите 5 мин ми се струват,че не са за нас...(не споря,а търся мнение  Peace)
Да има упражнения, който не са подходящи за нас и не трябва да ги правим, това всички ми го обясниха, а и самото тяло говори и колкото и да ми се иска трябва да го слушам Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 765
ЕVAK,изгледах клипчето с пилатеса...правила ли си ги тези упражнения newsm78 Особено първите 5 мин ми се струват,че не са за нас...(не споря,а търся мнение  Peace)
Да има упражнения, който не са подходящи за нас и не трябва да ги правим, това всички ми го обясниха, а и самото тяло говори и колкото и да ми се иска трябва да го слушам Rolling Eyes


Не всички от клипчето са подходящи. Правя тези, на които гърбът,тоест долната част под лопатките, до таза е изправен и не се усуква и привива. Да съм предимно легнала на земята и тази част да не помръдва. Караха ме да правя и това на колене,което е и се подпъхва ръката под тялото.
По принцип имах индивидуална гимнастика и определено ме караха да правя, доста упражнения,които си мислех, че не бива. Доста извивки имаше. newsm78 и казваха,че това е нормално и добре, но трябва да съм позагряла и да става много бавно.

# 34
  • Мнения: 0
Аз усещам болки при упражненията на който тежестта на тялото ми пада на бедрата, нали там ми е болката и чувствителността и ги избягвам, проблеми с кръста почти нямам което е за мен все още е странно..
Напоследък се чудя дали да не направим ЯМР на целите крака  #Crazy
Тук ми обясняват, че от протрузиите имам чувствителност и болки в краката, но аз си мисля, че някой нерв причинява това, ама какво разбирам аз Shocked

# 35
  • София
  • Мнения: 980
Запис, с пожелания за Празници без болка   bouquet  Hug

# 36
  • Мнения: 765
Моята болка е в кръста при упражненията, на краката не се отразява допълнително.
Вчера даже висях в баба ми на един лост, такъв за тупане на килими все едно доста време.
Някой от вас има ли в закупен хубав стол за нашите проблеми, моля да каже от къде точно го е закупил, издирвам в сайтове различни и искам да си поръчам.
Какво ще кажете за това в офиса?
http://interiorblog.com/ergonomitchen-dizaynerski-stol-za-domashniya-ofis.html
Попаднах и на това, но не знам дали е добро, иначе цената е хубава.
http://stol4e.bg/bg/product-view/807.html
http://stol4e.bg/bg/product-view/368.html-това май по-добре.

Последна редакция: пн, 29 апр 2013, 00:06 от evak

# 37
  • Мнения: 19 296
Записвам се да ви следя.
Простете за въпроса, но видях, че някои от вас са наистина много млади. От какво получихте хернията?
При майка ми например беше от вдигане на много тежко нещо еднократно. Преди това бягаше по 22 обиколки на стадиона и след това изведнъж падна.

# 38
  • Мнения: 2 483
Не съм от най-младите, на 33 съм. Смятам, че при мен нещата са се получили с натрупване. Изкарах 4 лета на лятна бригада в САЩ (между 21 и 25 г.), където нямаше лабаво - разнасях мръсните чинии на огромни овални табли, а сутрините чистих хотелски стаи - 16-17 часа (почти) всеки ден на крак, без време да поседнеш - без преувеличение....

Второто сериозно изпитание за кръста ми беше бременността с децата ми - родиха се с общо тегло 6150 гр. , отделно всички останали красоти като плаценти, води и пр. Crazy Носих поддържащ колан, но... Родих и секцио, демек ме срязаха и ми **** ******* на коремните мускули  Tired

И третото, което смятам, че ме довърши, е кърменето - в началото по 8-10 чАса застинала в една и съща поза, която не винаги беше и удобна  Tired Още ги кърмя, но вече не по толкова много, разбира се, и само легнала в напълно хоризонтално положение.

Сега се грижа сама за тях през деня - смяна на пелени, разнасяне, вдигане, извеждане и тичане подир тях навън (почти невъзможна мисия един човек с болен кръст и 2 фарфалака, които сега изучават света).
Нямам никакъв вариант да не вдигам тежко  Tired Вероятно ще си отдъхне кръстът ми като поотраснат и не изискват чак толкова грижи. Ако дотогава съвсем не се е скапал.

Ето това много ме отчайва на моменти - болката ме озверява и не мога да се радвам спокойно на дечицата си и да ги обслужвам. Другото ми отчаяние е омагьосаният кръг (грижа за децата - необходимост от покой и ненатоварване на кръста). Как да стане тази работа?  Tired

# 39
  • Мнения: 765
Аз получих първата криза на 34 почти. До този момент не съм имала оплаквания в тази област. Наведох се рязко да вдигна една хартийка и паднах от страшна прерязваща болка в кръста.
Но наистина нещата не са се появили изневиделица. Три, четири години преди това носих непрекъснато количка с бебе до втория етаж и така почти две години. Влачех я по тролеите, в последствие една принудителна седнала поза с приведени рамене напред и без опора в кръста( кой да мисли тогава) така работех по 4-5 часа посред нощ, без да ставам грам. Аз също съм раждала секцио, може би срязаните мускули имат значение, отпуснато коремче винаги. Преумора, нищожни часове сън, заради работата и така..аз мога всичко, по всяко време, да ама не.
Явно всичко това се е натрупало, защото докторите казват, че тези проблеми не може да са само от година и нещо.

Café con leche, да са ти живи и здрави, двете слънчица и много да те радват. Много е неприятно,че си сама през деня и се налага всичко сама да правиш и да ги носиш непрекъснато, а те миличките е нормално да не разбират, че мама я боли и има нужда от почивка.
Как се справяш, при вдигането. Аз имам малка кръщелница на 4 месеца и като я понося малко и направо умирам от кръст и това си мисля, ако ми се беше случило това,когато Габи беше бебе, как щях да се справям с мъкнетето на количката и бебето.  newsm78

Последна редакция: пн, 29 апр 2013, 11:31 от evak

# 40
  • Мнения: 14 300
Аз съм на 26 и имам три (т.е  вече 2) дх. По болниците се умориха да ми се чудяд как съм го постигнала този "резултат".  Не съм раждала. Пъвите две не съм ги усетила кога са станали.  За първи път се схванах след подължително клякане и ставане (сваляхме тапети  Laughing ) преди година и така се появи номер три. За съжаление не толкова сговорчива като останалите, за това се и разделихме  Grinning .
 От 18 годишна работя в офис на стол по осем часа на ден. Никакво движение, неправилна стойка... Явно си ми е било слабо място - баща ми е опериран също от дх, макар, че заболяването не е наследствено... Обвинявам себе си, че не съм положила грам грижа за тялото си. Започнах да се интересувам и да чета, чак когато ножа опря до кокала (буквално Simple Smile ). За това сега съм решила да се грижа за тялото си, за да ми отвръща и то със същото Simple Smile Simple Smile

# 41
  • Мнения: 765
Имам една позната на 20 години е някъде мисля, има дискова херния, тоест две ,случайно открити със снимка, които не и създават ама грам проблеми, не усеща нищичко.

# 42
  • София
  • Мнения: 980
Търсете причините! Боря се в други теми срещу високото кръвно налягане при млади хора. Въпреки, че на нашите доктори им е най-лесно да предписват лекарства, след 6 години и четене източници на три езика най-после намерих причината при мен, на докторите им остана само да потвърдят собствено поставената ми диагноза! А вярната диагноза води до пълно излекуване.
Здравето ви е само във собствените ви ръце и вашата собствена упоритост за оздравяване, с други думи трябва да си го заслужите.

При мен клоня към версията за неправилна стойка на стола ми, в едно с обездвижването. Наскоро преместих мишката си по-високо и това без да искам изкривява торса ми под дъга на ляво, от там вероятно съм подразнила нервите в ляво. Не стига това ами си слагах краката напред опънати и нависоко, е колкото и да ми е здрав гърба и той си има лимит, накрая изпищя!

# 43
  • Мнения: 765
Здравето ви е само във собствените ви ръце и вашата собствена упоритост за оздравяване, с други думи трябва да си го заслужите.

Да, много си права.
Аз примерно щом седна и започват силни болки в кръста и гърба, това съм сигурна, че е от столчето,макар и скоро купено. Затова спешно търся да го сменя.
В Павел баня едната докторка ми каза така" Евче, ти си с една крачка пред болестта, по простата причина,че знаеш първоизточника и причината за болките и трябва да успееш да ги контролираш. Много по-страшно е, когато не се знае причината за болката."

# 44
  • Мнения: 1 725
И аз съм в трийсетте. Болките почнаха от едно леко навеждане да прибера едни неща от шкафа  Rolling Eyes Предния ден имах малко по-голямо натоварване, но нищо необичайно, чистене на къщата малко спорт на кростренажора.
Нещата явно са се наслагвали във времето - седящата професия на стол и не достатъчно движение, вдигане на тежко - що куфари съм мъкнала по летищата  Rolling Eyes, ех сега разбирам защо в някои страни хората си имат носачи, мъкнене на пазарски чанти, колкото и тривиално да звучи; неправилни коремни преси (сега се чудя с кой акъл съм ги правила). Не съм имала никакви подготвящи или предхождащи болки, които да сигнализират че има проблем, а при мен той е на три съседни нива. Нямам никой от роднините с такъв проблем и всички ме гледат едно неразбиращо, как така се мъкна с месеци и защо все така ме боли. Имам колеги и познати, които са от тези случаи с еднократна криза оправили се за две- три седмици и после забравили за нея, или такива които имат периодични кратки кризи на 2-3-5 години пак за по седмица две и те ме гледат едно учудено и неразбиращо и мислят че преувеличавам. Е благодарение на тази тема, разбрах все пак че не съм единствен и уникален случай!

Ячно трябва наистина да се научим да се грижим за тялото и да овладяваме кризите по-бързо!

Общи условия

Активация на акаунт