БРОДИРАНА КРАСОТА - ГОБЛЕНИ ТЕМА 109

  • 73 654
  • 721
  •   1
Отговори
# 270
  • Бургас
  • Мнения: 94
Момичета имам нужда от помощ- харесала съм тази мома на Вервако , но ключа нещо ме затруднява ако може да ме упътите- ето го и него а това е упъването което е на руски
Искам да Ви поздравя за красотите които продължавате да творите   bouquet  bouquet  bouquet - аз тази седмица съм позарязала малко гоблените, а утре отивам на плаж та да видим кога ще боцна малко

# 271
  • Мнения: 572
Диди, може ли да ми пратиш схемата на първото котИ  Grinning
Не съм Дидида но ще помогна- ето схемата и ключа

Реа може някое котИ да спретнеш за детето.
Бяло цвете, рядко се показваш тук но пък за сметка на това винаги си много производителна.
Цветята на Албенка са много оригинални. На тях ли викат обички. Латинските им имена не мога да ги помня.

Последна редакция: пт, 17 май 2013, 21:45 от Роси 123 (люска)

# 272
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета имам нужда от помощ- харесала съм тази мома на Вервако , но ключа нещо ме затруднява ако може да ме упътите- ето го и него а това е упъването което е на руски
Искам да Ви поздравя за красотите които продължавате да творите   bouquet  bouquet  bouquet - аз тази седмица съм позарязала малко гоблените, а утре отивам на плаж та да видим кога ще боцна малко

В това упътване не пише нищо съществено - да се обработят краищата на панамата, да се внимава от кое се взимат две нишки, от кое една, как се правят кръстчета... т.е., стандартно упътване. Така че гледай само там, където са ти цветовете, броят нишки и начинът на шиене ти е показан, ако имаш конкретен въпрос - питай  Hug

С две думи: дългите черти с различни символи - контур (с 1 нишка от съответния цвят), първа колонка със символи - кръстче с 1 нишка, втора колонка със символи - кръстче с две нишки. А там, където имаш символ плътно до числото, е някакъв вид бод, който не мога да различа на тези снимки, но го правиш така, както е показано на картинката (1,2,3).  Hug

Последна редакция: пт, 17 май 2013, 21:49 от -=Деси=-

# 273
  • Бургас
  • Мнения: 94
В това упътване не пише нищо съществено - да се обработят краищата на панамата, да се внимава от кое се взимат две нишки, от кое една, как се правят кръстчета... т.е., стандартно упътване. Така че гледай само там, където са ти цветовете, броят нишки и начинът на шиене ти е показан, ако имаш конкретен въпрос - питай  Hug
Ами аз го разбирам така- знаците от първата колонка се шият кръстче с един кат конец а във втората кръстче с два ката конец newsm78 newsm78????? Мисълта ми е дали е така или първата колона са полукръстчета
Докато си напиша въпроса си ми отговорила Деси благодаря ти

# 274
  • София
  • Мнения: 3 789
В това упътване не пише нищо съществено - да се обработят краищата на панамата, да се внимава от кое се взимат две нишки, от кое една, как се правят кръстчета... т.е., стандартно упътване. Така че гледай само там, където са ти цветовете, броят нишки и начинът на шиене ти е показан, ако имаш конкретен въпрос - питай  Hug
Ами аз го разбирам така- знаците от първата колонка се шият кръстче с един кат конец а във втората кръстче с два ката конец newsm78 newsm78????? Мисълта ми е дали е така или първата колона са полукръстчета
Докато си напиша въпроса си ми отговорила Деси благодаря ти

Някой да ме поправи, ако греша, но съм почти на 100% сигурна, че "Вервако" не използват половинки в дизайните си, а само цели кръстчета с 1 и 2 нишки  Peace

Да, сега прочетох "упътването" - точно така, само кръстчета са  Hug

# 275
  • Мнения: 13 539
Роси, благодаря!   bouquet

# 276
  • Мнения: 466
Деси, това за което не се сещаш не са ли така любимите ми френски възли?

# 277
  • Мнения: 720

Деси, това за което не се сещаш не са ли така любимите ми френски възли?
аз също мисля, че са френски възелчета...




Реа какво ще кажеш за някое от тези двете :






 на другото синьото му нямам схемичка.

Последна редакция: сб, 18 май 2013, 06:58 от Мимито & Светла

# 278
  • Мнения: 720
Момичета , една приятелка издирва тези гобленчета , някой срещал ли е схема:
http://muki80.snimka.bg/tapestries/zimna-prikazka.639872.25807016 - зимни игри
http://www.goblenite.com/goblen-20846-4308.html - в галоп
http://www.gobleni-magazinbg.com/product/178/goblen-angel-pazitel.html - ангел пазител
тези коне - http://pencho27.snimka.bg/tapestries/kone.139757
бяла нощ - http://www.gobleni-magazinbg.com/product/61/goblen-byala-nosht.html
http://www.crossstitchworld.com/cross-stitch-detail.php?RecordID=35214

А с гоблена Св Георги съм до половината още ....
Скрит текст:
честно казано завиждам ви за бързината с която шиете , и за всичките ушити красоти , които показвате  Crazy , както и за красивите места, които сте посетили


някой има ли четлива схема на някой от тези гобленчета  Praynig



  bouquet
и за да не съм голословна , ето докъде съм :

Последна редакция: сб, 18 май 2013, 07:47 от Мимито & Светла

# 279
  • Мнения: 720


А това е Мимито - бъдещ първолак наесен -

Иска да й купувам гоблен да шие , и днес мисля да я заведа , да си избере ... дано не си остане само с мерака и да го захвърли ....

# 280
  • София
  • Мнения: 3 789
Деси, това за което не се сещаш не са ли така любимите ми френски възли?

Първоначално и аз така си помислих, обаче като се загледах как са показали начина на шиене, ми се струва по-различен, но то пък няма какво друго да е  newsm78
Все по друг начин съм ги срещала обозначени, не така
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 18 май 2013, 08:17 от -=Деси=-

# 281
  • Мнения: 859
Мимито & Светла, и за моя наесенен първолак навремето като изяви желание да шие "като мама", мислех, че бързо ще му мине мерака, ама не- вече шие първите си кръстчета и казва, че като направи Матю иска и Маккуин на "хикстчета" (както им казва той). Аз му вземам щампи с вълнени конци и голяма игла (в комплект са), за да свикне с техниките (шил е гобленов бод, "бод зад игла"), но вече иска с малка игла и на бял плат- "като тебе- от лист със знаци и да си ги зачерквам". Мисля по-натам наистина да го пробвам с "класически" модел.
Пък ако бързо и' мине мерака на твоята принцеса, може за момента да и' се вижда много трудно, а може и да не е нейна стихия...
Успех!  newsm10

# 282
  • Бургас
  • Мнения: 94
Деси, това за което не се сещаш не са ли така любимите ми френски възли?

Първоначално и аз така си помислих, обаче като се загледах как са показали начина на шиене, ми се струва по-различен, но то пък няма какво друго да е  newsm78
Все по друг начин съм ги срещала обозначени, не така
Скрит текст:
И аз си мисля че са френски възли като ги гледам, но може да им сложа и по едно мънисто, ще го реша накрая  Crazy
Мимито & Светла уникални са ти картичките   bouquet

# 283
  • София
  • Мнения: 3 789
Деси, това за което не се сещаш не са ли така любимите ми френски възли?

Първоначално и аз така си помислих, обаче като се загледах как са показали начина на шиене, ми се струва по-различен, но то пък няма какво друго да е  newsm78
Все по друг начин съм ги срещала обозначени, не така
Скрит текст:
И аз си мисля че са френски възли като ги гледам, но може да им сложа и по едно мънисто, ще го реша накрая  Crazy
Мимито & Светла уникални са ти картичките   bouquet

Аз сега свалих читава схема, френски възли са, няма какво друго да е. Но и с мъниста ще стане много хубаво  Peace

# 284
  • Мнения: 720

Мимито & Светла уникални са ти картичките   bouquet
не , не съм ги шила тези картички , просто картинка качих , нямам схеми , но то се вижда долу горе и така от картинката...

 nosferata  , значи твоят съвет е като начало да взема щампата с тези дебелите конци , та да няма схема  и по- едро е , ще е по-лесно , така ли да направим?
Преди малко разглеждах електронната система за кандидатстване за 1 клас.... и сега се зачудих , дали да ида днес да извадя от общината удостоверение за адрес , че само по тази точка ще имаме предимство newsm78
Ти ще пишеш ли повече желания за различни училища , или само за едно училище ще кандидатствате ?

Общи условия

Активация на акаунт