Ако капитализма рухне

  • 10 481
  • 364
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 81
Като се изпразнят магазините и изчезнат молчетата с парцалките, ша рИвети за капитализЪма.

# 46
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Когато рухне, тогава ще разберем.
Подозирам, че веселието ще е сред
първите неща - като няма начин да
се приказва (и пише) без да се мис-
ли, ще да е голяма скука.

# 47
  • Мнения: 2 401
Темата е интересна, опциите за отговор - тенденциозни, и абсурдни.
Понеже повечето са гласували за свободата на словото, наистина ли мислитв, че при капитализма я има???

# 48
  • София
  • Мнения: 4 878
Темата е интересна, опциите за отговор - тенденциозни, и абсурдни.
Понеже повечето са гласували за свободата на словото, наистина ли мислитв, че при капитализма я има???

Май бъркат капитализма с демокрацията. Не, че при нея има свобода на словото, по-скоро свобода на манипулацията.

# 49
  • Мнения: 2 018
ще ми липсва свободата да разказвам вицове, защото по време на комунизма вкарат в затвора.
ще ми липсва отворения магазин за хляб в събота и неделя, защото го затварят в петък.
ще ми липсва свободата да слушам която си искам радиостанция.
ще ми липсва свободата да ползвам интернет с целия свят
ще ми липсват цветните дрехи, защото по време на комунизма има само сиви.

А ако алтернативата не е социализъм в последствие комунизъм, то каква е? Кое от правилата на капитализма би променила и кое би оставила?

# 50
  • out of space
  • Мнения: 8 576
http://www.youtube.com/watch?v=EiNbe2QRS8k

Ей това ще ми липсва!

# 51
  • London
  • Мнения: 6 732
ще ми липсва свободата да разказвам вицове, защото по време на комунизма вкарат в затвора.
ще ми липсва отворения магазин за хляб в събота и неделя, защото го затварят в петък.
ще ми липсва свободата да слушам която си искам радиостанция.
ще ми липсва свободата да ползвам интернет с целия свят
ще ми липсват цветните дрехи, защото по време на комунизма има само сиви.

А ако алтернативата не е социализъм в последствие комунизъм, то каква е? Кое от правилата на капитализма би променила и кое би оставила?

Не знаех , че в 21 век някой социалист иска да ти вкара в действие тия малоумни нещица , които ще ти липсват. #Crazy Доста социалистически държави знам и навсякъде си ползват нет , носят си цветове и шарено , има си частни телевизии или вие разбирате под социализъм само Сталин , навярно и Живков и дотам. Много изостанало виждане по отношение на еволюцията на социализма.

# 52
  • Мнения: 81
...
Не знаех , че в 21 век някой социалист иска да ти вкара в действие тия малоумни нещица , които ще ти липсват. #Crazy ...
Ти може да не знаеш, но авторката очевидно знае, щом е изброила тези неща в опциите за гласуване.
Тъпите анкети имат тенденция да вадят тъпи резултати.

# 53
  • Мнения: 24 467
А бре, слабо върви анкетата. Наминах тази сутрин да я нагледам- слабо!
Дано устиска до 09.05 темата, поне, че да имаме поводи да се черпим!  cheers cook

# 54
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Авторът на темата е бил активен около час и толкова. Сега сигурно чете и пише от друг профил или изобщо не се интересува какво става тук.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 878
ще ми липсва свободата да разказвам вицове, защото по време на комунизма вкарат в затвора.
ще ми липсва отворения магазин за хляб в събота и неделя, защото го затварят в петък.
ще ми липсва свободата да слушам която си искам радиостанция.
ще ми липсва свободата да ползвам интернет с целия свят
ще ми липсват цветните дрехи, защото по време на комунизма има само сиви.

Ти тоя капитализъм си го описала като царство на свободата, благоденствието и красотата.  Laughing
Сериозно ли си мислиш, че капитализмът е нещо хубаво?
Дори и капиталистите не си го мислят това.  Wink

# 56
  • Мнения: 4 785
Ако на някой му хрумне още някакъв аргумент, например че нещо друго ще му липсва, да предложи да го допълним към анкетата. На мен просто друго не ми хрумва.

bg-mamma? Предлагам да допълниш.

А, намерих какво ще ми липсва - "Възможността да забогатявам без да работя". Но пък то и сега си ми липсва. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 241
Ако рухне, светът ще се превърне в един огромен, девствен пазар, на който веднага ще се зароди капитализъм... защото търсенето води до предлагане... Все едно да замерваш гладно куче с кюфтета, и да чакаш да избяга.

# 58
  • Мнения: 62
Правилният отговор е: ''Зависи какво ще дойде след него.'' Simple Smile  И аз имам 1 въпрос. Какво е било отношението при всеки един строй към хората, които не са били негови фенове? Ако са ги осмивали, ако не са желаели да ги чуят,ако са ги заклеймявали, значи това, от което се нуждае светът, е промяна на съзнанието, а не на строя. Wink Ето 1 любим клип, той отговаря на въпроса какво нема никак да ми липсва от капитализма. Grinning

# 59
  • Мнения: 4 785
...той отговаря на въпроса какво нема никак да ми липсва от капитализма...

Ама темата е за друг въпрос. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт